Почетна » Њујорк » Вудбери обични премиум продажни билети

Woodbury Common Premium Outlets – што да очекувате, билети, цени, именик, тајмингот, ЧПП

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(187)

Сместен во Централната долина, Њујорк, Woodbury Common Premium Outlet е огромен трговски комплекс со над 250 дизајнерски и брендирани продавници. 

Со неверојатни попусти на премиум стока, тој се смета за еден од најголемите соседни аутлет центри во светот. 

Посетителите можат да најдат сè што ви треба и повеќе на оваа единствена дестинација за купување.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за обичните премиум продажни места на Вудбери.

Вудбери обични премиум места

Што да очекувате

Влезете во авантура до Вудбери Комон со возење со автобусот Вудбери Комон од Њујорк.

Купувајте во над 220 продавници со прекрасни попусти на врвни брендови.

Можете да вечерате во кој било од 15-те ресторани лоцирани во трговскиот комплекс Woodbury Common.

Добијте ексклузивни попусти и искусете побрзо купување со е-книшка.


Вратете се на почетокотКаде да резервирате билети

Билетите за Шопинг обиколка на обичните премиум места на Вудбери се достапни за купување преку Интернет.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите за билети на атракцијата.

Резервирањето преку Интернет, исто така, помага да се избегне разочарување и доцнење во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Оди на Од Њујорк: Обиколка за шопинг на обичните премиум места на Вудбери страницата за резервации, изберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете преку е-пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Покажете ги билетите за паметен телефон на портата на денот на вашата посета и одете во атракцијата.

Цените на билетите на Woodbury Common Premium Outlets 

Билетите за турнејата Woodbury Common Premium Outlets се по цена од 42 УСД за возрасни на возраст од 12 и повеќе години.

Билетите за деца од три до 11 години може да се купат по намалена цена од 32 УСД.

Доенчињата до две години добиваат бесплатен билет.

Приватен трансфер во луксузна лимузина чини 1100 американски долари за група до седум лица.

Билети за шопинг турнеја за обични премиум места на Вудбери

Билети за шопинг турнеја за обични премиум места на Вудбери
Слика: Getyourguide.com

Искусете ја величественоста на турнејата Вудбери за обични премиум продажни места со резервирање на овој билет.

Скокни на удобно и живописно возење со автобус до северниот дел на Њујорк со резервирано седење за да ги посетите обичните премиум продажни места во Њујорк Вудбери.

Купувајте во Ралф Лорен, Келвин Клајн, Гучи и многу други премиум продажни места.

Искористете ги ВИП попустите и непречено, брзо искуство со е-книшка.

Ужина во која било од 15-те вкусни ресторани додека одите на обиколката Woodbury Common Premium Outlets.

Ако сте паметен купувач, посетата на Woodbury Common Premium Outlets, NY, која нуди прекрасен и живописен амбиент на отворено, дефинитивно треба да биде на вашата листа.

Цени на билетите

Билет за возрасни (12+ години): $42
Детски билет (од 3 до 11 години): $32
Билет за доенчиња (до 2 години): слободен

Вудбери обични премиум продажни места приватен трансфер билети

Вудбери обични премиум продажни места приватен трансфер билети
Слика: Getyourguide.com

Сакате да го подигнете вашето патување до обичните премиум продажни места на Вудбери? 

Не барајте подалеку и закажете луксузно возење со лимузина до продажните места во Њујорк Woodbury Common Premium.

Опуштете се и уживајте кога ќе го резервирате овој пакет кој вклучува подигање и заминување од хотелот, бесплатно шише шампањ и покриени сите трошоци за патарина и паркинг.

Доживејте неверојатно сценско патување од Њујорк до Вудбери обичните премиум продажни места и назад.

Почнувајќи од 9 часот наутро од вашиот хотел, уживајте во вашиот ден надвор и почестете се со шопинг треперење додека ве чека шофер.

Каснете во која било од вкусните ресторани во Woodbury Common Premium Outlets NY, пред да се вратите во вашиот хотел во 5 часот.

Откријте неверојатни попусти кои се движат од 25% до 60% на облека од врвни американски и европски брендови.

Цени на билетите
Општ прием (по група до 7): САД $ 1100

Заштедете време и пари! Размислете за купување New York CityPass и посетете 5 иконски атракции на Њујорк како Емпајер Стејт Билдинг, Меморијал и музеј 9/11, музеј Гугенхајм и многу други. Резервирајте сега и добијте до 40% попуст!


Вратете се на почетокот


Соба за состаноци 

Како да отидете во обичните премиум продажни места на Вудбери
Слика: Getyourguide.com

Местото за состанување за шопинг турнејата Woodbury Common Premium Outlets ќе се разликува во зависност од опцијата за турнеја што ќе ја изберете.

Важно е да се има предвид дека локацијата на состанокот може да се промени.

На посетителите им се препорачува да ја проверат страницата за резервации пред да пристигнат за да ја потврдат точната локација.

Времиња

Обичните премиум продажни места во Њујорк Вудбери се отворени во 10 часот во текот на целата недела.

Се затвора во 8 часот во текот на целата недела, освен петок и сабота.

Овие денови Трговскиот центар се затвора подоцна во 9 часот.

Сепак, вашата турнеја тргнува од собирното место во 8.30 часот и трае до 3 часот.

Турата со приватна лимузина тргнува од собирното место во 9 часот.

Колку време трае турнејата

Времетраењето на турнејата Woodbury Common Premium Outlets зависи од опцијата за турнеја што ќе ја изберете.

Турите може да траат во просек од 6 до 8 часа.

На посетителите им се препорачува да ја проверат страницата за резервации за да го знаат точното времетраење на секоја турнеја.

Најдобро време за посета

Треба да го планирате вашето дневно патување во Woodbury Common Premium Outlets во текот на зимските месеци за послаби толпи.

Најдобро е да стигнете пред 11 часот за прекрасно искуство. 

Дополнително, работните денови имаат тенденција да бидат помалку преполни.

Најдобро е да избегнувате празници и викенди ако сакате да избегнете големи гужви.

Директориум Woodbury Common Premium Outlets

Купувајте од широката колекција на премиум брендови достапни во Woodbury Common Premium Outlets.

Изберете помеѓу раскошните производи понудени од Armani, Balenciaga, D&G, Fendi и Tory Burch. 

Или купувајте на вашите секојдневни омилени шопинг дестинации како Adidas, Crocs, Aeropostale и GAP.

Проверете ги брендовите достапни во Woodbury Common Premium Outlets со кликнување овде.

Осврти за обичните премиум места на Вудбери

Турнејата на Woodbury Common Premium Outlets е a високо оценет Искуство. 

Проверете две рецензии на Woodbury Common Premium Outlets што ги избравме од TripAdvisor, кои ви даваат идеја што да очекувате од оваа атракција.

Задолжителна посета за љубителите на пазарење

Многу добро место. Добри продавници со неверојатни цени. Малку е далеку од Њујорк, но вреди да се оди. Направивме многу шопинг по многу атрактивна цена. Заштеди многу пари.

Ријаздала, TripAdvisor

Прекрасно искуство!

Многу организирано место и задоволство за купување. Беше неверојатно искуство и дефинитивно би дошол повторно! Отиде веднаш по Божиќ и имаше одлична продажба!

Ривка П, TripAdvisor

Најчесто поставувани прашања за обичните премиум продажни места на Вудбери

Дали се дозволени миленичиња во Woodbury Common Premium Outlets?

Во трговскиот центар не се дозволени поети освен службени животни.

Каде можам да купувам кога го посетувам трговскиот центар Woodbury Common Premium Outlets?

Woodbury Common Premium Outlets е најголемиот аутлет центар во Њујорк, со над 250 продавници.

Каде можам да јадам кога ги посетувам Woodbury Common Premium Outlets NY, САД?

Можете да изберете помеѓу опции од брза храна до ресторани за седење, достапни на теренот за храна.

Кои хотели се достапни во близина на Woodbury Common Premium Outlets?

Hampton Inn Harriman-Woodbury, Hilton Garden Inn и Holiday Inn Express & Suites се некои хотели во близина на Трговскиот центар.

Какви попусти можам да искористам во Woodbury Common Premium Outlets?

Неверојатни попусти кои се движат од 25% до 65% се достапни во повеќето продавници во трговскиот центар.

Колку време е потребно за да се патува од Њујорк до Woodbury Common Premium Outlets?

Превозот до обичните премиум продажни места на Вудбери од Њујорк трае околу еден час.

До кое време можам да ги откажам моите билети за обичните премиум продажни места во Њујорк Вудбери?

Можете да ги откажете вашите билети до 24 часа однапред и сепак да добиете целосна рефундација.

Популарни атракции во Њујорк

Empire State BuildingСтатуата на слободата
МЕТСпомен и музеј на 9 септември
Една светска опсерваторијаВрв на карпата
Смел музејМузеј за модерна уметност
Гугенхајм музејЗоолошка градина во Бронкс
Зоолошка градина во Централ ПаркДворови на брод Хадсон
Еџ Хадсон ЈардсБотаничка градина во Newујорк
Американски музеј за природна историјаМузеј на сладолед
Зоолошката градина во КвинсЗоолошка градина во Парк Проспект
Група на сини луѓеКрстарење за вечера со духот на Њујорк
Тури со хеликоптери во ЊујоркХарлем Госпел турнеја
Музеј на американската уметност ВитниМузеј Бруклин
Обиколка со глисер со кружна линијаМузеј на градот Newујорк
Круз на линијатаВудбери обични премиум места
Музеј на БродвејRiseNY
Самит Еден ВандербилтАРТЕХУЗА
Поднесувач на големо јаболкоЛуна парк во Кони Ајленд
Пешачка турнеја на улична уметност БушвикТематски парк Никелодеон Универзум
Тематски парк Никелодеон УниверзумРазглед на сексот и градот
Фотографска Њујорк

извор

# Premiumoutlets.com
# Wikipedia.org
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Њујорк

Оваа статија е истражувана и напишана од