Откријте 950 туристички атракции и искуства кои мора да се видат низ 45 града, избрани рачно од нашите стручни истражувачи!

Експертиза за патување

нашата патописци имаат многу искуство со пишување патувања. Ние, исто така, ги прифаќаме мислите, мислењата и критиките на други експерти за патувања за време на нашето истражување. Овие експерти може да бидат тур-оператори, водичи, блогери или локални жители.

Непристрасен совет

Ја бараме вистината и нудиме непристрасно мислење за да им помогнеме на патниците да избегнат изненадувања во последен момент, поради што можете да верувате и да зависите од нас. Кога купувате билети од нас, заработуваме малку без дополнителни трошоци за вас.

Потврдена содржина

Нашите написи минуваат низ ригорозен процесот на објавување и ОК. Откако нашите писатели поминуваат часови на опширно истражување и ги пишуваат своите статии, тоа е понатаму изменето проверени факти од специјалисти за патувања.

Повеќе атракции

Амстердам

Крстарење по каналот Амстердамнационалниот музејМузеј на Ван ГогКуќата на Ана ФранкЗоолошката градина во АмстердамHeineken искуствоA'dam LookoutМузеј СтеделикМадам ТисоСветски телаРембрант музеј-куќаЛеден бар АмстердамЈохан Кројф АренаГрадини КеукенхофТајни на црвено светлоНаопакуМузејот МокоКралската палата во АмстердамНационален поморски музејМузеј на дијамантиАмстердам занданаМузеј на хаш марихуана и конопВоодушевете го АмстердамЧудесно искуствоFabrique des LumieresНаучен музеј НемоМузеј Рипли верувале или неКуќата на БолсХоландско искуствоХоландски музеј на отпоротМикропијаМузејот СтраатМузеј на кабинет за мачкиМузеј на филм за очи

Атина

Акропол во Атина, Стадион Панатинаик, Национален археолошки музеј,
Круз во Атина, Античка Агора, Сегвеј турнеја, Партенон, Музеј на грчката култура Бенаки, Храмот на Посејдон, Тури за микени, Музеј на илузии, Манастири Метеори, Нуркање, Археолошки локалитет Делфи, Музеј на Акропол, Античка грчка театарска претстава, Урбана улична уметничка турнеја, Крстарење со катамаран, Музеј на цикладска уметност, Митолошка турнеја во Атина

Барселона

Sagrada Familia, парк Guell, Casa Batllo, Каза Мила, Камп Ноу, Аквариум Барселона, Манастирот Монсерат, Зоолошката градина во Барселона, Куќа музеј Гауди, Монтјуик жичарница, Фондацијата Џоан Миро, Музеј на Дали, Музејот Моко, Музеј на илузии, Куќа Аматлер, Каза Висенс, Сант Пау Арт Нову, Еротски музеј, Пикасо музеј, Кулата Глорис, Музејот на Бенкси, Крстарење со Лас Голондринас, Восок музеј, Национален уметнички музеј на Каталонија, Голем забавен музеј, Музејот на современа уметност, Чоколаден музеј, Ајсбар Барселона, Каталонија во минијатура, Колонија Гуел, Павилјонот Миес ван дер Рое, Шоуто на фламенко на Тарантос, Палау де ла Музика Каталона, Таблао Фламенко Кордобес, IDEAL Centre d'Arts Digitals

Берлин

Берлинската ТВ кула, Зградата на Рајхстагот, Бранденбуршката порта, Музејот на Пергамон, Ној музеј, Бункер на Берлинската приказна, Музеј на ДДР, Панорамапункт, Кампот Заксенхаузен, Музеј Боде, Хамбургер Банхоф, Мадам Тисо, Природонаучниот музеј, Музејот Берггруен, Германски шпионски музеј, Музеј Алтес, Леголанд центар за откривање, Илузеум, Алте Националгалерија, Музеј на фотографија, Gemäldegalerie, Берлинска зандана, Панорама на ѕидот Асиси, Светски тела, Морски живот, Нова Национална галерија, Светски балон, Музеј на компјутерски игри, Берлинскиот мраз

