Почетна » Њујорк » Смели билети за музеј

Смел музеј – билети, цени, попусти, тајмингот, експонати, што да очекуваме, ЧПП

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(126)

The Intrepid Sea, Air & Space Museum е воен и поморски музеј лоциран во Њујорк.

Посветен е на историјата на американскиот поморски носач на авиони USS Intrepid, кој бил активен од 1943 до 1974 година.

Музејот е популарна дестинација за туристите и локалното население и е задолжителна посета за секој кој е заинтересиран за воена историја, авијација или истражување на вселената.

This article covers everything you must know before booking tickets for the Intrepid Museum.

Врвни смели билети за музеј

# Ticket for Intrepid Museum

# Intrepid Museum + Edge at Hudson Yards Bundle

Смел музеј во Њујорк

Што да очекувате

Get on board the USS Intrepid, a former aircraft carrier, and experience the world of military and maritime marvels come to life.

The museum is dedicated to honoring the technological advances that have changed our world and the people behind them.

Explore the exhibits at the awe-inspiring Intrepid and learn about the stories behind some of the most extraordinary triumphs of the 20th century.

See the world’s first space shuttle, a plethora of military aircraft, a supersonic spy plane, a nuclear weapons-carrying submarine, and the fastest commercial airliner in the world.

Trace the historical journeys made possible through advancements in STEM through immersive and fun spectacles at the famed decks of the USS Intrepid.


Вратете се на почетокот


Where to book Intrepid Museum tickets

Tickets for the Intrepid Museum се достапни за купување во музејот или онлајн однапред.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите за билети на атракцијата.

Бидејќи овие билети се темпирани, резервирањето онлајн исто така ви помага да го добиете претпочитаниот временски период.

Како функционираат билетите преку Интернет

Оди на Intrepid Museum ticket booking page, изберете го претпочитаниот датум, временско место и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете преку е-пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Можете да го покажете е-билетот на вашиот паметен телефон кога ќе ја посетите атракцијата.

Intrepid Museum ticket prices

Adult tickets for the Intrepid Museum are available to visitors between 13 and 64 years old at a discounted price of US$32.

Билетите за постари граѓани на возраст од 65 години и повеќе може да се купат за 31 УСД.

Tickets for children between five to 12 years of age cost US$23.

Попусти

New York residents can avail huge discounts on tickets for the Intrepid Museum.

For them, the adult tickets cost US$18, senior tickets US$17, and the child tickets are available for just US$13.


Вратете се на почетокот


Смели билети за музеј

Get tickets for the Intrepid Museum and dive into the world of history, science, and technology like never before.

Book this Intrepid Museum ticket and skip the lines to dive straight into the bewildering world at the former US aircraft carrier, the USS Intrepid.

The ticket includes entrance to the Intrepid, along with access to the Growler Submarine, Space Shuttle Pavilion, and all the exhibits from open to close.

This ticket is the cheapest and the most popular way for visitors to explore the museum.

Visitors need to select a time slot to enter the museum when booking the tickets but are free to stay for as long as they wish.

Цената на билетотs

Билет за возрасни (од 13 до 64 години): САД $ 32
Билет за постари лица (65+ години): САД $ 31
Детски билет (од 5 до 12 години): САД $ 23
Билет за доенчиња (до 4 години): слободен
Veteran Ticket: слободен

Adult Ticket NYC resident(13 to 64 years): САД $ 18
Senior Ticket NYC resident(65+ години): САД $ 17
Детски билет NYC resident(од 5 до 12 години): САД $ 13

Intrepid Museum + Edge at Hudson Yards Bundle

растојание: 1.2 милја приближно (2 км)
Потребно време: 7 минути возење

After exploring military and maritime history at the Intrepid Museum, check out Edge Hudson Yards, just over a mile away.

Подгответе се за незаборавно мултимедијално искуство во Edge NYC, каде што можете да научите сè за овој иконски облакодер пред да се искачите на 1,100 стапки до врвот на хоризонтот на градот.

Сместено веднаш до реката Хадсон на западната страна на Менхетен, ќе уживате во неверојатен поглед од 360° кон градот кој никогаш не спие.

Излезете надвор на палубата за набљудување, која е суспендирана 80 стапки над земјата и се протега во редок воздух.

Стаклените ѕидови на палубата се наведнуваат нанадвор за да ја зголемат возбудата од гледањето надолу, но за врвен адреналински наплив, погледнете надолу низ стаклениот под и почувствувајте како чука срцето.

Погледнете ја целосната широчина на Менхетен, од Статуата на слободата до Централ Парк, па дури и високите згради на финансиската област.

You can also get a 10% discount code emailed to you, which can be availed on future purchases.

Добијте ексклузивен попуст од 23% при резервирање на овој комбиниран билет.

Цена на билет: САД $ 64


Вратете се на почетокот


Експонати

Има толку многу да се види во Intrepid Museum што ќе ви треба цел ден за да го доживеете сето тоа.

Here are some highlights recommended by tourists who have visited this New York attraction.

Палубата за хангар

Посетителите ја започнуваат својата обиколка на смел музеј со палубата Хангар.

Палубата за закачалки има две страни - од левата страна ја гледате технологијата на Intrepid.

И на десната страна, добивате идеја за тоа како живееле морнарите на бродот.

Гледате и осумминутен филм за историјата на Intrepid на палубата Hangar.

Палуба за летови

На палубата за летање, посетителите можат да се восхитуваат на околу 25 плус автентично реставрирани авиони со импресивен приказ.

Овие авиони ги претставуваат сите воени гранки на САД - Армијата, Воздухопловните сили, морнарицата и крајбрежната стража.

Борбено информативен центар

Борбениот информативен центар е во палубата на галеријата и во него се сместени радарот, сонарот и разузнавачките податоци што ги користеле морнариците.

Овој дел од турнејата во Музејот смел содржи експонати од службата на бродот во Втората светска војна.

Не пропуштајте ги пневматските цевки што се користат за испраќање пораки од една до друга точка на бродот.

На децата воспитани во дигиталната ера ќе им биде фасцинантно.

Павилјон на вселенскиот шатл

Павилјон на вселенскиот шатл во Музејот на смелиот
Ентерпрајз почива во павилјонот на вселенскиот шатл. Слика: Intrepidmuseum.org

Во павилјонот на вселенскиот шатл, можете да го видите „Enterprise“.

Ентерпрајс е прототипот на орбитарот, кој би бил основа на американската програма за вселенски шатлови.

Орбитерот е масивен и го гледате одоздола и одозгора.

И покрај тоа што Ентерпрајс беше пензиониран во 1976 година, можеше да стигне до Музејот на смелиот само во 2012 година.

За време на вашата посета на павилјонот на вселенскиот шатл, ќе дознаете зошто.

Подморница USS Growler

USS Growler во Intrepid Museum
Слика: Intrepidmuseum.org

USS Growler е подморница со наведувана ракета изложена за јавноста - единствената туристичка атракција во САД.

Овој дел од Музејот Intrepid Sea, Air & Space во Њујорк ви помага да разберете и да сфатите како морнарите живееле под вода со месеци.

Sometimes, there is a queue to get into the submarine.

Конкорд

Авионот Конкорд на British Airways, кој е изложен, мора да се види во Intrepid.

Суперсоничниот авион ги превезувал патниците преку Атлантикот со рекордна брзина.

Беа изградени само дваесет такви авиони, вклучувајќи и шест прототипови.


Вратете се на почетокот


Визуелна приказна: 15 совети што мора да ги знаете пред да го посетите Музејот на смелиот


Вратете се на почетокот


Како да се постигне

The Intrepid Museum is located along the Hudson River at Pier 86 at 46th Street.

адреса: Pier 86, W 46th St, New York, NY 10036, USA. Најдете насоки

You can reach the Intrepid Museum by both public and private transportation.

Со автобус

Спуштете се на 12 Av/W 46 St stop to reach the Intrepid Museum.

Take the M50 bus.

Со метро

Најблиската метро станица до музејот е 50 Св, which be reached by subway lines A, C, and E.

Со автомобил

Ако возите со автомобил, вклучете Гугл мапи и започнете!

Изберете помеѓу мноштво од опции за паркирање околу музејот.


Вратете се на почетокот


Времиња

The Intrepid Museum is open between 10 am to 5 pm on all days of the week.

However, from April to October, the museum stays open until 6 pm on Saturdays, Sundays, and Holidays.

Entry to the museum is allowed till 1 hour before closing.

The Intrepid Museum remains closed on Thanksgiving and Christmas Day.

How long does Intrepid Museum take

Visitors spend around 2 to 3 hours on average at the Intrepid Museum.

However, as the tickets are not timed, true enthusiasts are free to stay for as long as they want.

Купете една пропусница за попуст и заштедете до 40% на трошоците за билети за време на вашиот одмор во Њујорк. Купете го New York Explorer Pass


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета

Смел музеј, Њујорк
Носачот на авиони USS Intrepid, кој преживеа пет напади на камикази и еден удар со торпеда за време на Втората светска војна, е централното парче на музејот Intrepid. Слика: Myconfinedspace.com

For a more enjoyable visit, it is best to book your tour on a weekday when the museum is less busy.

If you want to avoid the crowds, we recommend arriving at the attraction right when it opens at 10 am.

The Intrepid Museum tends to be more crowded on weekends and public holidays.

Смел музеј со деца

Деца уживаат во смел музеј
Слика: Kid101.com

The Intrepid Museum is a great place to visit with your kids.

Тие се возбудуваат меѓу подморницата, Конкорд, борбени авиони, хеликоптери, носачи на авиони и вселенски бродови.

Одржувајте време за „Exploreum“, кој има хеликоптер Bell 47 за практично искуство.

Откако ќе го истражи ѕвездениот хеликоптер, вашето дете може да ги испроба другите воздушни и поморски занаети во делот.

Само неколку туристи дневно се качуваат на познатиот Concorde Alpha Delta G-BOAD. Проверете го рано и пријавете се за турнејата.

Ако вашето дете е доволно старо за да се справи со тоа, не пропуштајте ги симулаторите.

Аудио водич за смел музеј

Intrepid Museum нуди аудио водич за деца, возрасни и лица со оштетен слух.

Водичот препорачува места каде што мора да застанете и длабински да истражувате, со што ќе стане незаборавна турнеја.

Visitors can book an audio guide for US$7 per person at the attraction.

Турите се достапни на англиски, шпански, француски, германски, јапонски, италијански и кинески.


Вратете се на почетокот


Симулатори во смел музеј

The Museum has four simulators, which visitors of all age groups can enjoy.

Овие симулатори не се дел од редовни билети за смел музеј and cost an extra – US$11 per ride for non-members and US$8 per ride for members.

Приказни за смелното 4D искуство

Во овој симулатор, вие станувате еден од пилотите на носачот на авиони Intrepid.

Овој 8-минутен филм користи 4D технологија, компјутерска графика и историски снимки за да ја симулира околината за вас.

All you have to do is put on the 3D glasses issued to you and become the pilot.

Потребна минимална висина: 1 метар (40 инчи)

GForce средба

Во овој симулатор за смел музеј, вие станувате пилот на суперсоничен млазен авион.

Бидејќи се работи за пилотска кабина со две лица, можете да најдете копилот за да се придружите на забавата.

The 360-degree movement possible with this simulator makes it all the more enjoyable.

Потребна минимална висина:
1.07 метри (42 инчи) ако е со возрасен
1.22 метри (48 инчи) ако нема возрасен

Transporter FX (Затворен во зима)

Овој симулатор ви дава искуство на летање со борбен авион на морнарицата.

Откако ќе влезете во Transporter FX, ќе ви биде доделена шестминутна мисија за обука со Screaming Eagles.

Тоа е вистинската виртуелна авантура со движење за младите.

Потребна минимална висина: 97 см (38 инчи)

Transporter Blue Angels

Take a flight in a Navy F/A-18 Hornet.

Feel the adrenaline as you take on vertical and sneak rolls, high-performance bends, and tricks at speeds almost mirroring Mach 1!

Потребна минимална висина: 97 см (38 инчи)

FAQs about the Intrepid Museum

Here are some questions visitors usually ask before visiting the Intrepid Museum.

Should I buy Intrepid Museum tickets in advance?

Yes, it is best to buy the tickets in advance to avoid wasting time in queues, get your preferred time slot, and ensure availability.

What is included in the admission ticket for Intrepid Museum?

The entry ticket allows visitors to enter the aircraft carrier Intrepid, the Space Shuttle Pavilion, and the submarine Growler. Entry to British Airways Concorde is available at an extra fee.

Can I use the New York City Pass to avail entry to the Intrepid Museum?

Yes, visitors can choose to visit the Intrepid Museum as one of the attractions included in the Њу Јорк Сити Пас.

What are the food options available at the Intrepid Museum?

Visitors can grab a bite at the Intrepid Marketplace or Aviator Grill, offering delicious pizzas, wraps, salads, sandwiches, and soups. Visitors can even opt for gluten-free, vegetarian, and vegan options. If you are looking for a quick snack, stop by the vending machines on the pier and the flight deck.

Is the Intrepid Museum accessible to wheelchair users?

Yes, the museum is fully accessible to people requiring a wheelchair.

Is photography allowed at the Intrepid Museum in New York?

Personal photography is allowed at the museum. However, Selfie sticks, camera-extension devices, and professional equipment like tripods are not allowed.

Can I bring a pet to the Intrepid Museum?

Pets, with the exception of service animals, are not allowed inside the museum.

Извори

# Intrepidmuseum.org
# Muzemerch.com
# Wikipedia.org
# Tripadvisor.com

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Empire State BuildingСтатуата на слободата
МЕТСпомен и музеј на 9 септември
Една светска опсерваторијаВрв на карпата
Смел музејМузеј за модерна уметност
Гугенхајм музејЗоолошка градина во Бронкс
Зоолошка градина во Централ ПаркДворови на брод Хадсон
Еџ Хадсон ЈардсБотаничка градина во Newујорк
Американски музеј за природна историјаМузеј на сладолед
Зоолошката градина во КвинсЗоолошка градина во Парк Проспект
Група на сини луѓеКрстарење за вечера со духот на Њујорк
Тури со хеликоптери во ЊујоркХарлем Госпел турнеја
Музеј на американската уметност ВитниМузеј Бруклин
Обиколка со глисер со кружна линијаМузеј на градот Newујорк
Круз на линијатаВудбери обични премиум места
Музеј на БродвејRiseNY
Самит Еден ВандербилтАРТЕХУЗА
Поднесувач на големо јаболкоЛуна парк во Кони Ајленд
Пешачка турнеја на улична уметност БушвикТематски парк Никелодеон Универзум
Тематски парк Никелодеон УниверзумРазглед на сексот и градот
Фотографска Њујорк

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Њујорк

Оваа статија е истражувана и напишана од