Почетна » Бостон » Турнеја за духови и надгробни камења во Бостон

Boston Ghost Tours – билети, цени, тајмингот, што да очекувате, ЧПП

4.9
(199)

Кога некој ќе помисли за Бостон, на ум ни доаѓаат неговиот осветлен хоризонт, блескавата река Чарлс, прекрасната зелена градина и уникатната архитектура. 

Но, покрај Fenway Park, Boston Common, New England Aquarium, Harvard University, крстарења за разгледување и слично, Бостон има многу изненадувања за несудените туристи. 

Дел од историјата на градот е натопен во темнина и трагедија што вреди да се знае. 

Градот има мрачни гробишта, плашливи глетки, опседнети куќи и хотели и чудни приказни за демне духови кои ќе ве исплашат. 

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за турнејата Boston Ghost Tour.

Врвни турнеи со духови во Бостон

# Турнеја со духови и надгробни камења

Што да очекувате на Boston Ghost Tours

Boston Ghost Tours ви дава практично искуство на најнеобичните, но сепак извонредни локации во градот. 

Истражете го Гробницата на житницата, место за одмор на многу американски револуционери, вклучувајќи ги Џон Хенкок, Роберт Трет Пејн и Семјуел Адамс.

Прошетајте низ гробницата Коп Хил, гроб на многу трговци, занаетчии и занаетчии, каде што може да почувствувате ненадејно студенило. 

Посетете го Гробиштата на Кралската капела, место познато по предвременото погребување на Кралската капела и слушајте го застрашувачкиот фолклор за духови, духови и гробишта.

Погледнете го најопседнуваниот хотел во Бостон, The Omni Parker House, каде што многу гости пријавиле паранормални активности и ја слушнале лошата историја на тортура, грозоморни убиства, брутални егзекуции и живи погребувања и ја откопале помрачната страна на Бостон.

Турнејата Ghost е страшна. Можеби чувствувате духови околу вас како гребат по ковчези, испуштаат звуци и ве грабнуваат одзади. 

Туристичките водичи, облечени во бели контакти со црни солзи и црни кармини, лажни крвави лузни и држејќи лампиони во рацете, го создаваат вистинскиот амбиент за искуството, раскажуваат приказни и се обидуваат да постигнат совршен баланс помеѓу стравот и забавата.

Каде да резервирате билети

Билетите за Boston Ghost Tour може да се купат на штандот за билети на Атлантик авенија со повик или преку Интернет однапред.

Цените на онлајн билетите имаат тенденција да бидат поевтини од другите опции.

Кога купувате онлајн, можете да ја избегнете маката и да имате беспрекорно искуство.

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничен број билети, тие може да се распродадат за време на шпицот. Резервирањето преку Интернет, исто така, помага да се избегне разочарување и доцнење во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Одете на страницата за резервации на турнејата Boston Ghost, изберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете преку е-пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Покажете ги билетите за паметен телефон на местото на состанокот на денот на вашата посета и започнете.

Цените на билетите на Boston Ghost Tours

Билетите за возрасни за Boston Ghost Tours може да се купат за 55 УСД за сите посетители на возраст од 13 и повеќе години.

За деца меѓу шест и 12 години, билетите се достапни за 39 УСД.

Деца под шест години не се дозволени на турата.

Билети за турнеја Ghosts and Gravestones

Внатре во бостонската количка со духови
Слика: Ghostsandgravestones.com

Истражете некои од најопседнуваните места во Бостон со купување билет за единствената „застрашувачка“ турнеја со духови во градот, Ghosts & Gravestones.

Посетете ги улиците каде што некогаш се движел Бостонскиот Давил и слушнете локални приказни за убиства, хаос, духови и духови.

Посетителите ќе имаат можност да истражат две од трите најстари и најисториски гробници во Бостон: Гробницата на Коп, Гробницата на житницата и Гробницата на капелата на кралот.

Посетителите ќе можат да го видат и најопседниот хотел во градот, куќата на Омни Паркер.

Турнејата трае во повеќето темни и бурни ноќи, затоа погрижете се да се облечете соодветно.

Цената на билетот

Билет за возрасни (13+ години): 55 УСД
Билет за деца (6 до 12 години): 39 УСД

Од каде започнува турнејата Boston Ghost Tour

Boston Ghost Tours започнуваат од 200 Atlantic Ave, Boston, MA 02110. Најдете насоки

Тоа е на крајот од Хотел Мериот Лонг Варф, директно преку улицата од Пазар на салата Фанеил, и веднаш до вратата на Парк Кристофер Колумбо.

Најблиската Т станица е Аквариум, а најблиската автобуска станица е Atlantic Ave @ State St-Marriott Hotel.

Одлучете се за Лонг Варф Север терминал ако планирате да земете траект.

Ако патувате со метро, ​​автобус или траект, планирајте го вашето патување со посета на MBTA's веб-страница. 

Времиња

Турите на Бостон Ghosts и Gravestones започнуваат кога сонцето заоѓа. 

Турите започнуваат секој ден во 6 часот, 7 часот, 8 часот и 9 часот.

Добивате уникатно чувство додека истражувате гробишта со гробари откако ќе се стемни.

Колку време трае турнејата за духови во Бостон?

Турнејата за духови во Бостон трае 90 минути.

