Почетна » Њујорк » Билети за турнеја на Сексот и градот

Обиколка на Сексот и градот – билети, цени, тајмингот, што да очекувате

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(190)

Без разлика дали сте посветен обожавател или едноставно сте љубопитни за привлечноста на „Сексот и градот“, ова патување ви дава единствена шанса да го видите Њујорк Сити низ очите на обожуваната серија. 

Облечете ги омилените Manolo Blahniks, канализирајте ја вашата внатрешна Кери Бредшо и подгответе се за блескаво патување кое ќе ве однесе во примамливиот свет на „Сексот и градот“.

Оваа статија споделува сè што треба да знаете пред да резервирате билети за „Сексот и градот“.

Топ билети за турнеја во сексот и градот

# Билети за турнеја „Сексот и градот“.

# Њу Јорк Сити Пас

Разглед на сексот и градот

Што да очекувате

Турнејата „Сексот и градот“ е популарна турнеја со водич што ги носи посетителите на различни локации во Њујорк, прикажани во иконите телевизиски серии и следните филмови „Сексот и градот“. 


Вратете се на почетокот


Најдобри моменти од турнејата „Сексот и градот“.

Турнејата им овозможува на обожавателите да се нурнат во светот на Кери Бредшо и нејзините пријатели додека го истражуваат градот и повторно доживуваат некои од најнезаборавните моменти од шоуто.

За време на турнејата, можете да очекувате да посетите различни локации истакнати во ТВ сериите. 

Подгответе се да го видите познатиот браун камен на Кери, пекарницата Магнолија, каде ликовите уживаа во своите колачи, стилските населби на Upper East Side и SoHo и многу други иконски места.

Додека се движите низ градот, туристичкиот водич ќе обезбеди интересни факти, приказни од зад сцената и ситници за шоуто.

Каде да резервирате билети

Ве советуваме да купите билети за турнеја за секс и град онлајн бидејќи имаат бројни предности.

– Заштедувате пари со добивање на попуст при купување билети преку Интернет.

– Може да избегнете долги редови на шалтерот за билети.

– Одлучувате однапред за најзгодниот датум за турата. 

– Купувањето онлајн билети исто така ви помага да избегнете да бидете разочарани во последен момент кога ќе се распродадат.

Како функционира онлајн билетот

Изберете го претпочитаниот датум и бројот на билети на турнејата Секс и град страница за резервации, потоа купете ги веднаш. 

Вашата е-пошта веднаш ќе добие билети. 

Не мора да ги печатите.

Покажете му на туристичкиот водич вашиот е-билет на денот на вашата посета и бидете подготвени за примамливо патување. 

Цена на билети за турнеја за секс и град

Билетите за Обиколка на секс и град чини 66 УСД за сите посетители на возраст над 13 години за стандардно седење. 

Ако се регистрирате за приоритетните места, можете да го добиете билетот за 76 УСД. 

Можете дури и да резервирате приватна турнеја за неверојатни 506 УСД. 

Билети за турнеја „Сексот и градот“.

Билети за турнеја „Сексот и градот“.
Слика: Getyourguide.com

Започнете со турнеја со водич низ Менхетен и потопете се во светот на „Сексот и градот“. 

Следете ја Кери и нејзините пријатели додека истражувате над 40 иконски локации од ТВ сериите и филмовите. 

Посетете ја познатата пекара каде што Миранда уживаше во своите кекси и црквата каде што Саманта се запозна со „The Friar“. 

Вкусете го гламурот на шоуто додека купувате во омилената продавница на Шарлот, The Pleasure Chest, и посетете ја уметничката галерија каде што таа работеше.

Застанете до барот прикажан во серијата за пијалоци со попуст и погледнете ги локациите од филмот „Сексот и градот“. 

Можете да изберете од три типа билети – Стандарден, Приоритетен и Приватни билети.

Сите тури се обезбедени на англиски јазик. Приоритетниот билет вклучува претходна качување и седење во првите четири реда во близина на туристичкиот водич, додека со стандарден билет, можете да ги заземете останатите седишта во автобусот. На приватната турнеја, ќе се качите во автомобили исклучиво за вашата група, нудејќи поинтимно и персонализирано искуство.

Цени на билетите

Стандарден билет (13+ години): САД $ 66 

Приоритетен билет (13+ години): САД $ 76

Приватен билет (13+ години): САД $ 506


Вратете се на почетокот


Колку време трае турнејата „Сексот и градот“?

Времетраењето на турата „Сексот и градот“ обично се движи од два до три часа, во зависност од конкретната туристичка компанија и маршрутата.

Важно е да се напомене дека времетраењето на турата може да варира, па затоа се препорачува да се консултирате со тур-операторот за најточни информации.

Распоред на турнеја за секс и град

Турнејата „Сексот и градот“ има различни временски распореди и распореди за различни билети.

Влезот за стандардни и приоритетни билети започнува во 2 часот. 

Можете да се пријавите за приватната турнеја или во 10 часот наутро или во 4 часот. 

Дали вреди турнејата на Сексот и градот

Дали вреди турнејата на Сексот и градот
Слика: Getyourguide.com

Ако сте посветен обожавател на „Сексот и градот“, турнејата може да биде фантастична можност да ги посетите иконските локации прикажани во шоуто. 

Добијте шанса повторно да доживеете незаборавни моменти и потопете се во светот на Кери и нејзините пријатели. 

Турнејата нуди увид од зад сцената, интересни ситници и шанса да се доживее енергичната енергија на Њујорк.

Неопходно е да се земат предвид вашите интереси и преференции кога се оценува достојноста на турнејата.

На крајот на краиштата, ако сте страстни за шоуто и возбудени да ги истражувате неговите познати локации, турнејата „Сексот и градот“ може да биде пријатно и носталгично искуство.

Заштедете време и пари! Купете New York CityPass и посетете 5 иконски атракции на Њујорк како Емпајер Стејт Билдинг, Меморијал и музеј 9/11, музеј Гугенхајм и многу други. Резервирајте сега и добијте до 40% попуст!

Популарни атракции во Њујорк

Empire State BuildingСтатуата на слободата
МЕТСпомен и музеј на 9 септември
Една светска опсерваторијаВрв на карпата
Смел музејМузеј за модерна уметност
Гугенхајм музејЗоолошка градина во Бронкс
Зоолошка градина во Централ ПаркДворови на брод Хадсон
Еџ Хадсон ЈардсБотаничка градина во Newујорк
Американски музеј за природна историјаМузеј на сладолед
Зоолошката градина во КвинсЗоолошка градина во Парк Проспект
Група на сини луѓеКрстарење за вечера со духот на Њујорк
Тури со хеликоптери во ЊујоркХарлем Госпел турнеја
Музеј на американската уметност ВитниМузеј Бруклин
Обиколка со глисер со кружна линијаМузеј на градот Newујорк
Круз на линијатаВудбери обични премиум места
Музеј на БродвејRiseNY
Самит Еден ВандербилтАРТЕХУЗА
Поднесувач на големо јаболкоЛуна парк во Кони Ајленд
Пешачка турнеја на улична уметност БушвикТематски парк Никелодеон Универзум
Тематски парк Никелодеон УниверзумРазглед на сексот и градот
Фотографска Њујорк

Извори
# Vogue.com
# Виатор.ком
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Њујорк

Оваа статија е истражувана и напишана од