Почетна » Лас Вегас » Музеј на мафијата во Лас Вегас

Музеј на моб – билети, цени, попусти, што да се види, Speakeasy

4.9
(186)

Музејот на Моб нуди фасцинантен преглед на борбата за моќ помеѓу организираниот криминал и спроведувањето на законот од раѓањето на криминалот на мафијата до денес. 

Се наоѓа во близина на улицата Фримонт во центарот на Лас Вегас и има интерактивни експонати, артефакти и возбудливи приказни за криминал и полицаец. 

Изграден во 2012 година, Музејот Моб Вегас е во зграда која претходно служела како пошта и судница, привлекувајќи околу 400,000 посетители годишно. 

Тоа е добра опција ако сакате нешто уникатно и подалеку од Стрип и казината.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за Музејот на Моб.

Топ Моб Музеј билети

# Билети за Музејот на мафијата

Музеј на толпа

Што да очекувате во Музејот на Моб

Влезете во волшебниот свет на организираниот криминал и спроведувањето на законот во Музејот The Mob.

Истражете го потеклото и историјата на толпата, погледнете ги фасцинантните артефакти, вклучително и пиштолите и очилата за сонце на Багзи Сигел и слушнете снимки од прислушување што ги симнаа криминалните босови.

Вклучете се со мулти-сензорни експонати и користете ја бесплатната апликација на музејот за интерактивни тури.

Добијте увид во современиот организиран криминал и напорите за спроведување на законот.

Доживејте патување кое ги отвора очите низ криминалното подземје на Америка.

Прочитајте повеќе за Музејот во делот „Што да се види“ подолу.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети

Можете да резервирате билети за Музејот на Моб онлајн однапред или на атракција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите на местото на одржување.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите за билети на атракцијата.

Бидејќи Музејот на Моб Лас Вегас продава ограничени билети, тие може да се распродадат за време на шпицот.

Значи, раното резервирање помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет? 

Оди до резервација на билети во Музејот на Моб страница.

Изберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и резервирајте ги.

Откако ќе купите билети, тие се испорачуваат на вашата адреса за е-пошта.

Нема потреба да добивате отпечатоци од билетот.

Можете да го покажете е-билетот на вашиот паметен телефон на влезот.

Цените на билетите во Музејот на Моб

Билетите за Музејот Моб се по цена од 30 УСД за возрасни над 18 години.

Децата меѓу 11 и 17 години добиваат попуст од 13 УСД и плаќаат само 17 УСД за влез.

Деца до 10 години влегуваат бесплатно. Не им треба билет за да влезат.

Најголемите хитови на Моб
Слика: TheMobMuseum.org

Билети за Музејот на мафијата во Лас Вегас

Овој билет за прескокнување на линијата Mob Museum е многу популарен, а повеќето посетители го избираат затоа што им овозможува да избегнат долги редови на чекање.

Билетот вклучува Underground Speakeasy & Distillery, апликација за преземање на англиски јазик за интерактивно музејско искуство и аудио водич (ако е избран).

Овој билет не вклучува „Искуство за обука со употреба на сила“ и „Лабораторија за криминал“, тури и дегустации во Underground Speakeasy & Destillery и дополнителни искуства или пакети.

Подигнување и заминување од хотелот, храна и пијалоци и паркинг не се вклучени во цената на билетот.

Билет за возрасни (18+ години): САД $ 30
Детски билет (од 11 до 17 години): САД $ 17
Детски билет (до 10 години): Бесплатен


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Музејот на Моб

Музејот на мафијата Лас Вегас е само неколку чекори подалеку од улицата Фримонт.

адреса: 300 Stewart Ave, Лас Вегас, NV 89101, Соединетите Американски Држави. Најдете насоки.

До атракцијата можете да стигнете со автобус или автомобил.

Со автобус

Автобуската постојка Музеј на толпа (Автобуси: Downtown Loop) е само една минута од атракцијата.

Центарот на јамка

Downtown Loop е бесплатна шатл-служба што ги поврзува главните атракции во центарот на Лас Вегас и работи шест дена во неделата. 

Работи од понеделник до четврток од 11 до 6 часот и од петок до сабота од 3 до 10 часот. 

