Почетна » Бостон » Билети за бродови и музеј во Бостонската чајна забава

Boston Tea Party Ships & Museum – билети, цени, што да очекувате

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(175)

Boston Tea Party Ships & Museum е интерактивен, високотехнолошки, пловечки музеј. 

Оваа туристичка атракција е закотвена на вода за да им овозможи на посетителите повторно да го доживеат моментот што доведе до американската револуција. 

Обиколката на обновените бродови и интерактивниот и информативниот документарец за Американската револуција ви помага да ја посетите колонијалната историја. 

Турнејата со бродови и музеј во Бостон е едукативна, забавна и просветителска авантура што не можете да ја пропуштите додека летувате во Бостон.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да ги резервирате вашите билети за бродови и музеј за чајна забава во Бостон.

Врвни бродови за чајна забава во Бостон и билети за музеј

# Билети за бродови и музеј во Бостон за чај

Бродови и музеј во бостонската чајна забава

Што да очекувате во Музејот

Бостонската чајна забава одигра многу значајна улога во историјата на Америка. 

Чинот на фрлање гајби со чај од бродови во вода означуваше чин на протест, чин на отпор и чин на слобода. 

Boston Tea Party Ships and Museum е основан за да се зачува политичкиот настан и културните предмети што ја поттикнаа американската револуција. 

Во овој музеј можете да допрете, почувствувате, видите и слушнете како Синовите на слободата се маскирале во американски Индијанци и ги опустошиле бродовите на Источноиндиската компанија.

На пловечките бродови го доживувате бранот патриотизам и слобода што влеваше доверба кај патриотите да го предизвикаат колонијалниот режим.

Најдобри моменти од искуството

Додека целата турнеја со бродови и музеј за чај во Бостон е незаборавна, еве некои од најважните моменти на турнејата. 

  • Започнете го вашето патување во „Куќата на состаноци“ и отпатувајте назад во бунтовниот Бостон од 1773 година.
  • Истражете го Пристанот на Грифин на кој било од бродовите Елеонор и Бивер.
  • Учествувајте во активноста „Уништување на чај“.
  • Интеракција со 3D холографски знаци кои зборуваат пред вас. 
  • Погледнете го ковчегот за чај Робинсон, единствениот познат преживеан ковчег од чајната забава во Бостон. 
  • Влезете во „Minuteman Theatre“ и нурнете во историјата преку документарни филмови: Нека започне овде, Полноќно возење и Избувнувањето на војната за независност.
  • Посетете ја чајната соба на Абигејл и научете ги и вкусете ги чаевите во Америка.
  • Влезете во продавницата за подароци и донесете си историја (чаеви, подароци и други колекционерски предмети).

Мултисензорното искуство кое вклучува експонати, драматични реприза од актери и реплики на бродови од 18 век ви помага на пат кон историјата на бостонската чајна забава.

Турнејата ви овозможува да учествувате, да истражувате и да научите за патриотите и настаните што ја поттикнаа големата војна за независност. 

Работно време

Boston Tea Party Ships and Museum е отворен од 10 до 5 часот, од четврток до понеделник.

Популарната атракција останува затворена во вторник и среда. 

Чајната соба и продавницата за подароци на Абигејл остануваат отворени во текот на целата недела.

Чајната соба и продавницата за подароци на Абигејл работат од 9.30 до 6 часот од четврток до понеделник и од 9.30 до 4 часот во вторник и среда.

Како да стигнете до музејот

Boston Tea Party Ships and Museum се наоѓа на Congress Street Bridge. 

адреса: 306 Конгресна улица, Бостон, МА 02210. Најдете насоки

Ако патувате преку метро, ​​автобус или приградска железница, спуштете се во Јужна станица

Музејот е на 7 минути пешачење од станицата Јужна. 

Планирајте го вашето патување со посета на MBTA's веб-страница.  

Паркинг

Ако патувате со автомобил, вклучете го вашиот Гугл мапи за да започнете.

Можете да го резервирате вашето место за паркирање со посета на Boston Tea Party Ships и Museum SpotHero Страна за паркирање.

Колку време трае Boston Tea Party Ship?

Обиколката со бродови и музеј во Бостон Tea Party трае околу 60 минути и може да трае до 75 минути за време на шпицот на сезоната. 

Вратата за турата се отвора 15 минути пред тоа, поради што е подобро да се пристигне порано.

Во текот на летото и викендите, Музејот е преполн, што може да влијае на нормалното време на турата. 

Билети за бродови и музеј во Бостон за чај

Туристи во Музејот на бродови за чајна забава во Бостон
Слика: Bostonteapartyship.com

Можете да ги купите билетите за бродови и музеј во Бостонската чајна забава офлајн и онлајн. 

Кога ги купувате вашите билети на местото на одржување, плаќате повеќе и мора да стоите во долгите редици пред шалтерот за билети. 

Кога ги резервирате билетите преку Интернет, плаќате помалку, заштедувате време и избегнувате разочарување во последен момент. 

Мора да се пријавите во штандот за билети за да добиете време за турнеја. Се препорачува рано пријавување за да резервирате време за турнеја. 

Цени на билетите

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 31.95
Детски билет (до 12 години): САД $ 23.95

Искуството со бродови и музеј во бостонската чајна забава е на англиски јазик и предводено од водичи и актери со знаење. Кога ги резервирате билетите за турнеја на Boston Tea Party Ships, тие се добри шест месеци од датумот на купување.

Дали вреди турнејата Tea Party Ships and Musem?

Древниот кинески филозоф Конфучие рекол: „Слушам и заборавам. Гледам и се сеќавам. Имам и разбирам“.

Накратко, тоа значи дека најдоброто учење доаѓа преку искуства. 

Boston Tea Party Ships and Museum ви дозволуваат да ги доживеете историските настани што ја променија американската историја.

Пловејќи на бродови со реплики од 18 век, гледајќи театарски претстави и документарни филмови, фрлајќи ги гајбите за чај во вода и пешачејќи до чајната соба на Абигејл, ве враќаат во стариот Бостон.

Назадното патување низ времето ви овозможува да ја вкусите горчливата колонијална историја на Америка. 

Турнејата Boston Tea Party Ships and Musem не е ништо помалку од авантура. 

Boston Tea Party Ships And Musem Tour ви гарантира забава, забава и доживотни спомени - што го прави целосно достоен за тоа!

Извори

# Bostonteapartyship.com
# Trolleytours.com
# Tripadvisor.com
# Wikipedia.org

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Бостон

# Бродови и музеј во бостонската чајна забава
# Тури со количка во Бостон
# Аквариум во Нова Англија
# Тури за духови во Бостон
# Зоолошката градина Френклин Парк
# Коџила Бостон
# Тури на Фенвеј парк
# Патувања во пристаништето во Бостон
# Гледање китови во Бостон
# Тури на Харвард
# Бостонски патки патувања

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Бостон

Оваа статија е истражувана и напишана од