Почетна » Сан Франциско » Турнеја со духови во Сан Франциско

San Francisco Ghost Tour- билети, цени, попуст, што да очекуваме

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(192)

Ако сте љубител на возбуда и ужас, тогаш не треба да ја пропуштите турнејата за лов на духови во Сан Франциско.

Пребарувајте по улиците откако ќе се стемни за докази за паранормални активности на оваа турнеја со вашите пријатели и семејството.

Оваа статија споделува сè што треба да знаете пред да купите билети за турнеи за духови во Сан Франциско.

Турнеја со духови во Сан Франциско

Што да очекувате на турнејата Ghosts во Сан Франциско?

Тргнете на турнеја со духови во Сан Франциско низ 8 до 12 различни локации низ централното градско подрачје.

Запознајте го вашиот искусен туристички водич на Union Square и тргнете на едночасовна тура низ областа Ноб Хил. 

Многу сенишни историски настани продолжуваат да влијаат на областа, а извештаите што ќе ги слушнете на оваа турнеја откриваат дека овие ридови имаат исто толку ужас колку и среќата.

Оваа турнеја е одличен начин да се видат неверојатните места на богатите населби додека се чувствува духовната атмосфера на градот. 

Погледнете ја страната на градот на која ретко сте виделе и поминете покрај опседнети хотели, улици, клубови и деловни згради. 

Дознајте за античките тајни на Маите на зградите на Сатер и познатите трагедии што го прогонуваат Вестин Сент Францис. 

Дознајте повеќе за уништувањето и скршеното срце што го следеа големиот земјотрес од 1906 година, кој буквално и фигуративно го прогонува градот повеќе од еден век. 

Дознајте за ужасната ноќ што води до црната листа на Фати Арбакл од филмската индустрија.

Турцена
Пешачка турнеја со духови, злато и духови САД $ 30
Пешачка турнеја за лов на духови во Сан Франциско САД $ 55

Каде да купите билети за турнеја за духови во Сан Франциско

Можете да купите билети за Ghost Tours San Francisco преку Интернет. 

Резервирањето билети преку Интернет ви дава многу придобивки.

Онлајн билетите обезбедуваат различни понуди и попусти, добивајќи ги билетите по пониска цена.

Кога резервирате билети преку Интернет и однапред, го добивате и посакуваното време на посета. 

Онлајн билетите исто така ви помагаат да избегнете разочарувања во последен момент кога билетите се распродаваат во шпицот на сезоната (на пример, Ноќта на вештерките и Божиќните месеци). 

Како функционира онлајн билетот

На страницата за резервации, одберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и веднаш купете ги.

По купувањето, билетите ќе ги добиете на вашата е-пошта. 

Не треба да земате никакви отпечатоци. 

Сè што треба да направите е да го покажете билетот на вашиот паметен телефон и да се подготвите за турата.

Цена на билети за турнеи за духови во Сан Франциско 

на Билети за турнеја за духови во Сан Франциско чини 30 УСД за сите посетители на возраст од 13 години и повеќе. 

Младите посетители на возраст од 6 до 12 години добиваат попуст од 7 американски долари и плаќаат само 23 американски долари за турата.

Билетите за деца на возраст до 5 години се по цена од 16 УСД, со заштеда од 14 УСД.


Вратете се на почетокот


Билети за турнеја за духови во Сан Франциско

Билети за турнеја за духови во Сан Франциско
Слика: GetYourGuide.com

Можете да резервирате билети за Пешачка турнеја со духови, злато и духови or Пешачка турнеја за лов на духови во Сан Франциско.

Прошетајте низ најтемните агли на Сан Франциско на оваа застрашувачка, опседната прошетка на Ноб Хил и плоштадот Унион.

Побарајте го паранормалното на пешачката турнеја во Сан Франциско за лов на духови. 

Влезете по уличките на Златната треска откако ќе се стемни, вооружени со алатки кои ќе ви помогнат да ги откриете и контактирате духовите што останале.

Билети за пешачка турнеја под водство на духови, злато и духови

Дознајте за опседното минато на Сан Франциско на едночасовна пешачка тура низ историските населби во центарот на градот.

Слушајте приказни за познатите трагедии кои сè уште ги прогонуваат хотелите Вестин Сент Френсис и Фермонт.

Откријте познати ликови од Сан Франциско кои дојдоа да го збогатат за време на познатата Златна треска од 1849 година.

Откријте увид во животите на луѓето кои го издржале ужасниот земјотрес во 1906 година што го уништил градот.

Уживајте во прошетка со локален туристички водич и добијте бескрајни можности за фотографирање во текот на вечерта.

Цената на билетот

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 30
Младински билет (од 6 до 12 години): САД $ 23
Детски билет (до 5 години): САД $ 16

Пешачка турнеја за лов на духови во Сан Франциско

Пешачка турнеја за лов на духови во Сан Франциско
Слика: SFChronicle.com

Запознајте се до вечер во историскиот округ на плоштадот Џексон, населба од ерата на Златната треска со морничава викторијанска архитектура. 

Вашиот туристички водич ќе ги опреми сите со мерач на EMF што ќе го користите во текот на истражувањето на паранормалното.

Истражете ги уличките на кинескиот кварт по темнината и откријте приказни за вистински криминал и историски прогонувања.

Цена на билетите: САД $ 55

Заштедете пари и време! Купете си пропусница во Сан Франциско Сити Explorer и изберете 2 до 5 атракции и тури од над 25 активности. Посетете го Aquarium of the Bay, одете на турнеја со голема автобуска турнеја со Hop-on Hop-off или на крстарење во заливот Франциско и многу повеќе!

Најдобро време за одење на турнеја со духови

Мора да стигнете до точката на средба на Ghost Tours во Сан Франциско најмалку 15 минути пред почетокот на вашата турнеја бидејќи туристичките водичи ќе споделуваат многу информации за пешачката тура.

Турите со духови обично започнуваат во 7 часот и траат од 60 до 90 минути. 

Друго најдобро време за оваа турнеја е за време на месецот на Ноќта на вештерките, кога превезот помеѓу живите и мртвите е најтенка.

Популарни атракции во Сан Франциско

# Островот Алкатраз
# Зоолошката градина во Сан Франциско
# Сан Франциско MoMA
# Калифорниска академија на науките
# Аквариум Беј Монтереј
# Аквариум во Сан Франциско
# Истражувач
# Музејот Де Јанг
# Автобуски тури во Сан Франциско
# Мадам Тисо
# Круз во заливот Сан Франциско
# Турнеја со духови во Сан Франциско
# Технолошката интерактивна
# Крстарење за вечера во Сан Франциско
# SFO Go автомобил турнеја
# Музеј на Легијата на честа
# Семеен музеј на Волт Дизни
# Музеј на 3Д илузии
# Искуство со 7D возење

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Сан Франциско

Оваа статија е истражувана и напишана од