Непрекинато трчање во овие часови, пристигнува на секоја станица на секои 20-30 минути. 

Постојки на Downtown Loop

Атракција Каде да се спушти
Транзитен центар Боневил 101 E. Bonneville Avenue
Уметничкиот округ Арт Веј и Болдер Авенија
Паун Плаза Булеварот Лас Вегас, јужно од авенијата Гарсес
Забава област Fremont East Булеварот Лас Вегас, јужно од улицата Фримонт
Музејот на мафијата 300 Стјуарт авенија
Искуство на улицата Фремонт Главната улица, јужно од улицата Фримонт
Лас Вегас Премиум продажни места Север South Grand Central Parkway

Карта на маршрутата на центарот на јамката (pdf, 1.4 М

Автобуската постојка NB 4-ти по Стјуарт (Автобус бр.: 215, DVX) е само четири минути од атракцијата.

Автобуската постојка на ИБ Стјуарт по 4 (Автобус бр.: 207, DUECE) е само две минути од Музејот на Моб.

Со автомобил

Ако патувате со автомобил, вклучете го вашиот Гугл мапи за да започнете.

Има неколку паркинг гаражи околу атракцијата.

Паркинг на Музејот на мафијата

Можете да најдете ограничен паркинг на просторот веднаш до Музејот на Моб во Лас Вегас за 8 долари за такса за првите четири часа потоа, а се плаќа дополнителен час. 

Ако паркингот на Музејот Моб е полн, можете да најдете други паркинг места на кратко растојание од Музејот. 

Овие се во блиските казина како Downtown Grand, Main Street Station и El Cortez.


Вратете се на почетокот


Часови на Музејот на мафијата

Музејот останува отворен од 9 до 9 часот секој ден во неделата.

Последниот влез е до два часа пред затворањето на Музејот. 

Неколку експонати и искуства имаат различен распоред од редовното работно време. 

Симулаторот за обука за огнено оружје е отворен од 12 до 7 часот, од понеделник до четврток. Работи од петок до недела, од 10 до 8 часот. Работи на секои 15 минути. 

Возрасен мора да ги придружува посетителите под 16 години; родителска согласност е неопходна за малолетници.

Crime Lab е достапна од 10 до 9 часот и работи на секои 30 минути. Учесниците мора да имаат најмалку 11 години.

Времето на андерграунд спикери и дестилерија се:

  • Од понеделник до среда: од 11 до 10 часот
  • Четврток и петок: од 11 до 12 часот
  • Сабота и недела: од 12 до 12 часот

Учесниците во турнејата и дегустацијата на дестилеријата мора да имаат најмалку 21 година со валидна лична карта.


Вратете се на почетокот


Колку време трае Музејот на мафијата?

Музејот на мафијата, Лас Вегас
Слика: TheMobMuseum.org

Распространет на четири ката, Моб музејот Вегас има обемни и возбудливи експонати, особено ако историјата и тривијалните работи ве фасцинираат. 

Во зависност од индивидуалното ниво на интерес, потребни се некаде од еден до три часа за да се покрие музејот. 

Другите платени искуства може да потраат подолго во зависност од гужвите.

Бидејќи има многу што да се види, прочита, гледа и да комуницира со нив, посетителите понекогаш можеби ќе треба да го забават или да чекаат да ги видат следните делови на турнејата. 

Најдобро е да влезете веднаш штом ќе се отвори музејот за да избегнете гужви. 

Може да планирате да завршите со гледање на другите делови пред да се упатите кон изложбата Mob Museum Underground и може да го следите со брзо залак и пијалоци во Музеј барот.  

Работните денови привлекуваат помалку гужви од викендите. 

Музејот е внатрешен, па затоа е добро да се посети без разлика на временските услови.


Вратете се на почетокот


Аудио турнеја на Музејот на Моб

Музејот на Моб во Лас Вегас нуди извонредна аудио турнеја што ги покрива експонатите и пошироко. 

Ги вклучува фасцинантните приказни за историјата на мафијата и интересните факти и набљудувањата на поранешниот адвокат на мафијашите и градоначалник на Лас Вегас, Оскар Гудман. 

