Почетна » Лас Вегас » Билети за SeaQuest Лас Вегас

SeaQuest Лас Вегас – билети, цени, попусти, токени за хранење животни

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Лас Вегас

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(188)

SeaQuest Las Vegas е забавен интерактивен аквариум каде децата можат да ги видат, хранат и допираат морските животни. 

Атракцијата за дивиот свет е 31,000 квадратни метри интерактивна, едукативна, практична забава и за деца и за возрасни, која вклучува повеќе од 300 видови.

Откако беше инаугуриран, SeaQuest во Вегас го освои сертификатот за достигнувања на TripAdvisor три години по ред - 2016, 2017, 2018 година.

Во оваа статија, споделуваме сè што мора да знаете пред да ги купите вашите билети за SeaQuest Лас Вегас. 

seaquest Лас Вегас

Што да очекувате во SeaQuest Лас Вегас

SeaQuest Лас Вегас е пауза од атракциите на градот на гревот на Стрип и нуди можност за интеракција со дивиот свет и учење за различните жители на планетата.

Ве води во интерактивна потрага низ повеќе од 30 тематски експонати каде рачно ќе храните птици во егзотични птичари, ќе откриете пустински влекачи одблиску, ќе допирате ајкули, ќе комуницирате со жили и многу повеќе.

Покрај морските животни, посетителите се занимаваат и со многу копнени животни, како што се птици, змии, желки итн. 

За мала надокнада, посетителите можат да влезат во специјалните изложби и да добијат практично искуство со различни животни.

Погледнете го ова видео за да знаете што да очекувате од оваа атракција, која себеси се нарекува „Аквариум во зоолошката градина за миленици“.


Вратете се на почетокот


Билети за SeaQuest Лас Вегас

Деца нуркаат со боцки во SeaQuest
Слика: Visitseaquest.com

Подобро е да купите билети за SeaQuest Лас Вегас однапред бидејќи тоа ви помага да заштедите време на местото на одржување.

Откако ќе го купите, билетите ви се испраќаат преку е-пошта - нема потреба да се отпечати. 

На денот на вашата посета, можете да ги покажете билетите на вашиот паметен телефон и да влезете внатре. 

Ако сакате да ги нахраните животните во аквариумот SeaQuest, додадете „Жетони за хранење“ на страницата за резервација на билети. 

Деца под две години влегуваат бесплатно.

Цена на билетот

Билет за возрасни (од 12 до 54 години): $ 11.90
Детски билет (од 2 до 11 години): $ 7.10
Билет за сениори (55+ години): $ 9.50
Воен/студентски билет (важечка лична карта): $ 9.50


Вратете се на почетокот


Природонаучен музеј + SeaQuest

Бидејќи и SeaQuest Лас Вегас и Природонаучниот музеј Лас Вегас им се допаѓаат на семејствата со деца и не се далеку едни од други, посетителите имаат тенденција да ги купуваат своите билети заедно. 

Тие се само 7 километри (4.5 милји), а такси може да го помине растојанието за околу 15 минути. 

Ако ја купите комбинацијата Museum + SeaQuest, можете да добиете 10% попуст на цената на билетот.


Вратете се на почетокот


Каде е SeaQuest Лас Вегас

SeaQuest се наоѓа во Булевар Мол, на само неколку минути од Лас Вегас Стрип, центарот на градот и конгресниот центар во Лас Вегас. Најдете насоки

The Boulevard Mall се наоѓа на 3528 S Maryland Pkwy, во Рај, Невада.

Има многу паркинг во Boulevard Mall, кој гостите на SeaQuest можат да го користат. 


Вратете се на почетокот


Часови на SeaQuest Лас Вегас

Од понеделник до четврток, SeaQuest Лас Вегас се отвора во 11 часот и се затвора во 8 часот.

Времето на викендот на аквариумот е различно - во петок е отворен од 11 до 9 часот, сабота од 10 до 9 часот, а во недела е достапен од 11 до 7 часот. 

Ден од неделатаВремиња
Понеделник11 сум да 8 часот
Вторник11 сум да 8 часот
Среда11 сум да 8 часот
Четврток11 сум да 8 часот
Петок11 сум да 9 часот
Сабота10 сум да 9 часот
Недела11 сум да 7 часот

Последниот прием е еден час пред затворање. 


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на SeaQuest Vegas

Најдобро време за посета на SeaQuest Лас Вегас е веднаш штом ќе се отворат во 11 часот.

Рано наутро животните се во најактивна состојба, а толпата допрва ќе влезе.

Препорачуваме работни денови за мирна посета бидејќи има гужва за викенди и училишни празници.

Некои искуства, како што е „Запознајте ја сирената“, се достапни само за време на викендите. 

Сирена во аквариумот Seaquest Лас Вегас
Децата се воодушевени од сирената во Las Vegas SeaQuest. Слика: Visitseaquest.com

Бидејќи е атракција во затворен простор, има гужва во лоши временски денови. 

Важно: Кога купувате Билети за SeaQuest онлајн, можете да ги прескокнете долгите редици и да влезете.


Вратете се на почетокот


Колку време трае SeaQuest Лас Вегас

Птици во SeaQuest Лас Вегас
SeaQuest не е само за децата - и возрасните добиваат свој дел од забавата од посетата. Слика: Visitseaquest.com

Семејствата со деца обично поминуваат околу два часа во SeaQuest Лас Вегас.

Гостите во брзање можат да ги надминат сите интерактивни искуства со дивиот свет за еден час. 

Иако SeaQuest Las Vegas е мал аквариум и нема толку многу животни како зоолошката градина, тој е многу интерактивен и ги држи посетителите ангажирани. 


Вратете се на почетокот


Цените на SeaQuest Лас Вегас

на Билет за SeaQuest Лас Вегас за возрасни на возраст од 12 до 54 години чини 11.90 долари по лице. 

Децата на возраст од 2 до 11 години плаќаат само 7.10 долари за нивниот влез.

Подобро е да ги купите билетите преку Интернет за да избегнете време на чекање на местото на настанот.

Попуст на SeaQuest Лас Вегас

Доенчињата до две години го добиваат најдобриот попуст – можат да влезат бесплатно.

Дете со желка во Vegas SeaQuest

Децата од 2 до 11 години добиваат 40% попуст на цената на билетот за возрасни и плаќаат само 7.10 долари.

Посетителите од 55 години и постари, студенти и воен персонал со валидни лични карти добиваат 20% намалување на цената на нивните билети за SeaQuest Лас Вегас и плаќаат само 9.50 долари за влез. 

Жителите на Невада добиваат специјални попусти кога ќе ги покажат своите лични карти со фотографии на местото на настанот.


Вратете се на почетокот


Хранење на животни во SeaQuest Лас Вегас

Животните во SeaQuest Vegas јадат внимателно следена исхрана, со која се справуваат чуварите на аквариум. 

Жетони за хранење на SeaQuest Лас Вегас

Сепак, како дополнителна исхрана, тие можат да грицкаат мали јадења што ги нудат посетителите. 

Децата го сакаат овој аспект од нивното искуство со SeaQuest, каде што можат да ги хранат рибите и животните.

За да ги нахранат животните, посетителите треба да купат токени. 

Кога ќе купете билети за SeaQuest Лас Вегас, можете да додадете „Жетони за хранење“ на вашето купување.

Овие жетони за хранење на Seaquest може да се користат во многу автомати за купување закуски за одредени животни во текот на вашето искуство. 

Еден член на персоналот им помага на посетителите да ги споделат грицките со вистинските животни. 

Храната за животни може да се купи и од билетарницата и од шалтерите за храна на аквариумот.


Вратете се на почетокот


Отворено игралиште

Кон крајот на сите животински експонати, вратата во близина на живеалиштето на птиците води до игралиштето на отворено. 

Штом ќе излезете надвор, ќе забележите област каде што треба да седнете и да се опуштите дури и додека децата можат да играат. 

Бидејќи има доволно маси, ова е одлично место за да ја отворите храната и пијалоците што сте ги донеле во атракцијата и да ја обновите енергијата.

Извори

# Visitseaquest.com
# Yelp.com
# Wikipedia.org
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

# Ајфеловата кула Лас Вегас
# Linq висок валјак
# Музеј на толпа
# Fly Linq Zipline
# Мадам Тисо Лас Вегас
# Природонаучен музеј

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Лас Вегас