Во овие 90 минути, добивате шанса да ги посетите најстарите погребни места на Џон Хенкок, Роберт Трет Пејн, Семјуел Адамс и Кралската капела. 

Турата ве води до опседнетиот хотел, Омни Паркер куќа, каде што само најхрабрите одлучуваат да останат ноќе. 

Дали вреди Boston Ghost Tour?

Ако ви е здодевно да слушате или да рецитирате приказни за духови, мора да одите на турнеја со духови за да ги доживеете возбудата и ужасот. 

Турнеја со духови и гробници во Бостон ви го прикажува мрачното минато на градот, кое можеби го пропуштиле мајка ти или баба додека споделувале приказни пред спиење. 

Турнејата ги открива мистериите, несреќите и несреќите што ги одзедоа животите на многумина. 

Туристичките водичи на оваа страшна тура имаат вештина да ја претворат трагичната историја во забава. 

Турата не е само за посета на гробишта или опседнети локации; има за цел да ве запознае со потемната страна на Бостон со враќање на страниците на насилната историја на градот. 

На турнејата Boston Ghost, вие сте изложени на приказни за духови и духови од историска и културна перспектива. 

Водичите ќе ви раскажат приказни како Ефраим Литлфилд и неговиот шокантен скандал со тргување со тела на црниот пазар, што ви предизвикува гадење. 

Дознајте за приказната за Кралот Чапел и како тој бил жив погребан. 

Неверојатната природа на духовите и нивните чудни животни приказни ќе ви покажат една поинаква страна на Бостон, која нема да ја најдете ниту во книгите.

Турнеја на духови и гробни камења на Ноќта на вештерките

Иако турнејата Ghost and Gravestones е достапна во текот на целата година, Ноќта на вештерките е најдобро време за крвави и нерамни возење. 

Истражете ја застрашувачката страна на Бостон на количката на осудените гробари, водачите на страшната авантура. 

Страшното разгледување започнува во моментот кога ќе се качите на количката. 

90-минутната турнеја ќе ве однесе до најстарите и најстрашните гробишта и хотели во градот.

Ќе слушнете приказни за оние чии останки лежат под вашите нозе. 

Фолклорите на Бостонскиот Давич, Ангелот на смртта, капетанот Кид, Вилијам Доус и други мистериозни личности сигурно ќе ве полудат!

Изберете го вашиот аватар за Ноќта на вештерките, земете го вашиот костим и скокнете во количката за турнеја Ghosts and Gravestone за неограничена морничава и забава. 

Ако го посетувате Бостон за време на Ноќта на вештерките, повелете и резервирајте ја турнејата Ghost.

Најчесто поставувани прашања за турнеите со духови во Бостон

Еве неколку прашања што посетителите обично ги поставуваат пред да одат на турнеја за духови во Бостон.

Што треба да очекувам на турнејата за духови во Бостон?

Boston Ghost Tour е страшна пешачка тура која ве води низ некои од најопседнуваните локации во Бостон, вклучувајќи гробишта, гробници и опседнети куќи.

Дали треба однапред да резервирам билети за турнејата за духови во Бостон?

Да, најдобро е да купите билети однапред за да се обезбеди достапност и да имате искуство без проблеми.

Колку трае турнејата за духови во Бостон?

Турата во просек трае околу 90 минути.

Дали турнејата Boston Ghost Tour се одржува кога е дождливо?

Да, турнејата трае во темни и бурни ноќи, освен ако условите не се премногу опасни за да се продолжи.

Може ли да донесам храна и пијалоци на турнејата за духови во Бостон?

Гостите се добредојдени да носат храна и безалкохолни пијалоци. Алкохолните пијалоци не се дозволени за да се обезбеди безбедност и удобност на сите гости.

Дали е достапна инвалидска количка Boston Ghost Tour?

За жал, турите не се достапни за инвалидски колички поради природата на посетените локации.

Дали турнејата за духови во Бостон е соодветна за деца?

Оваа тура можеби не е погодна за деца под 13-годишна возраст. Возрасен мора да ги придружува децата под 13 години. Поради силните звуци на турата, не се дозволени деца под 6 години.

Дали се дозволени домашни миленици на турнејата за духови во Бостон?

Домашни миленици, со исклучок на услужни животни, не се дозволени на турата.

Што да носам на турнејата за духови во Бостон?

Се препорачува да носите удобни чевли и да се облекувате соодветно за временските услови додека турата оди на дожд или сјај.

Дали е дозволено фотографирање на турнејата за духови во Бостон?

Да, фотографирањето е дозволено на турнејата, но важно е да се почитуваат другите гости.

Дали турнејата Boston Ghost Tour се спроведува на други јазици?

Не, турите се изведуваат само на англиски јазик.

Извори

# Ghostsandgravestones.com
# Trolleytours.com
# Tripadvisor.com
# Ghostcityours.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Бостон

# Бродови и музеј во бостонската чајна забава
# Тури со количка во Бостон
# Аквариум во Нова Англија
# Тури за духови во Бостон
# Зоолошката градина Френклин Парк
# Коџила Бостон
# Тури на Фенвеј парк
# Патувања во пристаништето во Бостон
# Гледање китови во Бостон
# Тури на Харвард
# Бостонски патки патувања

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Бостон

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар