Почетна » Бостон » Обиколка со брод Codzilla во Бостон

Codzilla Boston – билети, цени, попусти, што да очекуваме

4.7
(146)

Возењето со брз брод Codzilla во Бостон е врвната авантура што можете да ја имате во градот. 

Одржувајќи го своето име, тој обезбедува чудовишно забавно искуство што ќе ги натера посетителите да врескаат низ водата со голема брзина.

Бродот Codzilla, обоен во светло црвена боја и украсен со рибни вилици, има уникатен дизајн на трупот кој овозможува возбудливи вртења и брзи вртења.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за Codzilla Boston.

Врвни билети за Коџила во Бостон

# Билети за Коџила Бостон

Што да очекувате

Турнејата Codzilla Boston High-Speed ​​Thrill Boat не е обична тура и не е за лице со слабо срце. 

За разлика од другите патувања со крстарење каде што седите, се релаксирате и гледате како сонцето заоѓа и небото се осветлува со светли бои, турата со брод Codzilla е исполнета со возбуда и ужас.

Возењето Codzilla е интензивно искуство со големи брзини, гласна музика и вртења што ќе ве остават да врескате.

Ќе видите прекрасни погледи на Бостон, и иако ова не е типично крстарење за разгледување знаменитости, екипажот посочува некои познати локации. 

Додека чамецот прави остри вртења од 360 степени, може да добиете прскање вода на лицето и ветер во косата.  

Бродот за крстарење ќе ве фрли назад на вашето седиште, ќе ве врти наоколу и ќе ве натопи во водата. 

Ќе ги почувствувате водата, ветерот и брановите на необичната турнеја со брод Codzilla.

Каде да резервирате билети

Билети за брзиот возбудлив брод Codzilla се достапни за купување на билетарницата или онлајн однапред.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите.

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничен број билети, тие може да се распродадат за време на шпицот. Резервирањето преку Интернет, исто така, помага да се избегне разочарување и доцнење во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Оди на Страница за резервација на брод за возбуда со голема брзина Codzilla, изберете го претпочитаниот датум и време и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете преку е-пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Покажете ги билетите за паметен телефон на местото на состанокот на денот на вашата посета и започнете ја вашата авантура.

Цените на билетите на Коџила Бостон

Билетите за возрасни за Коџила Бостон може да се купат за 54 УСД за посетители на возраст од 13 и повеќе години.

За деца на возраст меѓу четири и 12 години, билетите се достапни за 44 УСД.

Билети за Коџила Бостон

Туристите уживаат во Бостон Коџила
Слика: Cityexperiences.com

Искусете ја возбудата на пристаништето во Бостон со купување билет за возењето Codzilla.

Преминете низ пристаништето со брзина до 40 милји на час додека уживате во гласна музика и влажни прскања.

Дозволете му на екипата да ве забавува со легендата за Коџила!

Цената на билетот вклучува 40-минутно возење со возбудлив брод со голема брзина, а сите такси и доплати се веќе вклучени.

Дополнително, посетителите ќе добијат бесплатни пончо и водоотпорни кеси за да бидат суви за време на возењето.

За да учествуваат, децата треба да имаат најмалку четири години и да имаат висина од 42 инчи или повеќе.

Цената на билетот

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 54
Детски билет (од 4 до 12 години): САД $ 44

Од каде поаѓаат чамците Коџила?

Крстарење со брод Codzilla тргнете од Лонг Варф, само неколку чекори од аквариумот во Њу Ингланд, Норт Енд, Салата Фанеил и други популарни знаменитости во Бостон.

адреса: 1 Лонг Варф, Бостон, MA 02110, САД. Најдете насоки

Ако доаѓате со метро, ​​одете на Сината линија до Аквариумска станица.  

Побарајте го знакот BHC (Boston Harbor Cruises) на Лонг Варф, а пристаништето е на 1 минута одење. 

Најблискиот терминал за ферибот до крстарењето е Лонг Варф Југ.

Најблиските автобуски постојки до пристаништето се Atlantic Ave @ State St-Marriott Hotel, Congress St @ State St, и Владин центар (Ул. Конгрес @ улица Северна)

Можете да ја посетите MBTA's веб-страница за планирање на вашето патување со метро, ​​траект и автобус. 

Време на возење со брз брод Codzilla

Турнејата исполнета со адреналин е достапна само од мај до октомври. 

За време на шпицот на сезоната, првото возење со брод Codzilla започнува во 11.15 часот, а последното поаѓа во 5.15 часот. 

За време на слабите месеци септември и октомври, нема промена во времето на првото возење, но последната тура на денот тргнува во 4.15 часот.

Додека купуваат билети за возење со брод во Бостон Codzilla, туристите можат да го изберат своето претпочитано време на страницата за резервации. 

Колку трае турнејата Коџила во Бостон?

Турнејата Codzilla Boston трае 40 минути. 

Времетраењето или времето на турата може да се разликуваат во зависност од времето, ветерот и брзината на брановите. 

