Почетна » Лас Вегас » Билети за High Roller Happy Hour

High Roller Happy Hour – билети, цени, попусти, отворени бар-кабини

4.9
(189)

Набљудувачкото тркало со високи ролери на шеталиштето LINQ нуди две искуства – редовните билети за „High Roller“ и „Happy Hour“. 

Додека обичниот билет ви дава 30 минути во една од кабините на LINQ High Roller, билетот за High Roller Happy Hour нуди и отворен бар, неограничени пијалоци и шанкер.

За време на ова единствено искуство со коктели, посетителите пијат коктели дури и додека уживаат во величествениот поглед од 360 степени на Лас Вегас Стрип и пошироко.

High Roller Happy Hour at the LINQ е една од најпопуларните активности во Лас Вегас меѓу паровите и младите.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да купите билети за High Roller Happy Hour.

Што да очекуваме во Happy Hour?

Секој има среќен час на Лас Вегас Стрип, но само посебните управуваат со среќен час над Стрип. 

За време на „High Roller Happy Hour“ во Лас Вегас, ќе скокнете во мешунка контролирана од климата и ќе уживате во пристап до целосна лента за целата 30-минутна револуција. 

Посетителите уживаат во неверојатни погледи од 360 степени на појасот Лас Вегас и пошироко додека пијат коктели од височина од 168 метри (550 стапки) во воздухот.

Се восхитувате на градскиот пејзаж осветлен со неонски со пијалок во рака додека слушате смешен наратор како споделува возбудливи ситници и историјата на Лас Вегас.

Нарацијата е темпирана да ги посочи знаменитостите на регионот како што се појавуваат за време на ротацијата на Високиот ролери. 

Мешунките за Happy Half Hour можат да примат до десет гости.

Бидејќи во кабината се служат алкохолни пијалоци, може да учествуваат само посетители над 21 година.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети

Можете да резервирате билети за High Roller Happy Hour Лас Вегас онлајн однапред или на атракција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите на местото на одржување.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите за билети на атракцијата.

Бидејќи High Roller with In-Cabin Open Bar има ограничени билети, тие може да се распродадат за време на шпицот.

Значи, раното резервирање помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет? 

Оди на Резервација на билети за High Roller Happy Hour страница.

Изберете го бројот на билети и претпочитаниот датум и тип и резервирајте ги.

Откако ќе купите билети, тие се испорачуваат на вашата адреса за е-пошта.

Нема потреба да добивате отпечатоци од билетот.

Можете да го покажете е-билетот на вашиот паметен телефон на влезот.

Цените на билетите за Happy Hour

Влезниците со стандардна целосна цена на High Roller's Happy Hour чинат 67 УСД, а билетите со целосна цена со врвна цена чинат 70 УСД за сите посетители над 21 година. 

High Roller не нуди попусти за постари, студенти или посетители со посебни потреби. 

Билети за High Roller Happy Hour

High Roller Vegas Open Bar
Слика: Caesars.com

Билетите за Happy Hour за High Roller се исто така познати како билети што можете да пиете.

Кабините за среќен час вклучуваат отворен бар и шанкер и се достапни за посетителите 30 минути - времето потребно за ротирање на едно тркало.

Овие кабини можат да примат десет гости истовремено.

Гостите мора да имаат 21 година или повеќе за да се возат во кабината на барот на High Roller.

Цени на билетите

Стандардна целосна цена: 67 УСД
Врвна целосна цена: 70 УСД

Бидејќи помладите посетители не можат да се качат во кабините на Happy Hour, тие можат да ги купат редовните билети за High Roller.

Дневните билети за High Roller чинат 28 УСД за сите посетители постари од 13 години и 12 УСД за деца меѓу четири и 12 години.

Мора да го изберете соодветниот билет на страницата за резервации.

Визуелна приказна: 10 совети што мора да ги знаете пред да го посетите Happy Hour во Linq High Roller

Заштедете пари на цената на вратата од 2, 3, 4, 5, 6 или 7 атракции во Лас Вегас со 60-дневен Лас Вегас Explorer Pass. Изберете од некои од врвните активности на Sin City и заштедете до 55%.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до High Roller на LINQ

High Roller е во срцето на шеталиштето LINQ во Лас Вегас, жива област за пазарење, јадење и забава на отворено.

Дел е од LINQ Hotel + искуството.

адреса: 3545 S Las Vegas Blvd, Лас Вегас, NV 89109, Соединетите Американски Држави. Добијте насока.

Локацијата на „High Roller Ferris Wheel“ го прави совршено вечерно излегување - откако ќе ја проверите атракцијата, ќе можете да го искусите градот. 

Со автобус

Автобуската постојка NB Лас Вегас во Harrahs (Автобуси: DEUCE) е на само 5 минути пешачење од атракцијата.

Автобуската постојка СБ Фламинго по Линк (Автобус бр.: 202, CX) е на само 7 минути пешачење од атракцијата.

Од Лас Вегас монорел

Las Vegas Monorail започнува со работа во 7 часот наутро секој ден. Времето на неговото затворање зависи од денот во неделата.

ден Започнете ја Затворање
Понеделник 7 am 12 am
Вторник 7 am 2 am
Среда 7 am 2 am
Четврток 7 am 2 am
Петок 7 am 3 am
Сабота 7 am 3 am
Недела 7 am 3 am

Ако планирате да одите на монорелс, спуштете се на Harrah's & The Linq Station, најблиску до шеталиштето LINQ. 

Тркалото Linq High Roller е брзо 2 минути пешачење од станицата. 

Со автомобил

Ако патувате со автомобил, вклучете го вашиот Гугл мапи за да започнете.

Има неколку паркинг гаражи околу атракцијата

Тајмингот на Happy Hour

LINQ Висок валјак останува отворен од 12 часот до 12 часот секој ден во неделата.

Последното возење започнува во 11.30 часот. 

Ако купувате обични билети за High Roller, имајте предвид дека дневните билети не ви даваат пристап до High Roller по 5 часот. Ако сакате да одите ноќе, мора да резервирате билет во секое време.

High Roller ноќен среќен час

Многу туристи мислат дека мора да купат поинаков билет ако сакаат да се качат на „High Roller's Happy Hour pod“ ноќе. 

За среќа, тоа не е така. 

Откако ќе купите а Билет за High Roller Happy Hour Вегас, можете да ја посетите атракцијата во секое време на избраниот датум. 


Вратете се на почетокот


Најдобро време за искуство со Happy Hour

Доколку планирате да резервирате High Roller Happy Hour на LINQ, најдобро е да го посетите откако ќе зајде сонцето и Лас Вегас е целиот осветлен. 

Би помогнало да се качите на тркалото за набљудување најмалку половина час по зајдисонце за да се појават сите светла и неонски знаци. Време на зајдисонце

Некои туристи ја планираат својата посета на врвот на High Roller да се совпадне со фонтаните Белаџо подолу.

Разнобојните фонтани Белаџо се шармантни кога е темно, а вашиот High Roller pod го достигна врвот.

Фонтаните Белаџо настапуваат на секои 30 минути до 8 часот, по што настапуваат на секои 15 минути до полноќ.


Вратете се на почетокот


Колку долго е Happy Hour во Linq High Roller

Една ротација на Linq High Roller трае 30 минути, што значи дека сите гости поминуваат половина час во кабини за среќен час.

За време на овој половина час, посетителите можат да нарачаат пијалоци колку што сакаат од отворениот бар во кабината. 

Кога ќе го резервирате вашиот Билети за отворен бар на LINQ High Roller однапред, ги прескокнувате линиите, ги скенирате билетите на паметниот телефон и влегувате.

Меѓутоа, ако одлучите да ги купите вашите билети на местото на одржување, можеби ќе ви требаат уште 20 до 30 минути пред да можете да се наредите за да влезете во подлогата. 

Ова дополнително време зависи од времето, денот во неделата и сезоната. 


Вратете се на почетокот


Дали вреди High Roller Happy Hour?

High Roller's Happy половина час вклучува возење во кабина со отворен бар и шанкер кој ќе ве послужи со пијалоци. 

Со 67 УСД по лице, билетот за Happy Hour чини 27 УСД повеќе од редовниот билет High Roller Anytime (40 УСД). 

И покрај високата цена, уникатното искуство во Лас Вегас целосно вреди. 

Шанкерот не може да го истури вашиот следен пијалок додека сите во мешунката не испијат барем еден.

Како резултат на тоа, колку помалку гости во кабината, толку подобро е за вас. 

Како и да е, има горна граница од десет посетители по кабина. 

Дури и ако завршите со полна кабина, тоа не е нешто за што треба да се грижите бидејќи шанкерите се многу професионални и не им требаат повеќе од 30 секунди за да се налеат пијалокот и повеќе од една минута за да направат коктел. 

Кабината High Roller Happy Hour служи неограничени пијалоци, пиво, вино и коктели 30 минути за само 27 УСД повеќе од редовната цена на билетот.

Повеќе алкохол

Искуството на Happy Hour е подобро ноќе, со неверојатен поглед на Лас Вегас, поради што кабините имаат повеќе гости откако ќе се стемни.

Ако не ви пречи да го пропуштите блескавиот хоризонт на Лас Вегас во текот на ноќта, пробајте го искуството на Happy Hour во текот на денот. 

Можеби ќе ги пропуштите прекрасните светла, но ќе добиете врвна услуга во барот за време на вашиот среќен час во High Roller.

# Linq висок валјак
# Ајфеловата кула Лас Вегас
# Музеј на толпа
# SeaQuest Лас Вегас
# Fly Linq Zipline
# Мадам Тисо Лас Вегас
# Природонаучен музеј

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Лас Вегас

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар