Почетна » Њујорк » Билети за извонредно уметничко искуство ARTECHOUSE

ARTECHOUSE Извонредно уметничко искуство – билети, цени, попусти, тајмингот

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(192)

ARTECHOUSE е извонреден простор за дигитална уметност во срцето на Челзи, Менхетен. 

ARTECHOUSE во Њујорк располага со галериски простор од 6,000 квадратни метри посветен на прикажување на иновативни и интерактивни дигитални уметнички изложби кои ја заматуваат границата помеѓу уметноста и технологијата.

Просторот се одликува со најсовремена технологија за проекција и екран за проекција од 270 степени што ги покрива ѕидовите и подот. 

Комбинирањето на врвна технологија и креативни уметнички инсталации создава уникатно и хипнотизирачко искуство за посетителите.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за ARTECHOUSE New York.

ARTECHOUSE извонредно уметничко искуство

Што да очекувате во ARTECHOUSE

Изложбите во ARTECHOUSE New York редовно се менуваат и се дизајнирани од водечки дигитални уметници ширум светот. 

Секоја изложба е внимателно курирана за да раскаже приказна и да создаде уникатно сетилно искуство за посетителите. 

Некои од минатите изложби ги вклучија „Submerge“ од Pantone, „XYZT: Abstract Landscapes“ од Adrien M и Claire B и „Infinite Space“ од Refik Anadol.

Музејот ги охрабрува посетителите да размислуваат за мистериите на универзумот додека го ценат уметничкиот израз и го овековечуваат моментот со селфи.

Покрај своите изложби, ARTECHOUSE New York е домаќин на различни настани и работилници кои го истражуваат пресекот на уметноста и технологијата. 

Генерално, ARTECHOUSE New York им нуди на љубителите на уметноста и на љубителите на технологијата уникатно и врвно искуство.

Неговите иновативни изложби и посветеноста на пристапноста ја прават дестинација што мора да се посети во срцето на уметничката сцена во Њујорк.

Забелешка: Во некои делови од изложбата се користат специјални ефекти на магла на база на вода. Гостите мора да избегнуваат да стојат блиску до точката за ослободување.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети за ARTECHOUSE

Билети за ARTECHOUSE Њујорк се достапни за купување во уметничкиот центар или онлајн однапред.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите за билети на атракцијата.

Бидејќи овие билети се темпирани, резервирањето онлајн исто така ви помага да го добиете претпочитаниот временски период.

Како функционираат билетите преку Интернет

Оди на Страница за резервации на билети ARTECHOUSE NYC, изберете го претпочитаниот датум, временско место и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете преку е-пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Можете да го покажете е-билетот на вашиот паметен телефон кога ќе ја посетите атракцијата.

Цените на билетите на ARTECHOUSE Њујорк

Влезници за ARTECHOUSE NYC чини 25 УСД за сите посетители од 16 до 64 години.

Постарите лица на возраст од 65 години и повеќе, студенти (со валидна лична карта), воен персонал и први одговорени добиваат намалена стапка од 20 УСД.

Децата од четири до 15 години исто така добиваат попуст - нивните билети се по цена од 17 УСД.

Доенчињата до три години можат да влезат бесплатно.

Жителите на Њујорк и Њу Џерси можат да добијат попуст од 5 американски долари на билетите од понеделник до петок.

Влезен билет за ARTECHOUSE

Билети за ARTECHOUSE Њујорк
Слика: Тиќеts.com

Со овој билет Skip The Line, можете да влезете во футуристичката ARTECHOUSE New York и да го истражите светот на хипнотизирачката технолошка уметност.

Покрај постојаните поставки, овој билет ви овозможува и пристап до тековните привремени изложби.

Гостите мора да изберат временски слотови достапни од 9 до 8 часот додека ги резервираат своите билети. Овие слотови се достапни во интервали од 30 минути.

Бидејќи нема временско ограничување на билетите, можете да останете внатре и да ги истражувате спектакуларните изложби на светлосна уметност онолку долго колку што сакате.

Цени на билетите

Билет за возрасни (од 16 до 64 години): САД $ 25
Билет за постари лица (65+ години): САД $ 20
Студентски билет: САД $ 20
Билет за воени и први одговори: САД $ 20
Детски билет (од 4 до 15 години): САД $ 17
Билет за доенчиња (до 3 години): слободен

Комбинирани билети

Комбинираните билети се најдобриот начин за истражување на Њујорк бидејќи ви дозволуваат да истражите две атракции, обично лоцирани поблиску. 

Можете да купите билети ARTECHOUSE Њујорк во комбинација со Музеј на американската уметност Витни, Еџ Хадсон Јардс, и Фотографска Њујорк.

На овие билети, добивате огромен попуст до 10%, што го прави овој договор за крадење!

Витни Музеј на американската уметност + ARTECHOUSE

Музеј на американската уметност Витни + ARTECHOUSE Њујорк
Слика: Tiqets.com

растојание: 0.4 милји приближно (0.6 км)
Потребно време: 10 минути пешачење

Поврзете ја вашата посета на неверојатната ARTECHOUSE New York со патување до блискиот музеј на американската уметност Витни.

Доживејте неверојатно патување низ еволуцијата на американската уметност од 20 век до денес.

Истражете го богатиот и разновиден опсег на домашна американска уметност, од иконските дела на Енди Ворхол до прекрасните парчиња на Едвард Хопер.

Нема две слични посети, благодарение на изложбите кои постојано се менуваат, со што секоја посета е уникатно и возбудливо искуство.

Планирајте ден за истражување на музејот додека се потопувате во обемна уметничка галерија во центарот на Менхетен.

Добијте ексклузивен попуст од 10% при резервирање на овој комбиниран билет.

Цена на билет: САД $ 49.50

ARTECHOUSE + Edge Hudson Yards

ARTECHOUSE Њујорк + Еџ Хадсон Јардс
Слика: Tiqets.com

растојание: 1 милја приближно (1.5 км)
Потребно време: 3 минути возење

Откако ќе доживеете извонредно искуство со дигитална уметност во ARTECHOUSE NYC, треба да го погледнете Edge Hudson Yards, кој е оддалечен помалку од една милја.

Подгответе се за незаборавно мултимедијално искуство во Edge NYC, каде што можете да научите сè за овој иконски облакодер пред да се искачите на 1,100 стапки до врвот на хоризонтот на градот.

Сместено веднаш до реката Хадсон на западната страна на Менхетен, ќе уживате во неверојатен поглед од 360° кон градот кој никогаш не спие.

Излезете надвор на палубата за набљудување, која е суспендирана 80 стапки над земјата и се протега во редок воздух.

Стаклените ѕидови на палубата се наведнуваат нанадвор за да ја зголемат возбудата од гледањето надолу, но за врвен адреналински наплив, погледнете надолу низ стаклениот под и почувствувајте како чука срцето.

Погледнете ја целосната широчина на Менхетен, од Статуата на слободата до Централ Парк, па дури и високите згради на финансиската област.

Добијте ексклузивен попуст од 10% при резервирање на овој комбиниран билет.

Цена на билет: САД $ 60

ARTECHOUSE New York + Fotografiska

ARTECHOUSE New York + Fotografiska New York
Слика: Tiqets.com

растојание: 1.4 милја приближно (2.2 км)
Потребно време: 8 минути возење

Истражете два света на современа уметност со комбо билет за Fotografiska New York и ARTECHOUSE New York.

Fotografiska New York е единствена културна институција која нуди извонреден и привлечен начин да се доживее фотографијата.

Музејот е сместен во прекрасна значајна зграда од 19 век во областа Флатирон во средината на градот и има живописна атмосфера, атмосферско осветлување и шик внатрешен дизајн.

Со до дваесетина изложби годишно, можете да уживате во делата на некои од најпознатите светски фотографи, како и во новите таленти.

Fotografiska New York нуди изненадувачки нови перспективи за фотографијата, фотографија од светска класа, еклектично програмирање, уникатна малопродажба, зголемена храна и пијалоци и многу повеќе.

Добијте ексклузивен попуст од 10% при резервирање на овој комбиниран билет.

Цена на билет: САД $ 48

Заштедете време и пари! Купете New York CityPass и посетете 5 иконски атракции на Њујорк како Емпајер Стејт Билдинг, Меморијал и музеј 9/11, музеј Гугенхајм и многу други. Резервирајте сега и добијте до 40% попуст!


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Њујоршката ARTECHOUSE

Како да стигнете до ARTECHOUSE New York
Слика: Wikimedia.org

New York ARTECHOUSE се наоѓа во срцето на иконскиот пазар Челзи, сместен на Западната 15-та улица, помеѓу 9-та и 10-тата авенија.

адреса: 439 W 15th St, Њујорк, NY 10011, Соединети Американски Држави. Добијте упатства!

Можете да стигнете до ARTECHOUSE NYC и со јавен и со приватен превоз.

Со автобус

Може да се качите на автобуските броеви M11, M12 и M14D-SBS за да стигнете до Ш 14 ул/10 Автобуска постојка на Ave, која е на само 3 минути пешачење од ARTECHOUSE.

Со метро

Можете да ги однесете линиите на метрото A, C, E и L за да стигнете 14 St / 8 Av метро станица, 6 минути пешачење од ARTECHOUSE, Њујорк.

Со автомобил

Најлесен начин да стигнете до ARTECHOUSE е со автомобил, затоа запалете Гугл мапи на вашиот паметен телефон и започнете.

ARTECHOUSE New York нема сопствен паркинг.

Сепак, постојат неколку јавен паркинг гаражи се наоѓа во близина што можете да го користите.

Работно време на ARTECHOUSE

Од понеделник до четврток, ARTECHOUSE New York е отворен од 11 до 9 часот, а последната сесија започнува во 8 часот.

Од петок до недела уметничката куќа работи од 10 до 10 часот, а последната сесија започнува во 9 часот.

Сесиите во атракцијата започнуваат на секои 30 минути.

Колку време трае турнејата

Билетите за ARTECHOUSE во Њујорк се продаваат за поединечни едночасовни сесии.

Ако сакате да останете подолго од доделеното време на сесија, треба да проверите кај рецепцијата за да видите дали е можно.

Најдобро време за посета на ARTECHOUSE NYC

Најдобро време за посета на ARTECHOUSE New York е веднаш штом ќе се отвори во 10 часот.

Бидејќи утрата се помалку преполни, ќе добиете доволно време и простор за да ги истражите експонатите внатре во АРТЕХУЗАТА.

Утрата во работните денови обично се помалку преполни од вечерните часови и викендите, обезбедувајќи порелаксирано и поинтимно искуство.

Најчесто поставувани прашања за ARTECHOUSE New York

Еве неколку прашања што посетителите обично ги поставуваат пред да ја посетат ARTECHOUSE.

Какви изложби можам да очекувам во ARTECHOUSE во Њујорк?

Изложбите на ARTECHOUSE се извонредни и интерактивни искуства кои користат технологија за да создадат уникатни и незаборавни уметнички инсталации.

Дали Њујоршката ARTECHOUSE е погодна за деца?

Да, ARTECHOUSE е фамилијарен и погоден за деца од сите возрасти.

Може ли да фотографирам и видеа во ARTECHOUSE во Њујорк?

Да, фотографирањето и видеото се дозволени во ARTECHOUSE, освен кога е поинаку назначено.

Дали треба однапред да купам билети за ARTECHOUSE?

Да, ARTECHOUSE препорачува купување билети однапред за да се избегне разочарување, бидејќи некои изложби може да се распродадат.

Дали е достапна инвалидската количка ARTECHOUSE на NYC?

Да, популарната атракција е целосно достапна за корисниците на инвалидска количка и за оние со пречки во движењето.

Има ли продавница за подароци во ARTECHOUSE?

Да, ARTECHOUSE во Њујорк има продавница за подароци што продава низа стоки и сувенири поврзани со уметност.

Дали е дозволена храна и пијалоци во ARTECHOUSE NY?

Не, храната и пијалоците не се дозволени во извонредното уметничко искуство во Њујорк, но има многу ресторани и кафулиња во близина.

Може ли да го донесам моето милениче во ARTECHOUSE?

Не, домашните миленици не се дозволени во изложбите за дигитална уметност ARTECHOUSE. Сепак, дозволени се службени животни.

Популарни атракции во Њујорк

Empire State BuildingСтатуата на слободата
МЕТСпомен и музеј на 9 септември
Една светска опсерваторијаВрв на карпата
Смел музејМузеј за модерна уметност
Гугенхајм музејЗоолошка градина во Бронкс
Зоолошка градина во Централ ПаркДворови на брод Хадсон
Еџ Хадсон ЈардсБотаничка градина во Newујорк
Американски музеј за природна историјаМузеј на сладолед
Зоолошката градина во КвинсЗоолошка градина во Парк Проспект
Група на сини луѓеКрстарење за вечера со духот на Њујорк
Тури со хеликоптери во ЊујоркХарлем Госпел турнеја
Музеј на американската уметност ВитниМузеј Бруклин
Обиколка со глисер со кружна линијаМузеј на градот Newујорк
Круз на линијатаВудбери обични премиум места
Музеј на БродвејRiseNY
Самит Еден ВандербилтАРТЕХУЗА
Поднесувач на големо јаболкоЛуна парк во Кони Ајленд
Пешачка турнеја на улична уметност БушвикТематски парк Никелодеон Универзум
Тематски парк Никелодеон УниверзумРазглед на сексот и градот
Фотографска Њујорк

Извори
# Артекхаус.com
# Wikipedia.org
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Њујорк

Оваа статија е истражувана и напишана од