Почетна » Њујорк » Билети за бродови Хадсон Јардс

Весел Хадсон Јардс – билети, цени, попусти, што да очекуваме

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(169)

Бродот во Хадсон Јардс е спирално скалило со 2,500 скалила, 80 слетувања и 154 меѓусебно поврзувачки скалила.

На посетителите им овозможува искуство на вертикално искачување од 1.6 километри (1 милја) со фасцинантен поглед на центарот на Менхетен, реката Хадсон и пошироко. 

Садот, кој наликува на кошница, е челичен колос создаден од Томас Хедервик и студиото Хедервик. 

Бродот стана популарна атракција во Њујорк и беше прикажан на многу фотографии и објави на социјалните мрежи.

Во оваа статија, споделуваме сè што мора да знаете пред да купите билети за брод во Хадсон Јардс. 

Брод во Хадсон Јардс

Што да очекувате во Vessel

Бродот во Хадсон Јардс е најновата туристичка атракција во Њујорк и популарно место за селфи меѓу локалното население и туристите. 

Ако сакате забава на отворено, резервирајте ги вашите билети за бродот Хадсон Јардс веднаш!


Вратете се на почетокот


Билети за бродови Хадсон Јардс

Посетителите можат да купат само Билети за брод или Комбиниран билет за раб + брод

Еџ е опсерваторија на 100-тиот кат на една од зградите Хадсон Јардс. 

Каде да купите билети

Можете да ги добиете вашите влезни билети за бродови Хадсон Јардс на местото на одржување или да ги купите онлајн многу однапред.

Ако ги добиете на атракција, ќе изгубите околу 15 минути во редот на прозорецот за билети, во зависност од гужвата.

Купувањето билети за бродови Хадсон Јардс однапред ве спасува од чекање со прескокнување на редот за бројачи на билети. 

Затоа овие билети се познати и како билети за прескокнување на бродови.

Како функционираат онлајн билетите

Онлајн билети на бродот ќе бидат доставени до вашето сандаче веднаш штом ќе купите.

На денот на вашата посета, покажете го билетот на вашиот паметен телефон и влезете внатре. Нема потреба да земате отпечатоци!

Мора да бидете во атракцијата најмалку 10 минути пред времето наведено на вашиот билет.

Цените на билетите на бродот

Билетот за брод во Хадсон јардс чини 10.89 долари за сите посетители од шест години па нагоре. 

Влезот во бродот е бесплатен за деца од пет години па нагоре, и не треба да купувате билети за нив. 

Бродот не нуди попусти за постари или студенти. 

Садовите ги прескокнуваат билетите на линијата

Бидејќи билетите на бродот се темпирани, мора да го изберете претпочитаното време на посета додека ги купувате.

Мора да бидете на атракција во времето наведено на вашиот билет. 

Ако стигнете доцна, Experience Ambassador ќе ве смести во текот на следниот достапен влезен простор. 

Нема временски ограничувања за вашата посета - можете да ја истражувате њујоршката атракција онолку долго колку што сакате. 

Цена на билетот (6+ години): $10.89

Билети за брод + Еџ

Весел и Еџ се двете најпопуларни атракции на Хадсон Јардс, најмодерната населба во Њујорк. 

Додека Vessel е огромна бронзена саќе структура која е висока 15 ката, Edge е палубата за набљудување.

Заштедувате 10% од трошоците за билети кога ќе ги купите овие билети заедно.  


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до брод во Хадсон Јардс

Бродот е централниот дел на Хадсон Јардс, Њујорк, веднаш на брегот на реката Хадсон. Најдете насоки.

Можете да се качите на линијата бр. 7 на метрото за да стигнете до 34 Сент Хадсон Јардс

МТА автобуските линии M34-SBS, M12 и M11 исто така може да ве доведат поблиску до атракцијата.

Станица Пен е само два блока источно помеѓу улиците Западна 31-ва и Западна 33-та и 7-ма и 8-ма авенија. 

Паркинг

Хадсон Јардс има доволно паркинг во 10 Хадсон Јардс, Абингтон Хаус и Оне Хадсон Јардс.

Сите овие паркинг места се долж Западната 30-та улица помеѓу 10-тата и 11-тата авенија.

Кликни тука да знаете за блиските паркинзи.


Вратете се на почетокот


Работно време на бродот

Од понеделник до сабота, бродот во Хадсон Јардс е отворен од 10 до 8 часот и во недела од 11 до 7 часот.

Последниот влез е еден час пред затворање.

Бродот е отворен за посетители во текот на целата година.


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на брод во Хадсон Јардс

Ако сакате неверојатен поглед од врвните слетувања, зајдисонцето е најдобро време да го посетите бродот Хадсон Јардс.

Можете да стигнете до атракцијата половина час пред зајдисонце за да си дадете доволно време да стигнете до врвот.

Бидејќи билетите на бродот немаат временско ограничување, можете да останете вклучен додека не зајде сонцето, дури и ако стигнете рано. 

Совет: Времето на зајдисонце е преполно, па затоа е подобро резервирајте рано.


Вратете се на почетокот


Колку време трае на бродот?

Повеќето посетители поминуваат околу 45 минути истражувајќи го бродот во Хадсон Јардс, Њујорк. 

Посетителите кои се искачуваат нагоре за време на зајдисонце имаат тенденција да останат половина час повеќе за да ги видат глетките. 

Бидејќи атракцијата не трае ни еден час, некои туристи ја комбинираат со посета на Еџ во Хадсон Јардс, највисоката палуба за набљудување на отворено во западната хемисфера.

Доколку планирате да ги посетите и блиските атракции, резервирајте го комбинираниот билет да заштедите 10% од трошоците за билетот. 


Вратете се на почетокот


Бесплатна посета на брод

Бесплатните билети за истиот ден се достапни секој ден од 9.30 часот во продавниците и рестораните во 20 Хадсон Јардс.

Овие бесплатни билети се достапни само во првиот час од работењето и се прв дојден, прв услужен.

Освен ако не сте на буџетски одмор, ова не го препорачуваме бидејќи брзо летаат од полицата. 


Вратете се на почетокот


Посета на брод во текот на ноќта 

За да скокнете на делот за ноќна посета, прескокнете до 1.50 минути од видеото.

Бродот во Хадсон Јардс е отворен до 8 часот, а последниот влез е еден час пред затворање.

Ако имате време и пари, ви предлагаме да ја посетите знаменитоста на Менхетен двапати – еднаш наутро и еднаш навечер. 

Ако не можете, препорачуваме да се качите непосредно пред зајдисонце за да го извлечете најдоброто од двата погледи.


Вратете се на почетокот


Лифтови на брод

Бродот во Хадсон Јардс има лифт, а посетителите со посебни потреби имаат приоритетен пристап.

На секои 15 минути, лифтот се качува до достапните кат нивоа 5, 7 и 8. 

Посетителите можат да добијат билети за приоритетен пристап од билетарницата многу однапред, доколку сакаат. 

Единечниот лифт обезбедува непречено возење со извонреден поглед на внатрешноста на бродот. 


Вратете се на почетокот


Ресторани во близина на брод

Не е дозволена надворешна храна и пијалок во Vessel во Њујорк. Посетителите можат да носат вода за пиење само во проѕирни пластични шишиња.

Стаклените шишиња се строго забранети. 

Ако претпочитате убаво искуство со јадење, проверете го Peak на ниво 101 над Еџ опсерваторијата од 30 Хадсон Јардс. 

Peak нуди одлично искуство за јадење заедно со фасцинантен поглед на Њујорк.

Можете да изберете од повеќе од 25 ресторани во малопродажната област Хадсон Јардс. 

Што да облечам
Врвот на Весел Хадсон Јардс во Њујорк е забавен, но мора да се препуштите на некое качување за да стигнете таму, па затоа носете удобни чевли. Отворен е и за елементите, а времето на врвот се разликува од она што го доживувате на земја. Дојдете подготвени.


Вратете се на почетокот


Други атракции во Хадсон Јардс

Хадсон Јардс е најновата населба на Менхетен, и обично посетителите се дружат во областа пред или по качувањето на бродот. 

Има многу работи што треба да се видат и активности што треба да се направат во Хадсон Јардс. 

Еџ опсерваторија

Еџ се наоѓа на 100-тиот кат од зградата 30 Хадсон Јардс и е најновата палуба за набљудување во Њујорк по Empire State Building, Top of the Rock и One World Observatory. 

Висок е 345 метри (1,131 стапки) и е највисоката палуба за набљудување на отворено во западната хемисфера.

Доколку сакате да ги пробате двете атракции во Хадсон Јардс, ви ги предлагаме Комбиниран билет за раб + брод, кој доаѓа со попуст од 10%.

Хајлајн парк

Хај Лајн е иконски урбан парк долг 2.4 километри, изграден на историска, подигната железничка линија 1.5 стапки над нивото на улицата.

Хај Лајн го поминува периметарот на Хадсон Јардс долж западната страна на Менхетен. 

Главниот влез на Хај Лајн е на 30-та улица до 10 Хадсон Јардс, а посетителите можат да ја искусат природата, уметничките програми, перформансите, музичките шоуа, изложбите итн. 

Ако сакате да го истражувате Хај Лајн, можете да се одлучите за една од овие тури - Челзи пазар и турнеја на Хајлајн or Пешачка турнеја во Хајлајн и Хадсон Јардс.

Извори

# Freetoursbyfoot.com
# Edgenyc.com
# Hudsonyardsnewyork.com
# Citypass.com

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Популарни атракции во Њујорк

Empire State BuildingСтатуата на слободата
МЕТСпомен и музеј на 9 септември
Една светска опсерваторијаВрв на карпата
Смел музејМузеј за модерна уметност
Гугенхајм музејЗоолошка градина во Бронкс
Зоолошка градина во Централ ПаркДворови на брод Хадсон
Еџ Хадсон ЈардсБотаничка градина во Newујорк
Американски музеј за природна историјаМузеј на сладолед
Зоолошката градина во КвинсЗоолошка градина во Парк Проспект
Група на сини луѓеКрстарење за вечера со духот на Њујорк
Тури со хеликоптери во ЊујоркХарлем Госпел турнеја
Музеј на американската уметност ВитниМузеј Бруклин
Обиколка со глисер со кружна линијаМузеј на градот Newујорк
Круз на линијатаВудбери обични премиум места
Музеј на БродвејRiseNY
Самит Еден ВандербилтАРТЕХУЗА
Поднесувач на големо јаболкоЛуна парк во Кони Ајленд
Пешачка турнеја на улична уметност БушвикТематски парк Никелодеон Универзум
Тематски парк Никелодеон УниверзумРазглед на сексот и градот
Фотографска Њујорк

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Њујорк

Оваа статија е истражувана и напишана од