Charleston Ghost Tours – билети, цени, тајмингот, што да очекуваме

Тури за духови во Чарлстон

Чарлстон се смета за еден од најопседнуваните градови. Кога го обиколувате овој иконски град, не пропуштајте патувања со духови. Од пешачки тури до тури со водич и тури со коњи и кочии, градот е домаќин на различни тури за да ги претстави своите приказни за теророт и крвопролевањето. Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред… Прочитај повеќе

Тури на пристаништето Чарлстон – билети, цени, тајмингот, што да очекувате

Тури на пристаништето Чарлстон

Тргнете се од метежот и вревата на градовите и исфрлете ги сите грижи во океаните со пријавување на турите во пристаништето Чарлстон. На крстарење, се чувствувате порелаксирано и побудно, а тоа е најдобриот начин да ги видите водните животни, иконите на градот и да научите за поморската историја. … Прочитај повеќе

Charleston Magnolia Plantation – билети, цени, тајмингот, што да очекуваме

Плантажа за магнолија Чарлстон

Плантажата за магнолија Чарлстон е една од најпопуларните атракции во Чарлстон, првенствено пофалена за историскиот музеј на куќата и прекрасните градини. Свештеникот Џон Гримке Драјтон го посеал првото семе на плантажата во 1840-тите за неговата сакана сопруга за да ја зголеми естетската привлечност на нивниот имот. Всушност, тогаш тој не знаеше ... Прочитај повеќе

Форт Самтер Чарлстон – билети, цени, тајмингот, што да очекуваме

Форт Самтер Чарлстон

Форт Самтер е величествена морска тврдина на остров првично изграден за да го заштити Чарлстон од непријателите. Ова е местото каде што беа испукани првите истрели за време на Американската граѓанска војна во 1861 година. Каноните, ѕидовите вградени во минофрлачки гранати, мал музеј во кој се чуваат воени артефакти и знамето што еднаш се вее над тврдината ќе ве одведат на ... Прочитај повеќе

Тури за дестилерија во Нешвил – билети, цени, временски распореди, што да очекувате

Нешвил дестилерија тури

Откријте го познатото виски од Тенеси на персонализирана турнеја во дестилеријата во Нешвил. Нешвил е идеална дестинација за да се опуштите и да уживате во некои од најдобрите пијалоци направени во регионот. Искусете единствена можност да бидете сведоци на процесот зад сцената за тоа како се создава вашиот омилен дух. Дознајте за богатата историја и традиција на производство на виски и… Прочитај повеќе

Зоолошката градина во Нешвил – билети, цени, тајмингот, што да очекуваме

Зоолошката градина во Нешвил

Отворена во 1991 година, зоолошката градина Нешвил е вистинско богатство на дивиот свет во Тенеси и треба да биде на вашата листа без разлика дали сакате да гледате животни или организирате семејно излегување. Зоолошката градина дава можност да се запознаат со животите, навиките и начинот на живот на животните, а чуварите на зоолошката градина споделуваат фасцинантни информации со посетителите. Во ова … Прочитај повеќе

Nashville Scavenger Hunts – билети, цени, тајмингот, што да очекуваме

Нешвил Scavenger Hunts

Постојат различни начини и начини да се истражи Нешвил, град претежно пофален и прифатен поради својата музика и богата култура. Можете да одите на крстарење за разгледување знаменитости или турнеја со автобус со хоп-он хоп-оф за да ги видите скриените скапоцени камења на градот. Но, имаме да препорачаме нешто неверојатно и несекојдневно! Што е со Нешвил Скавенџер… Прочитај повеќе

Мадам Тисо Нешвил – билети, цени, тајмингот, што да очекуваме

Мадам Тисо Нешвил

Мадам Тисо во Нешвил е единствен восочен музеј посветен исклучиво на музиката. За разлика од другите музеи, каде што на секоја изложба ја гледате етикетата „Не допирајте“, Музејот на восочни восоци во Нешвил им овозможува на гостите да се допрат, почувствуваат и фотографираат со нивната омилена музичка слава. Позирајте со восочни фигури на светски познати музички уметници… Прочитај повеќе

Ермитаж на Ендру Џексон – билети, цени, попусти, тајмингот, што да очекуваме

Ермитажот на Ендрју Џексон

Ермитажот на Ендрју Џексон во Нешвил, Тенеси, е првиот американски претседателски музеј посветен на седмиот претседател на земјата, Ендрју Џексон. Испосникот, распространет на 1120 хектари (5420800 квадратни јарди) земја, содржи низа експонати, градини и соби кои нудат можност да се навлезе во личниот и политичкиот живот на поранешниот претседател. Чувство… Прочитај повеќе

Пукање со огнено оружје во Лас Вегас – билети, цени, тајмингот, што да очекуваме

Пукање со огнено оружје во Лас Вегас

Сакате да направите нешто големо и смело на вашето патување во Лас Вегас? Тогаш пукањето со огнено оружје е нешто што мора да го пробате! Искусете го возбудливото искуство во пукањето и усовршете ги техниките од тренерите. Во оваа статија, ќе споделиме сè што треба да знаете пред да резервирате билети за Firearms Shooting Лас Вегас, од она што… Прочитај повеќе

Патување низ времето Виена – билети, цени, тајмингот, што да очекувате

Патување низ времето Виена

Ѕирнете во богатата виенска историја и култура во Time Travel Vienna. Оваа атракција дава извонредно искуство што ве транспортира назад во античките времиња. Само кога ќе дојдете овде, ќе сфатите дека историјата, исто така, може да биде забавна и интересна. Во оваа статија, ќе споделиме се што треба да знаете пред да резервирате билети за… Прочитај повеќе

Summit One Vanderbilt набљудувачница – билети, цени, што да очекуваме

Самит Еден Вандербилт

Набљудувачката палуба на Summit One Vanderbilt стана најтрендираниот облакодер од своето основање во 2021 година. Повеќе од 1.5 милиони посетители секоја година се возат со неговите супер-брзи лифтови за да стигнат до опсерваторијата и да видат прекрасни погледи на Њујорк. Еден Vanderbilt Summit има три ката во кои се сместени интерактивни соби, балкони, skyboxes, ресторан и тераса на отворено. … Прочитај повеќе

Summit One Vanderbilt – билети, цени, погледи што може да се очекуваат

Самит Еден Вандербилт

Summit One Vanderbilt е најновото дополнување на списокот на њујоршки опсервациони палуби, пречекувајќи ги своите први посетители кон крајот на 2021 година. Тоа е најновата опсерваторија од светска класа што се појави во Њујорк, по Empire State Building, Top of the Rock, One Светската опсерваторија и The Edge. САМИТ One Vanderbilt се наоѓа на… Прочитај повеќе

Busch Gardens Tampa Bay – билети, цени, временски распореди, што да очекуваме

Busch Gardens Tampa Bay

Барате тематски парк во Тампа со возбудливи возења и атракции за да поминете еден ден надвор со пријателите и семејството? Тогаш Busch Gardens Tampa Bay не треба да го пропушти вашиот поглед! Овој уникатен парк има сè на место, вклучувајќи градини, изложби на животни, возења, атракции и емисии за да ве забавува! Оваа статија опфаќа сè што треба да знаете… Прочитај повеќе

Детски музеј Глејзер – билети, цени, тајмингот, што да очекуваме

Детски музеј Глејзер

Однесете ги вашите мали деца во најомилената училница во Тампа, Детскиот музеј Глејзер, и оставете ги да си играат со нивната имагинација. Со создавање огромни можности за учење, музејот ги зајакнува когнитивните способности на децата. Во оваа статија, ќе споделиме сè што треба да знаете пред да резервирате билети за детскиот музеј Глејзер. Билети за детски музеј за врвни Глејзер # Детски Глејзер… Прочитај повеќе

Поморски музеј на Сан Диего – билети, цени, што да очекуваме

Поморски музеј во Сан Диего

Дојдете на поморскиот музеј во Сан Диего и подгответе се за патување што ќе ве однесе скоро три до четиристотини години наназад. Нема подобра приморска атракција од оваа за деца и возрасни! Поморскиот музеј Сан Диего е широко препознатлив по своите извонредни напори во зачувувањето на историските бродови, што го прави… Прочитај повеќе

Haus der Musik – билети, цени, тајмингот, што да очекувате, ЧПП

Куќа на музика

Haus der Musik е куќа на музиката која уникатно ја слави музичката историја на Виена и нуди платформа за гостите да научат сè за звукот. Музејот, распространет на четири ката, ве води на патување каде што можете да ги слушнете приказните на големите музичари и да создадете свој валцер со фрлање четири виртуелни коцки. … Прочитај повеќе

Мадам Тисо Виена – билети, цени, што да очекуваме, тајмингот, ЧПП

Мадам Тисо Виена

Искусете го холивудскиот гламур и навивајте за вашата омилена спортска ѕвезда, само во Мадам Тисо во Виена. Овој музеј на восочни фигури ве зближува со вашите омилени холивудски познати личности и ви овозможува одблиску да ги видите големите личности како Обама и кралицата Елизабета. Ова совршено место за семејна забава ветува незаборавни искуства во специјализирани зони. Во оваа статија,… Прочитај повеќе

Концентрационен камп Маутхаузен – билети, цени, тајмингот, што да очекуваме

Концентрационен камп Маутхаузен

Концентрациониот логор Маутхаузен го следи своето потекло во 1938 година кога бил основан како нацистички концентрационен логор од Хитлер. Оваа страница ве враќа назад во времето кога Австрија беше во канџите на диктатурата и ропството, а принудната работа стана многу вообичаена. Во кампот беа сместени работници кои обично работеле во рудници, каменоломи, фабрики за муниција, оружје… Прочитај повеќе

Турнеја Ghosts and Legends – што да очекувате, билети, цени, тајмингот

Турнеја на духови и легенди

Има толку многу што посетителите можат да знаат за Виена надвор од нејзините кралски палати, разиграни музеи, бујни градини и живописни зоолошки градини. Започнете со турнејата Ghosts and Legends во Виена и видете, почувствувајте и слушнете го градот во поинакво светло. Во оваа статија, ќе споделиме сè што треба да знаете пред да резервирате билети за Ghosts… Прочитај повеќе