Почетна » Лас Вегас » Ајфеловата кула Лас Вегас билети

Ајфеловата кула Лас Вегас – билети, цени, попусти, најдобро време за посета

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Лас Вегас

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(133)

Ајфеловата кула во Лас Вегас е инспирирана од една од најпознатите светски знаменитости, Ајфеловата кула во Париз и е атракција која мора да се посети во градот на гревот. 

Оваа палуба за набљудување е реплика од половина размер на огромната Ајфелова кула, изградена повеќе од 130 години во Париз.

Туристите сакаат да се качат на репликата на Ајфеловата кула во Лас Вегас и да видат блескави погледи на Стрип и остатокот од градот. 

Ајфеловата кула во Лас Вегас е дел од комплексот на хотели и казино во Париз Лас Вегас и е висока 165 метри (540 стапки).

На посетителите им нуди шанса да ја искусат романтиката и шармот на Париз без да ги напуштат САД.

Многумина го сметаат за најромантично место во градот.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да ги купите вашите билети за Ајфеловата кула во Лас Вегас.

Што да очекувате во Ајфеловата кула во Лас Вегас

Посетителите брзо се возат со стаклен лифт 140 метри (460 стапки) до врвот на Ајфеловата кула во Лас Вегас.

Искуството на Ајфеловата кула ви нуди 46 приказни, од каде што добивате поглед од 360 степени на Лас Вегас. 

Пријателски амбасадори се при рака за да посочат знаменитости или да се фотографираат.

Тоа е можност да се доживее романтичниот град Париз и иконскиот француски споменик на половина размер и во стилот на Вегас. 

Поглед од Ајфеловата кула Вегас

Посетителите од палубата за гледање на Ајфеловата кула во Лас Вегас гледаат многу досегашни глетки. 

Тие можат да гледаат надолу во разнобојните танцувачки води на фонтаните Белаџо, да уживаат во блескавите погледи на Стрип, да гледаат авиони како полетуваат и слетуваат на блискиот аеродром, да гледаат покрај градските светла до огромната пустина Мохаве и правливите планини Невада итн. 

Можете дури и да го забележите блескавиот High Roller, најблиската популарна атракција.

Многу е забавно да гледате надолу во пешаците и да го забележите невнимателниот или да се обидете да ги најдете познатите знаменитости, атракции и хотели во градот.

Можете да го завршите искуството со посета на киоскот Total Snapshot за да купите комеморативна фотографија од вашето патување во Ајфеловата кула во Вегас. 

Висина на Ајфеловата кула

Ајфеловата кула во Лас Вегас, Невада, е најпознатата и највисоката реплика на Ајфеловата кула во Париз и е висока 165 метри (541 стапки). 

На 324 метри (1063 стапки), оригиналната Ајфелова кула во Франција е двојно поголема од оваа висина.


Вратете се на почетокот


Цена на билетот за Ајфеловата кула во Лас Вегас

на Билет за Ајфеловата кула во Лас Вегас чини 27 долари за сите посетители од 13 години па нагоре. 

Детскиот билет, кој важи за посетители од четири до 12 години, е по цена од 22 долари.

Попуст на билети

Во Ајфеловата кула Вегас, децата под четири години го добиваат најзначајниот попуст - тие влегуваат бесплатно.

Децата на возраст од 4 до 12 години добиваат 5 долари намалување на цената на билетот за возрасни од 27 долари и плаќаат само 22 долари.

Жителите на Невада со важечка лична карта на Невада и студентите со студентска лична карта од САД добиваат 50% попуст на нивниот билет за Ајфеловата кула. 


Вратете се на почетокот


Ајфеловата кула Лас Вегас билети

Овој билет ви овозможува до палубата за гледање на Ајфеловата кула во хотелот и казиното во Париз Лас Вегас.

Купувањето на Ајфеловата кула Лас Вегас, билетите однапред ви помага да заштедите драгоцено време.

Откако ќе ги купите, билетите ви се испраќаат преку е-пошта - нема потреба да се печати. 

Овој билет ви овозможува да ја прескокнете линијата за билетарници, да отидете директно до влезот и таму да го скенирате билетот за паметен телефон.

Ова се билети во секое време, што значи дека откако ќе ги купите билетите, можете да влезете кога сакате.

Доенчињата на возраст под четири години можат да се приклучат бесплатно. 

Цена на билетот

Билет за возрасни (13+ години): $ 27
Детски билет (од 4 до 12 години): $ 22

Визуелна приказна: 11 совети кои мора да ги знаете пред да ја посетите Ајфеловата кула во Лас Вегас


Вратете се на почетокот


Комбинации на Ајфеловата кула во Лас Вегас

Комбинираните билети ви даваат повеќе за помалку и се популарни меѓу туристите во Лас Вегас и Ајфеловата кула.

Посетителите мора да ги земат предвид комбо билетите од следниве причини: 

1. Тие се одличен начин да заштедите до 20% на трошоците за билети.

2. На Ајфеловата кула се потребни само 30 до 45 минути, а можеби ќе ви треба уште една блиска атракција за да ја направите барем половина ден одење. 

Ајфеловата кула + Linq High Roller

Linq High Roller е одличен начин да се погледне спектакуларниот поглед од 360 степени на градот Лас Вегас. 

Посетителите можат да се релаксираат во климатизирана кабина и да уживаат во глетките на Лас Вегас Стрип и околните области од највисокото тркало за набљудување во светот.

High Roller е на 1 км (.6 милји) од Ајфеловата кула, па затоа е погодно застанување откако ќе го испробате париското искуство.

По попуст од 10%, оваа комбинација чини 49 долари по лице.

Ајфеловата кула + Мадам Тисо Лас Вегас

Ако сакате да додадете гламур на познати личности на вашето патување во Лас Вегас, не гледајте подалеку од Мадам Тисо Лас Вегас. 

Изданието на Мадам Тисо во Вегас е на 1 км (.6 милји) од искуството на Ајфеловата кула, и како резултат на тоа, туристите имаат тенденција да ги планираат истиот ден. 

Оваа комбинација доаѓа со попуст од 8% и чини 59 долари по лице.


Вратете се на почетокот


Часови на Ајфеловата кула

Ајфеловата кула Лас Вегас е отворена за посетители од 9 часот наутро до 12 часот на полноќ. 

Тајмингот на светлосно шоу на Ајфеловата кула

Светлосното шоу на Ајфеловата кула во Лас Вегас се случува на секои 30 минути за час и половина од зајдисонце до полноќ. 


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на Ајфеловата кула Лас Вегас

Најдобро време за посета на Ајфеловата кула во Лас Вегас е после зајдисонце. 

Искуството е волшебно додека гледате надолу во блескавата лента, градот и блескавите фонтани на Bellagio што танцуваат долу.

Повеќето посетители се обидуваат да го темпираат своето искачување со времето на светлосно шоу на Ајфеловата кула - на секои 30 минути по зајдисонце.

По стемнувањето, коефициентот на романтиката на посетата се зголемува многу пати, па паровите обично избираат доцни вечерни часови.

Забелешка: Без оглед на времето, земете ја камерата со себе. Палубата за гледање нуди фантастичен поглед на Лас Вегас и одлични можности за фотографирање.


Вратете се на почетокот


Колку време трае Ајфеловата кула во Лас Вегас

Туристите имаат тенденција да поминуваат најмалку 30 минути уживајќи во погледот од 360 степени на Лас Вегас од Ајфеловата кула.

Сепак, бидејќи влезните билети немаат временско ограничување, можете да останете на палубата за набљудување колку што сакате.

Фонтаните Белаџо од Ајфеловата кула

Фонтаните Белаџо е неверојатна глетка од Ајфеловата кула, а нејзиното време на прикажување влијае на вашиот престој на палубата за набљудување.

Посетителите обично остануваат подолго за да го гледаат полетувањето на фонтаните. 

Од понеделник до петок, Фонтаните на Белаџо играат на секои 30 минути, од 3 до 8 часот и на секои 15 минути од 8 до полноќ. 

За време на викендите и празниците фонтаните ги маѓепсуваат туристите на секои 30 минути од пладне до 8 часот и на секои 15 минути од 8 до полноќ.

Проверете го овој Видео за да видите како изгледаат фонтаните Белаџо од Ајфеловата кула Вегас во текот на денот. .


Вратете се на почетокот


Ајфеловата кула Лас Вегас ноќе 

И покрај тоа што Ајфеловата кула Лас Вегас е отворена во текот на денот, има многу повеќе смисла да се купете ги билетите однапред и стигнете до атракцијата откако ќе се стемни. 

По зајдисонце, градот Лас Вегас почнува да свети, а фасцинантно е да се види Стрип и градот осветлен од таква височина. 

Друга причина за посета навечер се фонтаните Белаџо, кои изгледаат прекрасно од врвот. 

До 8 часот се закажуваат на 30 минути, но потоа на секои 15 минути бликаат во воздух. 

Ајфеловата кула на градот на гревот е отворена до полноќ секој ден во неделата. 

Светлосно шоу на Ајфеловата кула

Ајфеловата кула во Лас Вегас сега има свое светло шоу – ноќни илуминации, кои траат од зајдисонце до полноќ.

Светлосното шоу на Ајфеловата кула се случува на секои 30 минути во час и на секои половина час од зајдисонце до полноќ. 

Кореографското светлосно шоу е бесплатно за гледање, прикажувајќи околу 300 светла во боја и 800 бели строб светла кои треперат заедно. 

Ајфеловата кула Лас Вегас има а ресторан на 11-ти кат познат по својата париска кујна.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Ајфеловата кула во Лас Вегас

Хотелот и казиното Париз се едно од најдобрите места во Лас Вегас за престој, посета и коцкање, а искуството на Ајфеловата кула Вегас е дел од неговиот комплекс. 

Тоа е јужно од пресекот Вегас Стрип и патот Фламинго. Најдете насоки

Со автобус

Ако сакате да возите автобус, качете се во DEUCE, SDX, бр. 12 или автобус со број 202 до Ајфеловата кула во Вегас. 

Откако ќе се симнете на најблиската автобуска станица, можеби ќе треба да пешачите 5 до 10 минути. 

Со монорелс

Монорел е масовен транзитен систем долг 6.3 км (3.9 милји) во непосредна близина на Појасот Лас Вегас.

Најблиската монорелска станица, Бали и Париз, е осум минути од репликата на Ајфеловата кула. 

Извори

# Caesars.com
# Wikipedia.org
# Eiffeltowerrestaurant.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

# Linq висок валјак
# Музеј на толпа
# SeaQuest Лас Вегас
# Fly Linq Zipline
# Мадам Тисо Лас Вегас
# Природонаучен музеј

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Лас Вегас

2 размислувања за „Ајфеловата кула Лас Вегас – билети, цени, попусти, најдобро време за посета“

  1. Роденден 13 септември
    Билет за кулата во Париз
    11 септември РСВП
    Останете во хотел во Париз од 11 до 15 септември

    Бесплатен билет

  2. Така отидов таму на мојот роденден и ми рекоа дека повеќе не го прават роденденот. Значи, нема бесплатен влез, не го направив тоа во последните 4 години очигледно…

Коментарите се затворени.