Почетна » Сан Франциско » Крстарење за вечера во Сан Франциско

Круз за вечера во Сан Франциско - билети, цени, попусти, што да очекувате

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(193)

Крстарењето за луксузна вечера во Сан Франциско по заливот е уникатен и елегантен начин да се доживее иконата хоризонтот и брегот на градот.

Гостите се качуваат на луксузна јахта и уживаат во гурманската вечера додека ги разгледуваат знаменитостите на мостот Голден Гејт, островот Алкатраз и другите познати знаменитости.

Крстарењето обично вклучува музика во живо, полн бар и внимателна услуга од професионална екипа.

Вечерата на крстарење може да биде романтично искуство или одличен начин да прославите посебна пригода со пријателите и семејството.

Оваа статија споделува сè што треба да знаете пред да резервирате билети за крстарење за вечера на заливот Сан Франциско.

Врвни билети за крстарење за вечера во Сан Франциско

# Билети за крстарење за вечера во Сан Франциско

# Сан Франциско Сити Explorer Pass

Крстарење за вечера во Сан Франциско

Што да очекувате на крстарењето за вечера во Сан Франциско?

Крстарењето за вечера во заливот Сан Франциско е навистина незаборавно искуство.

Додека се качувате на јахтата, ќе ве пречека екипажот и ќе ве пречека топло. 

Потоа ќе бидете придружувани до вашата маса за да уживате во прекрасните погледи на хоризонтот на градот, мостот Беј и мостот Голден Гејт додека уживате во вкусна вечера.

Менито за вечера обично вклучува различни опции, на пример - салата од лубеница и бебешка рукола или препознатлив чаудер од морска храна. 

Можете да изберете помеѓу стек, пилешко и вегетаријански јадења во главното јадење. 

Можете исто така да уживате во некои од најдобрите вина на Заливот и препознатливи коктели (вино, пиво и коктели се достапни за купување).

Додека вечерате, ќе ве забавува музика во живо свирена од професионален бенд или диџеј. 

Амбиентот е совршен за романтична вечер, посебна пригода или корпоративен настан.

За време на крстарењето, ќе поминете покрај некои од најпознатите знаменитости во градот, како што се островот Алкатраз, островот на богатството и зградата на фериботите. 

Исто така, ќе имате можност да ги видите познатите морски лавови во градот, па дури и да го погледнете морскиот живот во Заливот, како делфините и китовите.

По вечерата, можете да се шетате на палубата за да ја искористите убавината на градските светла или да танцувате на музиката. 

Каде да купите билети за крстарење за вечера во Сан Франциско

Билетите за крстарење за луксузна вечера во Сан Франциско може да се купат преку Интернет.

Исто така, резервирањето билети преку Интернет нуди многу придобивки.

На пример, можете да заштедите пари со добивање на онлајн попуст. 

Можете да направите резервации однапред и да ги одржувате флексибилните планови за патување.

Како функционира онлајн билетот

Кога ги резервирате вашите билети за крстарењето за вечера, на страницата за резервации, одберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и купете ги веднаш.

Ќе добиете е-пошта со вашите билети веднаш штом ќе ги купите. 

Нема потреба да носите отпечатоци.

На денот на вашата посета, покажете го билетот за паметен телефон на местото на состанокот.

Кутија: За да се осигурате дека вашата група може да седне заедно, ве молиме направете само една резервација за целата ваша забава. Ако членовите на вашата група направат посебни резервации, давателот на активност не може да гарантира дека ќе седите заедно.

Цена на билети за крстарење за вечера во Сан Франциско

на Луксузни билети за крстарење за вечера чини 209 УСД за сите посетители на возраст од 4 години и повеќе.

Деца до 3 години можат бесплатно да уживаат во крстарењето.

На страницата за резервации, исто така можете да го изберете Крстарење со луксузен бранч опција, која нуди слично искуство на крстарењето за вечера. Билетите за крстарење за луксузен бранч се по цена од 135 УСД за гости на возраст од 13 години и повеќе. Децата на возраст од 4 до 12 години добиваат попуст од 27 УСД и плаќаат само 108 УСД за влез. Доенчињата до 3 години добиваат бесплатен влез. 


Вратете се на почетокот


Билети за крстарење за вечера во Сан Франциско

Билети за крстарење за вечера во Сан Франциско
Слика: CityExperiences.com

Резервирајте ги вашите билети за крстарење за вечера во Сан Франциско однапред за вино и вечера и уживајте во бесплатни пијалоци и забава на бродот додека го гледате незаборавниот хоризонт на градот.

