Почетна » Сан Франциско » Сан Франциско Мадам Тисо

Билети во Сан Франциско Мадам Тисо - цени, попусти, што да се види

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(190)

Добијте единствена шанса одблиску да комуницирате со восочни фигури на познати личности во Мадам Тисо во Сан Франциско, каде што секогаш има нешто ново да се види и направи. 

Восхитувајте се на сјајот, гламурот и возбудата на Холивуд и фотографирајте се со холивудските A-Listers Гвен Стефани, Одри Хепберн, Мерлин Монро, Елвис Присли, Одри Татуор и други.

Оваа статија споделува сè што треба да знаете пред да купите билети за Мадам Тисо во Сан Франциско.

Врвни билети за Мадам Тисо во Сан Франциско

# Билети за Мадам Тисо во Сан Франциско

Сан Франциско Мадам Тисо

Што да очекувате во Мадам Тисо во Сан Франциско?

Постојат различни зони подготвени за истражување во Мадам Тисо во Сан Франциско. 

Музичка зона

Позирајте се за сликање со Тејлор Свифт, пејте со Адел и седнете до Бијонсе.

Пејте заедно со уметници како Тејлор Свифт, Бијонсе, Ријана, Лејди Гага, Мајкл Џексон и Мадона во оваа зона. 

Лидери и претприемачи

Запознајте претприемачи, американски претседатели и влијателни луѓе и разговарајте за вашите животни цели. 

Приближете се до Марк Цукерберг, Абрахам Линколн, Стив Џобс и Обама. 

Спортска зона

Ракувајте се со Стивен Кари и научи тениски совети од Серена Вилијамс. 

Кликнете на фотографиите со Тајгер Вудс, Џо Монтана, Мухамед Али и Џереми Лин.  

Духот на Сан Франциско

Фатете го духот на Сан Франциско и разговарајте со Џенис Џоплин околу огнот. 

Придружете му се на Џими Хендрикс во неколку акорди и поминете го мостот Голден Гејт додека шетате.

Исто така, запознајте ги познатите луѓе од Сан Франциско, вклучувајќи ги Едвин Ли, Френсис Форд Копола, Робин Вилијамс и многу други.

FilmZone

Дали сте филмски фанатик? Ако одговорот е да, тогаш ќе ви се допадне оваа зона. 

Восхитувајте се на различните кадри направени во Сан Франциско и разговарајте за вашата кариера како режисер со Стивен Спилберг. 

Фотографирајте со Спилберг, Мерилин Монро, Е.Т., Џон Траволта, Џеки Чен и Алфред Хичкок. 

Зона на А-листа

Добијте слики со познати личности од А-листата додека преминувате во зоната на А-листата. 

Прошетајте на црвениот тепих со Лео ди Каприо, Џорџ Клуни, Зендаја, Лаверн Кокс, Морган Фримен, Нил Патрик Харис и многу други.

POTUS

Запознајте ги претседателот Бајден и потпретседателот Харис одблиску во ПОТУС. 

Камала Харис ја испишува историјата со раскажување на наратив дека е првиот потпретседател кој има восочна статуа во музејот.

Каде да купите билети за Мадам Тисо во Сан Франциско

Каде да купите билети за Мадам Тисо во Сан Франциско
Слика: MadameTussauds.com

Можете да купите билети за Сан Франциско Мадам Тисо преку Интернет што ви нуди многу поволности.

Добивате големи попусти кога купувате билети преку Интернет, што ви помага да заштедите пари.

Билетите обично брзо се распродаваат. Но, можете да спречите разочарувања во последен момент ако ги купите преку Интернет.

Исто така, добивате флексибилност да направите резервации однапред и соодветно да ја планирате вашата турнеја.


Вратете се на почетокот


Како функционира онлајн билетот

На страница за резервации на Мадам Тисо, изберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и веднаш купете ги. 

Откако вашите билети се резервирани, билетите ќе ги добиете во вашата регистрирана е-пошта.

На денот на вашата посета, покажете го вашиот билет на шалтер и подгответе се да ги запознаете вашите омилени познати личности. 

Цена на билетите во Сан Франциско Мадам Тисо

на Билети за Мадам Тисо во Сан Франциско чини 30 УСД за сите посетители на возраст од 3 години и повеќе. 

Децата на возраст под 2 години можат да влезат во музејот бесплатно!

