Почетна » Њујорк » Blue Man Group Њујорк

Blue Man Group New York – билети, цени, попуст, што да очекувате, седење

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(187)

Blue Man Group NYC е популарно искуство со повеќе сетила што секој мора да го види барем еднаш во својот живот.

Тоа е динамична комбинација на уметност, музика, комедија и технологија, која привлекува широк спектар на возрасни групи и културни средини.

Во сите шоуа на Blue Man Group, тројца ќелави сини мажи настапуваат со помош на музика, експлицитни комични дејства и одлични техники на мимирање.

Ова музичко-комедиско шоу има привлечност како циркус и сигурно ќе ве остави во магија.

Не е ни чудо што тие трчаат по преполни куќи веќе речиси три децении.

Blue Man Group има театарски продукции во Берлин, Бостон, Чикаго, Лас Вегас, Орландо, и Њујорк.

Топ Blue Man Group Њујорк билети

# Билети од Blue Man Group NYC

Blue Man Group во Њујорк

Што да очекувате на Blue Man Group Show

Старомодните комични активности и прикази поддржани од високотехнолошки сценски ефекти го сумираат шоуто Blue Man во Њујорк.

Тоа е искуство за разлика од сите други - тешко да се каже со зборови.

Групата Блумен постојано го освежува шоуто со нова музика, понови приказни, инструменти направени по нарачка што прават секаков вид музика и врева.

Тие, исто така, континуирано ја ажурираат технологијата што ја користат за шоуто, што го одржува релевантно дури и по три децении.

Настанот никогаш не станува обичен и ја вклучува публиката на повеќе од еден начин.

Сините мажи фрлаат прехранбени производи, пластични кеси, вода и други безопасни предмети кон публиката. Целата оваа „акција“ е причината зошто публиката во првиот ред добива пончо како заштита.

Ќе се смеете, ќе се преоптоварите и на крајот ќе станете дел од самото шоу.

Шоуто функционира од 1991 година, а со текот на годините, повеќе од 35 милиони луѓе ги гледале нивните емисии.

Очекувајте го неочекуваното бидејќи шоуто Blue Man ќе ве занесе во еден вид малолетничка несериозност што потајно ја посакуваме, но не можеме да ја изразиме како возрасни.

Колку долго трае Групното шоу Blue Man?

Blue Man Group е комедија, мјузикл, театарски, рок концерт и денс-забава склопени во едно.

Целата емисија трае од приближно 90 минути до 105 минути.

Бидејќи нема прекин, се препорачува да донесете деца доволно постари за да седат во текот на целото времетраење на шоуто на групата Blue Man.

Дали Blue Man Group NYC е погоден за деца?

Blue Man Show NYC
Линдзи Бест направи прекрасни фотографии од Blue Men во акција. Проверете ги. Слика: Lindseybest.com

И покрај тоа што шоуто „Blue Man“ е чудно и лудо, нема вулгарни или вулгарни гестови. Многу е погодна за секаква публика.

Познато е дека оваа бизарна уметност за изведба има хипнотички ефект врз децата. Родителите тврдат дека нивните деца не престануваат да зборуваат за шоуто.

Децата можат да добијат и нови идеи како да ја изразат својата креативност.

Шоуто Blue Man, исто така, ги учи децата дека нема граници што се однесува до уметноста.

Не е само за време на шоуто кога групата Blue Man е погодна за деца.

Тие го прават секој обид да ги одржат сите интеракции со децата забавни.

На пример, салонот за театар има светлосна и звучна инсталација наречена Lounge-U-Lum, држејќи ги децата залепени со часови.

Снек баровите на шоуто Blue Man чуваат грицки погодни за децата, па дури и засилени седишта за децата да не пропуштат ниту еден дел од шоуто.

Сепак, децата под пет години не смеат да учествуваат во шоуто на Сините мажи.

Blue Man Group без шминка

Blue Man Group е формирана во 1991 година од блиските пријатели Мет Голдман, Фил Стентон и Крис Винк.

За да се разликуваат од другите изведувачи, тие носеа сина маска со влажен изглед, која дури и им ги покриваше ушите.

Како резултат на тоа, многу малку луѓе ја виделе групата Blue Man без шминка или демаскирани.

Погледнете го видеото на Blue Man Group за да видите како започна групата за забава и видете ги основачите на Blue Man Group без никаква сина боја.

Билети од Blue Man Group NYC

„Blue Man Show“ е голем хит меѓу луѓето кои живеат во САД и оние кои ја посетуваат земјата.

Додека билетите за Blue Man се движат од 56 до 260 долари, ви препорачуваме да не одите во крајности.

Препорачуваме билети од Blue Man Group New York за околу 90 долари, што ви го дава најдоброто искуство во театарот.

Оркестар или мезанин

Постојат два вида опции за седење од кои можете да изберете додека ги купувате вашите билети - седишта во оркестарот и седиштата на мезанин.

Оркестарски седење

Седиштата веднаш пред сцената - главниот кат на театарот - се нарекуваат седишта на оркестарот.

Ова седење ви помага да ги видите актерите и сцената на висина на очите.

Мезанин седење

Мезанин седишта е во воздухот - веднаш над седиштата на Оркестарот, но под седиштата на балконот. Познато е дека ова седење дава најдобар поглед на сцената.

Билетите за шоуто Blue Man и за двата аранжмани за седење се 90 долари.

