Почетна » Сан Франциско » Искуство со 7D возење во Сан Франциско

Искуство со 7D возење во Сан Франциско - билети, цени, возбудлива зона на летоци

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(192)

7D Ride Experience во Сан Франциско е атракција за виртуелна реалност која ги потопува посетителите во вистинска, интерактивна авантура.

Возењето има напредна технологија, како што се седишта за движење, специјални ефекти и графика и звук со висока дефиниција. 

7D делот од името се однесува на седумте различни сетила што се користат за создавање на извонредно искуство во возењето.

Во 7D искуството на возење во Сан Франциско може да уживаат семејства, пријатели и соло патници од сите возрасни групи. 

Покрај главното возење, атракцијата има интерактивни игри и експонати, што им овозможува на гостите да дознаат повеќе за градот и неговата историја. 

Тоа е одличен начин да го истражите градот ако имате ограничено време или барате забавен и уникатен начин да го доживеете Сан Франциско.

Оваа статија споделува сè што треба да знаете пред да резервирате билети за 7D Ride Experience.

Врвни билети за искуство со возење во Сан Франциско 7D

# Билети за 7D Ride Experience

# Флаер и 7D искуство

# Сан Франциско Сити Explorer Pass

Искуство со 7D возење во Сан Франциско

Што да очекувате во 7D Ride Experience?

Искусете го возбудувањето на модерната игра со ласерско минирање и возбудата на тобоганот одеднаш во 7D Ride Experience!

Додека возите, експлодирате и се натпреварувате за вашиот пат во други димензии, киното со 20 седишта, големиот филмски екран и најновата 3D технологија ќе ги задржат вашите сетила во неверување.

Посетителите можат да го изберат возењето што го сакаат, со теми кои се движат од застрашувачки зомби до хумористични роботи бандити од Лос Бандитос.

Посетителот ќе го избере возењето што сака да го вози кога ќе пристигне во 7D Experience и ќе се приклучи на линијата со другите играчи.

На секои осум минути започнува ново возење. 

Во областа за претприкажување на DarkRide, гостинот ќе гледа краток безбедносен филм и вовед во играта.

Гостинот потоа ќе влезе во театарот и ќе најде место по претходната претстава.

По патувањето, возачите ќе бидат изведени надвор од театарот и ќе им биде дозволено да ги видат нивните сувенир слики од Искуството.

Еве неколку дополнителни работи што треба да ги очекувате при посета на атракцијата:

VR очила: Посетителите ќе добијат пар очила за VR кои ќе ги носат за време на возењето, што ќе им овозможи целосно да се потопат во виртуелниот свет.

Седишта за движење: Атракцијата содржи седишта за движење кои се движат во синхронизација со искуството на виртуелната реалност, што ја зголемува реалистичноста на возењето.

Специјални ефекти: Возењата имаат специјални ефекти како ветер, магла и други сензорни елементи за подобрување на реализмот на искуството.

Графика и звук со висока дефиниција: Атракцијата користи напредна технологија за да создаде реалистична и реалистична графика и звук, што придонесува за целокупното извонредно искуство.

Интерактивни игри и експонати: Покрај главното возење, има и интерактивни игри и експонати.

Каде да купите билети за 7D Ride Experience

Билетите за San Francisco 7D Ride Experience се достапни онлајн и на билетарницата на местото на одржување.

Сепак, препорачуваме да ги резервирате вашите билети преку Интернет бидејќи тоа ви обезбедува неколку поволности.

– Со онлајн резервирање билети, можете да заштедите пари бидејќи добивате онлајн попуст.

– Не мора да патувате до атракцијата и да се напрегате чекајќи долги редици на шалтер за билети.

– Билетите обично брзо се распродаваат. Но, можете да спречите разочарувања во последен момент ако купувате билети преку Интернет.

– Резервирајте сега и плаќајте подоцна за да ги одржите вашите планови за патување флексибилни.

Како функционира онлајн билетот

Кога ги резервирате вашите билети за 7D Ride Experience во Сан Франциско, на страницата за резервации, одберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и купете ги веднаш.

Ќе добиете е-пошта со вашите билети веднаш штом ќе ги купите. 

Нема потреба да носите отпечатоци.

На денот на вашата турнеја, покажете го билетот за паметен телефон на билетарницата.


Вратете се на почетокот


Цена на билети за 7D Ride Experience

Билети за 7D Ride Experience во Сан Франциско чини 13 американски долари за сите посетители.

Билети за 7D Ride Experience

Билети за 7D Ride Experience
Слика: Flyerthrillzone.com

Со овој билет завршувате видео игра и уживате во брзањето со ролеркостер. 

Вклучени се борбени интерактивни врколаци, зомби и други предизвици кои чукаат на срцето.

Можете да изберете до 4 различни возења, да уживате во уникатните специјални ефекти на секое возење и да комуницирате со секој играч кој добива резултат.

Ќе ви биде доставен и аудио водич на англиски јазик.

Цената на билетот

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 13
Младински билет (до 12 години): САД $ 13

Флаер и 7D искуство

Флаер и 7D искуство
Слика: Theflyer-Sanfrancisco.com

Купете комбо билет за The Flyer – San Francisco и 7D Ride Experience и израмнете ја авантурата. 

Флаерот е на прво место. Ќе видите безбедносен филм и ќе влезете во областа за фотографирање пред да се качите откако ќе пристигнете. 

