Почетна » Дубаи » Билети за Аин Дубаи

Аин Дубаи – билети, цени, прајм-тајм часови, премиум билети

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(167)

Аин Дубаи е џиновско панорамско тркало, кое полека станува иконски симбол на модерниот Дубаи. 

Стоејќи на речиси 250 метри (820 стапки), тоа е највисокото тркало за набљудување во светот.

Огромното ротирачко тркало нуди поглед од 360 степени на хоризонтот на Дубаи од неговите кабини со 48 патници.

Од климатизираните кабини на Аин Дубаи, посетителите можат да го видат прекрасното крајбрежје на Дубаи и импресивниот хоризонт на Дубаи Марина.

Бурџ Ал Араб, Палм Џумеира и Бурџ Калифа се најпознатите знаменитости видливи од панорамското тркало.

Тркалото се ротира бавно, потребни се околу 48 минути за целосна револуција, овозможувајќи им на посетителите доволно време да уживаат во воодушевувачките глетки на градот.

Без разлика дали во текот на денот или ноќта, возењето на AIN Дубаи нуди незаборавно искуство и е дестинација што мора да ја посетат и туристите и жителите.

Оваа статија споделува сè што треба да знаете пред да купите билети за Аин Дубаи. 

Тркало Аин Дубаи

Што да очекувате во Аин Дубаи

Аин Дубаи ве носи до вртоглави височини од каде уживате во најдоброто од импресивната архитектура на Дубаи.

Ако сакате да го искористите максимумот од глетката, купете билети за времето на зајдисонце и гледајте како сонцето заоѓа надвор од хоризонтот на Персискиот Залив.

На јасен ден, ќе видите од Блувотерс до Марина во Дубаи и JBR, преку Бурџ Ал Араб Џумеира и Бурџ Калифа и над Арапскиот Залив.

Максималниот капацитет на стандардна кабина со поглед е 40 гости.

Гостите обично не доживуваат болест при движење во кабината бидејќи тркалото се движи бавно.


Вратете се на почетокот


Билети за Аин Дубаи

Ако сакате да го откриете Дубаи од највисокото тркало за набљудување во светот, мора да изберете од четири типа билети за Аин Дубаи.

Тип на билетцена
Редовен билет за Аин ДубаиAED 130
Редовен билет со MocktailAED 250
Билет за време на времеAED 180
Премиум Primetime билетAED 250

Сите овие билети ви овозможуваат една ротација на Аин Дубаи, која трае приближно 38 минути во заедничка климатизирана кабина.

Кога ќе ги резервирате овие билети за Skip The Line преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да поминете покрај линијата на бројачот за билети, да го покажете билетот на вашиот мобилен на влезот и да влезете. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Редовен билет за Аин Дубаи

Редовниот влез во Аин Дубаи е најевтиниот начин за истражување на атракцијата во Дубаи.

Гостите можат да го резервираат овој билет за посети во 11 часот, пладне, 1 часот, 2 часот, 3 часот, 4 часот, 8 часот и 9 часот.

Цена на билети

Билет за возрасни (13+ години): AED 130
Детски билет (од 3 до 12 години): AED 100
Семејна карта (2 возрасни + 2 деца): AED 370

Билет Аин Дубаи со Mocktail

Покрај една ротација во премиум заедничката кабина на Аин Дубаи, овој билет ви овозможува и пристап до Seaview Lounge и безалкохолен пијалок за добредојде. 

Премиум кабината има кожени седишта совршени за уживање во најубавиот „Инстаграм“ поглед на Дубаи.

Ова искуство е достапно само за гости 21 година и постари. 

Ако го резервирате овој билет во 6 и 7 часот, ќе ја платите премиум цената затоа што тоа е врвно време. 

Сите други временски слотови се сметаат за не-главни часови. 

Цена на билети

Билет за возрасни (часови без премиум): AED 250
Билет за возрасни (премиум часови): AED 350

Билет за часови во Аин Дубаи

Билетот за време на време во Аин Дубаи е само редовен влез во Аин Дубаи, но во часовите на шпиц. 

Гостите можат да го резервираат овој билет за посети во 5 часот, 6 часот и 7 часот. 

Ова се врвните часови на атракцијата поради прекрасните погледи на зајдисонце што ги нуди Аин Дубаи. 

Цена на билети

Билет за возрасни (13+ години): AED 180
Детски билет (од 3 до 12 години): AED 150

Билет за Premium Primetime Hours

Кога купувате билет за Premium Primetime Hours на Аин Дубаи, добивате луксузно искуство и можете да го изберете најдоброто време од денот за да се качите на воланот.

Гостите можат да го резервираат овој билет за посети во 5 часот, 6 часот и 7 часот. 

На денот на вашата посета, ќе добиете и пристап до Seaview Lounge и пијалок за добредојде. 

Цена на билети

Билет за возрасни (13+ години): AED 250
Детски билет (од 3 до 12 години): AED 150


Вратете се на почетокот


Колку време трае Аин Дубаи

Кабина на панорамско тркало Дубаи
Слика: Aindubai.com

Една ротација на Аин Дубаи трае 38 минути, но целото искуство трае околу 90 минути. 

Мора да стигнете до панорамското тркало во Дубаи најмалку 45 минути пред времето на вашиот билет за Аин Дубаи за да го завршите процесот на влез, да купите закуски или пијалоци и да ги посетите тоалетите.

Подобро е да посетите тоалет бидејќи во кабината нема тоалети. 

Откако ќе се симнете од воланот, можете да се дружите во Seaview Lounge или во модерното бистро кафуле.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Аин Дубаи

Аин Дубаи се наоѓа во Блувотерс во Дубаи, спроти Цезаровата палата Блувотерс Дубаи. 

Тоа е веднаш до плажата Jumeirah Beach Residences (JBR). 

Посетителите можат да пешачат преку посебен пешачки мост или да возат директно од патот Шеик Зајед без да поминат низ Дубаи Марина или JBR. Најдете насоки

Најблиската трамвајска станица е Jumeirah Beach Residences 2 – 10-минутно возење со такси од Аин Дубаи.

Најблиската метро станица до Блувотерс е трамвајската станица Дубаи Марина. 

Автобуските линии 8, 84 и F55A застануваат во близина на Bluewaters.

Паркинг е достапен на Блувотерс, кратка прошетка од Аин Дубаи.


Вратете се на почетокот


Тајмингот на Аин Дубаи

Од четврток до сабота, Аин Дубаи се отвора во 12 часот и се затвора во 9 часот.

Атракцијата во Дубаи е отворена од 10 до 9 часот во вторник и среда.

Во понеделник, Аин Дубаи останува затворен.

Извори
# Visitdubai.com
# Wikipedia.org
# Tripadvisor.com
# Dubai-tickets.co

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Бурџ КалифаДубаи Пустинска сафари
Скај поглед на ДубаиАин Дубаи
Шеик Зајед џамијаДубаи рамка
Турнеја со глисер во ДубаиПоглед на дланка
Дубаи АквариумАквариум за изгубени комори
Воден парк АквавентураMotiongate Дубаи
Ла Перл ДубаиИзложба на фонтани во Дубаи
Ферари светМадам Тисо
Музеј на илузииСки дубаи
Воден парк Див ВадиChillout Ice Lounge
Зелената планета ДубаиТеатар за дигитална уметност Дубаи
Пресече собаiFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи

Оваа статија е истражувана и напишана од