Ова врвно крстарење за вечера во Сан Франциско ќе ја направи приликата незаборавна, без разлика на се.

Започнете со дружење вечер со вкусен, динамичен пресврт. 

Восхитувајте се на зајдисонцето додека градските светла трепкаат од мостот Беј до Голден Гејт. 

Потоа, насладете се со оброк за седење од 3 јадења, вклучувајќи мезе, салата, избор на јадење и десерт, со музика во живо во заднина.

Можете дури и да ја изберете опцијата за крстарење со луксузен бранч на страницата за резервации. 

Цената на билетот

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 209
Детски билет (од 4 до 12 години): САД $ 209
Билет за доенчиња (до 3 години): слободен

Заштедете пари и време! Купи а Сан Франциско Сити Explorer Pass и изберете 2 до 5 атракции и тури од над 25 активности. Посетете го Aquarium of the Bay, одете на турнеја со голема автобуска турнеја со Hop-on Hop-off или на крстарење во заливот Франциско и многу повеќе!

Од каде поаѓаат крстарењето за вечера во Сан Франциско

Од каде поаѓаат крстарењето за вечера во Сан Франциско
Слика: SFChronicle.com

Соба за состаноци: 101 The Embarcadero, Сан Франциско, CA 94105, САД. Најдете насоки.

Можете да земете јавен превоз или лично возило за да стигнете до точката за состанување на крстарење за вечера во Сан Франциско.

Со автобус

Најблиската автобуска станица е Зградата Ембаркадеро и Фери (достапни автобуси: LOWL), 2 минути пешачење до местото на состанување.

Друга автобуска станица е Дон Чи Веј и Стјуарт Св (достапни автобуси: LOWL, NOWL). 

Оттука, земете такси или изнајмете такси за да стигнете до точката за состанување.

Уште една автобуска постојка во близина на собирното место е Market St & Steuart St (достапни автобуси: 14, 14R, NBUS, NOWL), 800 метри (0.5 милји) од местото на состанување. 

Може да земете такси или да изнајмите такси или да пешачите 10 минути.

Со лесна железница

Најблиската лесна железничка станица е Зградата Ембаркадеро и Фери (достапни светлосни шини: F), на само 2 минути пешачење до местото на состанокот. 

Со ферибот

Најблискиот терминал за траект е Зграда на ферибот во Сан Франциско (достапни фериботи: HB, OA, P41, RCH, SEA, VJO) на 5 минути пешачење.

Со автомобил

Влезете во автомобилот, отворете Гугл мапи, и продолжете до вашата дестинација како што ви одговара.

Кликни тука за да ги видите најблиските паркинзи.

Време на крстарење за вечера во Сан Франциско

Време на крстарење за вечера во Сан Франциско
Слика: SFChronicle.com

Во работните денови, крстарењето за вечера во Сан Франциско тргнува во 7 часот, додека за викендите, во 7.30 часот.

Сепак, крстарењето со Бранч започнува во 11.30 часот.


Вратете се на почетокот


Колку време трае крстарењето за вечера во Сан Франциско?

Крстарењето за вечера во Сан Франциско трае околу два до три часа. 

За време на овој период, уживајте во вечерата направена со свежи сезонски состојки или прославете посебен настан со луксузен оброк и крстарење.

Забавувајте се со ВО ЖИВО вградната музика.

Најдобро време да одите на крстарење за вечера во Сан Франциско

Мора да стигнете до точката за состанување на крстарење за вечера во Сан Франциско 30 минути пред закажаното време за почеток.

Кога ќе пристигнете рано, можете да се смирите правилно.

Крстарењето за вечера ви овозможува да бидете сведоци на осветлената хоризонта на градот, давајќи ви вистински амбиент и атмосфера за вечера со вашите најблиски. 

Популарни атракции во Сан Франциско

# Островот Алкатраз
# Зоолошката градина во Сан Франциско
# Калифорниска академија на науките
# Сан Франциско MoMA
# Аквариум Беј Монтереј
# Аквариум во Сан Франциско
# Истражувач
# Музејот Де Јанг
# Автобуски тури во Сан Франциско
# Мадам Тисо
# Круз во заливот Сан Франциско
# Турнеја со духови во Сан Франциско
# Технолошката интерактивна
# Крстарење за вечера во Сан Франциско
# SFO Go автомобил турнеја
# Музеј на Легијата на честа
# Семеен музеј на Волт Дизни
# Музеј на 3Д илузии
# Искуство со 7D возење

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Сан Франциско

Оваа статија е истражувана и напишана од