Почетна » Лас Вегас » Билети за Мадам Тисо Лас Вегас

Мадам Тисо Лас Вегас – билети, цени, попусти, што да се види

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Лас Вегас

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(198)

Ако сакате да додадете некој гламур на познати личности на вашето патување во Лас Вегас, не гледајте подалеку од Мадам Тисо Лас Вегас. 

200-годишната уметност за правење восочни статуи и нејзината магична привлечност сè уште се недопрени и прават незаборавно искуство за посетителите од сите возрасти. 

Мадам Тисо Лас Вегас има необично прецизни восочни фигури и нуди забавно откривање на славни, незаборавни искуства и селфи.

Музејот на восочни фигури на Мадам Тисо Лас Вегас беше првиот музеј на Мадам Тисо во Соединетите држави. 

Започна во 1999 година со преку 100 восочни фигури на познати личности и оттогаш се ажурираше на модерни икони, вклучувајќи ги и Ѕвездите на мамурлак, Тупак Шакур, Ријана, Ники Минаж, спортски суперѕвезди и музички икони.

Ви кажуваме сè што треба да знаете пред да ги купите вашите билети за Мадам Тисо Лас Вегас. 

Часови во Мадам Тисо во Лас Вегас

Мадам Тисо Лас Вегас има променливи тајминг. Музејот е отворен најдоцна до 11 часот, но времето на затворање е различно. 

Се затвора во 6 или 8 часот, во зависност од распоредот на денот. 

Најдобро е да ја планирате вашата посета од 11 до 5 часот за да избегнете разочарување. 

Последниот влез е 15 минути пред затворањето на денот, но потребно е околу еден час за да се види музејот за восочни фигури. 

Ако стигнете до 5 часот, можете да ја завршите вашата турнеја дури и ако Музејот е закажан за предвремено затворање тој ден.


Вратете се на почетокот


Колку време трае музејот Мадам Тисо во Лас Вегас?

Потребни се приближно 60 до 90 минути за да се истражи музејот за восочни фигури Мадам Тисо Лас Вегас. 

Посетителите кои прават повеќе фотографии и селфи со „славните“ имаат тенденција да траат подолго од вообичаеното.

Турата се води самостојно и нема временско ограничување за влезните билети - можете да бидете внатре онолку долго колку што сакате. 


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на Мадам Тисо Лас Вегас

Бијонсе во Тисо Лас Вегас
Бијонсе во Мадам Тисо Лас Вегас. Слика: Madametussauds.com

Најдобро време за посета на Мадам Тисо Вегас е веднаш штом ќе се отворат. 

Музејот на восочни фигури има тенденција да биде зафатен околу ручек и рано попладне. 

Ако сакате да избегнете гужви, посетете ја рано наутро или после 4 часот. 

Исто така, може да биде преполно за време на викендите и празниците, затоа планирајте ја вашата посета соодветно.


Вратете се на почетокот


Цена на Мадам Тисо Лас Вегас

Билет за Мадам Тисо Лас Вегас чини 34.99 долари за сите посетители. 

Меѓутоа, при купувањето на билетот, посетителите на возраст од 3 до 11 години мора да го изберат „детскиот билет“, додека другите мора да се одлучат за „билет за возрасни“.

Овој билет вклучува општ влез и пристап до интерактивни прикази за денот на резервацијата. 

Попуст на билети

Децата под три години можат бесплатно да го посетат Мадам Тисо Вегас со возрасно лице кое плаќа. 

Постојат неколку комбинирани билети и зделки кои ви даваат добар попуст и пакуваат дополнителна забава. 

на Одете во Лас Вегас Explorer Pass е уште еден начин да заштедите до 60% од трошоците за влезни билети. 

Пропусницата обезбедува бесплатен влез во над 35 атракции, вклучувајќи го и Мадам Тисо Лас Вегас.

Локален попуст

Мадам Тисо Лас Вегас нуди специјален попуст за локалното население.

