Користете го кодот „5OFFBETTERVAC“ вклучен Виатор.ком за да добиете инстант попуст од 5% на сите резервации!

Почетна » Њујорк » Билети за зоолошката градина во Бронкс

Зоолошката градина Бронкс Њујорк – билети, цени, тајмингот, животни, што да очекувате, ЧПП

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(176)

Зоолошката градина Бронкс, која се наоѓа во Њујорк, е најголемата метрополитенска зоолошка градина во САД.

Распространета на 265 хектари, зоолошката градина е дом на околу 4,000 животни од над 700 видови.

Зоолошката градина привлекува околу 2.15 милиони посетители годишно, што ја прави популарна дестинација и за локалното население и за туристите.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за зоолошката градина во Бронкс.

Што да очекувате во зоолошката градина во Бронкс

Добијте шанса да видите над 700 животински видови од целиот свет, вклучувајќи танзански жаби, руски големи мачки, американски бизони и индиски носорози.

Потопете се во волшебната градина со пеперутки, каде разнобојните пеперутки треперат наоколу во спокоен и магичен амбиент.

Децата можат да се забавуваат со блиски средби со кучиња од прерии, северноамерикански свињи, фенек лисици и други животни во Детската зоолошка градина.

Упатете се кон возбудлива авантура во JungleWorld, бујна тропска прашума каде посетителите можат да се сретнат со егзотични суштества.

Скокни на шатлот за зоолошка градина и истражете ги огромните терени на зоолошката градина Бронкс со најголема удобност.

Искусете ја возбудата од возењето на рингишпилот на бубачки, со прекрасно изработени фигури на инсекти кои ќе ве одведат во чудна авантура.

Тргнете се на возбудливо патување во природата, истражете ги живописните патеки и набљудувајте разновидни диви животни во нивните природни живеалишта.

Не пропуштајте го секојдневното хранење на животни, каде што можете да гледате како се хранат морски лавови, пингвини и други животни.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети

Билети за зоолошката градина во Бронкс се достапни за купување во зоолошката градина или онлајн однапред.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите за билети на атракцијата.

Бидејќи овие билети се темпирани, резервирањето онлајн исто така ви помага да го добиете претпочитаниот временски период.

Како функционираат билетите преку Интернет

Оди на Страница за резервација на билети во Зоолошката градина во Бронкс, изберете го претпочитаниот датум, временско место и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете преку е-пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Можете да го покажете е-билетот на вашиот паметен телефон кога ќе ја посетите атракцијата.

Цените на билетите во зоолошката градина Бронкс

Билетите за зоолошката градина Бронкс за посетители на возраст од 13 години и повеќе чинат 34 американски долари во работните денови и се достапни за 42 американски долари за време на викендите.

Во меѓувреме, билетите за деца од три до 12 години се достапни за 24 американски долари во работните денови и 32 американски долари за време на викендите.

Доенчињата под три години можат да влезат бесплатно.

Зоолошката градина Бронкс: влезен билет

Фламинго во зоолошката градина во Бронкс
Слика: Bronxzoo.com

Купете билети за зоолошката градина Бронкс и видете над 600 видови од целиот свет во најголемата урбана зоолошка градина во Америка.

Добијте неограничен пристап до неколку експонати, вклучително и градината на пеперутките, детската зоолошка градина и JungleWorld, меѓу другите.

Уживајте во пристапот до сите возења и атракции, вклучително и шатлот за зоолошката градина, рингишпилот со бубачки и патеката во природата, што е предмет на сезонска состојба.

Посетителите кои влегуваат по 3 часот мора да имаат билет за празнични светла, што овозможува пристап до активностите со почеток во 5 часот.

Имајте предвид дека изложбите на животните во зоолошката градина се затвораат во 4 часот секој ден, додека некои атракции имаат сезонски отвори.

Цени на билети:

Неделни цени

Билет за возрасни (13+ години): $34

Детски билет (од 3 до 12 години): $24

Билет за доенчиња (до 2 години): слободен

Викенд цени

Билет за возрасни (13+ години): $42

Детски билет (од 3 до 12 години): $32

Билет за доенчиња (до 2 години): слободен

Со четири зоолошки градини од светска класа исполнети со животни од целиот свет, Њујорк е рај за љубителите на дивиот свет. Прочитајте за најдобрите зоолошки градини во Њујорк.

Визуелна приказна: 14 совети кои мора да ги знаете пред да ја посетите зоолошката градина во Бронкс

Ботаничка градина во Њујорк + билет во зоолошката градина во Бронкс

растојание: 0.8 милји приближно (1.2 км)
Потребно време: 5 минути возење

Откако ќе ја посетите фасцинантната зоолошка градина во Бронкс, одете во ботаничката градина во Њујорк за освежувачко искуство кога ќе го купите овој комбиниран билет.

Избегајте од хаосот на Менхетен и посетете ја Ботаничката градина во Бронкс од 250 хектари, која се смета за една од најдобрите во светот!

Уживајте во сезонските прикази, како и рози, азалии, цреши, магнолии, карпеста градина од 1930-тите и многу повеќе.

Заменете ја бетонската џунгла за релаксација базирана на растенија во најзелениот агол на Големото јаболко и талкајте низ цветната земја на ботаничката градина во Њујорк.

Откријте 50 уникатни градини и колекции, вклучително и неверојатна колекција на јавор и разновидни растенија и цвеќиња во Повеќегодишната градина.

Добијте ексклузивен попуст од 5% при резервирање на овој комбиниран билет.

Цена на билет: САД $ 65.50


Вратете се на почетокот


Како да се постигне

Зоолошката градина Бронкс се наоѓа во паркот Бронкс на јужниот булевар во Њујорк.

адреса: 2300 Southern Blvd, Bronx, NY 10460, USA. Добијте упатства!

Можете да стигнете до зоолошката градина Бронкс и со јавен и со приватен превоз.

Со автобус

Најблиската автобуска станица до Зоолошката градина Бронкс е Јужен бул/И 183 Св, до кој може да се стигне со автобусите Bx9 и Bx19.

Со метро

Земете метро линии 2 или 5 за да стигнете Источна улица 180 станица во близина на зоолошката градина.

Со автомобил

Ако возите со автомобил, вклучете Гугл мапи и започнете!

Можете да паркирате на кое било од двете паркиралишта во зоолошката градина Бронкс, едното во близина на Јужниот булевар, а другото надвор од реката Бронкс Парквеј.

Таксата за паркирање за автомобили е 20 долари.

Работно време

Зоолошката градина Бронкс е отворена од 10 до 4.30:XNUMX во сите денови од неделата.

Ве молиме имајте предвид дека последното влегување во зоолошката градина е можно до 45 минути пред затворањето на паркот, а изложбите на животните во зоолошката градина се затвораат 30 минути пред затворањето.

Зоолошката градина останува затворена на Денот на благодарноста, Божиќ, Нова година и Мартин Лутер Кинг Џуниор.

Колку време трае зоолошката градина во Бронкс?

Во просек, посетителите поминуваат од 2 до 2.5 часа во зоолошката градина во Бронкс.

Меѓутоа, ако сакате да ја истражите целата зоолошка градина и сите нејзини искуства со лежерно темпо, може да потрае околу 4 до 5 часа.

Најдобро време за посета на зоолошката градина Бронкс

За попријатна посета, најдобро е да ја резервирате вашата турнеја во работен ден кога зоолошката градина е помалку зафатена.

Ако сакате да ја избегнете гужвата, ви препорачуваме да пристигнете во зоолошката градина веднаш кога ќе се отвори во 10 часот.

Покрај тоа, животните се повидливи во раните утрински часови и може да се повлечат во засенчени области како што денот станува потопол.

Зоолошката градина во Бронкс има тенденција да биде повеќе преполна за време на викендите и државните празници.


Вратете се на почетокот


Влезот во зоолошката градина во Бронкс

Зоолошката градина Бронкс има три главни влеза:

Портата на Азија: лоциран на Бостон Роуд и Бронкс Парк Јужен. Оваа порта е само за пешачки пристап.

Портата на реката Бронкс: Може да излезете на излезот 6 од Бронкс Ривер Парквеј за да стигнете до него. Има влез и за пешаци и за возила. 

Порта на јужниот булевар: Луѓето можат да влезат на бул S. и улица 185, а возилата можат да пристапат преку бул S. и улица 183. Оваа порта е блиску до главните експонати, изнајмување на електрични возила за удобност и станицата за превоз во зоолошката градина.

Животни во зоолошката градина во Бронкс

Зоолошката градина Бронкс и нејзините животни редовно се појавуваат на шоуто „Зоолошката градина“ на Animal Planet. 