Билети за Мадам Тисо во Сан Франциско

Билети за Мадам Тисо во Сан Франциско
Слика: MadameTussauds.com

Запознајте се со вашите омилени холивудски А-листи и уживајте во различните зони на Мадам Тисо во Сан Франциско. 

Фотографирајте со Тејлор Свифт, Адел и многу други познати пејачки сензации.

Искусете го вистинскиот „Духот на Сан Франциско“ со придружување на Стеф Кари за кошаркарски натпревар. 

Разговарајте за вашите почетни идеи со технолошките пионери кои го менуваат светот како Бил Гејтс и Марк Закерберг. 

Стивен Спилберг ќе ве одведе зад камерата и ќе ви ги каже сите негови тајни за снимањето филмови. 

Ова не е турнеја со водич и посетителите можат да го истражуваат Музејот со свое темпо.

Цени на билетите

Билет за возрасни (2+ години): САД $ 30
Билет за доенчиња (до 2 години): слободен

Заштедете пари и време! Купи а Сан Франциско Сити Explorer Pass и изберете 2 до 5 атракции и тури од над 25 активности. Посетете го Aquarium of the Bay, одете на турнеја со голема автобуска турнеја со Hop-on Hop-off или на крстарење во заливот Франциско и многу повеќе!

Како да стигнете до Мадам Тисо 

 Мадам Тисо се наоѓа во Рибарскиот пристан во СФ. 

адреса: 145 Џеферсон Улица, Сан Франциско, Калифорнија, 94133 САД. Најдете насоки

Можете да стигнете до Мадам Тисо со јавен превоз или автомобил. 

Со автобус

Ако планирате да возите со автобус, земете го LOWL и слезете во Џеферсон Сент и Тејлор Св

Тоа е една минута пешачење до Сан Франциско Мадам Тисо. 

Ако се возите со автобус 39, спуштете се во Пауел St & Beach St

Оттаму, до музејот е 3 минути пешачење. 

Со воз 

Земете ја шината F Light и слезете во Џеферсон Сент и Тејлор Св, кој е на само една минута пешачење.

Со автомобил 

Земете такси или автомобил до Мадам Тисо во Сан Франциско и облечете се Гугл мапи, и започнете го вашето патување!

Можете да најдете многу паркинг места околу музејот.

Кликни тука да го пронајдете совршеното место за вас!


Вратете се на почетокот


Тајмингот на Мадам Тисо во Сан Франциско

Тајмингот на Мадам Тисо во Сан Франциско
Слика: MadameTussauds.com

Музејот на восок во Сан Франциско обично е отворен од 11 до 5 часот во понеделник, четврток и недела.

Во петок и сабота се работи од 11 до 6 часот. 

Музејот повремено го менува распоредот, но тоа се неговите редовни часови. 

Последниот прием е 30 минути пред затворањето.

Проверете го календарот на денот на вашата посета.

Колку време трае Мадам Тисо

Турнејата по Мадам Тисо не трае подолго од 45 до 60 минути, но нема временско ограничување. 

Можете да го истражувате музејот на восочни фигури со свое темпо и да кликнете на фотографиите со вашите омилени познати личности онолку долго колку што сакате.

Најдобро време за посета на Мадам Тисо

Најдобро време за посета на Мадам Тисо во Сан Франциско е веднаш штом ќе се отвори во 10 часот.

Бидејќи попладневните часови се обично зафатени, најдобро е да се посети рано наутро. 

Ќе имате поголеми шанси да се сретнете со сите ваши омилени познати личности во музејот ако има помалку гужва наоколу. 

Популарни атракции во Сан Франциско

# Островот Алкатраз
# Зоолошката градина во Сан Франциско
# Сан Франциско MoMA
# Калифорниска академија на науките
# Аквариум Беј Монтереј
# Аквариум во Сан Франциско
# Истражувач
# Музејот Де Јанг
# Автобуски тури во Сан Франциско
# Мадам Тисо
# Круз во заливот Сан Франциско
# Турнеја со духови во Сан Франциско
# Технолошката интерактивна
# Крстарење за вечера во Сан Франциско
# SFO Go автомобил турнеја
# Музеј на Легијата на честа
# Семеен музеј на Волт Дизни
# Музеј на 3Д илузии
# Искуство со 7D возење

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Сан Франциско

Оваа статија е истражувана и напишана од