Жителите на Невада можат да заштедат до 50% кога ги резервираат своите билети за Мадам Тисо. 

Намалена понуда за билети е достапна само во приемната канцеларија на Музејот, а локалното население мора да носи важечка државна лична карта. 


Вратете се на почетокот


Билети за Мадам Тисо Лас Вегас

Билети за Мадам Тисо Лас Вегас

Препорачливо е да ги резервирате вашите билети за Мадам Тисо онлајн за да можете да избегнете редици и добро да го испланирате денот. 

Кога ќе го купите, билетот ви се испраќа по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да го покажете на вашиот паметен телефон за да влезете во музејот за восочни фигури Мадам Тисо Вегас.

Овој билет вклучува влез во Marvel Superheroes 4D искуството.

Откажувањето направено 24 часа однапред добива целосна рефундација. 

Цена на билетот

Билет за возрасни (12+ години): $ 34.99
Детски билет (од 3 до 11 години): $ 34.99


Вратете се на почетокот


Комбинирани билети за Мадам Тисо

Комбинираните билети ви даваат повеќе за помалку и се популарни меѓу туристите кои ги посетуваат Лас Вегас и Мадам Тисо Вегас. 

Посетителите кои планираат да го истражуваат Мадам Тисо Лас Вегас мора да размислат за билети за Combo од следниве причини: 

1. Билетите во Мадам Тисо во Лас Вегас по редовна цена немаат попуст, а комбинираните тури се одличен начин да заштедите до 20% од трошоците за билети.

2. На Мадам Тисо на Вегас му требаат само еден до два часа и може да комбинирате повеќе активности за истиот ден бидејќи има многу да се види.

3. Мадам Тисо е на Појасот. Во близина има многу други атракции кои туристите можат да ги посетат истиот ден.

Можете да изберете од неколку опции. 

Билети за Мадам Тисо + возење со гондола

Оваа Билет за Мадам Тисо и возење со гондола чини 61.90 долари по лице. 

Вклучува еден влез во музејот на восочни фигури и возење со гондола на отворено кај Венецијан. 

Кога ќе ги покажете билетите за вашиот паметен телефон на билетарницата на Мадам Тисо, ќе добиете ваучери за возење со гондола. 

Можете да направите резервации за гондола лично и на денот на вашата посета.

Влез во Мадам Тисо + Оброк во кафулето Хардрок

Овој комбиниран билет вклучува влез во Мадам Тисо и оброк во кафулето Хардрок.

Доаѓа со попуст од 20% и е со цена од 57.99 долари по лице. 

Прво треба да го посетите Музејот и да го подигнете вашиот ваучер за кафуле Хард Рок од билетарницата. 

Откако ќе го обиколите Мадам Тисо Лас Вегас, имате седум дена да го откупите овој ваучер во кафулето Хард Рок. 

Имате ВИП пристап до кафулето пред линијата и не е потребна претходна резервација. 

Мадам Тисо + Вселенски музеј на соништата

Со овие билети со попуст од 74.99 долари, можете да истражите два фасцинантни експонати - Музејот на соништата и Мадам Тисо во Лас Вегас

Музејот на просторот на соништата е првиот музеј посветен на изложување на дигитална уметност. 

Тоа е одлично излегување за извонредни, инстаграмски моменти каде уметноста детално се вклопува во реалноста.

Влез во Мадам Тисо + Ајфелова кула

Оваа комбинација доаѓа со попуст од 10% и можете да ја посетите Ајфеловата кула во Лас Вегас и Мадам Тисо.

Оваа комбинација чини 51.29 долари по лице и е популарна набавка. 

На Ајфеловата кула искуство, се возите во стаклен лифт за да стигнете до врвот на кулата за неверојатен поглед на Лас Вегас.

Пристап до Мадам Тисо + High Roller

За 50.39 долари со попуст од 10%, оваа комбинација вклучува влез во Мадам Тисо Лас Вегас и Linq High Roller.

Во Linq High Roller, добивате брз пристап, за да не треба да губите време на чекање во редот. 


Вратете се на почетокот


Попуст со Go Las Vegas Explorer Pass

Ако вашето патување во Лас Вегас трае еднонеделно или повеќе и сакате да ги истражувате познатите локации наоколу, Go Las Vegas Explorer Pass може да ви заштеди до 60% од влезните билети. 

Оваа пропусница покрива над 35 атракции како музеи, вклучително и Мадам Тисо Лас Вегас и тури. 

Важи 60 дена по активирањето и/или преостанатиот број купени избори за атракции. 

За 55.20 долари, можете да добиете бесплатен влез во 2,3,4,5,6 или 7 атракции.


Вратете се на почетокот


Што да се види во Мадам Тисо Лас Вегас?

Суперхерои до спортски ѕвезди, музички икони до филмски искуства, Мадам Тисо Вегас има по нешто за секого. 

Тоа е можеби единственото место каде што не треба да бидете случаен минувач. 

Можете да ги гушкате, држите, допирате и бакнувате вашите омилени ѕвезди и познати личности. 

Музејот на восочни фигури Мадам Тисо Лас Вегас има четири зони, две искуства и зона за игри.

Зоните

Клуб Тисо: Тоа е како да сте на забава полна со ѕвезди. Тоа е место за селфи со А-листи како Бијонсе, Бред Пит, Леонардо ди Каприо, Џорџ Клуни и Џони Деп.

Спортска област: Овде можете да бидете лице в лице со некои спортски легенди како Мухамед Али, Андре Агаси, Дон Кинг. 

Музички икони: Тука се сместени музички икони од минатото и денес, вклучувајќи ги Ники Минаж, Кети Пери, Мадона и Мајли Сајрус. Бидете спремни со вашиот фотоапарат за неколку глам-спакувани слики.

Вива Лас Вегас: Легендите и познатите личности кои придонеле за блескавата сцена на Лас Вегас може да се најдат во овој дел, вклучувајќи ги Елвис, градоначалникот Оскар Гудман, Селин Дион и делува како Blue Man Group, Rat Pack.

The Hangover Bar Experience

Бар за мамурлак во Мадам Тисо Вегас
Слика: Madametussauds.com

Тоа е извонредно искуство за сите фанови на франшизата Hangover. 

Овде се прикажани оригиналните фигурини на Wolf Pack, коктели на тема филм, иконски сцени и поставки, вклучувајќи го и тигарот. 

Некои од експонатите во барот Hangover се доплаќаат.

Исто така, има прекрасен поглед на Појасот. 

Суперхеројот на Марвел 4D искуство

Може да се сретнете и да ги поздравите мажите од Марвел Универзумот, вклучувајќи ги Капетан Америка, Ајрон Мен, Тор, Халк и Спајдермен. 

Суперхероите на Марвел во Мадам Тисо Лас Вегас
Слика: Madametussauds.com

Врвот на искуството е анимирана 360D кино атракција од 4º, комплетна со специјални ефекти со големо влијание.

Се чувствувате како дел од акцијата дури и кога се справувате со вода, ветер, потреси, тресење итн., од удобноста на вашите столчиња. 

Виртуелната соба

Оваа интерактивна зона ви дава шанса да бидете ѕвезда, да го формирате вашиот тим и да го спасите светот. 

Виртуелна соба во Мадам Тисо Лас Вегас
Слика: Madametussauds.com

Со најновата опрема за виртуелна реалност, можете да се движите наоколу, да соработувате со вашиот тим и да манипулирате со предмети во специјално дизајниран простор за играње. 

Тоа е возбудливо искуство со 2,3,4 играчи. 

Играчите треба да имаат 12 години и повеќе за да учествуваат. 

Може да се резервира само истиот ден, лично, и да се додели по принципот „прв дојден, прв услужен“.


Вратете се на почетокот


Доаѓање до Мадам Тисо Лас Вегас

Мадам Тисо Лас Вегас на појасот Лас Вегас се наоѓа на 3377 S. Las Vegas Blvd, Ste. 2001 Лас Вегас, NV 89109. 

Тоа е во Grand Canale Shoppes во The Venetian, на булеварот Лас Вегас, популарно познат како The Strip. Добијте насока

Бидејќи Лас Вегас Стрип е лесно пловен пеш, можете лесно да го најдете на одење од повеќето хотели низ Мираж и над Сефора.  

Со автомобил

Ако одберете да возите до музејот на восочни восоки во Мадам Тисо Лас Вегас, лесно е достапно од Меѓудржавен 15 од излезите на патот Фламинго или пролетниот планински пат. 

Опциите за камериер се достапни во The Venetian. Можете исто така да се паркирате сами во Венецијанскиот паркинг. 

Со монорелс

Мадам Тисо Лас Вегас е само една кратка прошетка подалеку од Стоп за Хара на моноресот во Лас Вегас. 

Мадам Тисо Вегас е брз осум минути пешачење од станицата. 

Со автобус

Автобусите Deuce и SDX на RTC работат на Лас Вегас Стрип. 

Следниве автобуски линии ќе ве доведат најблиску до Музејот на восочни фигури на Мадам Тисо во Лас Вегас.

ПатЛидерство
119Симонс/ Ковал јужно
202Фламинго на исток
203Lamb Southbound/Desert Inn & Spring Mtn Westbound

Со такси

Можете да земете какво било такси и да ве спуштат на штандот The Venetian Taxi. 

Оттаму, треба да поминете покрај рецепцијата на хотелот, под мостот Понте Риалто во близина на Стрип, да ја преминете улицата лево на знакот за добредојде на Венеција. 

Одете нагоре по подвижните патеки и ќе го видите музејот на восочни маси на Мадам Тисо покрај камбанаријата од тули и фонтаната.

Паркинг во Мадам Тисо

Венецијанецот има две бесплатни гаражи за паркирање. Паркинг со камериер и самостојно паркирање се достапни за сите посетители на хотелот и на Палацо.

Доколку сакате сами да се паркирате, венецијанската гаража за паркирање се наоѓа зад хотелот. 

Достапно е од влезовите на булеварот Лас Вегас и Ковал Лејн. 

Паркинг гаражата Палацо се наоѓа на булеварот Лас Вегас и авенијата Сендс.

Бесплатен камериер е на главниот влез на Венецијанскиот и Палацо и продавниците на Гранд Канал преку Венецијанската гаража за паркирање.


Вратете се на почетокот


Мадам Тисо Лас Вегас против Лос Анџелес

Туристите кои планираат да ги посетат и Лас Вегас и Лос Анџелес за краток период обично сакаат да знаат што е подобро - Мадам Тисо во Лас Вегас или оној во Лос Анџелес. 

Тие сакаат да го знаат ова за да можат да го видат подобриот музеј на Мадам Тисо и да го прескокнат другиот. 

Два фактори можат да влијаат на вашата одлука - 

  1. Изложените восочни фигурини
  2. Колку е стар Музејот - поновите се повеќе ажурирани

И двете Мадам Тисо Лас Вегас и Мадам Тисо Лос Анџелес имаат различни фигурини. 

Можете да ги посетите нивните официјални веб-страници и да ги проверите ѕвездите што се прикажани. 

Мадам Тисо во Лас Вегас беше првиот музеј за восочни фигури отворен во САД во 1999 година. 

Мадам Тисо во Лос Анџелес беше инаугуриран неодамна - во 2009 година - и оттука повеќе ажуриран.

# Ајфеловата кула Лас Вегас
# Linq висок валјак
# Музеј на толпа
# SeaQuest Лас Вегас
# Fly Linq Zipline
# Природонаучен музеј во Вегас

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Лас Вегас