Почетна » Лас Вегас » Билети за Linq High Roller

LINQ High Roller – билети, цени, попусти, среќен час, отворен бар

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(152)

LINQ High Roller беше отворен во март 2014 година и оттогаш стана популарна атракција во Лас Вегас.

Набљудувачкото тркало има неверојатен поглед на градот од 360 степени, вклучувајќи ги и познатите знаменитости како што се фонтаните Белаџо, репликата на Ајфеловата кула во Париз Лас Вегас и Панорамското тркало High Roller на шеталиштето LINQ. 

Посетителите можат да се релаксираат во климатизирана кабина и да уживаат во глетките на Лас Вегас Стрип и околните области од највисокото тркало за набљудување во светот.

Las Vegas High Roller има 28 климатизирани кабини, во секоја сместени по 40 гости.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за Лас Вегас LINQ High Roller.

Врвни билети за високо ролери LINQ

# Редовни билети за High Roller

# Лас Вегас Explorer Pass

Што да очекувате во Лас Вегас Хај Ролер

Linq High Roller во Лас Вегас е висок 168 метри (550 стапки) и 158 метри (520 стапки) во дијаметар. 

Тој е 2.75 метри (9 стапки) повисок од Singapore Flyer и 33 метри (107 стапки) повисок од London Eye

Овие димензии го прават Гинисовиот рекордер за најголемото тркало за набљудување во светот.  

Забавната аудио турнеја ќе ја покрие историјата на Лас Вегас за време на вашето возење, совршено темпирана да ги посочи знаменитостите како што се појавуваат за време на ротацијата.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети

Можете да резервирате билети за High Roller на LINQ Лас Вегас онлајн однапред или на атракција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите на местото на одржување.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите за билети на атракцијата.

Бидејќи High Roller во LINQ Лас Вегас продава ограничени билети, тие може да се распродадат во деновите на шпиц.

Значи, раното резервирање помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет? 

Оди на High Roller при резервација на билети за LINQ страница.

Изберете го бројот на билети и претпочитаниот датум и тип и резервирајте ги.

Откако ќе купите билети, тие се испорачуваат на вашата адреса за е-пошта.

Нема потреба да добивате отпечатоци од билетот.

Можете да го покажете е-билетот на вашиот паметен телефон на влезот.

The High Roller по цените на билетите за LINQ

Билетите за High Roller на LINQ варираат во зависност од видот.

Дневните билети за високи ролери (низок врв) се по цена од 28 УСД за посетители над 13 години. Овој билет важи само од 12 до 5 часот.

Децата меѓу четири и 12 години добиваат огромен попуст од 16 УСД и плаќаат само 12 УСД за влез.

Билетите High Roller Anytime (низок врв) се по цена од 40 УСД за возрасни. Овој билет важи во текот на денот.

Децата плаќаат попуст од 22 УСД за влез.

Дневните (среден врв) билети се по цена од 32 УСД за возрасни. Овој билет важи само од 12 до 5 часот.

Децата добиваат попуст од 17 УСД и плаќаат само 15 УСД за влез.

Билетите во секое време (среден врв) се по цена од 45 УСД за возрасни, а децата плаќаат само 25 УСД за влез. Овој билет важи во текот на денот.

Доенчињата до три години можат да влезат бесплатно, без разлика на видот.

High Roller во Лас Вегас
Слика: Tix4tonight.com

Дали одлучивте за кое искуство ќе се одлучите? Изберете ги вашите билети

Попуст за билети за High Roller

Најдобар начин да постигнете попуст на билетот за Хај Ролер е да го посетите од 2:5.59 до 12:5.59 часот од понеделник до четврток и од XNUMX:XNUMX до XNUMX:XNUMX часот од петок до недела.

Кога ќе купете ја дневната карта и качете се на High Roller пред 5.59 часот, заштедувате 12 долари на билет за секој возрасен и 7 долари на билет за секое дете.

Локалните жители на Лас Вегас можат да добијат до 20% попуст на билети за High Roller. Покажете ја вашата важечка лична карта на Невада на билетарницата. 

The High Roller на билетите за LINQ

Овој билет за прескокнување на линијата е многу популарен, а повеќето посетители го избираат затоа што им овозможува да избегнат долги линии на чекање.

Овој билет ви дава пристап само за едно возење. Не добивате никакви дополнителни придобивки од билетите.

Подобро е да се купи Билети за High Roller во Лас Вегас однапред.

Билетот High Roller важи три дена - денот што сте го избрале додека ги резервиравте билетите и до два дена потоа.

Цени на билетите

Низок врв во текот на денот

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 28
Детски билет (од 4 до 12 години): САД $ 12
Билет за доенчиња (до 3 години): Бесплатен

Низок врв во секое време

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 40
Детски билет (од 4 до 12 години): САД $ 22
Билет за доенчиња (до 3 години): Бесплатен

Средниот врв Ден

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 32
Детски билет (од 4 до 12 години): САД $ 15
Билет за доенчиња (до 3 години): Бесплатен

Среден врв Во секое време

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 45
Детски билет (од 4 до 12 години): САД $ 25
Билет за доенчиња (до 3 години): Бесплатен

Визуелна приказна: 10 совети што мора да ги знаете пред да го посетите Linq High Roller

Известување за попуст: Заштедете пари на цената на вратата од 2, 3, 4, 5, 6 или 7 атракции во Лас Вегас со 60-дневен Лас Вегас Explorer Pass. Изберете од некои од врвните активности на Sin City и заштедете до 55%.


Вратете се на почетокот


Linq High Roller билети за среќен час

Лас Вегас Хај Ролер билети за среќен час се познати и како билети за сите-ти-може да пиете High Roller.

Кабините за среќен час на тркалото за набљудување со високи ролери вклучуваат отворен бар и шанкер.

Тие се достапни за посетителите 30 минути за ротација на едно тркало.

Овие кабини можат да примат десет гости истовремено.

Гостите мора да имаат 21 година или повеќе за да се возат во кабината на барот на High Roller.

Билетите за Happy hour се најпогодни за возрасни или за групи пријатели.

Забелешка: На страницата за резервација, мора да го изберете соодветниот билет.

Цени на билетите

Стандардна целосна цена (21+ години): 67 УСД

Врвна целосна цена (21+ години): 70 УСД

Отворена лента со High Roller

Билетот за Happy Hour на High Roller е речиси двојно поголем од цената на редовниот билет.

Како резултат на тоа, посетителите сакаат да знаат дали има друг начин да уживаат во отворена лента на LINQ High Roller. 

Ова е трикот како да ја претворите вашата кабина High Roller во приватен отворен бар.

Посетителите мора да поминат низ некои интерактивни експонати, тоалети, салон и бар за да се качат на High Roller.

Застанете покрај барот и купете пијалок за да го однесете на High Roller. 

Со вашиот пијалок во рака, скокнете во вашата мешунка за да се прошетате над Лас Вегас.

Надворешните пијалоци се дозволени на High Roller ако не се во чаша, ладилник или куќиште. 

Следете ја врската за повеќе Linq High Roller Happy Hour.

LINQ High Roller's pod
LINQ High Roller's pod.

Вратете се на почетокот


Како да стигнете до High Roller на LINQ

High Roller е во срцето на шеталиштето LINQ во Лас Вегас, жива област за пазарење, јадење и забава на отворено.

Дел е од LINQ Hotel + искуството.

адреса: 3545 S Las Vegas Blvd, Лас Вегас, NV 89109, Соединетите Американски Држави. Добијте насока.

Локацијата на „High Roller Ferris Wheel“ го прави совршено вечерно излегување - откако ќе ја проверите атракцијата, ќе можете да го искусите градот. 

Со автобус

Автобуската постојка NB Лас Вегас во Harrahs (Автобуси: DEUCE) е на само 5 минути пешачење од атракцијата.

Автобуската постојка СБ Фламинго по Линк (Автобус бр.: 202, CX) е на само 7 минути пешачење од атракцијата.

Од Лас Вегас монорел

Las Vegas Monorail започнува со работа во 7 часот наутро секој ден. Времето на неговото затворање зависи од денот во неделата.

ден Започнете ја Затворање
Понеделник 7 am 12 am
Вторник 7 am 2 am
Среда 7 am 2 am
Четврток 7 am 2 am
Петок 7 am 3 am
Сабота 7 am 3 am
Недела 7 am 3 am

Ако планирате да одите на монорелс, спуштете се на Harrah's & The Linq Station, најблиску до шеталиштето LINQ. 

Тркалото Linq High Roller е брзо 2 минути пешачење од станицата. 

Со автомобил

Ако патувате со автомобил, вклучете го вашиот Гугл мапи за да започнете.

Има неколку паркинг гаражи околу атракцијата.

Работно време на High Roller

LINQ High Roller останува отворен од 12 до 12 часот секој ден во неделата.

Дневните билети не ви даваат пристап до High Roller по 5 часот. Ако сакате да одите ноќе, мора да резервирате билет во секое време.

Најдобро време за посета на High Roller на LINQ

Поглед на зајдисонце од Linq High Roller
Погледнете го зајдисонцето од внатрешноста на подлогата на Linq High Roller. Слика: Thehollywoodtimes.денес

Најдобро време за посета на Хај Ролер е непосредно пред зајдисонце, бидејќи можете да го видите Лас Вегас испрскан со шарена светлина на природата. 

На High Roller му се потребни 30 минути за една ротација, што значи дека мора да се качите на тркалото за набљудување 15-20 минути пред зајдисонце. Време на зајдисонце

Некои туристи, исто така, го одредуваат своето присуство на врвот на Хај Ролер кога фонтаните Белаџо ќе полетаат подолу.

Шарените фонтани Bellagio изгледаат прекрасно кога е темно, а вашиот High Roller pod го достигнува врвот. 

Емисиите на Bellagio Fountains се закажани на секои 30 минути до 8 часот, по што се случуваат на секои 15 минути до полноќ. 

Светла на шоуто The LINQ

Панорамското тркало со високи ролери во Лас Вегас е осветлено во самрак и останува запалено до раните утрински часови.

За време на шоуто „Светла во The LINQ“, масивното тркало за набљудување осветлува 2,000 LED светла за музика во фантастичен приказ на бои.

Тркалото добива репрезентативни бои за време на посебни денови како што се Денот на Свети Патрик, Ноќта на вештерките, четврти јули итн. 


Вратете се на почетокот


Колку време трае High Roller

Една ротација на Vegas' LINQ High Roller трае 30 минути, што значи дека сите гости поминуваат половина час во подлогата на тркалото за набљудување. 

Кога однапред ги купувате обичните билети или билети за Happy Hour, поминувате покрај редот на билетарницата, ги скенирате вашите билети на паметниот телефон и веднаш влегувате во подлогата. Купете билети сега

Меѓутоа, ако одлучите да ги купите вашите билети на местото на одржување, можеби ќе ви требаат уште 20 до 30 минути пред да можете да се наредите за да влезете во подлогата. 

Ова дополнително време зависи од времето, денот во неделата и сезоната. 

Истражете го Лас Вегас во отворено Jeep Wrangler со личен авантуристички туристички водич и возете го High Roller со ова Авантуристички билет.


Вратете се на почетокот


Поглед од Високо тркало на Вегас

Ако сакате најдобар поглед на лентата Лас Вегас, одлучете се за турнеја со хеликоптер над Лас Вегас.

Linq High Roller е одлична опција ако сакате погледи до небо без да потрошите многу пари. 

Ова тркало за набљудување во Лас Вегас има затворени и климатизирани проѕирни мешунки, кои ви помагаат да добиете поглед на градот од 360 степени.

Двојните клупи во подлогата и квалитетот на непречено возење гарантираат дека дури и оние кои се плашат од височините можат да уживаат во прекрасните погледи на градот на гревот. 

Мешунката нуди панорамски поглед на Вегас Стрип, остатокот од градот, долината и планините.

Почнете да го гледате видеото од 3-та минута па натаму за дневни и ноќни прегледи од High Roller.

Застанете во југозападниот агол за најдобри погледи на лентата Лас Вегас од High Roller - веднаш кога ќе влезете во мешунката.

Извори

# Caesars.com
# Wikipedia.org
# Вегас.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Ајфеловата кула Лас Вегас Linq висок валјак
SeaQuest Вегас Мадам Тисо Вегас
Музеј на толпа Природонаучниот музеј
Fly Linq Zipline Илуминариум Лас Вегас
Возење со топол воздух Површина 51
Музеј на еротско наследство Палубата за набљудување на Skypod STRAT Tower
Marvel Avengers STATION Лас Вегас Обиколка со автобус во Лас Вегас во текот на ноќта
Пукање со огнено оружје Игралиште за тешка опрема во Лас Вегас
Прелетување во Лас Вегас Blue Man Group во Лас Вегас
Титаник: Изложба на артефакт Омега Март на Meow Wolf во AREA15
Френклин вози низ сафари Поднесувач на големо јаболко
Турнир на кралевите шоу во Екскалибур Портокал шоу
Падобран во затворен простор SkyJump во Лас Вегас

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Лас Вегас

Оваа статија е истражувана и напишана од

Оставете коментар