Будимпешта

Сечењи бањи, Спа Гелерт, Зградата на парламентот во Будимпешта, Замокот Буда, Крстарење со река Дунав, Синагога на улицата Дохани, Болница во карпата, Куќа на теророт, Музеј на флиперчиња, Базиликата Свети Стефан, Црквата Матијас, Унгарски еврејски музеј, Музеј на светлината уметност, Термална бања Лукач, Музеј Палинка Будимпешта, Пловечка тура со автобус, Кралскиот дворец Годело

Даблин

Гинисовата Магацин, Гробиштата Гласневин, Замокот Малахид, Музеј на ирско виски, Дестилерија Џејмсон, Телинг дестилерија, Замокот Бларни, Музеј на генерална пошта, Националниот музеј за восок Плус, Патека на џин, Долината на Селтик Бојн, Малиот музеј во Даблин, Книга на Келс, Замокот Даблин, Карпи на Мохер, Крстарење за разгледување на реката Лифи, Музеј на литература Ирска, Даблин Ghostbus турнеја, Христовата црква катедрала, Дестилерија Пирс Лајонс, Катедралата Свети Патрик, Ирскиот рокенрол музеј, Турнеја во студиото „Игра на тронови“.

Единбург

замокот Единбург, Кралската јахта Британија, Зоолошката градина во Единбург, Палатата Холируд, Мери Кинг е блиску, Единбург сводови, Камера Обскура, Рослин капела, Филмски локации на Outlander, Занданата во Единбург, Џин дестилерија турнеја, Хари Потер турнеја во Единбург, Искуство за шкотско виски, Чоколатарум Единбург, Куќата на Џон Нокс, Замокот Стирлинг, Дестилерија Холируд, Тури на гробиштата во Единбург, Крстарење со три моста во Единбург, Замокот Алнвик, Hadидот на Адријан, Турнеја со автобус на комедија хорор духови во Единбург

Фиренца

Фиренца до Cinque Terre, Потпрена кула на Пиза, Палацо Векио, Научна турнеја во Фиренца Галилео Галилеј, Мост Понте Векио, Куполата на Брунелески, Винарски визби Кианти, Галерија Палатина, Камбанаријата на Џото, Вози со балон со топол воздух, Музеј Дуомо, Музеј ди Сан Марко, Катедрала Санта Марија дел Фиоре, Музеј Баргело, Турнеја со гондола во Фиренца, Италијанска опера во црквата Санта Монака, Пеколна турнеја, Галерија Академија, Базилика Санта Кроче, Интерактивен музеј на Леонардо да Винчи, Уметнички галерии, Капелата Медичи, Комплекс Дуомо, Санта Марија Новела, Палатата Пити, Национален археолошки музеј, Веспа турнеја, Галерија Уфици

Гренада

замокот Алхамбра, Палатата Џенералифе, Палатите на НасридФламенко во Жардинес де Зораја, Фламенко шоу во Ла Албореа, Паласио де лос Олвидадос, Сакромонте пештери фламенко шоу, Опатијата Сакромонте, Музеј на пештерите Сакромонте, Templo del Flamenco, Катедрала во Гранада, Куевас Лос Тарантос, Албајцин Жардинес де Зораја, Амам Ал Андалус, Тврдината Ла Мота, Пештерите на Нерја, Селво Авентура

Хамбург

Елфилхармонија, минијатурна чуда, Хамбуршкото пристаниште, Reeperbahn ToursHamburger Kunsthalle, Тури во Сент Паули, Хоп-на-хоп-оф автобуска турнеја, Турнеја за Хари Потер, Тури со брод во Хамбург, Велосипедска тура во Хамбург, Музеј на зачини, Гранд Хотел Travestie Show, Турнеја на Оливија Џонс, Турнеја за секс и криминал, Стриткарт турнеја, Пулверлески шоу, Капа Сан Диего, Дијалог, Паноптикум, Форум Буцериус Кунст, Рикмер Рикмерс, Хамбург зандана, Меѓународен поморски музеј, Chocoversum, ПРОТОТИП Авто музеј, Музеј за емиграција на Балин Стад

Истанбул

Крстарење за вечера по Босфор, Аја Софија, Кападокија пештера ресторан, Турски танц шоу, Музеј на Харем Истанбул, Виртуелни дервиши шоу, Стомачен танц, Работилница за турски мозаик светилки, Турска бања, Палатата Долмабахче, турнеја во Бурса, Турнеја на Галиполи, Обиколка на Кападокија, Палатата Топкапи, Сина џамија, Тури во Ефес, Обиколка на Троја, Аквариум во Истанбул, Палубата за набљудување на сафир, Базилика цистерна, Мадам Тисо, Турнеја на принцовите острови, Земја на легендите, Музеј на илузии, Тематски парк Виаланд, Зоолошката градина во FY, Кулата Камлица, Археолошки музеи, Кулата Галата, Џамијата Камлица, Ziplines во Истанбул, Шума Кемербургаз

Краков

Екстремно стрелиште, Тури со еврејско гето, Чохолов термални бањи, Турнеја во Аушвиц Биркенау, Подземен музеј Рајнек, Обиколка на фабриката на Шиндлер, Планините Татра, Закопане турнеја, Обиколка на рудникот за сол Виеличка, Замокот Вавел, Крстарење со реката Висла, Турнеја во еврејскиот кварт, Сегвеј турнеја

Лисабон

Океанариум Лисабон, Лисабонски трамвај 28, Зоолошката градина во Лисабон, Националната палата Синтра, Замокот Сао Хорхе, Палатата Пена, Арко да Руа Аугуста, Жичарница Лисабон, Стадион Луз и музеј на Бенфика, HIPPOtrip Лисабон, Палатата Монсерат, Музеј Калусте Gulулбенкијан, Фадо во Чиадо, Квинта да Регалеира, Центар за приказни за Лисабоа, Парк Луриња Дино, Крстарење со зајдисонце во Лисабон, Манастир Јеронимос, Замокот на Маврите, Музеј на 3D забавна уметност, Музеј на Кралското богатство, Белем кула, Националната палата и градините на Келуз

Лондон

Кив градини, Зоолошка градина во Лондон, London Eye, Лондонската кула, Виндзор замокот, Стоунхенџ, Кенсингтон Палас, Мадам Тисо Лондон, Катедрала Свети Павле, Шредината, Зоолошка градина со камшик, Турнеја во студиото Хари Потер, Искачување на О2 Арена, Обиколка на стадионот на Челзи, Лондон зандана, Музеј за транспорт во Лондон, Чесингтон Светот на авантурите, Sealife Лондон, Музејот на Бруклендс, Вембли, Емирати, Искуство на Лондонскиот мост, Ројал Алберт Хол, Вестминистерската опатија, Кути Сарк, Поштенски музеј, АрселорМитална орбита, Тауер Бриџ, Круз со реката Темза, Бакингемската палата, Кралска опсерваторија, Хемптон Корт

Мадрид

Кралската палата на Мадрид, Турнеја на Бернабеу, Музеј Прадо, Музеј на Реина Софија, Музејот Тисен, Манастирот Ел Ескоријал, Ла Куева де Лола, Таблао Торес Бермехас, Таблао Лас Карбонерас, Емоционите во живо фламенко, Стадион Метрополитано, Палатата Лирија, Мадридска мува, ИКОНО Мадрид, Кафе Ziryab, Таблао Лас Таблас, Културен центар, Кралска академија за ликовни уметности, Fundación MAPFRE Мадрид, Музеј на илузии, Ворнер Парк Мадрид, Опера и Зарзуела шоу, Природен парк Фаунија, Puy du Fou España, Кралската палата Аранхуез, Кралската палата Ла Грања де Сан Илдефонсо, Сладок вселенски музеј, Аквариум Атлантис Мадрид, Технички музеј на Веласкез, Алказар од Сеговија, Манастирот Лас Дескалзас Реалес, Ринг и музеј Лас Вентас, Зоолошката градина Аквариум Мадрид, Музеј на восок во Мадрид

Милан

Катедрала во Милано, Замокот Сфорца, Театар и музеј Ла Скала, Последната вечера на Леонардо, Научниот музеј на Леонардо, Музеј на Милан, Леоландија, Парк Гардаланд, Парк за свињи Пепа, Аквариум МОAЕ ИВОТ, Леголенд во Гардаланд, Музеј на илузии, Пинакотека Амброзиана, Леонардо3, Лозјето на Леонардо, Вила Неки Кампиљо

Минхен

Палатата Линдерхоф, Замок Нојшванштајн, Хофбраухаус Минхен, Турнеја на Алијанц АренаКонцентрационен логор Дахау, Музеј на БМВ, Уметнички галерии во Максворштат, Светот на БМВ, Еврејски музеј, Палатата Резиденц, КУНСТЛАБОР 2, Музеј на Глиптотек, Haderner Bräu München, Кралската палата Херенчимзе, Умадум панорамско тркало, Музеј на ФК Баерн, Шоу во живо во Квач Комеди Клуб, Планинска обиколка во Цугшпице, Турнеја на Ноќен чувар, Дојчески музеј, Ново градско собрание, Зоолошката градина Хелабрун, Леголанд Дојчланд одморалиште, TimeRide Минхен, Кунштал Минхен, Палатата во Нимфенбург, Студио на чудата, МОРСКИ ЖИВОТ, Симулатор за летање на Ербас А320 во Motorworld, Alte Pinakothek, Хард Рок Кафе, Гнездо на орел, Рудник за сол Берхтесгаден, Оберзалцберг документациски центар

Париз

Ајфеловата кула, Музеј на Лувр, Палатата на Версај, Дизниленд во Париз, Музеј д'ОрсејПантеон, Помпиду центар, Arc de Triomphe, Свети Шапел, Нотрдам, Крстарење со реката Сена, Зоолошката градина во Париз, Катакомбите во Париз, Опера Гарние, Пикасо музеј, Кула Монпарнас, Grand Palais Immersif, Аквабулевар, Консиержерија, Музеј на восок на Гревин, Големата галерија на еволуцијата, Шато де Фонтенбло, Музејот „Каи Бранли“., Хотел де ла Марин, Шато де Шантили, Bourse De Commerce, Thoiry ZooSafari, Фондацијата Луј Витон, Лес Невалиди, Jardin d'Acclimatation, Музеј Жакмарт-Андре, Менажерија на Jardin des Plantes, Музеј де l'Orangerie, Музејот Мармотан Моне, Гробиштата Пер Лашез, Парк Астерикс, Латински рај, Париски аквариум, Дали Париз, Лудиот коњ Париз, Музеј Роден, Чоколаден музеј, Море Живот Аквариум, Светот на Банкси Експо

Прага

Прашкиот замок, Еврејскиот кварт Прага, Зоолошката градина во Прага, Концентрационен камп Терезин, Театар Black Light, Прашки астрономски часовник, Телевизиската кула Жижков, Национален технички музеј, Аквапалас Праха, Дали Прага Енигма, Средновековна вечера, Тури со духови, Крстарење на реката Прага, Палатата Лобкович, Музеј ЛЕГО, Чешки музеј за пиво, Седлец костурница, Концерт во сала на Моцарт, Музеј на комунизмот, Куќа за пеперутки Папилонија, Гроздобер автомобил турнеја, Музеј на сетила, Централна галерија на Прага, Музејот на Франц Кафка, Галерија на челични фигури

Рим

Музеи на Ватикан, Помпеја, Римски Колосеум, Сикстинска капела, Музеј Капитолин, Базиликата Свети Петар, Галерија Боргезе, Кастел Сант Анџело, Римски форум, Катакомби во Рим, Затворот Мамертин, Пантеон Рим, Искуство на Леонардо Да Винчи, Училиште за гладијатори, Аквафеликс, Катакомби на Сан Себастиано,Каликстус катакомби, Катакомби во Присила, Музеј на илузии, Папската палата на Кастел Гандолфо, Зоомарин Рим, Фонтана Треви, Криптијата Капучин, Вила д'Есте во Тиволи, Домус Ауреа, Олимпискиот стадион, Палацо Колона, Вила Адријана, Галерија Дорија Памфиљ, Тури во базиликата Сан Џовани, Националниот етрурски музеј на Вила Џулија, Стадион на Домицијан, Операта Ла Травијата, Палацо Ципола, Биопарко, Изложба на Леонардо да Винчи

Софија

Долина на тракиските кралеви, Тврдината Асен, Соба за бегство Софија, Проходна пештера, Музеј на илузии Софија, Пловдив Турс од Софија, Крушунски водопади, Црквата Бојана, Белоградчичките карпи, Бачковскиот манастир, Национален воен историски музеј, Седумте Рилски езера, Тура Пловдив и Копривштица, Рилски манастир, Националниот парк Пирин, Споменик Бузлуџа

Виена

Schonbrunn Palace, Виенска зоолошка градина, Музеј Албертина, катедралата Свети Стефан, Шпанско училиште за јавање, Палатата Белведере, Кунстиисториски, Дунавска кула, Gиновско панорамско тркало, Патување низ времето Виена, Музеј на Зигмунд Фројд, Австриска вечера шоу, Куќа на музика, Велтмузеј, Царската ризница, Мадам Тисо Виена, Семеен парк, Концентрационен камп Маутхаузен, Турнеја на духови и легенди, Музеј Сиси, Технички музеј Виена, Моцартхаус, Капуцини Крипта Виена

Атланта

Зоолошката градина во Атланта, Аквариум на Georgiaорџија, Средновековни времиња Џорџија, Светот на Кока Кола, Илуминариум Атланта, iFly Атланта, Куќата на славните на колеџ фудбал, Леголанд центар за откривање, Забавна точка Америка, Маргарет Мичел Хаус, SeaQuest Stonecrest

Бостон

Аквариум во Нова Англија, Тури со количка во Бостон, Бродови и музеј во бостонската чајна забава, Зоолошката градина Нова Англија, Коџила Бостон, Патувања во пристаништето во Бостон, Бостонски патки патувања, Парк Фенвеј, Тури на Харвард, Тури за духови во Бостон, Кит гледа

CHARLESTON

Чарлстон дух, Филм за надворешни банки, Пристаништето Чарлстон, Светилникот на островот Морис, Плантажа за магнолија Чарлстон, Чарлстон паб, Куќата Едмондстон-Алстон Чарлстон, Дегустација на вино во Чарлстон, Форт Самтер Чарлстон, Чарлстон Делфин, Култура на Чарлстон Шем Крик, Авантура со глисер во Чарлстон, Гробишта Магнолија во Чарлстон, Чарлстон Еко, Чарлстон превоз патувања, Чарлстон турнеја во францускиот кварт, Плантажа Бун Хол

Чикаго

Тури за архитектура во Чикаго, Институт за уметност во Чикаго, Skydeck Чикаго, 360 Чикаго, Музеј на терен, Турнеја на гангстери и духови, Криминал и толпа автобус турнеја, Леголанд центар за откривање, Архитектонски центар во Чикаго, Морнарица Пјер панорамско тркало, iFly Чикаго, Историски музеј во Чикаго, Средновековен музеј за мачење, Музејот на современа уметност, Групното шоу на синиот човек, Музеј на хируршка наука, Музеј на илузии Чикаго, Глисер Seaadog, Музеј на сладолед, Воло музеј, Зоолошката градина Пеорија

Хаваи

Кит гледа, Xtreme Parasail во Хонолулу, Кањон Ваимеа, Turtle Town нуркање во Мауи, Нуркање во Ваикики, Шнорхел во заливот Кеалакекуа, Кохала водопади, Дневна турнеја на островот Круг, Тури на ранчот Куалоа, Крстарење со чамец со стаклено дно, Манта Реј Ноќен шнуркал, Авантуристичка турнеја на ранчот Куалоа Јура, Патот до Хана, Крстарење со зајдисонце во Ваикики, Waikiki Trolley Hop-On Hop-Off турнеја, Халеакала изгрејсонце, Митови за Мауи Луау, Рајско јато Луау, Те Ау Моана Луау, Меморијал на УСС Аризона, Војаџери на Пацификот Луау, Подморница Атлантис Кона, Турнеја на вулканот на Хаваи, Водопад Ваимеа, Нуркање во заливот Ханаума, Експедиција на џунглата на ранчот Куалоа, Нортшор зиплајн во Мауи, Самит во Мауна Кеа, Нуркање со ајкула во Оаху, Зиплајн во Оаху, Дијамантска глава планинарење, Крстарење со гледање китови во Мауи, Гилиганскиот остров Луау, Нуркање со кратерот Молокини, Мауи Нуи Луау, Приемот на шефот на Луау, Ваикики Луау

Хјустон

Куќа за лименки со пиво, Турнеја со духови во Хјустон, Турнеја во тунелот Астровил, Пристаништето за историско задоволство на островот Галвстон, Аквариум во центарот на градот Хјустон, Вселенски центар Хјустон, Планетариум Бурк Бејкер, Музеј на природни науки во Хјустон, Cockrell пеперутка центар

Лас Вегас

Ајфеловата кула Лас Вегас, Linq висок валјак, SeaQuest Вегас, Мадам Тисо Вегас, Музеј на толпа, Природонаучниот музеј, Fly Linq Zipline, Илуминариум Лас Вегас, Возење со топол воздух, Површина 51, Музеј на еротско наследство, Палубата за набљудување на Skypod STRAT Tower, Marvel Avengers STATION Лас Вегас, Обиколка со автобус во Лас Вегас во текот на ноќта, Пукање со огнено оружје, Игралиште за тешка опрема во Лас Вегас, Прелетување во Лас Вегас, Поднесувач на големо јаболко, Blue Man Group во Лас Вегас, Титаник: Изложба на артефакт, Омега Март на Meow Wolf во AREA15, Френклин вози низ сафари, Поднесувач на големо јаболко, Турнир на кралевите шоу во Екскалибур, Портокал шоу, Падобран во затворен простор, SkyJump во Лас Вегас

Лос Анџелес

Универзални студија Холивуд, Ворнер Брос Студио Холивуд, Холивудски знак, Мадам Тисо, Автомобилство музеј Петерсен, Зоолошка градина во Лос Анџелес, Музеј на филмови за академија, Аквариум на Пацификот, Кинески театар TCL, Музеј на холокаустот ЛА, Турнеја по домовите на славните во Холивуд, Изнајмување чамец лебед, Опсерваторија Грифит, Средновековен музеј за мачење, Претседателска библиотека и музеј на Ричард Никсон, Музеј на јами со катран Ла Бреа, Воен брод УСС музеј Ајова, Марина дел Реј Круз, Музеј на илузии во Световите на илузии, iFLY Онтарио, Калифорнија

Мајами

Национален парк Евергладс, Сиквариум во Мајами, Зоолошката градина во Мајами, Остров од џунгла, Круз на милионер, Музеј на графити, Ѕидови на Винвуд, Музеј на илузии, Трилер Мајами, Турнеја со патки во Мајами, Парк за рекреација Сограс, Градините на Фламинго, Skyviews, Суперсиниот Мајами, Кралицата на џунглата, Сафари за земја на лав

Нешвил

Нешвил Гранд Оле Опри, Нешвил дестилерија тури, Музичка куќа на славните и музеј во Нешвил, Замокот Нешвил Белмонт, Музички турнеи во Нешвил, Зоолошката градина во Нешвил, Нешвил Scavenger Hunts, Џони Кеш музеј Нешвил, Мадам Тисо Нешвил, Понтонска забава Круз Нешвил, Нешвил Трактор Турс, Нешвил домови на ѕвездите, Hatch Show Print Shop Нешвил, Аудиториум Рајман, Ермитажот на Ендрју Џексон, Нешвил паб Турс, Нешвил брегови покрај езерото одморалиште, Нешвил авантуристички научен центар, Крстарење со ручек со брод за генерал Џексон, Турс за духови во Нешвил, Турнеја со мурали и мимози

Њујорк

Empire State Building, Статуата на слободата, МЕТ, Спомен и музеј на 9 септември, Една светска опсерваторија, Врв на карпата, Смел музеј, Музеј за модерна уметност, Гугенхајм музеј, Зоолошка градина во Бронкс, Зоолошка градина во Централ Парк, Дворови на брод Хадсон, Еџ Хадсон Јардс, Ботаничка градина во Newујорк, Американски музеј за природна историја, Музеј на сладолед, Зоолошката градина во Квинс, Зоолошка градина во Парк Проспект, Група на сини луѓе, Крстарење за вечера со духот на Њујорк, Тури со хеликоптери во Њујорк, Харлем Госпел турнеја, Музеј на американската уметност Витни, Музеј Бруклин, Обиколка со глисер со кружна линија, Музеј на градот Newујорк, Круз на линијата, Вудбери обични премиум места, Музеј на Бродвеј, RiseNY, Самит Еден Вандербилт, АРТЕХУЗА, Луна парк во Кони Ајленд, Пешачка турнеја на улична уметност Бушвик, Тематски парк Никелодеон Универзум, Аквариум во Newујорк, Разглед на сексот и градот, Фотографска Њујорк

Орландо

Вселенски центар Кенеди, Леголенд Флорида, Вода парк на Леголанд, Тематски парк Пепа прасе, Гаторланд, Морски живот Орландо, Забавна точка Америка, iFly Орландо, Островот H2O воден парк, Авантуристички парк Tree Trek, Титаник изложба, Картинг во затворен простор Андрети, Чоколадно Кралство

Феникс

Огнен музеј на сала на пламенот, Возење со балон со топол воздух, Улична уметничка турнеја RoRo, Тури за духови на Феникс, Куќата за пукање, Музеј на музички инструменти, Замокот Монтезума, Тури во пустината Соноран

Сан Диего

Сан Диего зоолошката градина, Морски свет Сан Диего, Леголанд Калифорнија, Музеј УСС Мидвеј, Сафари парк во Сан Диего, Крстарење со пристаништето во Сан Диего, Гледање китови во Сан Диего, Сан Диего печат турнеја, Глисер во Сан Диего, Брод Патриот во Сан Диего, Научен центар за флота, Музеј за автомобили, Парк на Белмонт, Парк Балбоа, Обиколка на Petco Park, Музеј на природна историја во Сан Диего, Поморски музеј во Сан Диего, iFly Сан Диего, GoCar во Сан Диего

Сан Франциско

Алкатраз, Зоолошката градина во Сан Франциско, Аквариум Беј Монтереј, SFMoMA, Калифорниска академија на науките, Аквариум на Заливот, Истражувач, Музејот Де ЈангХоп на хоп од Сан Франциско, Мадам Тисо, Круз во заливот Сан Франциско, Тури со духови, Технолошката интерактивна, Крстарење по вечера, Одете турнеја со автомобил, Музеј на Легијата на честа, Семеен музеј на Волт Дизни, Музеј на 3Д илузии, Искуство со 7D возење

Тампа

Tampa ZooQuarium, Турнеја за духови на Тампа Терорс, Крстарење за разгледување на делфините, Авантуристички остров Тампа, Тики брод Тампа залив, Сафари турнеја за заливот Тампа Серенгети, Аквариум Флорида, Busch Gardens Tampa Bay, Тампа со Падобран во затворен простор, Детски музеј Глејзер, Сегвеј турнеја Тампа, Авантура со глисер во заливот Тампа, Музеј на растенија Хенри Б.

Дубаи

Дубаи Пустинска сафариБурџ КалифаАин ДубаиШеик Зајед џамијаДубаи рамкаТурнеја со глисер во ДубаиСкај поглед на ДубаиДубаи АквариумВоден парк АквавентураПоглед на дланкаДубаи чудо градинаАквариум за изгубени комориMotiongateЛа Перл шоуИзложба на фонтани во ДубаиФерари светМадам ТисоМузеј на илузииСки дубаиВоден парк Див ВадиЗелената планета ДубаиChillout Ice Lounge, Театар за дигитална уметност ДубаиiFly DubaiПресече соба

Хонг Конг

Нгонг Пинг 360, Врв Викторија, Врв трамвај, Скај100, Хонг Конг тркало

Мелбурн

Пуфинг Били, Аквариум во Мелбурн, Еурека Скајдек, Зоолошката градина Вериби, Зоолошката градина во Мелбурн

Сингапур

Градини од заливотСингапурска жичарницаЗоолошката градина во СингапурНоќно сафари во СингапурСафари на реката СингапурУниверзална студија Сингапур, Еј Џеј Хакет во Сентоса, Национална галерија Сингапур, iFly Сингапур, Музеј за уметност наука, NERF Action Xperience, SkyPark, Диви диви влажни, Национален музеј на синапоре, Воден парк Авантуристички залив, Море аквариум, Мадам Тисо, Суперпарк, Крилја на времето, Skyline Luge, Снежен град, Музеј на сладолед, Сингапур патка турнеја, Божиќна земја на чудата

Сиднеј

Сиднејска опера, Се искачи на мостот во Сиднеј, Зоолошка градина Таронга, Сиднеј кула око, Аквариум во Сиднеј

Бенефиции

Повеќе за Патување

Патувањето е многу повеќе од само туристички атракции. Проверете ги нашите други делови поврзани со патувањето.

Романтични паузи

Најдете го вашето следно бегство со љубов. Од затскриено плажа до пријатни планински скривалишта, ние избираме дестинации што предизвикуваат романса.

Патување Совети

Нашиот водич за беспрекорни патувања. Ние собираме стручни совети, практични хакови и инсајдерски знаења за да се движиме низ сложеноста на патувањето.

Најдобри зоолошки градини

Најдобрите засолништа за дивиот свет - секоја зоолошка градина е избрана за изложените животни и потопните живеалишта кои тесно имитираат природни средини.

Најдобри крстарења

Навигирајте низ врвните морски патувања. Од луксузни бродови до интимни експедициски бродови, ги истакнуваме крстарењата кои нудат неспоредливи искуства.

Голф Празници

Без разлика дали сте искусен професионалец или секојдневен играч, ќе ви се допадне нашиот избор - од луксузни одморалишта до скриени скапоцени камења, од кои секое нуди предизвикувачки курсеви.

Леголанд центри

Истражувајте ги интерактивните возења, градете и играјте зони и 4Д кино што ги оживува LEGO авантурите. Совршен за ЛЕГО ентузијасти од сите возрасни групи.

Веб-приказни за патување

Нурнете во нашите веб-приказни за патувања, каде што секој слајд е порта за авантура. Откријте скриени скапоцени камења, културни богатства и пејзажи кои го одземаат здивот преку живописно раскажување приказни и неверојатни визуелни слики, сето тоа курирано да го инспирира вашето следно незаборавно патување.