По ова, ќе се преселите во џетвеј, каде што ќе се впиете во извонредно опкружување додека глетките и звуците на Сан Франциско оживуваат на џетвеј.

Откако ќе тргнете од џетвеј пред летот, ќе се качите на вашата фасцинантна турнеја низ Сан Франциско.

Доживејте ги иконите на Сан Франциско, како што се мостот Голден Гејт, Кинескиот град, Муир Вудс, Алкатраз и повеќе додека се вивнувате, се спуштате и лизгате низ нив.

Втората атракција, 7D Ride Feel, е местото каде што можете да го доживеете возбудувањето на тобоганот и интеракцијата на видео игра. 

Влезете во XD Darkride и ризикувајте го вашиот живот во квадрат против зомби, врколаци или роботи каубојци. 

Откако ќе се одлучите за возење, можете да се придружите на 19 други играчи во театарот (За најдобар резултат, возете, експлодирајте и здружете се со други).

Ставка од кутијата: Возењето не е погодно за бремени жени, луѓе со проблеми со грбот, луѓе над 300 фунти (136 кг) и луѓе под 40 инчи. Деца под 7-годишна возраст не се дозволени.

Цена на билет: 21 УСД по лице

Заштедете пари и време! Купи а Сан Франциско Сити Explorer Pass и изберете 2 до 5 атракции и тури од над 25 активности. Посетете го Aquarium of the Bay, одете на турнеја со голема автобуска турнеја со Hop-on Hop-off или на крстарење во заливот Франциско и многу повеќе!

Како да стигнете до зоната за возбуда на флаери и 7D искуство

Flyer Thrill Zone & 7D Experience се наоѓа на Пјер 39 во Сан Франциско.

адреса: Pier 39, 2 Beach St, Сан Франциско, CA 94133. Најдете насоки.

Може да земете јавен превоз или лично возило до Flyer Thrill Zone & 7D Experience.

Со автобус

Најблиската автобуска станица е Св. Ембаркадеро и Стоктон (достапни автобуси: 39, LOWL). 

Автобуската постојка е на 1.6 милји (2.5 км) од зоната за возбуда на Flyer и можете да изнајмите такси или такси за да стигнете до местото.

Со ферибот

Најблискиот терминал за траект е Терминал за фериботи при пристаништето Сан Франциско 41 (достапни фериботи: P41), на 4 минути пешачење од атракцијата.

Со воз

Најблиската железничка станица е Св. Ембаркадеро и Стоктон (достапна лесна железница: F), оддалечена околу 1.6 милји (2.5 км).

Со автомобил

Можете да изнајмите такси или такси за да стигнете до местото.

Влезете во автомобилот, отворете Гугл мапи, и продолжете до вашата дестинација како што ви одговара.

Кликни тука за да ги видите најблиските паркинзи.


Вратете се на почетокот


Во Сан Франциско 7D Ride Искусете ги тајмингот

Во Сан Франциско 7D Ride Искусете ги тајмингот
Слика: Tiqets.com

San Francisco 7D Ride Experience се отвора секој ден од 11 до 8 часот.

Секое возење трае околу 10 минути.

Запомнете, последното возење започнува 15 минути пред времето на затворање.

Најдобро време да одите за 7D Ride Experience во Сан Франциско

Најдобро време за посета на San Francisco 7D Ride Experience е веднаш штом ќе се отвори во 11 часот.

Можете да го доживеете и да уживате во возењето со мала група луѓе наоколу наутро.

Бидејќи 7D Ride Experience во Сан Франциско може да биде зафатен за време на викендите, работните денови се подобри за посета.

Работи што треба да се запаметат

– Правилата за безбедност на возење во Калифорнија бараат сите возачи да бидат под 300 lbs (136 kg).

– Оние кои не можат да се префрлат од инвалидска количка, сепак може да го искусат 3D видеото на The Flyer – Сан Франциско без седиштето за движење.

– Театарот се наоѓа на второто ниво над кафулето Хард Рок и е пристапен со лифтови.

– The Flyer – Сан Франциско не се препорачува за оние кои доживуваат болест при движење или вртоглавица.

– Не се препорачува возење за некој со срцева болест, епилепсија или други тешки медицински состојби.

– Исто така, не се препорачува ако сте бремени, но секое седиште е прилагодливо за да го ограничи движењето доколку е потребно.

– Може да се возите со The Flyer – Сан Франциско на која било возраст доколку се исполнети условите за минимална висина. Мора да бидете 40“ (101 cm или 3.3 стапки) или повисоки за да возите.

Извори

# Pier39.com
# Sftourismtips.com
# Tripadvisor.com
# Adrenaline.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Сан Франциско

# Островот Алкатраз
# Зоолошката градина во Сан Франциско
# Калифорниска академија на науките
# Сан Франциско MoMA
# Аквариум Беј Монтереј
# Аквариум во Сан Франциско
# Истражувач
# Музејот Де Јанг
# Автобуски тури во Сан Франциско
# Мадам Тисо
# Круз во заливот Сан Франциско
# Турнеја со духови во Сан Франциско
# Технолошката интерактивна
# Крстарење за вечера во Сан Франциско
# SFO Go автомобил турнеја
# Музеј на Легијата на честа
# Семеен музеј на Волт Дизни
# Музеј на 3Д илузии
# Искуство со 7D возење

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Сан Франциско

Оваа статија е истражувана и напишана од