Почетна » Бостон » Билети за турнеја за патки во Бостон

Boston Duck Tours – билети, цени, тајмингот, што да очекувате

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(140)

Ако сакате да го истражите Бостон, Boston Duck Tours е најдобриот начин да го видите градот од земја и вода, и тоа во истото возило. 

Овие џиновски возила водоземци со поп-бои ќе ве одведат на возбудлива историска обиколка низ долгите, прометни улици во Бостон и недопрената река Чарлс. 

Турите ги водат упатени и забавни водичи кои обезбедуваат интересни факти и приказни за историјата, архитектурата и културата на Бостон.

Boston Duck Tours е забавен и незаборавен начин да се доживее градот и е одлична опција за семејства, групи и секој што сака да го види Бостон од уникатна перспектива.

Оваа статија објаснува сè што треба да знаете пред да ги купите вашите билети за турнеја во Бостон патки.

Возило за турнеја на бостонската патка

Што да очекувате од Boston Duck Tours

Откако ќе влезете во чамецот со камион, ConDUCKtors ќе ве поздрават и ќе ги раскажат сите легендарни приказни поврзани со знаменитостите покрај кои минува амфибиското возило. 

Некои од најважните моменти на турнејата се јавната градина во Бостон, Старата државна куќа, Музејот на науката, улицата Бојлстон, старата јужна црква, улицата Арлингтон, итн.


Вратете се на почетокот


Билети за турнеи во Бостон Дак

Возило за турнеја во Бостон на копно
Слика: Bostonducktours.com

Каде да резервирате билети

Можете да ги резервирате вашите билети за Boston Duck Tours онлајн и офлајн 30 дена пред вашата посета. 

Кабините за билети се во Пруденталниот центар, Музејот на науката и аквариумот во Нова Англија. 

Но, кога вие купете ги билетите онлајн, можете да ја избегнете маката да стоите во долги редици.

Како функционираат онлајн билетите

Кога резервирате билети за Duck Tours во Бостон, го избирате претпочитаното време на посета и датум.

Веднаш по купувањето, вашите билети ви се испраќаат преку е-пошта. Не треба да земате никакви отпечатоци. 

Сега сè што треба да направите е да стигнете до една од трите појдовни точки - Prudential Center, Museum of Science или New England Aquarium - најмалку 15 минути пред времето на вашиот билет. 

Бидејќи имате билет и сте на време, можете да го покажете на вашиот паметен телефон и да се качите во возилото. 

Билети во последен момент

Ограничен број на билети за турнеја на Патка во Бостон се продаваат онлајн во 8.45 часот пет дена претходно. 

Доколку овие билети се распродадени онлајн, нема да бидат достапни ниту на билетарниците. 

Цени на билетите

Посетителите на возраст од 12 до 64 години ја плаќаат целосната цена на билетот на турнејата Бостон патка од 50 долари по лице.

Повозрасните лица над 65 години и гостите со воена лична карта се квалификуваат за попуст на турнеја во Бостон Дак од 8 долари и плаќаат само 42 долари за влез. 

Децата на возраст од три до 11 години добиваат попуст од 14 долари на целосната цена на билетот и плаќаат само 36 долари.

За жал, доенчињата помали од три години не добиваат бесплатен влез - но плаќаат намалена цена од 11 долари.

Билет за возрасни (од 12 до 64 години): $50
Детски билет (од 3 до 11 години): $36
Воен билет (со лична карта): $42
Билет за сениор (65+ години): $42
Билет за доенчиња (до 2 години): $11


Вратете се на почетокот


Тајмингот на турата на патки

Турите со патки со брод во Бостон тргнуваат секој час, почнувајќи од 9 или 10 часот до еден час пред зајдисонце.

Кабините за билети во Prudential Centre, Музејот на науката и New England Aquarium се отвораат 30 минути пред првата тура и се затвораат по заминувањето на последната тура.

Сепак, ние ви предлагаме купете билет за турнеја во Бостон патки однапред за да избегнете разочарување во последен момент. 


Вратете се на почетокот


Колку трае турнејата Бостонска патка

Турите во Бостон патки траат околу 80 минути - n час на копно и 20 минути во вода. 

На трасата нема застанувања и паузи. 

Сепак, времетраењето на турата може да варира во зависност од надворешните и неконтролирани фактори како што се времето, сообраќајот и тековната градба. 


Вратете се на почетокот


Најдобро време за патувања на патки во Бостон

Турата со брод во Бостон Duck е фантастично искуство што ве води низ минатото и сегашноста на градот. 

Ако планирате да одите на разгледување и да бидете сведоци на убавината на историските населби во градот како Чарлстаун, Бикон Хил, Центарот и Бек Беј на овие патки, тогаш доцна пролет до рана есен е совршено време за тоа. 

Оваа туристичка сезона паѓа помеѓу март и ноември кога времето е пријатно.

Ладниот ветар што излегува од утробата на реката Чарлс ви ја четка косата, а хоризонтот ви го смирува телото, умот и душата. 

Ниту остатокот од месеците не се лоши - возете покрај знаменитостите во Бостон и нурнете во реката Чарлс со резервирање на вашиот Билети за турнеја за патки во Бостон денес!

Ќе се натопиш?
Нема да се натопите во вода додека возилата на водоземци од Втората светска војна се прскаат во шармантната река Чарлс. Сепак, може да добиете лесно прскање со вода директно на вашето лице во зависност од брзината на чамецот со камион и правецот и јачината на ветрот. 


Вратете се на почетокот


Од каде поаѓаат турите со патки

Тури со патки Бостон има три локации за поаѓање: Музејот на науката, Пруденталниот центар и аквариумот во Нова Англија.

Секоја локација е погодно лоцирана во близина на јавен превоз. 

Музеј на науката

Музејот на науката се наоѓа во близина на населбите Вест Енд во Бостон, триаголникот Булфинч и Чарлстаун, а се граничи со градот Кембриџ на реката Чарлс. 

Просторот за бордање на патки е пред Музејот на науката, веднаш до џиновскиот Tyrannosaurus rex! 

Адреса: 1 Science Park, Boston, MA 02114. Најдете насоки

Аквариум во Нова Англија

Аквариумот Њу Ингланд е популарно водно чудо во Бостон. Се наоѓа на историскиот брег на Бостон и е во близина на сала Фанеј.

Boston Duck Tours тргнува од патеката на аквариумот во Нова Англија пред штандот за гледање китови.

Адреса: 1 Central Wharf, Boston, MA 02110. Најдете насоки

Прудентален центар

Prudential Center е огромен трговски комплекс во кој се сместени речиси 75 продавници, а Бостонските патки заминуваат од тука.

Адреса: 53 Хантингтон авенија, Бостон, MA 02116. Најдете насоки

Мултијазични тури
Сега можете да искусите патки во Бостон на вашиот јазик. Сè што треба да направите е да ги носите GPS слушалките и шарлатан; ете ти! Овие јазични тури заминуваат од Музејот на науката и се достапни на мандарински, шпански, француски, германски, италијански, бразилски португалски, јапонски, кантонски и корејски.


Вратете се на почетокот


Турнеја Route of Duck во Бостон

Најдобар начин да се истражи наследството и историјата на Бостон е преку Duck Tours Boston. 

Забавата и забавата започнуваат кога ќе се качите на вашиот „DUCK“, возило водоземци од Втората светска војна кое ве води на екскурзија на земја и вода.  

Ќе крстарите по сите значајни места што го прават Бостон родно место на слободата и град на првите. 

Некои од главните моменти се - 

  • Државната куќа со златна купола, која е државниот Капитол и седиштето на владата на Комонвелтот Масачусетс
  • Историскиот Бункер Хил ги повторува приказните за Американската револуција
  • Повеќенаменскиот центар за флоти, кој е домаќин на различни спортски активности
  • Boston Common, што е совршено место за пикник
  • Улицата Њубери, која содржи тони ресторани и трговски центри

ПАТКАТА ве превезува во различни населби каде малку поблиску ја доживувате природата и вештачката архитектура.

Вашиот ConDUCKtor ќе ви даде многу малку познати факти и интересни сознанија за градот Бостон. 

Нивниот духовит коментар ќе го направи вашето патување многу позабавно!

За да го знаете патот по кој ќе одите, проверете го карта на маршрутата на турата.

Што да облечете за време на патувањето
За патувања со брод со патки во Бостон, не треба да носите костим за капење. Но, соодветната облека е задолжителна бидејќи додека возилото на водоземците патува од земја до вода, има шанси малку да се навлажни и покрај тоа што патките се загреваат и се затворени. Облечете се според временските услови на денот на вашето патување. На реката Чарлс често е ветровито.

Извори

# Bostonducktours.com
# Prudentialcenter.com
# Tripadvisor.com
# Wikipedia.org

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Бостон

# Бродови и музеј во бостонската чајна забава
# Тури со количка во Бостон
# Аквариум во Нова Англија
# Тури за духови во Бостон
# Зоолошката градина Нова Англија
# Коџила Бостон
# Тури на Фенвеј парк
# Патувања во пристаништето во Бостон
# Гледање китови во Бостон
# Тури на Харвард
# Бостонски патки патувања

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Бостон

Оваа статија е истражувана и напишана од