Почетна » Сан Франциско » Турнеја со автомобил во Сан Франциско

San Francisco Go Car Tour- билети, цени, попусти, што да очекувате

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(192)

Што би можело да биде подобар начин да се види Сан Франциско отколку во Go Car?

Возете GoCar низ целиот Сан Франциско додека тој се движи за вас и обезбедува тура со водич. 

Одвојте онолку долго колку што сакате да го истражувате градот со автомобил кој раскажува како ваш водич.

Оваа статија споделува сè што треба да знаете пред да резервирате билети за турнејата Go Car во Сан Франциско.

Турнеја со автомобил во Сан Франциско

Што да очекувате на турнејата во Сан Франциско Go Car?

Возете околу прекрасниот мост Голден Гејт во Сан Франциско и улицата Ломбард во GoCar што зборува со GPS, кој ќе ви служи како туристички водич. 

GoCar ви овозможува да го истражувате раскошот на Сан Франциско со ваше темпо и да одите во области каде што автобусите за патувања не можат.

Излезете од претепаната патека низ иконите паркови во Сан Франциско на вашиот пат.

Направете неверојатни фотографии долж Тихиот Океан и погледнете го мостот Голден Гејт одблиску одозгора и долу. 

Можете дури и да паркирате и да шетате по должината на распонот на мостот ако сакате.

На враќање, истражете ги квартовите за шопинг бутици на Chestnut и Union Street, а потоа наполнете го багажникот со најновите моди или застанете да залакнете. 

Завршете ја вашата турнеја навивајќи го рускиот рид за возбудливо возење по познатата крива улица Ломбард.

Турцена
Мостот Голден Гејт и турнеја Lombard GoCarСАД $ 162
3-часовна турнеја Early Bird GoCarСАД $ 162
Специјална тура од 49 милји GoCarСАД $ 294

Каде да купите билети за автомобилска турнеја во Сан Франциско Гоу

Можете да купите билети за Go Car Tour преку Интернет.

Онлајн билетите нудат многу поволности, како што е добивање на такви билети со попуст. 

Кога резервирате онлајн и однапред, го добивате и посакуваното време на посета. 

Онлајн билетите исто така ви помагаат да избегнете разочарувања во последен момент кога билетите се распродадени во шпицот на сезоната. 

Како функционира онлајн билетот

На страница за резервации, изберете го претпочитаниот датум, временско место, јазик и бројот на билети и веднаш купете ги.

По купувањето, билетите ќе ги добиете на вашата е-пошта. 

Не треба да земате никакви отпечатоци. 

Сè што треба да направите е да го покажете билетот на вашиот паметен телефон и да се подготвите за турата.

Цена на билети за Go Car во Сан Франциско

Цената на билетите за турнејата за разгледување со автомобил во Сан Франциско Го зависи од опцијата за турнеја што ќе ја изберете. 

Билети за Мостот Голден Гејт и турнеја Lombard GoCar  3-часовна турнеја Early Bird GoCar се по цена од 162 УСД за посетители од сите возрасти. 

Сепак, цената на билетите за Специјална тура од 49 милји GoCar е 294 американски долари за сите возачи.  

Билети за турнеја со автомобил во Сан Франциско

Скокни во GoCar и подгответе се да ги откриеш познатите места и улици на Сан Франциско. 

Можете да купите онлајн билети за Мостот Голден Гејт и турнеја Lombard GoCar, 3-часовна турнеја Early Bird GoCarили Специјална тура од 49 милји GoCar

Инструктор ќе биде достапен во текот на целата турнеја.

Аудио водичот вклучен во билетот е достапен на англиски, француски, германски, португалски, шпански и италијански.


Вратете се на почетокот


Билети за мост Голден Гејт и турнеја Lombard GoCar

Билети за мост Голден Гејт и турнеја Lombard GoCar
Слика: GoCarTours.com

Вртете се наоколу во ГПС-воден, GoCar кој зборува, што ве води на возбудливата јамка на воодушевувачкиот мост Голден Гејт и улицата Ломбард во Сан Франциско. 

GoCar ви овозможува да ја искусите убавината на Сан Франциско и да посетувате места со ваше темпо.

Истражете го иконскиот Fisherman's Wharf и погледнете ги Форт Мејсон и Президио.

Погледнете го округот Марина и полето Криси и свртете се по познатата улица Ломбард.

Погледнете го мостот Голден Гејт и другите неверојатни атракции додека возите напред!

Цена на билетите: 162 УСД за најмногу двајца гости

3-часовни билети за Early Bird GoCar турнеја

3-часовни билети за Early Bird GoCar турнеја
Слика: GoCarTours.com

Специјалното место за рана птица е единствена понуда за оние кои сакаат да се разбудат пред толпата да почне да се собира. 

Започнете ја вашата турнеја во Fisherman's Wharf преполна со авантури. 

Вашиот GoCar ви овозможува да ја изберете вашата маршрута - следете една од дадените мапи или направете ја вашата маршрута додека туристичкиот водич управуван од GPS ја следи вашата патека и одржува чекор.

Цена на билетите: 162 УСД за најмногу двајца гости

Специјални билети од 49 милји GoCar

Специјални билети од 49 милји GoCar
Слика: GoCarTours.com

Скокни во GoCar управуван со GPS за целодневна турнеја низ Сан Франциско. 

Главните моменти на турнејата: 

– Поминете покрај Рибарскиот пристан, областа Марина и Криси Филд.

– Погледнете го мостот Голден Гејт и Форт Поинт.

– Восхитувајте се на Президиото и Легијата на честа.

– Крстарење покрај Cliff House и Ocean Beach.

- Прошетајте низ паркот Голден Гејт, Хејт-Ешбери и плоштадот Аламо.

- Погледнете ја Палатата за ликовни уметности и Рускиот рид.

- Погледнете ги кулата Коит и Северна плажа.

- Истражете го кинескиот кварт, центарот на градот, плоштадот Унија, улицата Ломбард. и Финансиската област.

– Возете по Ембаркадеро и покрај Пјер 39.

Цена на билетите: 294 УСД за најмногу двајца гости

Заштедете пари и време! Купете си пропусница во Сан Франциско Сити Explorer и изберете 2 до 5 атракции и тури од над 25 активности. Посетете го Aquarium of the Bay, одете на турнеја со голема автобуска турнеја со Hop-on Hop-off или на крстарење во заливот Франциско и многу повеќе!


Вратете се на почетокот


Од каде започнуваат SF Go Car Tours

Од каде започнуваат SF Go Car Tours
Слика: GoCarTours.com

Турите Go Car во Сан Франциско започнуваат во срцето на Fisherman's Wharf. 

Адреса: 431 Beach St, Сан Франциско, CA 94133, Соединетите Американски Држави. Најдете насоки 

Најзгодниот начин да стигнете до турнејата Go Car во Сан Франциско е со јавен превоз и автомобил. 

Со транзит (автобус и воз)

Сент Џонс и плажа Св е најблиската транзитна станица до турнејата Go Car во Сан Франциско, на само 1 минута пешачење.

Со автобус

Норт Поинт Сент и Џонс Св е најблиската автобуска станица, на само 3 минути пешачење. 

Со кола

Ако доаѓате со автомобил, вклучете го вашиот Гугл мапи и започнете!

Рибарски пристан паркинг е најблискиот паркинг до турнејата на San Francisco Go Car, на 1 минута одење.

Време на турнеја со автомобил во Сан Франциско

Можете да ја искусите Go Car GPS турнејата во Сан Франциско кој било ден од неделата.

Од понеделник до петок возењата со автомобил се достапни од 10 до 5 часот, додека во сабота и недела од 9 до 5 часот.

Колку време трае Go Car Tour

Турнејата во Сан Франциско Go Car обично трае два часа за да се заврши. 

Меѓутоа, ако одлучите да земете рана тура со птици, ќе добиете тричасовна тура по цена од двочасовни тури.

Можете исто така да се одлучите за целодневна турнеја со автомобил со дополнителна цена.

Најдобро време да се оди на турнеја со автомобил во Сан Франциско

Најдобро време да се оди на турнеја со автомобил во Сан Франциско
Слика: GoCarTours.com

Најдобро време за искусување на Go Car Tour во Сан Франциско е веднаш штом ќе започне во 10 часот.

Ако тргнете на турнеја подоцна попладне или потоа, улиците може да бидат преполни и нема да можете да истражувате удобно.

Рано наутро, локациите не се преполни, така што ќе добиете совршена слика.

Често поставувани прашања за Go Car Tours во Сан Франциско

Дали треба да ја носам мојата возачка дозвола за GoCar Tours во Сан Франциско?

Да, мора да ја понесете вашата возачка дозвола, кредитна картичка и лична карта (прифатена копија) за турата.

Која е минималната возраст за GoCar Tours во Сан Франциско?

Мора да имате 21 година или повеќе за да го возите GoCar. 

Дали децата можат да се возат во GoCar?

Деца на возраст од 7 години и повеќе можат да одат на GoCar Tours во Сан Франциско. Автомобилите немаат бустер седишта за мали деца.

Дали треба да платиме и некој безбедносен депозит?

На денот на изнајмувањето, безбедносен депозит од 500 американски долари ќе се чува на вашата кредитна картичка додека не се врати GoCar. 

Популарни атракции во Сан Франциско

# Островот Алкатраз
# Зоолошката градина во Сан Франциско
# Калифорниска академија на науките
# Аквариум Беј Монтереј
# Сан Франциско MoMA
# Аквариум во Сан Франциско
# Истражувач
# Музејот Де Јанг
# Автобуски тури во Сан Франциско
# Мадам Тисо
# Круз во заливот Сан Франциско
# Турнеја со духови во Сан Франциско
# Технолошката интерактивна
# Крстарење за вечера во Сан Франциско
# SFO Go автомобил турнеја
# Музеј на Легијата на честа
# Семеен музеј на Волт Дизни
# Музеј на 3Д илузии
# Искуство со 7D возење

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Сан Франциско

Оваа статија е истражувана и напишана од