Тим на писатели

At TheBetterVacation.com, се сметаме за експерти за туристички атракции.

Нашите специјалисти за патувања (истражувачи и писатели) имаат повеќе дипломи за различни теми.

Некои се занимаваат со пишување патувања многу години, додека други научија како да пишуваат за туристичките атракции откако ни се придружија.

Сепак, сите тие се страстни за трчање на патот.

Заедно, се обидовме да го елиминираме елементот на изненадување во патувањето истражувајќи и пишувајќи околу 800 туристички атракции во 40 градови.

Очекуваме да опфатиме 1500 атракции до крајот на 2024 година.

Во текот на последните шест години, прераснавме во тим од 25+ писатели, уредници и администратори на сајтови.

Основачите

Џамшед V Рајан

Џамшед V Рајан
Извршен директор

Џамшед V Рајан е патник со две лица кој ужива и во метежот на урбаниот одмор и во спокојството на долга пауза од градот.

Река Раџан

Река Раџан
Кул

Река Раџан сака да патува и кога не е во движење, чита за популарни дестинации, разговара со патници или пишува за нив.

Уредници

Марк Ленси Себастијан

Марк Ленси Себастијан
Уредник на патувања

Планините, кафето и поезијата е она што го прави Марк да штиклира. Соло патник и љубител на историјата, тој ужива да истражува култури, кујни и да се спријателува со мачки и кучиња.

Шобана М.Р

Шобана М.Р
Уредник на патувања

Шобана МР ужива во патувањето колку и во дестинацијата. Таа е страствен читател и често ја наоѓа својата следна инспирација за патување од страниците на книгата.

Најеб П.К

Најеб П.К
Уредник на патувања

Najeeb PK е самостоен патник кој ужива во тивката интроспекција и слободата сам да истражува нови места. Со голем интерес за архитектурата, тој ги бара уникатните структури и распоредот на градот.

Писатели

Аканкша Чудари

Аканкша Чудари
Писател за патувања

Бидејќи не сака изненадувања за време на патувањето, Аканкша Чудари секогаш се подготвува однапред и се придржува до распоредот.

Ханан Ирфан

Хнан Ирфан
Писател за патувања

Ханан Ирфан е фасциниран од возбудливи патеки, алпски езера, пејзажна фотографија и фудбал. Обожава да пробува различни кујни и да запознава луѓе.

Ништа Ногија

Ништа Ногија
Писател за патувања

Ништа Ногија сака да истражува места со семејството и пријателите. Таа патува за да плете приказни преполни со забава, изненадувања и смеа.

Ваншита Раџ

Ваншита Раџ
Писател за патувања

на Ваншита Раџ, патувањето е форма на самоизразување. Таа има склоност кон патувања, спонтани заобиколувања, волшебни пејзажи и културни средби. 

Венката Вишванад

Венката Вишванад
Патеписец

Венката Вишванад е авантуристички зборовник кој има мисија да открие скриени приказни и да споделува волшебни приказни од целиот свет.

Шри Венкат Мамиди

Шри Венкат Мамиди
Писател за патувања

на Шри Венкат, патувањето не е за бегство од секојдневната рутина дома, туку излегување од неговата комфорна зона и откривање кој е тој навистина.

Ваибхав Раџ Пандеј

Ваибхав Раџ Пандеј
Писател за патувања

Ваибхав Раџ е хипердраматичен кино романтичар и неговата животна мисија е да ги допре сите незаборавни пејзажи во кои дишат неговите омилени холивудски и боливудски филмови.

Суда Рамасубраманијан

Суда Р
Писател за патувања

Суда Рамасубраманијан е трагач на сонце и љубител на плажа, кој секогаш го брка совршеното зајдисонце или мирното одморалиште на плажа. Љубовта кон јогата и велнесот ја комбинира со нејзините патувања.

Арти П

Арти П
Писател за патувања

Арти П е љубител на гастрономијата кој патува низ светот во потрага по кулинарски задоволства. Од тезги со улична храна до ресторани со ѕвезди на Мишелин, таа ги вкусува сите.

Шанмати С

Шанмати
Писател за патувања

Шанмати С е ентузијаст на дивиот свет и љубител на сафари. Таа ги поминува своите патувања во потрага по величествениот див свет, документирање на секоја средба.

