Почетна » Њујорк » Билети за турнеја со глисерски чамец со кружна линија

Обиколка со глисер со кружна линија – што да очекувате, билети, цени, временски распореди

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(190)

Турнејата со глисер Circle Line обезбедена од Circle Line Cruises во Њујорк е авантура што предизвикува адреналин во средината на Њујорк. 

Со преку 80 милиони патници кои скокнале на неговите крстарења од 1945 година, на Патувања со кружна линија се сметаат за едно од најдобрите возења со брод во светот.

Возењето со брз чамец е брзо, возбудливо возење на пристаништето Њујорк на Ѕверот, 70 стапки нарачан пловен брод. 

Оваа статија покрива сè што мора да знаете пред да резервирате билети за турнејата со глисер на линијата Circle Line.

Врвни билети за турнеја со глисер

# Билети за турнеја со глисер

# New York CityPass

Обиколка со глисер со кружна линија

Што да очекувате

Подгответе се за брзо возење додека уживате во прекрасен поглед на хоризонтот на Њујорк.

Возењето со брод е дефиниција за пумпање енергија со гласна, лулкачка музика и разиграна нарација на бродот.

Возењето со брз брод, предводено од комичните капетани Mad Dog и Wild Thing, ве води по брегот на центарот на градот и долниот дел на Менхетен со супер брзини.

на Крузирање на „Circle Line Harbour Lights“. го обиколува јужниот крај на Менхетен и ве води низ некои од најпознатите знаменитости на Њујорк.


Вратете се на почетокотКаде да резервирате билети

Билетите за NYC: Кружен глисер се достапни за купување преку Интернет.

Добијте шанса да искористите ексклузивни попусти кога резервирате онлајн.

Купете билети преку Интернет и избегнувајте да ги пропуштите вашите омилени датуми.

Резервирањето преку Интернет, исто така, помага да се избегне разочарување и доцнење во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Оди на NYC: Кружен глисер страницата за резервации, изберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете преку е-пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Покажете ги билетите за паметен телефон на портата на денот на вашата посета и одете во атракцијата.

Цени на билети за турнеја со глисер

Цена на билет за турнеја со глисер
Слика: Getyourguide.com

Билети за возрасни за Обиколка со глисер со кружна линија може да се купи за 32 УСД за сите посетители на возраст од 13 и повеќе години.

Билетите за деца меѓу три и 12 години може да се купат по намалена цена од 25 УСД.

Сепак, патниците треба да бидат високи најмалку 3.9 стапки (120 см) за да се возат.

Бремените жени не се дозволени на оваа турнеја.

Цени на билетите
Билет за возрасни (13+ години): САД $ 32
Детски билет (од 3 до 12 години): САД $ 25
Билет за доенчиња (до 3 години): слободен

Заштедете време и пари! Купете New York CityPass и посетете 5 иконски атракции на Њујорк како Емпајер Стејт Билдинг, Меморијал и музеј 9/11, музеј Гугенхајм и многу други. Резервирајте сега и добијте до 40% попуст!


Вратете се на почетокот


Пет причини да резервирате билети за турнеја со глисери на Circle Line

Може да добиете приоритетен пристап за прескокнување на линијата додека резервирате билети за возење со брз брод.

Circle Line Cruises обезбедуваат различни искуства во различни периоди во текот на денот.

Секое возење доаѓа со свое уникатно и незаборавно искуство.

Еве пет работи што ја прават Кружната линија Тура со глисер претпочитана опција.

Ѕверот!

Ѕверот!
Слика: Getyourguide.com

Како што означува името, Ѕверот е огромен тркачки чамец на оф-шор, кој се разликува од класа.

Со својата привлечна зелена боја и обемната рамка од 70 стапки, Ѕверот сигурно ќе го привлече вниманието на сите.

Спојувајќи ја авантурата и безбедноста, Beast е опремен со сигурносни појаси и пристап до оградата за да ви овозможи безбедно искуство.

Авантура со супер брзина

Што може да се чувствувате поубаво од авантура со супер брзина среде Њујорк?

Ударете на пристаништето во Њујорк со возбудливи брзини до 75 милји на час и почувствувајте дека возбудата ве обзема.

Искусете ја возбудата од брзото возење низ иконата на хоризонтот на Њујорк и високите облакодери.

Неверојатни вибрации

Искусете прекрасно возење преполно со смеа, забава и музика на турнејата со брз брод.

Дозволете Captains Mad Dog и Wild Thing да ве водат на гласна, раздвижена авантура.

Направете Groove заедно со пумпање музика и уживајте во разиграната нарација додека го зумирате Хадсон.

Статуа на слободата и многу повеќе

Дозволете Ѕверот да ве однесе на 100 стапки од издигнатата Статуа на слободата.

Земете здив и кликнете на незаборавни слики додека бродот застанува за фото-опера пред повторно да тргнете со брзина.

Уживајте во прекрасните панорамски погледи на центарот на градот и долниот дел на Менхетен додека поминувате со брзина.

Брзо и возбудливо

Возењето со брз брод ви дава совршена можност за брзо патување за да ја видите Лејди Либерти и назад.

За оние кои бараат возбудлива авантура која може да се заврши за само 30 минути, возењето со брз брод е најдобриот избор.

Ја забрзува вашата авантура и ви дава доволно време да истражувате други атракции во Њујорк.

Времиња

на Обиколка со глисер со кружна линија е достапна во интервали од еден час помеѓу 11 и 7 часот.

Возењето ве води во 30-минутна авантура, нудејќи ви возбудливо и преполно искуство со акција.

Препорачано четиво

# Крузирање со статуа на слободата со кружна линија
# Крузирање со знаменитости со кружна линија

Најдоброто од Круз во Њујорк е единственото крстарење за разгледување знаменитости кое целосно го обиколува Менхетен на два и пол часа возење.

Соба за состаноци

Локација на турнеја со глисер на линијата на кругот
Слика: Wikipedia.org

Местото за состанување за крстарење со кружна линија може да варира во зависност од опцијата за крстарење што ќе ја изберете.

Важно е да се има предвид дека локацијата на состанокот може да се промени.

На посетителите им се препорачува да ја проверат страницата за резервации пред да пристигнат за да ја потврдат точната локација.

Кодекс на облекување

Кога одите на а Обиколка со глисер со кружна линија, најдобро е да носите лесна облека која дише. 

Се препорачува да носите лесна јакна кога сте на Ѕверот. 

Препорачливо е да носите очила за сонце и капа кога одите на турнеја со брз брод.

Дополнително, користењето крем за сончање и носењето пренослив батериски пакет може да ви помогне да го направите вашето искуство прекрасно и беспрекорно.

Популарни атракции во Њујорк

Empire State BuildingСтатуата на слободата
МЕТСпомен и музеј на 9 септември
Една светска опсерваторијаВрв на карпата
Смел музејМузеј за модерна уметност
Гугенхајм музејЗоолошка градина во Бронкс
Зоолошка градина во Централ ПаркДворови на брод Хадсон
Еџ Хадсон ЈардсБотаничка градина во Newујорк
Американски музеј за природна историјаМузеј на сладолед
Зоолошката градина во КвинсЗоолошка градина во Парк Проспект
Група на сини луѓеКрстарење за вечера со духот на Њујорк
Тури со хеликоптери во ЊујоркХарлем Госпел турнеја
Музеј на американската уметност ВитниМузеј Бруклин
Обиколка со глисер со кружна линијаМузеј на градот Newујорк
Круз на линијатаВудбери обични премиум места
Музеј на БродвејRiseNY
Самит Еден ВандербилтАРТЕХУЗА
Поднесувач на големо јаболкоЛуна парк во Кони Ајленд
Пешачка турнеја на улична уметност БушвикТематски парк Никелодеон Универзум
Тематски парк Никелодеон УниверзумРазглед на сексот и градот
Фотографска Њујорк

извор

# Thebeastnyc.com
# Circleline.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Њујорк

Оваа статија е истражувана и напишана од