Попусти за билети од Blue Man Group

Кога станува збор за тимот на Blue Man Group, постојат два вида попусти.

Достапни се попусти на билетите и зделките на Blue Man Group NYC што може да ги добиете на други билети користејќи го кодот „BlueMan“.

За да се поттикне младата публика, на студентите им се даваат попусти. Студентите мора да ги покажат своите лични карти од колеџ за да го искористат договорот.

Овие билети со попуст се продаваат само еден час пред почетокот на претставата, токму на местото на одржување.

Големиот попуст им овозможува на студентите да ги набават билетите за речиси половина од цената.

Овие билети секогаш се предмет на достапност и се даваат на принципот „прв дојден-прв услужен“.

Препорачливо е да се јавите на (212) 387-9415 пред време за да ја проверите достапноста бидејќи може да важат некои датуми за затемнување.

Овие билети се познати и како билети за студентска брзање.

Попусти со користење на купонскиот код „BlueMan“.

Ако резервирате а Историска прошетка во Њујорк, со користење на кодот „BlueMan“ на касата добивате попуст од 5 американски долари.

Доколку имате намера да користите СуперШатл, водечка шатл-служба во САД, можете да го користите купонскиот код „BlueM“ за да добиете 10% попуст на конечната сметка за пад на аеродромот.

Клиентите на Blue Man Group можат да искористат попуст од 5 американски долари Водни такси во Њујорк хоп-он хоп-оф билети. Сè што треба да направите е да го користите промотивниот код Blueman за време на наплатата.

Откако ќе уживате во шоуто на групата Blue Man, покажете го вашиот никулец за билет на Агозар, ресторан во близина, за 15 проценти попуст на вашата сметка.

Ако сакате алкохол, предлагаме да го користите и вашиот никулец за билет Blue Man во близина Вински бар Бах Че за 10% попуст.

Blue Man попуст за паркирање

Не е лесно да се најде место за паркирање во Њујорк. И ако сте доволно среќни да најдете место за паркирање, тоа сигурно ќе биде скапо.

Меѓутоа, ако сте резервирале билет за Blue Man Show, можете да побарате попуст за паркирање.

Само испечатете го ова Купон за паркирање Blue Man Show и покажете го во двете гаражи лоцирани во близина на театарот Астор Плејс на улицата Лафајет 403 и 410.

Препорачано четиво: Најдобрите крстарења од Њујорк

Локација на Blue Man Group во Њујорк

на Театар Астор Палас во Њујорк е оригиналниот дом на групата Blue Man.

Местото е дизајнирано во архитектура во грчки стил на преродба, а мермерните столбови му даваат театарска привлечност.

Театарот стар повеќе од 150 години се наоѓа во познатиот колонаден ред во њујоршката населба НоХо.

Изграден е во 1847 година и оттогаш е место за многу историски претстави.

Поради неговото огромно историско значење, театарот бил признат како обележје на Њујорк во 1963 година.

Веќе речиси две децении, оваа палата Астор е домашно кино на групата Блу мен.

Во втората половина на 1980-тите, местото се здоби со уште поголемо признание со помош на групата Blue Man.

Како да стигнете до Blue Man Group, Њујорк

Blue Man Group Њујорк
Слика: Nytimes.com

Местото на Blue Man Group, Њујорк, се наоѓа на улица Лафајет.

Ако сакате да возите жолто такси во Њујорк, кажете му на возачот да ве остави во Лафајет помеѓу 4-ти и Астор.

Ако доаѓате со метро, ​​одете на рутите B, D, F, M, N, R и 6 на метрото.

Автобуси како М101, М102, М2, М3, М5 и М13 ќе застанат пред театарот Астор Палас.

Ако не ви пречи да возите низ сообраќајот на Менхетен, можете да ги искористите паркинг-просторите во театарот.

Постојат гаражи за паркирање достапни на улицата Лафајет 403 и 410. Сепак, како и вашите билети, треба однапред да ги резервирате местата за паркирање.

Важно: За време на шоуто се користат строб светла. Ако гостите со медицински состојби може да се влошат со строб светла, мора однапред да ја известите групата Blue Man. За високи нивоа на звук, може да побарате бесплатни приклучоци за уши.

Empire State BuildingСтатуата на слободата
МЕТСпомен и музеј на 9 септември
Една светска опсерваторијаВрв на карпата
Смел музејМузеј за модерна уметност
Гугенхајм музејЗоолошка градина во Бронкс
Зоолошка градина во Централ ПаркДворови на брод Хадсон
Еџ Хадсон ЈардсБотаничка градина во Newујорк
Американски музеј за природна историјаМузеј на сладолед
Зоолошката градина во КвинсЗоолошка градина во Парк Проспект
Група на сини луѓеКрстарење за вечера со духот на Њујорк
Тури со хеликоптери во ЊујоркХарлем Госпел турнеја
Музеј на американската уметност ВитниМузеј Бруклин
Обиколка со глисер со кружна линијаМузеј на градот Newујорк
Круз на линијатаВудбери обични премиум места
Музеј на БродвејRiseNY
Самит Еден ВандербилтАРТЕХУЗА
Поднесувач на големо јаболкоЛуна парк во Кони Ајленд
Пешачка турнеја на улична уметност БушвикТематски парк Никелодеон Универзум
Тематски парк Никелодеон УниверзумРазглед на сексот и градот
Фотографска Њујорк

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Њујорк

Оваа статија е истражувана и напишана од