Почетна » Бостон » Билети за турнеја со количка во Бостон

Boston Trolley Tours – билети, цени, тајмингот, што да очекувате

4.8
(172)

Возејќи низ Бостон повеќе од 36 години, турите со колички нудат прекрасна комбинација на транспорт и забава, обезбедувајќи вистински вкус на градот.

Boston Trolley Tours нуди забавен начин за истражување на чудата на градот на тркала.

Обиколката со количка е најзгодниот начин да го видите Бостон без потреба да носите карта, постојано да го проверувате телефонот за насоки или да се грижите за транспортот.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за турнеите со количка во Бостон.

Што да очекувате на турнеја со количка во Бостон

Откријте ги врвните атракции на градот без да се грижите за возењето или сообраќајот со пригодни тури кои одговараат на вашите интереси.

Големите прозорци обезбедуваат непречен поглед на градот за време на највозбудливите разгледи на Бостон.

Изберете помеѓу три типа тури со количка во Бостон Сити: Хоп-на-хоп-оф Стариот град количка турнеја, Турнеја со духови и надгробни камења, и Турнеја со количка за зајдисонце летни ноќи.

Сите тури се спроведуваат во живо од високо обучени водичи без претходно снимена нарација.

Кога ја резервирате својата турнеја низ Бостон во количка, билетите се добри шест месеци од датумот на купување.

Билет Цена
Хоп-на-хоп-оф Стариот град количка турнеја 51 до 79 американски долари
Турнеја со духови и надгробни камења САД $ 55
Турнеја со количка за зајдисонце летни ноќи САД $ 51

Каде да резервирате билети

Билети за турнеите со количка во Бостон може да се купи на штандот за билети на Атлантик авенија со повик или онлајн однапред.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите.

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничен број билети, тие може да се распродадат за време на шпицот. Резервирањето преку Интернет, исто така, помага да се избегне разочарување и доцнење во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Оди на Страница за резервации за турнеи во Бостон, изберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете преку е-пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Покажете ги билетите за паметен телефон на местото на состанокот на денот на вашата посета и започнете.

Цените на билетите на Бостон Тролеј Турс

Билетите за турнеја со количка во Стариот град за посетители на возраст од 13 и повеќе може да се купат за 51 или 79 американски долари, во зависност од опцијата за турнеја што ќе ја изберете.

Билетите за деца меѓу четири и 12 години може да чинат 29 или 46 американски долари, додека новороденчињата до три години можат да се придружат бесплатно.

Билетите за турнеја за зајдисонце летни ноќи чинат 51 УСД за посетители на возраст од 13 години и повеќе и се достапни по намалена цена од 41 УСД за деца меѓу шест и 12 години.

Од друга страна, билетите за Boston Ghost Tours може да се купат за 55 УСД за сите посетители на возраст од 13 и повеќе години и за 39 УСД за деца меѓу шест и 12 години.

Деца под шест години не се дозволени на турнеите Ghost и Sunset.

Билет за турнеја со количка со хоп-он хоп-оф Стариот град

Уживајте во хоп-он и хоп-оф турнејата во Бостон во примамливи зелени и портокалови двокатни автобуси. 

Зошто вреди турнејата со количка во Стариот град

Турнејата со количка со хоп-он и хоп-оф стариот град ве води на историско и културно возење во Бостон, каде што покривате повеќе од 100 интересни локации. 

Количката е најдобриот начин за разгледување и истражување на населбите во Бостон, како што се Центарот, Бикон Хил, Бек Беј, Театарскиот округ и Округот Водоре.

Турнејата е и забавна и едукативна.

Додека се возат во автобус, кондуктерите раскажуваат приказни преполни со историја и хумор. 

Можете да се симнете на секое застанување и да скокате на секое застанување со вашето темпо. 

Количката работи сите сезони и сите временски услови во текот на годината. 

Количката на Стариот град запира во Бостон

Услугите за хоп-он и хоп-оф се достапни на 18 постојки.

Стоп 1: Пазар на сала Фанеј
Стоп 2: Историски северен крај
Стоп 3: УСС Устав и музеј
Стоп 4: Северна станица / TD Garden
Стоп 5: Стара државна куќа
Стоп 6: Beacon Hill/ Антички ред
Стоп 7: Cheers Bar 
Стоп 8: Прудентен центар
Стоп 9: Кристијан наука Плаза/ Симфониска сала
Стоп 10: трговски центар Copley Place
Стоп 11: Копли Сквер/ Залив Залив
Стоп 12: Центар за добредојде со количка во Стариот град/ Театарски округ
Стоп 13: Нова државна куќа/ Бостон
Стоп 14: Бродови и музеј во бостонската чајна забава 
Стоп 15: Конгресен центар во Бостон 
Стоп 16: Терминал за крстарење со Massport/ Black Falcon 
Стоп 17: Пристаништето за риби во Бостон 
Стоп 18: Јужна станица 

Постојките 15, 16, 17 и 18 се достапни од 9 до 12.30 часот, а повратниот шатл тргнува од постојката бр. 1 во 5 часот секој ден.