Аудио турнејата може да ви помогне да го проверувате времето за гледање во Музејот на Моб. 

Ако ги изберете само главните моменти, турнејата трае 40 минути. 

Ако сакате подлабоки детали за озлогласените мафијаши, вклучувајќи го и Ал Капоне, може да потрае повеќе од 75 минути.

Аудио обиколките на англиски чинат 8 долари, а можете да ги набавите од благајните на првиот кат на Музејот. 


Вратете се на почетокот


Што да се види во Музејот на Моб?

Моб музејот Вегас има четири ката, вклучувајќи го и подземјето. 

Најдобро е да ја започнете турнејата на Музејот од третото ниво и да одите надолу за да ја разберете историјата на толпата и нејзината хронологија. 

на редовен билет за Музејот на Моб ви дава пристап до сите катови.

Трет кат – Раѓање на толпата

Овој дел ви кажува како организираниот криминал се појави од етничките населби во големите градови и како уличните хаубари станаа милијардери во ерата на прохибицијата.

Моб лица во Музејот на мафијата
Лицата на толпата од врвните градови. Слика: TheMobMuseum.org

Исто така, го прикажува одлучувачкиот момент во историјата на толпата - масакрот на Денот на Свети Валентин во 1929 година во Чикаго - што ја сврте жештината врз толпата и нејзините последици, вклучувајќи дополнителни овластувања и пристап до агенциите за спроведување на законот. 

Ѕид на масакрот на Денот на вљубените
Ѕид на масакрот на Денот на вљубените во Музејот на Моб. Црвената боја е додадена околу дупките од куршумите од претходните сопственици за да ги подобри. Слика: Random-times.com

Втор кат – Моб во пораст

Овде гледате како Лас Вегас беше отворен град - во кој не доминира ниту една толпа. 

Тој прикажува како бандите го поттикнале бизнисот со казино во градот и влегле во џеб милиони долари без данок. 

На овој кат има и судница каде се одржа историското сослушување како дел од истрагата за организираниот криминал низ 14 градови, вклучително и Лас Вегас во периодот 1950-51 година. 

Исто така, има слики од историјата на насилството на толпата, нивните големи „хитови“ и столот со гасната комора во Невада.

Стол за гасна комора во Невада во музејот Моб
Гасната комора во Невада изградена во 1951 година имаше две такви столчиња. Властите погубиле десет мажи во оваа гасна комора од 1951 и 1979 година. Слика: TheMobMuseum.org

Прв кат – Толпа во бегство

Овој дел го има ѕидот на срамот кој ги наведува најозлогласените мафијаши од 100-годишната историја на мафијашите. 

Исто така, има интерактивни прикази и артефакти на теми како што се нарко-картелите, трговијата со луѓе и сајбер криминалот. 

Симулаторот за обука за огнено оружје и искуството во лабораторијата за криминал се исто така тука. 

Овие две искуства не се дел од редовни билети за Музејот на Моб

Можете да купите билети за пристап до овие две искуства, како и до вашите аудио обиколки од благајната што се наоѓа на овој кат. 

Симулатор за обука за огнено оружје

Симулатор за обука за огнено оружје во Музејот на Моб
Слика: TheMobMuseum.org

Симулаторот за обука за огнено оружје ги става гостите во чевлите на службениците за спроведување на законот и ги обучува да се справат со екстремни ситуации.

Посетителите се вклучуваат во дигитални и живи сценарија за играње улоги кои ја покажуваат брзината и сложеноста на одлуките за употреба на сила.

Тајмингот: Секојдневно од 12 до 7 часот, со почеток на секои 15 минути

Ограничувања: Посетителите треба да бидат на возраст од 13 години и повеќе за да учествуваат. Оние на возраст меѓу 13 и 16 години треба да бидат придружувани од возрасен.

Искуство во крим лабораторија

Лабораторија за криминал во Музејот на Моб
Слика: TheMobMuseum.org

Crime Lab на посетителите им нуди практично искуство на најновите форензички техники.

Водичот на музејот ве води на интерактивна турнеја каде што ќе научите за методите на форензичка криминална истрага како што се истрага на местото на злосторството, профилирање на ДНК, анализа на отпечатоци од прсти, испитување на огнено оружје итн.

Тајмингот: Секојдневно од 10 до 9 часот, со почеток на секои 30 минути

Ограничувања: Посетителите мора да бидат на возраст од 11 години и повеќе.

Подрум - Подземје

Подрумот на Музејот, исто така познат како Музејот на мафија под земја, има неколку возбудливи постојки на турнејата на музејот. 

Тој прикажува како производството и консумацијата на алкохол отишле под земја за време на Прохибицијата. 

Потопното Speakeasy- изложба и бар на музејот – ја рекреира драматичната културна промена предизвикана од спикерите или андерграунд баровите во 1920-тите.

Турнејата и дегустацијата на дестилеријата се случуваат на ова ниво.

Овој дел ја има и Дестилеријата, Пот Стил, која ја произведува сопствената линија на духот на Музејот, облеката за забрана и модните прикази, како и изложбата за тркач на потонатиот рум. 

Пот уште во Музејот на Моб Вегас
Месечевата светлина произведена во „Андерграунд“ е производ на овој бакарен тенџере со глава од репка од 60 галони. Слика: TheMobMuseum.org

Влезот е ограничен на посетители на возраст од 21 и повеќе години. 

Возрасното ограничување важи и за рестораните во Speakeasy. 

Дестилеријата исто така има иста возраст услов. 

Сите учесници на турнејата и дегустацијата во дестилеријата треба да бидат на возраст од 21 година и повеќе.

Музејот на мафијата Speakeasy

Музејот на мафијата Speakeasy
Музејот на мафијата Speakeasy. Слика: TheMobMuseum.org

Моб музејскиот бар соодветно наречен Speakeasy е исто така изложба што ве враќа во ерата на забраната со своите видеа, слики и артефакти. 

Можете да пиете уникатни коктели додека го гледате. 

Underground Speakeasy е враќање на говорниците од 1920-тите кои обезбедија:

  • Нелегален алкохол и култивирана џез музика.
  • Танцови трендови.
  • „Флаперите“ или младите жени кои ја прифатија смелата мода и став. 

Underground Speakeasy and Destillery е отворен секој ден од пладне до 10 часот. 

Влегување во Speakeasy

Постојат два начини за пристап до Underground Speakeasy во Музејот на Моб во Лас Вегас.

Билет за Музеј на мафијата

Можете да пристапите до Speakeasy со редовни влезни билети за Музејот Моб Вегас. 

Само оние на возраст од 21 и повеќе ќе можат да го посетат Mob Museum Bar.

Добијте ја лозинката

Мора да го посетите Инстаграм страница за Музејот Underground@The Mob. 

Кога ќе кликнете на „Лозинка“ во главните моменти, таа ќе ви ја даде лозинката за неделата за да го обезбедите вашиот влез. 

Важат старосни ограничувања и ќе можат да влезат само оние кои имаат 21 година и повеќе.  

Препорачливо е да носите валиден документ за идентификација за проверка на возраста додека го посетувате The Underground Speakeasy во Музејот на Моб во Лас Вегас. 

Оние кои сакаат само да го видат барот на Музејот Моб и да ги прескокнат експонатите и другите области на музејот, можат да го користат овој метод за да влезат.

Извори

# Themobmuseum.org
# Wikipedia.org
# Вегас.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Ајфеловата кула Лас Вегас Linq висок валјак
SeaQuest Вегас Мадам Тисо Вегас
Музеј на толпа Природонаучниот музеј
Fly Linq Zipline Илуминариум Лас Вегас
Возење со топол воздух Површина 51
Музеј на еротско наследство Палубата за набљудување на Skypod STRAT Tower
Marvel Avengers STATION Лас Вегас Обиколка со автобус во Лас Вегас во текот на ноќта
Пукање со огнено оружје Игралиште за тешка опрема во Лас Вегас
Прелетување во Лас Вегас Blue Man Group во Лас Вегас
Титаник: Изложба на артефакт Омега Март на Meow Wolf во AREA15
Френклин вози низ сафари Поднесувач на големо јаболко
Турнир на кралевите шоу во Екскалибур Портокал шоу
Падобран во затворен простор SkyJump во Лас Вегас

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Лас Вегас

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар