Почетна » Њујорк » Крстарење за вечера во Њујорк

Крстарење за вечера со духот на Њујорк – цена, надградби, храна и пијалоци, прегледи

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Њујорк

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(181)

Крстарењето за вечера на Spirit Cruises во Њујорк ви нуди врвно кратко крстарење со вашиот партнер или семејство.

Ова крстарење за вечера во Њујорк е можност да вечерате, да пиете вино и да танцувате на мелодиите на брановите дури и кога сте сведоци на величествениот хоризонт на Њујорк.

Без разлика дали ќе изберете да се качите на крстарењето од Менхетен или Линколн Харбор, сигурно ќе го поминете времето од вашиот живот.

Ова тричасовно крстарење за вечера во Њујорк се случува по мирните води на реките Хадсон и Ист и е совршена можност да уживате во убавината на Њујорк и имајте добра храна и пијалок во исто време.

Ова крстарење за вечера е доста популарно и со текот на годините доби многу имиња.

Некои од популарните се - крстарење за вечера во Менхетен Њујорк, крстарење со вечера со светла во Њујорк и крстарење за вечера во Њујорк по реката.

Избледеното небо во заднината на чистата вода дава можност да се направат прекрасни фотографии.

Ако го претпочитате истото искуство, но во текот на денот, проверете го Крстарење со ручек со духот на Њујорк, со почеток на пладне.

Цена на крстарење за вечера во Њујорк

Трошоците, времето на качување и времето на крстарење на крстарењето по река за вечера Spirit of New York се разликуваат во зависност од денот во неделата.

Крстарење за вечера во работните денови

ценаДолари 146.17
Време на качување6.30 часот
Време на крстарењеОд 7 до 9.30 часот
Времетраење2.5 часа

Крстарење за вечера во сабота

ценаДолари 152.81
Време на качување6.30 часот
Време на крстарењеОд 7 до 10 часот
Времетраење3 часа

Крстарење за вечера во недела

ценаДолари 146.17
Време на качување5.30 часот
Време на крстарењеОд 6 до 8.30 часот
Времетраење2.5 часа

За најновите цени, попусти и тајмингот на Spirit of New York, проверете го Страница за резервација на крстарење за вечера

Друга опција: Дали претпочитате стаклен сад за јадење инспириран од Европа, кој крстареше низ пристаништето во Њујорк со жив пијанист? Дознајте повеќе


Вратете се на почетокот


Што вклучува Dinner Cruise NYC

Запомнете дека тоа не е патување со траект по пристаништето во Њујорк, туку крстарење со добра храна и музика.

Цената на билетот за крстарење за вечера во Њујорк вклучува вкусно шведска маса со производи како што се кратки ребра од говедско месо, цело печено свинско филе, филе од Атлантик бакалар во рерна, а исто така и пилешко мед и сусам.

Освен овие, можете да вкусите и повеќе вкусни салати како што се салата од спанаќ и кељ, салата од печена црвена репка и омилената салата од орзо и ловоров ракчиња на сите.

Ако имате слатко, многу десерти се исто така достапни како дел од вечерата на шведска маса.

Гостите можат да изберат од торта и јагоди од лимон, пена од ванила и сос од малини, црвен кадифе и чоколаден пудинг и омилениот пудинг од карамел јаболко на децата.

Духот на Њујорк во близина на Статуата на слободата
Слика: Spiritcruises.com

Ако не сте за десерти, само нарачајте шолја кафе, топол чај или ладен чај и расположете се за неверојатни погледи на хоризонтот на Њујорк.

Зашто ќе крстарите покрај светски познатите знаменитости како што се Емпајер Стејт Билдинг, Бруклинскиот мост, Статуата на слободата и новиот Светски трговски центар Еден.

Ова крстарење за вечера во Њујорк е вашата можност да видите како градот Њујорк оживува додека сонцето заоѓа во позадина.

Дали би сакале истото искуство, но во текот на денот? Оди напред и резервирај a крстарење за ручек или бранч крстарење.


Вратете се на почетокот


Опции за надградба

Крузот за вечера со духот на Њујорк е прилично флексибилен.

Ако сакате да додадете нешто дополнително во вашето искуство со крстарење, можете да го сторите тоа пред да започне патувањето или додека е вклучено.

Постојат многу опции за надградба.

Редовното шведска маса за вечера не вклучува алкохолни пијалоци, но можете да купите коктели, вино и пиво од барот за готовина.

Можете исто така да се погрижите да добиете одличен поглед на градот со избирање на резервација на прозорска маса.

Еве сеопфатен список на сите надградби достапни на крстарењето за вечера во Њујорк.

Слободно надградете го штом сте на бродот (се прифаќаат само картички).

Надградба од прва класа

Со доплата од 54.90 УСД за секој возрасен гостин, можете да го надградите вашиот пакет до прва класа на вашето блескаво крстарење за вечера во NYC Skyline.

Како носител на билети за крстарење од прва класа, ќе се квалификувате за -

 • Чаша шампањ за добредојде (една по лице)
 • Ликери на горната полица за време на крстарењето
 • Целосен избор на пива, коктели и домашни вина
 • Најдоброто од готвачкиот коктел со ракчиња
 • Маса за големината на вашата забава (ако сте двајца гости, ќе добиете маса за двајца итн.)

Романса за двајца вечера надградба

Ако сте пар кој сака да го направи незаборавно, побарајте ја оваа надградба кога сте на крстарењето.

За вкупно 89.90 УСД, ќе добиете:

 • Едно шише шампањ Wycliff California
 • Букет од половина дузина рози
 • Две флејти за спомен за да можете да ги носите спомените
 • Маса за двајца за приватна вечера

Пакет билети за пијалоци од платина

За 45 американски долари, оваа надградба на крстарење за вечера во Њујорк ви дава билети за четири пијалоци.

И добивате пристап до алкохолни пијалоци од најгорната полица, целосен избор на пива, коктели и домашни вина.

Останатите две надградби на крстарењето за вечера Spirit of New York се надградбата со коктел со ракчиња за 11.95 американски долари и надградбата за пансионална фотографија за 22.96 американски долари.

Сите овие надградби може да се направат на бродот за крстарење. Оди напред и резервирајте го крстарењето за вечера!


Вратете се на почетокот


Забава на Духот на Њујорк

Игри на крстарење за вечера

Dinner Cruise NYC не е само за јадење и гледање на хоризонтот. Има и квалитетна забава.

Диџеј во живо го следи темпото за време на крстарењето. Подот за танцување е достапен за да можете да истресете нога или две ако сакате.

Ако танцувањето не е ваша работа, пробајте ги џиновските Jenga, Shuffleboard или Foosball.

Играњето на овие игри со вашите пријатели и семејството (или странци!) е сигурен начин да го подигнете расположението.

Добра храна, брилијантно разгледување и одлична забава. Што повеќе можете да побарате од крстарење за вечера?


Вратете се на почетокот


Осврти за крстарење за вечера во Њујорк

Прегледите за крстарење за вечера во Њујорк се прилично позитивни насекаде.

Гостите особено се радуваа на квалитетот на храната, амбиентот на крстарењето и прекрасните погледи на Њујорк и на Статуата на слободата.

Преглед на Tripadvisor - Духот на Њујорк

Вчерашниот службениот времето корисниците го оценуваат крстарењето за вечера Spirit of New York до 4.5.

Yelp Review - Духот на Њујорк

Корисниците на Yelp отсекогаш се воздржувале од давање високи оценки. На Yelp Крстарењето со Spirit's Dinner во Њујорк е оценето со 3.5.


Вратете се на почетокот


Насоки до Spirit of New York

Пунктот за патување за крстарење со вечера со шведска маса во Њујорк е Челзи Пирс, Пјер 61, Њујорк, САД. Најдете насоки

Како да стигнете до Пјер 61, Челзи Пирс

Влегувањето за крстарењето за вечера во Њујорк се случува од централно лоциран Пјер 61 во Челзи Пирс.

Од Вестчестер, можете да одите по Saw Mill Parkway јужно до автопатот West Side и да продолжите на југ до 23th Street за да стигнете до Пјер 61, Chelsea Piers.

Ако сте во Лонг Ајленд, одете на автопатот Лонг Ајленд до тунелот Мидтаун. Оттаму, одете на 34-та улица и продолжете кон Пјер 61, Челзи Пирс.

Од Холандскиот тунел, сè што треба да направите е да стигнете до автопатот Вест Сајд Север. Потоа продолжете до 11th Ave и продолжете по два блока и свртете лево кон улицата 24, а потоа кон автопатот West Side. Од таму па натаму, лоцирањето на Пјер 61, Челзи Пирс е прилично едноставно.

Патот од тунелот Линколн е многу полесен. Излезете од тунелот од автопатот Вест Сајд Југ и одете кон улицата 23 и Пјер 61.

Има многу директни автобуски линии, вклучувајќи го и автобусот бр. 23, кој може да ве однесе во Челзи Пирс.

Одете на маршрутите на метрото C, E, 1, N, M, F, R или 6 до станицата на подземната железница 23th Street.


Вратете се на почетокот


Паркинг Духот на Њујорк

Иако е достапно самостојно паркирање на пристаништата на Челзи, препорачливо е да ја изберете опцијата за претходно резервирано паркирање преку апликацијата Spot Hero Parking.

За да го резервирате вашето место за паркирање, посетете ја Страна за паркирање на Spirit of New York SpotHero.

Цените што се нудат се за 50% помали кога резервирате однапред од она што го плаќате доколку стигнете директно таму.

Ако сакате сами да се паркирате, проверете ги најновите цени на Chelseapiers.com.


Вратете се на почетокот


Совети за вечера за крстарење по реката Њујорк

Дозволете ни да ви дадеме неколку инсајдерски совети пред вас резервирајте го крстарењето за вечера во Њујорк.

 • Палубите на чамците се контролирани со клима, што значи дека нема да ја почувствувате топлината во текот на летните месеци
 • Влезот е бесплатен за деца под три години
 • Само картички се прифаќаат за надградби или купувања за време на крстарењето за вечера
 • Сите купени билети за крстарење за вечера Spirit of New York се неповратни. Меѓутоа, ако сте голема група, можете да ги презакажете вашите датуми
 • Ако крстарите со десет или повеќе пријатели или членови на семејството, може да седите на повеќе маси.
 • Ако ви треба помош при качување или пристап до инвалидска количка, контактирајте го тимот на Spirit of New York на 866-483-3866
 • Ако имате алергии на храна, контактирајте го тимот на Spirit of New York на 866-483-3866 и информирајте ги однапред

Препорачана
Работи што треба да ги направите за парови во Лас Вегас
Најдобрите крстарења од Њујорк

# Empire State Building
# Статуата на слободата
# Митрополитот Музејот на уметност
# Една светска опсерваторија
# Врв на карпата
# 9/11 Спомен и музеј
# Музеј за модерна уметност
# Смел музеј
# Гугенхајм музеј
# Зоолошка градина во Бронкс
# Зоолошка градина во Централ Парк
# Зоолошката градина во Квинс
# Зоолошка градина во Парк Проспект
# Ботаничка градина во Newујорк
# Американски музеј за природна историја
# Еџ Хадсон Јардс
# Дворови на брод Хадсон
# Музеј на сладолед
# BlueMan Group NYC

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Њујорк

1 мисла за „Крстарење за вечера со духот на Њујорк – цена, надградби, храна и пијалоци, рецензии“

 1. Групна вечера и крстарење. Пред неколку години имав состанок во Хајат Џерси Шор. Имав крстарење на вечера со Spirit. Духот ја собра групата во Хајат - крстарење за вечера - враќање на пристаништето на Хајат. Заинтересиран сум да го направам ова повторно. Можете ли да ме молам телефонски број или адреса на е-пошта до која би можел да се обратам.
  Групата би била околу (225) ppl.

  Бет Крауч
  Captive Resources, LLC
  bcrouch@captiveresources.com

Коментарите се затворени.