Анупама Ендрју

Анупама Ендрју
Писател за патувања

Анупама Ендрју е луксузен патник кој се препушта на пофините аспекти на патувањето. Таа ги разгледува врвните одморалишта, бутик хотелите и ексклузивни искуства,

Ишита Гангули

Ишита Гангули
Писател за патувања

Ишита Гангули Сака да шета по градските улици земајќи ги во себе луѓето, боите, звуците итн. Таа би сакала да патува сама низ Европа еден ден!

Администратори на страницата

Алвин Раџан

Алвин Раџан
Администратор на страници

Алвин Раџан е љубопитен истражувач кој ужива да открива нови работи и да се поврзува со луѓе од различни култури.

Арун Т

Администратор на страници

Арун Т е трагач по авантури кој напредува на адреналин и живее за следната возбуда. Од скокање со падобран до нуркање, тој верува дека секоја дестинација нуди уникатен пулс.

Писатели кои придонеле за нашиот раст во минатото

Багјасри Чаудхури

Не безличен писател
Уредник на патувања

Bhagyasri Chaudhury е културен ентузијаст кој патува за да го разбере срцето на секој град преку неговата уметност, историја и музика.

Урваши Гојал

Урваши Гојал
Писател за патувања

Урваши Гојал е градски фанатик кој сака да истражува различни градови, да ја разбира нивната култура, да запознава луѓе и да открива скриени скапоцени камења.

Девјани Батачарџи

Девјани Батачарџи
Писател за патувања

Девјани Батачарџи е секогаш желен да истражува историски структури, вкусни кујни, прекрасни култури и прекрасни луѓе.

Уткарш Чаухан

Уткарш Чаухан
Писател за патувања

Уткарш Чаухан претпочита планини и ридски области. Тој сака мирно да седи на врвот на еден рид по долго патување, обожавајќи ја непроценливата убавина на природата.

Дата Саи

Писател за патувања

Дата Саи е слободоумен скитник кој наоѓа утеха во спокојниот тишина на планините и е оживуван од безграничното пространство на океаните.

Барха Тивари

Барха Тивари
Писател за патувања

Барха Тивари е одморач кој е комфорен со одмор на песочни плажи, одмори во дивиот свет, крстарења или културни паузи.

Вринда Бхатија

Вринда Бхатија
Писател за патувања

Вринда Бхатија не претпочита добро познати дестинации и клише активности. Ако има пресврт во маршрутата на денот, таа е игра.

Ера Каундал

Ера Каундал
Писател за патувања

Вљубена во убавината околу неа, Ера Каундал сонува да ги истражува прекрасните глетки, звуци и луѓе од целиот свет.

Шобха Махапатра

Шобха Махапатра
Писател за патувања

Шобха Махапатра сака да проба локална кујна, облека, култура и јазик, бидејќи тоа и помага да гради пријателства каде и да оди.

Шубхајоти С

Шубхајоти Сенгупта
Писател за патувања

Шубхајоти Сенгупта патува до оддалечени, егзотични дестинации кои нудат активности, искуства и спомени што никогаш претходно не ги пробал.

Анкита Рој

Анкита Рој
Писател за патувања

Освен што е љубител на морска храна, Анкита Рој е цицач за тоа како белиот песок на плажа се чувствува под нејзините нозе и морскиот ветар на нејзиното лице.

Поја Дас

Поја Дас
Писател за патувања

Поја Дас сака да ги истражува древните градски улици, земајќи луѓе, глетки, бои, мириси, звуци и целокупната култура на местото.

Јашика Бати

Јашика Бати
Писател за патувања

Од пешачење по плажите на Тајланд до бос на песокот на пустината Сахара, Јашика Бати сака секакви егзотични одмори.

Дивија Сачдева

Дивија Сачдева
Писател за патувања

Дивија Сачдева не ги следи вообичаените конвенции и правила на патниците и има своја дефиниција за одмор.

Пријанка Двиведи

Пријанка Двиведи
Писател за патувања

Не сакајќи да пропуштите ништо, Пријанка Двиведи претпочита разгледување во мали, затворени групи со помош на локални туристички водичи.

Декша Ананд

Декша Ананд
Писател за патувања

Декша Ананд претпочита долги од кратки одмори бидејќи тие и помагаат подобро да ги научи различните култури.

Дивија Мадаан

Дивија Мадаан
Писател за патувања

Дивија Мадаан сака да посетува популарни дестинации за одмор, бидејќи тие се лесни за истражување како турист. Не сака изненадувања.