На страницата за резервации, гостите можат да ја резервираат својата турнеја со количка и два последователни дена. 

Цени за еднодневна турнеја

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 51
Детски билет (од 4 до 12 години): САД $ 29
Билет за доенчиња (до 3 години): слободен

Цени за дводневна турнеја

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 79
Детски билет (од 4 до 12 години): САД $ 46
Билет за доенчиња (до 3 години): слободен

Билет за турнеја Ghosts and Gravestones

Внатре во бостонската количка со духови
Слика: Ghostsandgravestones.com

Бостон, познат по интересните историски места, бујните градини, авантуристичките крстарења и вкусните кујни, има и потемна страна. 

Турнејата Ghosts and Gravestones ве води на опседнети локации во Бостон, чија страшна историја ќе ве воодушеви. 

Туристичките водичи кои носат црни наметки со крваво црвени солзи на лицата и држат лампиони и стапови не се обични.

Водичите ви кажуваат за ужасните приказни на квакерските маченици и ги разоткриваат мистериите на блескавиот град Бостон и неговиот макабар. 

Најдобри моменти од турнејата

Качете се на количката на осудените духови и надгробни споменици и подгответе се за турнејата со страшната сцена. 

Главните моменти на турнејата се:

 • Прошетајте по гробиштата на Џон Хенкок, Пол Ревер, Семјуел Адамс и многу други. 
 • Истражете ги најстарите гробници во Бостон пеш: Гробницата на Коп Хил, Гробницата на житницата и Гробницата на капелата Кралевите.
 • Прошетајте по улиците каде што некогаш се наѕираше Бостонскиот Давич.
 • Посетете го најопседниот хотел, Куќата на Омни Паркер. 
 • Слушајте ги страшните приказни зад грабежи, мачење, казнување и егзекуција. 
 • Научете зачудувачки вистини зад вештерството и застрашувачките клетви.
 • Слушајте приказни за убиства, хаос, духови и духови што ќе ви предизвикаат гускање. 

Посетата на гробиштата во текот на ноќта може малку да ве исплаши. 

Измешаните коски на многу заборавени души и приказни како Ефрем Литлфилд и неговиот шокантен скандал со тргување со тела на црниот пазар можат да ве размрдаат. 

Искуството не е погодно за деца под 13 години, а деца од пет години и помлади не се дозволени на оваа турнеја.

Цената на билетотs

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 55
Детски билет (од 6 до 12 години): САД $ 39

Билет за турнеја со количка за зајдисонце летни ноќи

Турнеја со количка за зајдисонце летни ноќи
Слика: Trolleytours.com

Ништо не може да биде подобро од завршување на вашиот ден гледајќи го небото осветлено со бои чиј сјај ги смирува очите, телото и душата.

За време на турнејата со количка за зајдисонце летни ноќи, скокате во возилото и ја гледате осветлената хоризонтала над реката Чарлс и улиците на Бостон осветлени со месечина. 

Туристичките водичи на количката ќе раскажуваат прекрасни приказни за историјата, архитектурата и културата на Бостон кои ќе ве натераат да се заљубите во градот. 

Избледената сончева светлина, лесната музика во позадина и благиот ветар што влегува низ прозорецот ќе ви го подигнат расположението.

Најдобри моменти од турнејата

Добивате поглед од 360 степени на следните локации од удобноста на вашите седишта. 

 • Пристаниште во Бостон
 • Роуз Кенеди Гринвеј
 • Северен крај
 • Меморијален мост на Бункер Хил
 • ТД Гарден
 • Мостот Лонгфелоу
 • Планетариум на Музејот на науката
 • Кембриџ
 • Еспланадата
 • Прудентален центар
 • Јавна библиотека во Бостон
 • Троица црква
 • Кула Johnон Ханкок
 • Бостонска јавна градина
 • Бостон заеднички
 • Државниот дом на Масачусетс
 • Поморски округ

Количката за летно ноќно зајдисонце не застанува на ниту една од горенаведените знаменитости. 

Цени на турнејата

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 51
Детски билет (од 6 до 12 години): САД $ 41

Од каде започнуваат турите

Првата станица за сите тури со тролеј е на Авенија Атлантик на аголот на Стејт Стрит. 

адреса: 200 Atlantic Ave, Бостон, MA 02110. Најдете насоки

Тоа е на крајот од Хотел Мериот Лонг Варф, директно преку улицата од Пазар на салата Фанеил, и веднаш до вратата на Парк Кристофер Колумбо.

Билетите се продаваат на оваа станица, но купувајќи ја вашата Билети за турнеја со количка во Стариот град Бостон онлајн е подобро да се избегне разочарување во последен момент. 

Сепак, можете да ја започнете вашата турнеја со количка на која било станица. 

Со автобус

Најблиската автобуска станица до првата станица на турнејата е Atlantic Ave @ State St-Marriott Hotel.

Можете да ја посетите Веб-страницата на MBTA да го испланирате вашето патување со метро или автобус. 

Со метро

Земете сината линија Т или метрото до Аквариумска станица за да стигнете до првата станица на турнејата со количка во Бостон.

Со ферибот

Спуштете се во Лонг Варф Север or Лонг Варф Југ терминал ако патувате со траект. 

Постојката на Атлантик авенија е 4-минути одење од Лонг Варф Север и 6 минути од Лонг Варф Југ.

Распоред на турнеја во количка

Бостонската турнеја со количка во стариот дел на градот трае секојдневно од 9 до 5 часот. 

Турите со духови и гробови започнуваат секој ден во 6 часот, 7 часот, 8 часот и 9 часот.

Турнејата со количка за зајдисонце летни ноќи трае само од јуни до септември, со почеток во 7 часот. 

Колку долго трае турнејата со тролеј

Турнејата со количка во Стариот град во Бостон е приближно 1 час и 50 минути ако ја возите турата до крај без да се симнете.

Турнејата со Ghosts and Gravestones и турнејата со количка за зајдисонце летни ноќи траат во просек 90 минути. 

Фреквенција на тури со количка во Бостон

Boston Trolley Tours обезбедува побрза услуга за подигање и заминување.

Фреквенцијата на количките зависи од годишното време, сообраќајот и, што е најважно, временските услови. 

Покрај тоа, количките имаат тенденција да работат почесто за време на викендите отколку во работните денови поради големата брзање посетители. 

Најчесто поставувани прашања за турнеите со количка во Бостон

Еве неколку прашања што посетителите обично ги поставуваат пред да одат на турнеи со количка во Бостон.

Кои се некои од локациите што ги покрива Бостон Тролеј Турс?

Турнејата опфаќа многу познати локации во Бостон, вклучително и USS Constitution Museum, Boston Tea Party Ships and Museum и Paul Revere House.

Колку е долга рутата на Бостонската количка турнеја?

Турнејата во Бостон опфаќа растојание од 13 милји и трае околу два часа, но е дизајнирана на начин на кој посетителите можат да скокаат на која било станица за да истражат атракција или населба во Бостон. Тие потоа можат да се вратат кога ќе бидат подготвени да го продолжат своето искуство со разгледување на Бостон.

Дали треба однапред да резервирам билети за турнеите со количка во Бостон?

Да, најдобро е да купите билети однапред за да се обезбеди достапност и да имате искуство без проблеми.

Дали количките се климатизирани?

Да, количките на Boston Trolley Tours се климатизирани за удобност на патниците.

Може ли да се симнам од количката и да ги истражам локациите?

Да, посетителите можат слободно да се симнат од количката на Boston Trolley Tours на која било од постојките на патот и сами да ги истражуваат локациите.

Колку често трчаат количките за турнеја во Бостон?

Количките работат на секои 10-15 минути.

Дали турнејата со количка во Бостон е погодна за миленичиња?

Не, домашните миленици не се дозволени во количката.

Дали е дозволено фотографирање за фотографирање на турнеите со количка во Бостон?

Да, на посетителите не само што им е дозволено туку и се охрабруваат да фотографираат.

Извори
# Trolleytours.com
# Thrillophilia.com
# Boston-discovery-guide.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Бостон

# Бродови и музеј во бостонската чајна забава
# Тури со количка во Бостон
# Аквариум во Нова Англија
# Тури за духови во Бостон
# Зоолошката градина Френклин Парк
# Коџила Бостон
# Тури на Фенвеј парк
# Патувања во пристаништето во Бостон
# Гледање китови во Бостон
# Тури на Харвард
# Бостонски патки патувања

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Бостон

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар