Почетна » Милан » Земјиште на свиња Пепа во паркот Гардаланд

Peppa Pig Land во Gardaland Park – билети, попусти, возења, работно време

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(190)

Peppa Pig Land е нов додаток на Забавен парк Гардаланд.

Тој е дизајниран како земја на чудата за децата и им нуди шанса да ги запознаат своите омилени ликови, Пепа и Џорџ.

Областа има три возења со тема Пепа прасе - возење со воз на дедо прасе, возење со балон на Пепа прасе и возење со брод на Пиратскиот остров.

Во прилог на овие возења, има и реплика на познатата жолта куќа на Пепа каде што можете да ги запознаете Пепа и Џорџ и да добиете кликни фотографии со нив.

Оваа статија споделува сè што треба да знаете пред да ги купите вашите билети за Peppa Pig Land во Гардаланд.

Топ билети за земја на свиња Пепа

Сите овие билети вклучуваат пристап до земјата на свиња Пепа

# 1-дневен билет за паркот Гардаланд

# 2-дневен билет за паркот Гардаланд

# Паркот Гардаланд и аквариумот SEA LIFE

Земјиште на свиња Пепа во паркот Гардаланд

Што да очекувате во Peppa Pig Land

Peppa Pig land нуди три возења за вашите малечки, освен средбата и поздравувањето со Пепа и Џорџ. 

Исто така нуди и други активности, вклучувајќи неколку интерактивни области и водени активности.

Возење со воз на дедо прасе

Станува збор за локомотива инспирирана од возењето со воз на дедо прасе која може да прими двајца патници, возрасен и дете, со пет вагони.

Ова возење ќе ве однесе низ Пепа Пиг Земја, со вашата последна локација во замокот Ветровито.

Возење со балон на Пепа прасе

Качете се на роботскиот балон со топол воздух и добијте го птичјиот поглед на земјата на свињите Пепа. 

Возењето со балон е возење со гондола со 4 седишта со осум балони кои се искачуваат на висина од 12 метри (40 стапки). 

Возење со брод на пиратски остров

Можете да возите на Pirate Boat Ride со вашите малечки. 

Тоа е шарено возење со осум чамци, а секој брод има капацитет од 4 патници, двајца возрасни и две деца. 

Супермаркет на г-дин Фокс

Тоа е продавница за подароци за сите ваши потреби за купување. Добивате низа кадифни играчки, чаши, магнети и други сувенири за да ве потсетат на вашето време во Peppa Pig Land.

билетицена
1-дневен билет за паркот Гардаланд€ 44
2-дневен билет за паркот Гардаланд€ 53
Паркот Гардаланд и аквариумот SEA LIFE€ 49

Вратете се на почетокот


Каде да купите билети

Можете да купите билети за Peppa Pig Land во Гардаланд преку Интернет или во атракцијата на денот на вашата посета.

Сепак, предлагаме да резервирате билети преку Интернет бидејќи ви нуди многу предности.

– онлајн билетите се поевтини од цената што ја плаќате пред портите

– можете да избегнете чекање во долгите шалтери за билети

– Бидејќи билетите се распродадени, особено за време на шпицот на сезоната, однапред купувањето помага да се избегне разочарување во последен момент

Како функционира онлајн билетот

Лесно е да ги набавите вашите билети преку Интернет - посетете ја страницата за резервации, изберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и резервирајте ги веднаш. 

Веднаш по купувањето, вашите билети ќе бидат испратени на вашата е-пошта.

На денот на вашата посета, одете директно до влезот, покажете го билетот на вашиот мобилен телефон и влезете во земјата исполнета со забава. 

Не треба да ги испечатите билетите.

Цена на билети за Peppa Pig Land

Редовните билети за Гардаланд ви даваат пристап и до земјата на свињите Пепа.

За сите посетители на возраст од 10 години и повеќе, на 1-дневен билет за паркот Гардаланд чини 44 €, додека на 2-дневен билет за паркот Гардаланд е по цена од 53 €.

Децата до 9 години добиваат мал попуст и плаќаат само 40 € за 1-дневен билет и 47 € за 2-дневен билет. 

на Паркот Гардаланд и аквариумот SEA LIFE билетот, кој покрај Peppa Pig Land ви овозможува и пристап до аквариумот чини 42 евра по лице.

1-дневни билети за Peppa Pig Land + Gardaland Park

Деца гледаат во Тато прасе и Пепа прасе
Слика: Gardaland.it

Овој билет ви дава пристап до паркот Гардаланд, Вода парк на Леголанд и Земјиштето на свиња Пепа за цел ден.

Искусете ја возбудата од возењето на ролеркостери како што се Шаман, Вселенско вртоглавица и Сино Торнадо или храбро на водното нурнување на Бегство од Атлантида. 

Запознајте ја Пепа Пиг лично во целосно тематската Земја на свињи Пепа и истражете ја авантурата во 4Д леденото доба пред лежерно да се провозите на бродот Колорадо. 

За да влезете во Gardaland и Peppa Pig Land, мора да го носите вашиот пасош или лична карта. 

Цената на билетот

Билет за возрасни (10+ години): € 44
Детски билет (до 9 години): € 40

2-дневни билети за Gardaland и Peppa Pig Land

Возење со воз во Пепа Пиг Земја
Слика: Gardaland.it

Ако вашите деца не се заморуваат лесно, еден ден нема да биде доволен за да ги откријат и паркот Гардаланд и земјата на свињите Пепа.

Со дводневниот билет можете да ја раширите забавата на два дена и да не брзате низ искуството.

Цени на билетите

Билет за возрасни (10+ години): € 53
Детски билет (до 9 години): € 47

Препорачано четиво
Сè за билетите за паркот Гардаланд
Возење во паркот Гардаланд и ограничувања во висина

Паркот Гардаланд и аквариумот SEA LIFE

Возење со балон во земјата на свиња Пепа
Слика: Gardaland.it

Овој билет ви овозможува истовремено да го посетите паркот Гардаланд, на Аквариум МОAЕ ИВОТ, и земјата на свињите Пепа. 

Пристапете до сите возења, активности и тематски области два последователни дена. 

Со 5,000 примероци во 37 резервоари, SEA LIFE Aquarium ви нуди можност да погледнете некои од најпрекрасните животни на глобално ниво. 

Со овој билет можете да ја заобиколите линијата на влезот и веднаш да влезете во паркот и аквариумот. 

Цената на билетот

Билет за возрасни (10+ години): € 49
Детски билет (до 9 години): € 45

Дали ти дете сака морски суштества? Дознајте сè за Морски живот Аквариум во Гардаланд.


Вратете се на почетокот


Тајмингот на прасето Пепа

Тајмингот на прасето Пепа
Слика: Tiqets.com

Земјиштето за свињи Пепа се отвора во исто време со паркот Гардаланд. 

За време на шпицот на сезоната од јули до септември, Peppa Pig Land во Гардаланд е отворен секој ден од 10 до 11 часот.

Од април до јуни е отворен од 10 до 6 часот.

Детскиот тематски парк е затворен од октомври до март, освен за време на викендите и божиќниот распуст. 

Ви препорачуваме проверете го официјалниот календар за најновите тајминзи.

Најдобро време за посета на Пепа свињарско земјиште

Најдобро време за посета на Peppa Pig Land во Гардаланд е веднаш штом ќе се отвори во 10 часот. 

Гужвата допрва ќе влезе, а времето е пријатно.

Ако не можете да стигнете наутро, следното најдобро време е после 6 часот (во летните месеци атракцијата е отворена до 11 часот).

Цената на билетите е пониска навечер, надвор е посвежо, а имате доволно време за истражување. 

Колку време е потребно за Peppa Pig Land

Ќе ви требаат најмалку три до четири часа за да ја истражите земјата на свиња Пепа имајќи го предвид времето на чекање при возењето. 

Во близина на предниот дел на паркот е продавницата на Мистер Фокс, преполна од ѕид до ѕид со симпатична стока од прасето Пепа. 

Ако одите на пазарење овде со деца, може да очекувате вашиот престој да се продолжи за најмалку половина час. 

Можете да поминете некое време во Peppa Pig Land, а остатокот во забавниот парк Гардаланд.

Како да стигнете до Пепа свинско земјиште

Земјиштето на свињите Пепа се наоѓа во паркот Гардаланд кој се наоѓа во Кастелнуово дел Гарда. 

адреса: 37014 Кастелнуово дел Гарда, провинција Верона, Италија. Најдете насоки

Можете да стигнете до локацијата со автомобил, воз или автобус.

Со автобус 

Автобусот е еден од најлесните начини да се стигне до забавниот парк Гардаланд. 

Ако доаѓате од Италија, можете да се качите на FlixBus или Busforfun.

Можете да ги земете 164, 483 или SC420 и да се симнете на Гардаланд Б

Од таму, до паркот Гардаланд е на 2 минути пешачење. 

Со воз 

на Пешиера дел Гарда железничката станица е само 2 километри (приближно 1 милја) од паркот. 

Бесплатна шатл-автобуска услуга е достапна на секои половина час, од станицата за да ве однесе до Гардаланд.

Првото поаѓање од станицата е во 9.30 часот, а последното поаѓање од Гардаланд е во 6.30 часот.

Со автомобил

Ако патувате со автомобил, вклучете го вашиот Гугл мапи за да започнете. 

Кликни тука, за да го пронајдете совршеното место за паркирање на автомобили за вас! 

Популарни атракции во Милано

# Катедрала во Милано
# Замокот Сфорца
# Леоландија
# Парк Гардаланд
# Музеј на Милан
# Леонардо3
# Театар и музеј Ла Скала
# Пепа Пинг Земја
# Леголенд во Гардаланд
# Последната вечера на Леонардо
# Gardaland SEA LIFE аквариум
# Музеј на илузии
# Лозјето на Леонардо
# Научен музеј на Леонардо да Винчи
# Вила Неки Кампиљо
# Пинакотека Амброзиана

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи кои треба да се прават во Милано