Почетна » Лас Вегас » Fly Linq Zipline билети

Fly Linq Zipline – билети, цени, ограничувања за висина и тежина, код за облекување

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Лас Вегас

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(169)

Fly LINQ Zipline е најновата атракција полна со адреналин претставена во Лас Вегас.

Во ова искуство, кое е дел од LINQ Hotel & Casino, посетителите се спуштаат од 12 ката над шеталиштето LINQ во близина на булеварот Лас Вегас и завршуваат кај LINQ High Roller.

Тој е првиот и единствен зиплајн на Лас Вегас Стрип и на возачите им нуди уникатно искуство на летање низ воздухот додека уживаат во погледот на познатиот Стрип.

Оваа авантура ги доби и ги освои Tripadvisor's Travelers Choice Awards во 2020 година.

Јавачите мора да бидат високи најмалку 40 инчи и да тежат помеѓу 60 и 300 фунти.

Сите возачи мора да потпишат и откажување пред да возат.

Во оваа статија, споделуваме сè што мора да знаете пред да ги купите вашите билети за Fly LINQ Zipline. 

Топ Fly Linq Zipline билети

# Fly Linq Zipline билети

# Fly LINQ Zipline + LINQ High Roller

Fly Linq Zipline, Вегас

Што да очекувате на Fly Linq Zipline

Искуството на Fly Linq Zipline во Лас Вегас започнува со посетителите кои земаат лифт дизајниран да обезбеди одличен поглед на лентата Лас Вегас.

Стаклениот лифт започнува од Vortex во The LINQ Hotel & Casino и оди до 34.75 метри (114 стапки) високата лансирана кула. 

Како што лифтот добива висина, вие уживате во панорамскиот поглед на Лас Вегас Стрип.  

Откако ќе се качите на палубата за лансирање, службениците ви ја даваат опремата, безбедносните упатства и ве прикачуваат на зиплајнот.

Полетување на Fly Linq Zipline
Јавачите се подготвени да полетаат од Fly LINQ Zipline. Слика: Caesars.com

Штом барателите на возбуда ќе бидат во целосна опрема за лет, до 10 возачи истовремено ќе се движат кон исток со приближно 56 км на час (35 милји на час). 

Fly Linq Zipline може истовремено да ги лансира возачите, што го прави возбудливо ако сте голема група.

Fly Linq Zipline's Launch Tower
Група возачи се лизгаат по Fly Linq Zipline. Слика: Caesars.com

Откако ќе се симнете од куката, ќе се вивнете над шопинг и трпезаријата на отворено, The LINQ Promenade, и ќе слетате во основата на највисокото тркало за набљудување во светот - LINQ High Roller. 

Кулата за слетување на зиплајнот е висока 16.6 метри (54 стапки). 

Ако претпочитате да ја носите меморијата дома, можете да купите професионални фотографии направени кога сте биле во воздух. 

Проверете го ова видео на Fly Linq Zipline за да знаете што да очекувате - 


Вратете се на почетокот


Fly Linq Zipline билети

Fly Linq Zipline билети
Слика: Flylinq

Овие билети за Брза патека за летање Linq Zipline ви помагаат да ги прескокнете линиите и да се издигнете на 114 стапки над Лас Вегас.

Веднаш по купувањето, билетите ви се испраќаат преку е-пошта, а на денот на вашата посета можете да ги покажете на вашиот паметен телефон и да влезете. 

Билетите на Fly Linq Zipline се темпирани, а вие можете да го изберете претпочитаното време на посета на страницата за резервации на билети.

На влезот, мора да прикажете лична карта што се совпаѓа со името на вашиот билет.

Сите возачи на Zipline се обврзани да потпишат откажување. За деца под 18 години, родител или законски старател мора да го потпише откажувањето. 

Цена на билетот:  48 УСД по лице


Вратете се на почетокот


Цените на билетите на Fly Linq Zipline

Fly Linq Zipline Las Vegas чини 48 долари за сите возачи кои се квалификуваат за ограничувањата за тежина и висина, кои се спроведуваат строго. 

Fly Linq Zipline не нуди никакви попусти.

Возачите мора да бидат високи најмалку 1 метар (3 стапки 3 инчи) со максимална висина од 2 метри (шест стапки 8 инчи) за да се лизгаат по зиплајнот Fly Linq во Вегас.

Минималната тежина на возачите мора да биде 27 кг (60 фунти), со максимална тежина од 136 кг (300 фунти) за да се лизнете на Fly Linq Zipline во Вегас.

Визуелна приказна: 13 совети кои мора да ги знаете пред да го посетите Fly Linq Zipline


Вратете се на почетокот


Fly Linq Zipline часа

Fly LINQ Zipline се отвора секој ден во 2 часот и се затвора во 10 часот. 

За гарантирано искуство, мора да стигнете до атракцијата најмалку еден час пред затворањето. 


Вратете се на почетокот


Fly LINQ Zipline + LINQ High Roller

LINQ Висок валјак е уште една атракција полна со адреналин во Лас Вегас.

Тоа е масивно тркало за набљудување, на кое му треба половина час за една ротација.

Посетителите можат да изберат од обична мешунка или мешунка со неограничен бар и да поминат 30 минути гледајќи во фантастичниот поглед на Стрип и остатокот од градот Лас Вегас.

Оваа авантура е оценета со 4.5/5 и ги освои Tripadvisor's Travelers Choice Awards во 2020 година.

Бидејќи двата Fly LINQ Zipline + LINQ High Roller се на шеталиштето LINQ, посетителите кои имаат време и не се на буџетски одмор ги купуваат двата билети. 

Добивате попуст од 10% кога ќе ја купите оваа комбинација.

Неограничени коктели
Сакате да поминете 30 минути во воздухот во Лас Вегас пиејќи неограничени коктели од отворен бар? Дознајте повеќе за High Roller Happy Hour.


Вратете се на почетокот


Најчесто поставувани прашања за Fly Linq Zipline

Еве неколку прашања што туристите кои го посетуваат Fly Linq Zipline Las Vegas завршуваат со прашања.

 1. Колку долго трае зиплајнот Fly Linq?

  Fly Linq Zipline во Лас Вегас е долг 342 метри (1121 стапки), а возењето трае приближно 35 до 45 секунди.

 2. Колку е брз Fly Linq Zipline Vegas?

  За време на долгото возење од 45 секунди, возачите на Fly Linq Zipline постигнаа просечна брзина до 56 км на час (35 милји на час).

 3. Која е границата на тежината на Fly Linq Zipline?

  Возачите мора да имаат минимална тежина од 27 кг (60 фунти) и максимална тежина од 136 кг (300 фунти) за да се лизгаат по Fly Linq Zipline во Вегас.

 4. Која е границата на висината на Fly Linq Zipline?

  Возачите мора да бидат минимална висина од 1 метар (3 стапки 3 инчи) и максимална висина од 2 метри (шест стапки 8 инчи) за да се лизгаат по зиплајнот Fly Linq во Вегас.

 5. Кој е кодексот на облекување на Fly Linq Zipline во Лас Вегас?

  Бидејќи тоа е искуство на отворено, и ќе бидете високо во воздухот со многу туристи долу, подобро е да носите соодветна облека.

  Возачите мора постојано да носат обувки. Меѓутоа, ако стигнете до атракцијата со флип-апостолки, тие ќе ви обезбедат пар чевли со врвки за времетраењето на летот. 

  Вашите апостолки и други лабави производи како очила за сонце итн., ќе се чуваат во торба и ќе бидат врзани за вас на зиплајн.

 6. Дали децата можат да се возат на Fly Linq Zipline?

  Сите деца повисоки од 1 метар (3 стапки 3 инчи) и потешки од 27 кг (60 фунти) можат да одат на зиплајн. 

  Сепак, гостите на возраст од 12 години или помалку мора да бидат придружувани од возач на возраст од најмалку 13 години или постар.

 7. Во која положба возачите се лизгаат по зиплајнот Fly Linq?

  Посетителите имаат избор да возат Fly Linq Zipline на The LINQ Promenade на два начина – во седечка положба или како суперхерој.

  Можете да ги информирате инструкторите за вашите претпочитања додека се редите за лизгачот по зиплајн.

# Ајфеловата кула Лас Вегас
# Linq висок валјак
# Музеј на толпа
# SeaQuest Лас Вегас
# Мадам Тисо Лас Вегас
# Природонаучен музеј во Лас Вегас

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Лас Вегас