Откријте ги фасцинантните животни на оваа позната зоолошка градина, кои живеат во експонати кои ги повторуваат нивните природни живеалишта.

Сите овие експонати се вклучени во редовен билет за зоолошката градина во Бронкс.

Африкански рамнини

Изложбата на African Plains е една од најстарите во зоолошката градина во Бронкс, и како што сугерира името, во неа се сместени животински видови од Африка. 

Секако! Еве ја препишаната верзија:

Сведочете на величественоста на големите мачки, благодатта на африканското диво куче и убавината на зебрите и њалите.

Во жешките попладневни часови, може да ги фатите Лавовите во Зоолошката градина Бронкс како заедно пијат вода, спијат или разиграно комуницираат едни со други. 

Зградата со жирафа Картер, која се наоѓа во делот на Африканските рамнини на Зоолошката градина во Бронкс, располага и со внатрешни и надворешни куќишта за жирафи.

Горила шума во Конго

Шума на горила во Конго во зоолошката градина Бронкс
Слика: Bronxzoo.com

Шумата на горилата во Конго е една од четирите најпопуларни зони во зоолошката градина Бронкс поради 20-те западни низински горили кои живеат овде. 

Дојдете да го запознаете Ерни – неверојатната горила со сребрена грб која е ѕвезда на изложбата.

Други видови на оваа изложба се Mandrill, Okapi, Red-river hogs, WoWolf'suenon и Pygmy Marmosets. 

Посетителите можат да гледаат животни од прошетка или видиковци на дрвјата во Конго Горила шума.

Бабунски резерват

Бабунскиот резерват, создаден како етиопските висорамнини, се протега на површина од два хектари. 

Наликува на родното живеалиште на Нубискиот козок, карпестата хиракс, водните птици и два хареми на Гелада бабуните.

Изложбата има значителен наклон создаден со ископување на земјата, што на посетителите им овозможува панорамски поглед на изложениот диви животни.

Овој дел од зоолошката градина во Бронкс има и чудно кафуле со африканско село со поглед на изложбата на животните.

Тигар планина

Планината Тигар се простира на три хектари и има две главни области за гледање тигри -

Тигар планина

долина на тигарот: Тоа е отворено засолниште за гледање кое ви дава шанса да се приближите до овие прекрасни ѕверови.

Тигар Риџ: Можете да ги видите тигрите како уживаат во и околу приватниот базен на тигар од Тигар Риџ. 

Слика: Bronxzoo.com

На оваа изложба можете да ги видите тигрите во зоолошката градина Бронкс, главно Амур, а повремено и Малајски. 

Малајските тигри обично се надвор од изложбата.

Опсег на бизони

Во раните денови, зоолошката градина го основаше опсегот на бизоните за да ги зачува и одгледува бизоните на рамнините, кои беа на работ на истребување во САД.

Оваа изложба во зоолошката градина во Бронкс може да се пофали дека држи едно од ретките големи стада бизони во американските зоолошки градини.

Птичарникот на морски птици

Птичарникот на морската зоолошка градина Бронкс наликува на брегот на Патагонија. 

Посетителите можат да прошетаат низ него додека ги гледаат над 100-те птици, од кои повеќето се тревки од Инките.

Птичарникот е висок 18 метри (60 стапки), што е многу простор за птиците да летаат наоколу.

Градина пеперутка

Девојка во градината на пеперутките

Градината на пеперутките во Зоолошката градина Бронкс има над 40 видови пеперутки во стаклена градина и амбиент налик на ливада.

Посетителите можат да прошетаат низ затворениот конзерваториум и одблиску да гледаат 1000 пеперутки.

Слика: Bronxzoo.com

Пеперутката монарх е врв на оваа изложба.

Големи мечки

Изложбата на кафеава мечка во зоолошката градина Бронкс, попозната како Големи мечки, има четири мечки - еден машки гризли и три спасени мечки од АБЦ Островите.

На оваа изложба претходно беше сместена Тундра, машка поларна мечка која беше спуштена во 2017 година поради старост.

Дупките или азиските диви кучиња сега го окупираат неговиот заграден простор.

Биг Беарс е омилен на толпата бидејќи посетителите уживаат да ги гледаат мечките како прскаат наоколу во плитката вода.

Птици грабливки

Како што сугерира името, овие птици го користат својот остар вид, мускулести нозе и закривени клунови за да ги ловат 'рбетниците. 

Кафезите во оваа изложба се дом на птици како што се Ќелавите орли, мршојадците на Рупел, мршојадците со лице со лапети, бувовите што вкопуваат итн.

Детска зоолошка градина

Детска зоолошка градина во Бронкс

Во детската зоолошка градина во Бронкс, децата можат да се галат и да си играат со животни од фарма како кози, овци и магариња. 

Некои животни како видри, мравојади, мрзливи фламинго и желки се изложени само во лето.

Слика: Bronxzoo.com

Хималајските висорамнини

Хималајските висорамнини се слични на азиско-хималајскиот регион. 

Неостварливите снежни леопарди и западните црвени панди се најважните моменти на оваа изложба.

Мадагаскар!

Мадагаскар! ви дава чувство за различни живеалишта кои се типични за Мадагаскар. 

Има неколку видови родени на островот, како што се лемурите, малите ежови, фоса, нилските крокодили, зрачените желки и високо загрозените циклиди. 

Мадагаскар во зоолошката градина Бронкс е единственото место во Соединетите Држави каде се сместени два Вонцира со прстенест опаш. 

На изложбата има и над 100000 лебарки кои шушкаат, вообичаен вид во Мадагаскар.

Светот на џунглата

Светот на џунглата во зоолошката градина Бронкс е најголемата изложба, со 800 различни видови животни. 

Светот на џунглата, зоолошката градина во Бронкс

Има дрвена патека долга 210 метри. 

Во оваа зона можете да видите Видри, Лутунгс, Гибон, МаМатши-сри-кенгури, Гаријали, Амур леопарди, Пигмејскиот бавен Лорис, Големиот елен од глушец и малајските тапири.

Слика: Bronxzoo.com

Оваа внатрешна тропска област слична на џунгла е комбинација од живеалишта како вулканска грмушка шума, мочуриште со мангрови, низинска зимзелена прашума и планинска прашума. 

Куќа за глувци

Со својата дневна област и ноќна ноќна област, Куќата на глувците е дом на различни видови мали цицачи, особено глодари. 

Бидете што е можно потивки за да постигнете максимално дејство во оваа област. 

Базен на морски лав

Базенот Морски лав во Астор Корт е една од најстарите области на зоолошката градина и е дом на морските лавови во Калифорнија од неговото отворање во 1899 година. 

Забавно е да се гледаат овие разиграни животни како се сончаат, лаат и пливаат во нивниот базен.

Куќа за водни птици

Водната куќа за птици има видови како што се црвениот ибис, розевите лажички, мадагаскарскиот ибис, џиновската дрвена шина итн. 

Овие птици можете да ги видите од многу загради со отворен фронт што личат на нивните крајбрежни и мочуришни живеалишта. 

Во огромниот птичарник се сместени и големите и помалите аѓутантни штркови.

Светот на рептилите

Децата гледаат крокодил во зоолошката градина во Бронкс
Слика: Bronxzoo.com

Во долгата сала со терариуми од двете страни во Светот на влекачите се сместени неколку видови - кубански кроки, монитори со зелени дрвја, отровни жаби и ситни желки. 

Можете исто така да ги прегледате новородените влекачи во областа на расадникот на овој дел.

Центар за зоолошка градина

Зоолошката градина во дворот Астор е еднокатна зграда за убави уметности во која се сместени монитори, комодо змејови, џиновски желки Алдабра и јужен бел носорог. 

Се наоѓа во близина на Детската зоолошка градина.


Вратете се на почетокот


Искуства во зоолошката градина во Бронкс

Зоолошката градина Бронкс има многу уникатни и возбудливи искуства. 

Прочитајте за да дознаете за сета забава што можете да ја имате за време на вашата посета.

Диви азиски монорел

Монорела во зоолошката градина во Бронкс

2.6 км возењето со монорел во Wild Asia е турнеја со водич низ азиската дивина за да се видат животни, вклучувајќи тигри, црвени панди, слонови, носорози, самбари, елени итн.

Возењето со монорелс во Зоолошката градина Бронкс опфаќа површина од 40 хектари со рекреирани живеалишта како што се калливи ѕидини и пасишта, шуми и речни брегови во Азија.

Слика: Wcsarchivesblog.org

Моношината е отворена само од мај до октомври и недостапна во зима од ноември до април. 

