Почетна » Бостон » Билети за крстарења во пристаништето во Бостон

Boston Harbour Cruises – билети, цени, што да очекувате

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(183)

Крстарењето со пристаништето во Бостон е најдобриот начин за истражување на историските места, морскиот свет, зелениот пејзаж, прекрасните острови и прекрасниот хоризонт на градот.

Градските крстарења на пристаништето во Бостон даваат фасцинантен увид во културата на градот и спокојната убавина. 

Ова крстарење при пристаништето ве плови низ популарните места во градот со сите забавни капацитети на едно место.

Можете да уживате во музиката, танцот, гурманскиот ручек и вечерите со вашето семејство и пријатели на овие крстарења.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да резервирате билети за крстарење во пристаништето Бостон.

Пар ужива на крстарење во Бостон

Распоред на крстарења

Има шест крстарења на пристаништето во Бостон - Историско крстарење за разгледувањеКрстарење со катамаран со гледање китовиКрстарење со возбудлив брод со голема брзина CodzillaКрстарење за ручек или вечера на шведска маса, и Круз за зајдисонце.

Крстарењето со знаменитости започнува во 10 часот и продолжува до 4.30:XNUMX часот. 

Секој ден седум крстарења со китови пловат од пристаништето Бостон. Првиот започнува во 9 часот, а другите следат во 10 часот, 11 часот, 12 часот, 2.30 часот, 3.30 часот и 5 часот.

Ако планирате да резервирате возење со брод со возбудлив Codzilla, можете да изберете од пет слотови - 11.15 часот, 12.15 часот, 1.15 часот, 3.15 часот и 4.15 часот. 

2-часовните крстарења со ручек на шведска маса започнуваат напладне, додека 3-часовните крстарења за вечера долж пристаништето во Бостон започнуваат во 7 часот. 

Сите крстарења со зајдисонце пловат од пристаништето во Бостон во 7 часот. 

Кога резервирате крстарење по пристаништето во Бостон, можете да го изберете претпочитаниот тајминг. 

Колку долго траат крстарењата во пристаништето во Бостон?

Времетраењето на крстарењата со пристаништето во Бостон зависи од типот на крстарење што го резервирате за себе.

Вид на крстарењеВреметраење
Историско крстарење за разгледувањеЕден час
Крстарење со катамаран со гледање китовиЧетири часа
Брзиот возбудлив брод Коџила40 минути
Крстарење со ручек на шведска масаДва часа
Крстарење за вечера на шведска масаТри часа
Крстарење со зајдисонце при пристаништето Бостон90 минути

Најдобрите крстарења од пристаништето во Бостон

Препорачуваме да стигнете до пристаништето за поаѓање 15-30 минути пред закажаното време. 

Повеќето крстарења се качуваат 30 минути пред времето на нивното поаѓање. 

Затоа, мора да ја проверите вашата е-пошта за потврда за да го потврдите времето на качување и поаѓање на крстарењето.

Историско крстарење за разгледување

Ништо не може да биде повозбудливо од истражување на историските и културните места во Бостон од вода. 

Крстарењето со историски знаменитости ви овозможува да се нурнете длабоко во историјата и културата на Америка. 

За време на крстарењето, можете да ги видите следните иконски локации-

 • Бродови и музеј во Бостон чајна забава
 • УСС Уставот и музеј
 • Бостонски светилник
 • Националниот парк Харбор Острови
 • Споменик на ридот Бункер

Можете да дознаете за сите историски наративи поврзани со горенаведените локации од водичите на крстарењето. 

Пристаниште за поаѓање: Турата тргнува од One Long Wharf, кој се наоѓа помеѓу хотелот Long Wharf Marriott и аквариумот Њу Ингланд во Бостон. 

Адреса: 1 Лонг Варф, Бостон, MA 02110, САД. Добиете насоки

Цени на билетите

Билет за возрасни (12+ години): САД $ 41
Детски билет (од 3 до 11 години): САД $ 36

Крстарење со катамаран со гледање китови

Патувања со катамаран за набљудување китови се направени за оние кои сакаат да видат како водните видови се нурнуваат и нуркаат во океанот. 

Катамараните се чамци со голема брзина кои ве носат на забавно патување. 

Катамараните се удобни и стабилни, со перничени седишта, внатрешни кабини и шалтери за закуски. 

Ако патувате во Бостон со вашите деца, нека ги видат величествените китови, делфини и ајкули кои пливаат во океанот. 

Натуралистите од Центарот за китови во Нова Англија ќе кажат фасцинантни факти за водните видови и ќе ви помогнат подобро да го разберете морскиот живот. 

Пристаниште за поаѓање: Турите за гледање китови во Бостон започнуваат во Лонг Варф.

Лонг Варф е опкружен со истакнати знаменитости како што се аквариумот Њу Ингланд, Норт Енд и Салата Фанеј. 

адреса: 1 Лонг Варф, Бостон, MA 02110, САД. Добиете насоки 

Центарот за билети се наоѓа на Лонг Варф, на само неколку чекори од хотелот Мериот. Центарот за билети има статуа на грбав кит на својот покрив. 

Сепак, подобро е однапред да го резервирате крстарењето преку Интернет за да избегнете разочарување во последен момент. 

Цени на билетите

Билет за возрасни (12+ години): САД $ 68
Детски билет (од 3 до 11 години): САД $ 47
Билет за доенчиња (до 2 години): Слободен влез

Брзиот возбудлив брод Коџила

Ако сте некој кој ја сака возбудата и сакате вашето крстарење по пристаништето во Бостон да биде извонредно и авантуристичко, тогаш возбудливите чамци Codzilla се направени за вас.

Коџила е брод со голема брзина што плива 40 милји на час преку океанот. 

Запомнете, за разлика од другите крстарења каде што седите и се опуштите, Коџила е диво едро. 

Гласната музика, прскањето со вода и постојаните врисоци ќе ве разнесат. 

Подгответе се да искусите грчеви додека бродот се врти 360 степени. 

Ве молиме не се качувајте ако страдате од медицински состојби или сте подложни на повреди на грбот.

Пристаниште за поаѓање: Крстарењето тргнува од Лонг Варф, само неколку чекори од аквариумот во Њу Ингланд, Норт Енд, Салата Фанејл и други популарни знаменитости во Бостон.

Адреса: 1 Лонг Варф, Бостон, MA 02110, САД. Добиете насоки

Цени на билетите

Билет за возрасни (12+ години): САД $ 46
Детски билет (од 3 до 11 години): САД $ 34

Крстарење за ручек или вечера на шведска маса

Крстарење за вечера на пристаништето во Бостон
Слика: Cityexperiences.com

Ова 2-3 часовно крстарење со ручек или вечера на шведска маса долж пристаништето во Бостон нуди храна и пијалоци кои ќе ви го разубават денот.

Крстарењето за ручек трае околу 2 часа, додека пак крстарењето за вечера трае 3 часа. 

Додека стапнувате на крстарењето, персоналот ќе ве поздрави и ќе направи да се чувствувате удобно. 

Шведската маса е подготвена од професионални готвачи со свежи состојки кои сигурно ќе ги привлечат вашите вкусови. 

Фотографот на овој брод ќе биде тука за вас насекаде околу крстарењето за да ги фотографира вашите фотографии со партнерот, пријателите или семејството. 

Дојдете и уживајте во крстарењето по пристаништето во Бостон со вкусни јадења, лесна музика и разгледување на блескавите брегови.  

Пристаниште за поаѓање: Крстарењето тргнува од Светскиот трговски центар на пристаништето.

Адреса: 200 Seaport Blvd., Boston, MA 02210, USA. Добиете насоки

Цена на крстарење за ручек

Билет за возрасни (12+ години): САД $ 81
Детски билет (од 3 до 11 години): САД $ 61

Цена на крстарење за вечера

Билет за возрасни (12+ години): САД $ 149
Детски билет (од 3 до 11 години): САД $ 149

Крстарење со зајдисонце при пристаништето Бостон

Крстарење со зајдисонце при пристаништето Бостон
Слика: Cityexperiences.com

Крстарењето со зајдисонцето во пристаништето Бостон ве води на вода, каде што можете да ја видите хоризонтот осветлен за време на зајдисонцето.

Крстарењето нуди спектакуларен поглед на хоризонтот на Бостон. 

Уживајте во вечерните часови лизгајќи се по бранови и капејќи се во прекрасни бои додека сонцето заоѓа со кул пијалоци и вкусни закуски во ваши раце. 

Од пристаништето во Бостон испловиле три крстарења за зајдисонце, а вие можете да се одлучите за едно од нив.

Круз за зајдисонцецена
Најевтино крстарење со зајдисонцеСАД $ 23
Крстарење со зајдисонце Висок брод со пристаништеСАД $ 64
Луксузно крстарење со зајдисонце пристаништеСАД $ 71

Што да облечете за крстарења во Бостон

Облечете се според временските услови и не заборавајте го вашиот фотоапарат или двоглед.

Во зависност од крстарењето што го резервирате, препорачаната облека ќе се разликува. 

Еве список со кодови за облекување што можете да ги следите за вашите претстојни крстарења со пристаниште во Бостон -

Историско крстарење за разгледување

За ова крстарење можете да носите секојдневна облека. Маици, панталони, џемпери и јакни ќе бидат совршени!

Крстарење со катамаран со гледање китови

И за ова крстарење можете да носите лежерна облека без второ размислување.

Брзиот возбудлив брод Коџила

За разлика од другите крстарења, овие крстарења можат да ве натопат во вода. 

Ви препорачуваме да носите дополнителна облека за брзо да ја смените на крајот од крстарењето и да спречите настинка. 

Носете секојдневна облека и спојте ја со патики од гумен ѓон. 

Крстарење за ручек или вечера на шведска маса

Иако нема ограничувања за тоа што го носите, можете да одите малку стилски за крстарења од ваков вид.

Облечете нешто модерно и фенси ако размислувате да ја прославите вашата годишнина со партнерот или да ја запросите вашата сакана на крстарење. 

За ваша безбедност, облечете рамни чевли со затворени прсти. 

Крстарење со зајдисонце при пристаништето Бостон

Бидејќи речиси и да нема шанси да се навлажни, можете да носите секојдневна облека за крстарење зајдисонце.

Без оглед на крстарењето во пристаништето во Бостон за кое ќе се одлучите, топло ви препорачуваме да земете со себе дуксери, јакни, шалови и капи, бидејќи обично е ветровито и кул во текот на вечерта.

Не заборавајте да ги носите следниве предмети со себе:

 • Пасош или лична карта 
 • Очила за сонце
 • Очила
 • Шапка
 • Камера
 • Двоглед
 • Лекови за морска болест 

Извори

# Boston-discovery-guide.com
# Boston-sailing.com
# Tripadvisor.com
# Travel.usnews.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Бостон

# Бродови и музеј во бостонската чајна забава
# Тури со количка во Бостон
# Аквариум во Нова Англија
# Тури за духови во Бостон
# Зоолошката градина Нова Англија
# Коџила Бостон
# Тури на Фенвеј парк
# Патувања во пристаништето во Бостон
# Гледање китови во Бостон
# Тури на Харвард
# Бостонски патки патувања

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Бостон

Оваа статија е истражувана и напишана од