Почетна » Сан Франциско » Хоп на хоп надвор од автобуски тури во Сан Франциско – цени, попусти, прегледи

Хоп на хоп надвор од автобуски тури во Сан Франциско – цени, попусти, прегледи

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Сан Франциско

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(136)

Најдобар начин да го истражите Сан Франциско е скокање во двокатен автобус со отворен врв со човечки водич.

Овие патувања со автобус на SFO ви даваат флексибилност да ги видите најдобрите атракции и знаменитости во Сан Франциско онолку долго (или кратко) колку што сакате.

Понекогаш овие автобуски тури се комбинираат и со a турнеја до Алкатраз.

Туристите во градот на маглата толку многу ги сакаат овие тури со хоп на хоп, што има повеќе од 100 такви тури, понудени од бројни тур-оператори.

Со толку многу турнеи „Hop on Hop“ во Сан Франциско, станува многу збунувачки за турист во SFO.

Ве молиме прочитајте ја оваа статија пред да ја резервирате вашата турнеја со автобус надвор од Hop on Hop.

Обиколки на градот во Сан Франциско - ваши опции

Постојат многу начини за истражување на Сан Франциско. На пример -

1. Можеш ангажира GoCar, автомобил со овозможен GPS раскажување приказни, кој делува како човечки водич.

Or

2. Можеш изнајми хеликоптер да уживате во птичја перспектива на градот.

Or

3. Ако не сакате хеликоптери, можете изнајми хидроавион за 30-минутна воздушна обиколка на SFO.

Or

4. Ако сакате да бидете на копно, можете да резервирате турнеја во Сан Франциско Сити на Сегвеј. Не грижете се, тие ќе ве обучат да го користите возилото за самобалансирање пред да започне турата.

Or

5. Ако сакате многу побавно темпо, можете изнајми велосипед и одете на вашата турнеја во Сан Франциско.

Or

6. Најдобрата, сепак, е турнејата со автобус во Сан Франциско, Hop On Hop, која е детално опишана подолу.

Видови на хоп на хоп надвор турнеи

Сега кога ве убедивме дека најдобриот начин да го истражите градот Мост на Голден Гејт е Hop on Hop надвор од Сан Франциско тури, ајде да ви ги кажеме различните видови на автобуски туристички пакети достапни.

Автобуските тури „Hop on Hop off“ во Сан Франциско имаат тенденција да бидат или едно од следниве или комбинација од кое било од следниве -

Обиколки на градот Сан Франциско

Мостот Голден Гејт во Сан Франциско
Слика: Ерик Вард

Хоп на хоп надвор од градот ве води низ бројните знаменитости и атракции во градот Сан Франциско.

Секоја од овие разгледи на градот има помеѓу 20-24 постојки каде што можете да влезете или да излезете од автобусот за да истражувате.

Овие тури со градски автобуси се достапни за различно времетраење - 24 часа, 48 часа и 72 часа.

Во зависност од бројот на денови во градот, можете да го направите вашиот избор.

Саусалито турнеја

Саусалито Сити
Градот Саусалито има стрмен рид покриен со капари и еукалиптус, сончев брег долг XNUMX милји и многу активности за посетителите. Слика: Sausalito.org

Sausalito е чуден приморски град од другата страна на мостот Голден Гејт.

Тој е доста популарен кај туристите поради неговата живописна убавина со слика-разгледница.

Автобуската турнеја Саусалито се нуди посебно, како и во комбинација со турата на градот Сан Франциско.

Ноќни тури во Сан Франциско

Сан Франциско Hop on Hop off ноќната турнеја има многу од атракциите на дневната турнеја.

Само затоа што го доживувате ова навечер – кога целиот град е осветлен, тој има посебен шарм.

Ноќните тури понекогаш се продаваат и во комбинација со дневните тури.

Нашата препорака: Ако имате доволно време и пари, ви предлагаме да се обидете да го истражите Сан Франциско во текот на денот и ноќта, а исто така да го посетите Саусалито.

Заштедете до 45% на цените на билетите за топ 25 атракции во Сан Франциско. За да заштедите време и пари за време на вашиот SFO одмор, купи Go Card од Сан Франциско


Вратете се на почетокот


Најдобри тури со автобуси со хоп на хоп во Сан Франциско

Сан Франциско има три компании кои нудат услуги за обиколка на градот со хоп-он, хоп-оф. Тие се - Голем автобус, Разглед на градот, и Грејлин.

Конкуренцијата меѓу овие три автобуски туристички компании е интензивна. Ова ги одржува цените ниски и квалитетот на услугата висок.

Овие три автобуски туристички компании на SFO нудат билети за една рута и повеќедневни билети за турнеја во Сан Франциско.

Повеќето туристи имаат тенденција да гравитираат кон повеќедневните билети поради бесплатните додатоци, како што се велосипедски тури, пешачки тури и попусти.

Сите три нудат и ноќни тури низ Сан Франциско. Овие ноќни тури може да се купат сами или во комбинација со дневните тури.

Ако веќе не сте ја резервирале турнејата на островот Алкатраз, можете да се одлучите и за една од комбо-турите Алкатраз.

Голем автобус Сан Франциско

Големи автобуски тури во Сан Франциско
Слика: Bigbustours.com

Big Bus Tours е отворена компанија за турнеи со автобуси која работи во повеќе од 20 врвни градови во светот.

Во САД, тие работат во градови како Лас Вегас, Чикаго, Мајами, Њујорк, Филаделфија, Вашингтон и Сан Франциско.

Во Златниот град (друго име за Сан Франциско!) Big Bus нуди карти од 1, 2 или 3 дена на своите хоп-на-хоп-оф автобуски тури.

Овие тури имаат 20 постојки - само најдобрите атракции во градот.

Сите билети вклучуваат бесплатно изнајмување велосипеди и пешачки тури во населбата Норт Бич и SFO Chinatown.

Ако немате време, турите со големиот автобус се одличен начин да го видите Сан Франциско. Книга сега!

Big Bus има и бесплатна мобилна апликација, преку која можете да најдете автобуски постојки и автобуски распореди.

Преглед на тури со голем автобус во Сан Франциско

Биг Бус доби добри критики за Вчерашниот службениот времето. Нивната услуга е оценета со 4 од 5.

Всушност, тие го имаат добиено и „Сертификат за извонредност“.

Врз основа на она што можевме да го собереме од прегледите на Big Bus на Tripadvisor, можеме со сигурност да кажеме дека тие се сигурна компанија за патувања со автобуси.

Некои од нивните водичи во живо дојдоа за пофалба за нивната сува смисла за хумор и саркастичното раскажување на историските настани.

Некои туристи кои ги посетија големите автобуси оставија негативни критики.

Сепак, ова беа проблеми што може да ги реши Биг Бус Менаџментот.

Турнеја во Сан Франциско со Hop on Hop off со Big Bus

Оваа турнеја ви помага да ги видите знаменитостите на Сан Франциско со ваше темпо од горната палуба на двокатен автобус за разгледување знаменитости со хоп-на-хоп-оф.

Имате можност да заминете и да се качите на 20 клучни локации низ Сан Франциско. На оваа тура можете да го поминете и мостот Голден Гејт.

Оваа тура со автобус на HOHO во Сан Франциско доаѓа во три вкуса - класичен, премиум и делукс.

Класичен билет: Добивате 1 ден хоп-на-хоп-оф билет и 4 пешачки тури.

Премиум билет: Добивате 24 часа неограничен билет за хоп-на-хоп-оф, панорамска ноќна тура и 4 пешачки тури

Делукс билет: Добивате 48 часа неограничен билет за хоп-на-хоп-оф, панорамска ноќна турнеја, турнеја Саусалито и 4 пешачки тури

Цена на билет за класична турнеја

Возрасни (16+ години): Долари 50
Деца (5-15 години): Долари 40

Цена на билет за премиум турнеја

Возрасни (16+ години): Долари 65
Деца (5-15 години):
Долари 55

Цена на билетот за луксузна турнеја

Возрасни (16+ години): Долари 75
Деца (5-15 години): Долари 65


Вратете се на почетокот


Разглед на градот Сан Франциско

Ако сте редовен патник, сигурно некогаш сте виделе автобус за разгледување на градот.

На крајот на краиштата, City Sightseeing е најголемиот светски туристички оператор со отворен покрив, двокатен туристички автобус.

Тие се достапни во повеќе од 150 градови низ целиот свет.

Во Сан Франциско, City Sightseeing нуди 1-дневен, 2-дневен или 3-дневен Hop on Hop надвор од автобуски тури. Книга сега

Тие обезбедуваат вкупно четири тури, од кои две се достапни само како комбинирани тури кога резервирате повеќе денови.

Покрај редовните, City Sightseeing нуди и Мега Пас. При што, избирате 3, 4 или 5 атракции (од топ 25 во Сан Франциско) што сакате да ги посетите и да ги користите нивните туристички автобуси за да ги посетите во следните седум дена.

CitySightseeing нуди и мобилна апликација, која може да се користи како тракер за автобуси во живо. Оваа функција помага лесно да скокате во автобус и да излезете од него.

Оваа компанија за турнеи со автобуси често се нарекува и како Разгледување на хоризонтот.

Разглед на градот Сан Франциско Осврти

City-Sightseeing, исто така, има вкупна оценка од 3.5 од 5 ѕвезди Вчерашниот службениот времето.

Една од негативните критики за Градски знаменитости, која повремено се слуша е неточноста на нивните автобуси.

Но, можноста за следење на автобусот од мобилната апликација помогна да се подобри искуството за туристите.

Добрата работа е што со интензивна конкуренција, овие туристички компании мора сериозно да ги сфатат прегледите на Tripadvisor и да работат на нив.

Клиентите со автобуска обиколка на градските знаменитости кои ги користеле во шпицовите сезони се вратија со возбудливи критики.

Разглед на градот со автобуска обиколка

Овој билет за автобуска турнеја HOHO во Сан Франциско ви дава 48 часа да го истражите градот низ сите три различни јамки.

Некои од најважните моменти на оваа автобуска тура се специјалната 2-часовна ноќна обиколка на Сан Франциско, возењето преку мостот Голден Гејт и посетата на Саусалито.

Водичот во живо ја одржува нарацијата, а ако сакате коментар на друг јазик, секогаш можете да прибегнете кон претходно снимениот аудио водич.

Оваа тура работи во текот на денот и ноќта.

Цена на билет за автобуска тура

Возрасни (12+ години): Долари 75
Деца (5-11 години): Долари 60


Вратете се на почетокот


Тури на сивата линија во Сан Франциско

Тури на сивата линија во Сан Франциско
Слика: Sftravel.com

Gray Line е компанија со седиште во Колорадо, основана во 1910 година. Тие нудат автобуски тури низ целиот свет, а добар дел од нивните автобуси сообраќаат на американска почва.

Во Сан Франциско, тие нудат автобуски тури со Hop-on Hop-off во партнерство со City Tour. Книга сега

Автобуските обиколки на сивата линија во Сан Франциско се случуваат со два вида возила - вообичаениот двокатен автобус со отворен покрив и колички (автобуси со сопствено градење со греење и климатизација).

Греј линија нуди три правци, кои ги нудат и Big Bus и City Sightseeeing.

Првата јамка ги носи туристите низ градот Сан Франциско, втората ги носи преку мостот Голден Гејт до Саусалито, а третата рута е Ноќна обиколка на градот.

Разглед на градот (Греј линија) осврти

Сивата линија Hop On Hop off автобуси во Сан Франциско има помала база на клиенти. И оттука, нема многу критики.

Вчерашниот службениот времето има помалку од 2000 рецензенти на турнеите на Греј линија и тие го оценија со 3.5 од 5.

Времето на автобусите се споменува во некои од прегледите. Во некои други, квалитетот на човечките водичи е доведен во прашање.

Севкупно, туристите кои се одлучија за Gray Line си отидоа дома задоволни.

Ако сте во Сан Франциско и барате HOHO автобуски тури, проверете ги овде.


Вратете се на почетокот


Хоп на хоп од Сан Франциско со Алкатраз

Речиси сите туристи кои го посетуваат Сан Франциско се обидуваат да го посетат Алкатраз.

Меѓутоа, бидејќи Алкатраз е доста популарен, да се добијат билети за да се види озлогласениот затвор е многу тешко.

Билети за Алкатраз на крстарења со Алкатраз се знае дека исчезнуваат понекогаш дури и два месеци пред датумот на посетата.

Во такво сценарио, најдобрата опција е да резервирате комбо билет - билет што вклучува и посета на Алкатраз.

А најпопуларна комбинација за такви туристи е Алкатраз заедно со автобуската турнеја Hop on Hop надвор од Сан Франциско.

Еве ги нашите две фаворити -

>> Влез во Алкатраз + 1 дневна тура со автобус со хоп-на-хоп-оф

>> 72-часовна обиколка со автобус со хоп-он-хоп-оф + Алкатраз


Вратете се на почетокот


Автобуски тури надвор од Сан Франциско

Регионот околу Сан Франциско е премногу добар за да се игнорира.

Затоа, покрај хоп-на-хоп-оф турите во градот, туристите се одлучуваат и за автобуски тури надвор од Сан Франциско.

Три од најпопуларните туристички места надвор од Сан Франциско се:

1. Муир Вудс
2. Долина Напа
3. Национален парк Јосемити

>> Турнеја на Муир Вудс, Гигант Редвудс и Саусалито од Сан Франциско

>> Redwoods and Wine Country: Целодневна турнеја Напа и Сонома

>> Винска турнеја во долината Напа и Сонома од Сан Франциско

>> Мала групна турнеја од Сан Франциско до паркот Јосемит

>> Еднодневно патување од SFO до Националниот парк Јосемит, џиновски секвоја

# Островот Алкатраз
# Зоолошката градина во Сан Франциско
# Калифорниска академија на науките
# Аквариум Беј Монтереј
# Аквариум во Сан Франциско
# Истражувач
# Музејот Де Јанг
# Сан Франциско MoMA

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Сан Франциско