Вртелешка на бубачки во зоолошката градина во Бронкс

Вртелешката со бубачки во зоолошката градина Бронкс е можеби единственото место во светот каде што можете да јавате инсекти. 

Секоја година, повеќе од половина милион деца се вртат на седиштата во форма на инсекти на рингишпилот на бубачки во средината на паркот.

Слика: Bronxzoo.com

Работи како освежувачка станица дури и во зима, бидејќи лизгачките стаклени врати го затвораат рингишпилот за да не дојде до студ.

Вртелешката на бубачки чини 6 долари по лице, над и над обичните Билет во зоолошката градина во Бронкс.

Авантура на дрвото

Авантурата во зоолошката градина во Бронкс (TTA) е посебна паркова област на теренот на зоолошката градина која се состои од елементи за воздушно авантурно качување и искуство со двојна зиплајн. 

Авантура на дрвото во зоолошката градина во Бронкс

Со него управува и управува Друштвото за заштита на дивиот свет. 

Патеката со пречки се состои од мостови со јаже, недвижни мостови, одење по јаже, скали и елементи што се тркалаат и нишаат. Тоа има различни нивоа на тежина да ги ангажира сите авантуристи.

Слика: Bronxzoo.com

Покрај тоа, постои и зип линијата во зоолошката градина Бронкс што се трка низ реката Бронкс.

Авантурата Бронкс зоолошката градина Tree Top не е вклучена во билет за општ влез до зоолошката градина. 

Патеки во природата

Nature Trek е едно од најновите искуства во зоолошката градина во Бронкс што им овозможува и на децата и на возрасните да се искачуваат и да ползат до нови височини. 

Посетителите на селото во дрвјата можат да уживаат во глетката од птичји гнездо со големина на човек, заедно со преминување на брановидни мостови, ползење низ издигнати тунели и балансирање на раздвижените површини.

Патеки во природата

Мостовите, пешачките патеки и кулите се покриени со мрежа и безбедни за навигација со достапни правци.

Само деца на возраст од три и повеќе се дозволени да влезат во Nature Trek. 

Слика: Bronxzoo.com

Ова искуство во зоолошката градина во Бронкс чини дополнителни 6 долари по лице.

Придружник од 14 години па нагоре мора да ги придружува децата на возраст од 3 до 8 години низ целата структура за качување. 

Диви средби

Дивите средби во зоолошката градина во Бронкс треба да се резервираат над и над редовен билет за влез во зоолошката градина

Диви средби со животни

Семејство или група од најмногу шест посетители можат да изберат животно од жирафа, гепард, пингвин, фенек, мрзлив или носорог и приватно да го посетат животното. 

Алтернативно, посетителите можат да се одлучат за средби приспособени од чуварите со збир на животни.

Слика: Bronxzoo.com

Секоја од овие средби чини помеѓу 300-350 долари и трае 30-45 минути.

Шатл за зоолошка градина

Шатл за зоолошката градина во Бронкс

Зоолошката градина во Бронкс се простира на 265 хектари, а навигацијата по неа пеш понекогаш може да одземе време и да заморува. 

Зоолошката шатл е корисна бидејќи ги носи посетителите од Дивата Азија на едниот крај од паркот до центарот на Зоолошката градина на другиот. 

Слика: Bronxzoo.com

На патеката, шатлот застанува и покрај планината Тигар.

на Билет за влез во зоолошката градина вклучува пристап до шатлот.

Зоолошката шатл е достапна во текот на летото од април до октомври и останува затворена од ноември до март.


Вратете се на почетокот


Мапата на зоолошката градина во Бронкс

Има многу што да се види и направи во зоолошката градина, поради што има смисла да се има карта на зоолошката градина во Бронкс пригоден во моментот на вашата посета. 

Мапата помага да се лоцираат објекти како што се тоалети, паркинг, ресторани и центри за прва помош и ефикасно да се движите низ различните зони, куќишта и активности.

Со пристап до мапата на зоолошката градина, можете да креирате маршрута со приоритет на вашите омилени куќишта за животни, средби, атракции и искуства.

Храна во зоолошката градина во Бронкс

Кафето „Бронкс зоолошката градина Dancing Crane“ е отворено во текот на целата година, од 10 до 5 часот. 

Нивното мени има топли и ладни јадења, како и закуски и пијалоци. 

Огромниот ресторан има опции за седење внатре и надвор со поглед на природно мочуриште. 

Ако го носите вашиот ручек или оброк во кутии, можете да јадете во местата за излет или масите предвидени во близина на кафулето. 

Има и други локации низ паркот каде што можете да уживате во пикник. 

Има други киосци за храна и пијалоци низ паркот кои се отворени во зависност од временските услови/сезонски и служат брзи залаци и пијалоци.


Вратете се на почетокот


Најчесто поставувани прашања за зоолошката градина во Бронкс

Еве неколку прашања што посетителите обично ги поставуваат пред да ја посетат зоолошката градина во Бронкс.

Кои животни можам да ги видам во зоолошката градина во Бронкс?

Во зоолошката градина Бронкс се сместени над 6,000 животни од различни делови на светот. Животните вклучуваат тигри, лавови, горили, мечки, слонови и многу други. Некои од експонатите се посветени на одредени региони, како што се шумата горила во Конго и хималајските висорамнини.

Колку долго можам да останам во зоолошката градина во Бронкс?

Посетителите ќе треба да изберат време на пристигнување при купување билети, но им е дозволено да останат онолку долго колку што сакаат.

Дали има код за облекување во зоолошката градина во Бронкс?

Иако не постои строг кодекс на облекување, кошули и чевли мора да се носат во секое време.

Дали е дозволено фотографирање во зоолошката градина во Бронкс?

Фотографирањето е дозволено за лична употреба, но употребата на статив е забранета во одредени експонати и по дискреција на персоналот во зоолошката градина.

Дали зоолошката градина во Бронкс има посебни настани или експонати?

Зоолошката градина Бронкс често е домаќин на различни настани и изложби во текот на годината, како што се Бу во Зоолошката градина за време на Ноќта на вештерките и приказот на празничните светла во зима. Дополнително, има голем број постојани експонати кои можете да ги посетите, како што се Градината на пеперутките и Детската зоолошка градина.

Може ли да го донесам моето милениче во зоолошката градина во Бронкс?

Не, миленичињата не се дозволени во зоолошката градина во Бронкс, освен службените животни.

Може ли да донесам сопствена храна во зоолошката градина во Бронкс?

Да, посетителите можат да носат сопствена храна во зоолошката градина во Бронкс. Во паркот се достапни излетнички места и маси за ручеци во кутии. Сепак, на посетителите им се препорачува да ги следат поставените знаци за да избегнуваат внесување храна и пијалоци во ограничените експонати.

Дали има ресторани во зоолошката градина во Бронкс?

Да, има неколку ресторани и штандови за храна лоцирани низ зоолошката градина ако сакате да купувате храна на лице место.

Извори
# Nytimes.com
# Wikipedia.org
# Britannica.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Други зоолошки градини во Њујорк

# Зоолошка градина во Централ Парк
# Зоолошката градина во Квинс
# Зоолошка градина во Парк Проспект

Популарни атракции во Њујорк

Empire State Building Статуата на слободата
МЕТ Спомен и музеј на 9 септември
Една светска опсерваторија Врв на карпата
Смел музеј Музеј за модерна уметност
Гугенхајм музеј Зоолошка градина во Бронкс
Зоолошка градина во Централ Парк Дворови на брод Хадсон
Еџ Хадсон Јардс Ботаничка градина во Newујорк
Американски музеј за природна историја Музеј на сладолед
Зоолошката градина во Квинс Зоолошка градина во Парк Проспект
Група на сини луѓе Крстарење за вечера со духот на Њујорк
Тури со хеликоптери во Њујорк Харлем Госпел турнеја
Музеј на американската уметност Витни Музеј Бруклин
Обиколка со глисер со кружна линија Музеј на градот Newујорк
Круз на линијата Вудбери обични премиум места
Музеј на Бродвеј RiseNY
Самит Еден Вандербилт АРТЕХУЗА
Поднесувач на големо јаболко Луна парк во Кони Ајленд
Пешачка турнеја на улична уметност Бушвик Тематски парк Никелодеон Универзум
Тематски парк Никелодеон Универзум Разглед на сексот и градот
Фотографска Њујорк

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Њујорк

Оваа статија е истражувана и напишана од

1 мисла за „Зоолошката градина Бронкс Њујорк – билети, цени, временски распореди, животни, што да очекуваме, ЧПП“

Оставете коментар