За време на крстарењето нема застанувања и паузи. 

Турнејата се одвива без престан, нудејќи ви неверојатни погледи и возбудливо искуство. 

Најдобро време за турнеја со брод Codzilla Thrill

Boston Codzilla работи само од мај до октомври, кои се одлични месеци за престој во градот. 

Времето е кул и пријатно во ова време, што ви нуди најдобра средина за да одите на возбудливо крстарење.

Турите за време на викендите и државните празници имаат тенденција да бидат најпрометни, па затоа е најдобро да го планирате вашето патување во работен ден.

За чамците Codzilla Boston

Коџила е „морско чудовиште“, висок 70 метар, со два турбо-дизел мотори, најсовремени водни млазници и 21 коњски сили.

Бродот пробива низ водата со 40 милји (65 км) на час. 

Бродот со црвена боја ве предупредува дека возењето ќе биде насилно и енергично.

Неговиот уникатен дизајн на трупот го прави способен за возбудливи вртења и вртење за една пара. 

Вилиците насликани на бродот му даваат чудовишен изглед.

Затоа погрижете се да ги прицврстите сите капи, шалови, очила и лоши фризури.

Што да носите за брзиот брод во Бостон

За возбудлива турнеја со брод на Codzilla, можете да носите лежерна и удобна облека и да ја комбинирате со патики со гумен ѓон.

Кошули, маици, шорцеви, панталони, сè би одело додека ви е удобно. 

Но, Коџила е извонреден брод што може да ве натопи во морска вода.

За турата со брз брод во Бостон, ви препорачуваме да носите дополнителна облека за во случај да се навлажни, веднаш да се пресоблечете. 

Носете очила за да не ви влезе вода во очите. 

Ќе се разболиш?

Иако повеќето патници не чувствуваат непријатност на Codzillas, мора да дојдете малку подготвени!

Codzilla Cruise е активност на отворен океан што може да ве натера да се чувствувате нелагодно и да предизвика болест при движење (вклучувајќи симптоми како гадење, повраќање, вртоглавица и главоболка).

Ви препорачуваме да земате лекови против морска болест 30 минути пред планираното поаѓање или да носите есенцијални таблети на бродот. 

Работи што треба да ги запомните за возбудливото возење со брод

  • Погрижете се да пристигнете 30 минути пред да започне крстарењето. 
  • Ако страдате од висок крвен притисок, проблеми со срцето, болки во вратот и грбот и болести на движење, ве советуваме да не се возите. 
  • Откако ќе седнете, ставете ги безбедносните појаси и пончо за безбедност. 
  • Држете ги децата во скут и држете ги цврсто. 
  • Ако видите како се појавува бран, не е вистинско време да правите видеа или да кликнете на фотографии на телефонот и да ги ажурирате приказните на Инстаграм или Фејсбук. 
  • Дури и ако не сакате да користите пончо, држете ги додека не заврши возењето (НЕ дозволувајте да паднат во морето).
  • На бродот нема тоалети, затоа олеснете се пред возењето. 

Најчесто поставувани прашања за возењето со брод во Бостон Коџила

Еве неколку прашања што посетителите обично ги поставуваат пред да се возат со брод во Бостон Коџила.

Дали е безбедно возењето со брод Codzilla?

Да, возењето со брод Codzilla е безбедно. Бродот е опремен со најнови безбедносни карактеристики, а екипажот е високо обучен.

Дали треба однапред да резервирам билети за турнејата во Бостон Коџила?

Да, најдобро е да купите билети однапред за да се обезбеди достапност и да имате искуство без проблеми.

Што да облечам за возење со брод Codzilla?

Препорачуваме да носите удобна облека и обувки кои нема да ви пречи да се навлажни. Можеби ќе сакате да понесете и пресоблекување.

Колку долго е возењето со брод Codzilla?

Возењето трае околу 40 минути, вклучувајќи 20 минути возбудувања со голема брзина.

Може ли да го донесам мојот фотоапарат на возење со брод Codzilla?

Да, можете да донесете камера на возење со брод. Сепак, препорачуваме да го прицврстите со каиш или да го оставите во водоотпорна кеса.

Дали се достапни храна и пијалоци при возењето со брод Codzilla?

Не, храната и пијалоците не се достапни при возењето со брод. Сепак, во близина има многу ресторани и кафулиња каде што можете да залакнете за јадење.

Може ли да го донесам моето милениче на возење со брод Codzilla?

Не, миленичињата не се дозволени на возење со брод.

Извори

# Cityexperiences.com
# Adrenaline.com
# Tripadvisor.com
# Boston-discovery-guide.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Бостон

# Бродови и музеј во бостонската чајна забава
# Тури со количка во Бостон
# Аквариум во Нова Англија
# Тури за духови во Бостон
# Зоолошката градина Френклин Парк
# Коџила Бостон
# Тури на Фенвеј парк
# Патувања во пристаништето во Бостон
# Гледање китови во Бостон
# Тури на Харвард
# Бостонски патки патувања

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Бостон

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар