Почетна » Романтични празници » Денот на вљубените 2023 година во Лас Вегас

Денот на вљубените 2024 година во Лас Вегас – Романтични работи што треба да се прават

4.8
(137)

Денот на вљубените е популарно време за посета на Лас Вегас, бидејќи има многу романтични активности и настани во кои можете да уживате со вашиот значаен другар.

Денот на вљубените 2024 година во Лас Вегас е примамлив колку и да звучи.

Градот на гревот е најдоброто место за да го прославите Денот на љубовниците со вашиот партнер секоја година.

Многу настани, секси шоуа, спектакуларни глетки и самиот град Лас Вегас се комбинираат за да го направат совршена дестинација за прославата на Денот на вљубените во 2024 година.

Ако сакате да го надминете Денот на вљубените, Лас Вегас ви нуди и можност да се венчате!

Тоа е локација број еден за венчавка во САД. Само кажувам.

Ако ја обожавате вашата сакана (а не се сомневаме!), ќе сакате да ја разгалите со сите романтични изненадувања што Лас Вегас ги нуди.

Многу млади заљубени парови ќе се соберат во градот на гревот за да го прослават најромантичниот ден во годината - 14 февруари 2024 година.

Ако планирате да го поминете Денот на вљубените 2024 година во Лас Вегас, планирањето и резервирањето на какви било активности или резервации однапред е добра идеја за да избегнете разочарување.

Содржина

Работи што треба да ги направите на Денот на вљубените во Лас Вегас

Еве ги нашите препорачани 13 романтични работи што треба да ги направите за време на вашата недела на вљубените во 2024 година во Лас Вегас.

Гледајте ги магичните фонтани Белаџо

Фонтаните Белаџо во Лас Вегас
Espiegle / Getty Images

Ништо не може да биде поромантично од гледањето на магично убавите, танцувачки фонтани со вашиот Валентин покрај вас.

Бонусот е што оваа фонтана во хотелот Белаџо е потполно бесплатна.

На Денот на вљубените, може да биде многу преполно, затоа одете пред време за да најдете убаво романтично место за себе.


Вратете се на почетокот


Посетете ја Ајфеловата кула во Лас Вегас

Ајфеловата кула во Лас Вегас
FVA2105 / Pixabay

Не треба да одите во Париз за да и дадете на вашата згодна дама еден романтичен бакнеж во сенката на Ајфеловата кула бидејќи Лас Вегас има своја реплика.

На овој Ден на вљубените, не пропуштајте ја шансата да се бакнувате или да танцувате во сенката на Ајфеловата кула во Лас Вегас.

Не обвинувајте нè ако вашиот Валентин заврши со запросување.

Ајфеловата кула дава најдобар поглед на лентата Лас Вегас, што е бонус.


Вратете се на почетокот


Гледајте секс шоу со партнерот

Секс шоуата во Лас Вегас се посекси од вашите фантазии.

Гледањето на едно такво шоу на Денот на вљубените оваа година е жешка работа, бидејќи тоа сигурно ќе доведе до стриминг топла акција во вашиот хотелски кревет.

Некои од најпопуларните секс шоуа во Лас Вегас се Crazy Girls и Zombie Burlesque на Planet Hollywood, X Burlesque во Flamingo, Magic Mike во Hard Rock, Thunder From Down Under во Excalibur, Fantasy во Луксор, Absinthe во Цезар Палас и Zumanity во Њу. Јорк.

Не сакаш? Нема проблем, проверете го ова Стриптизер 101 Час за танцување на шипка.


Вратете се на почетокот


Споделете кабина во High Roller

Денот на вљубените во Хај Ролер Лас Вегас
Слика: Surrealnightlife.com

Linq висок валјак е одличен начин да се погледне спектакуларниот поглед од 360 степени на градот Лас Вегас. 

Паровите можат да се релаксираат во климатизирана кабина и да уживаат во глетките на Лас Вегас Стрип и околните области од највисокото тркало за набљудување во светот.

За да го направите вашиот Ден на вљубените во 2024 година уште поспецијален, можете да се одлучите за Билет за Happy Hour на Хај Ролер, со што добивате кабина со отворен бар и неограничени пијалоци.


Вратете се на почетокот


Добијте наплив на адреналин заедно

За да го направите вашиот Ден на вљубените 2024 година возбудлива, комбинирајте забава во затворен простор со возбуда на отворено.

Fly LINQ Zipline е најновата атракција полна со адреналин претставена во Лас Вегас.

Во ова искуство, дел од LINQ Hotel & Casino, посетителите се спуштаат од 12 ката над шеталиштето LINQ во близина на булеварот Лас Вегас и завршуваат кај LINQ High Roller.

Младите парови го сакаат ова искуство.

Бидејќи и Fly LINQ Zipline + LINQ High Roller се на шеталиштето LINQ, посетителите кои имаат време на рака и не се на буџетски одмор купете ги двата билети


Вратете се на почетокот


Прошетајте по лентата Лас Вегас

Посетете го Лас Вегас Стрип на Денот на вљубените
Слика: Blog.vegas.com

Лас Вегас Стрип е срцето на градот Лас Вегас.

Има многу работи што треба да се направат во оваа енергична област.

Динамична низа продавници, ресторани и барови, реплика на Статуата на слободата, хоризонтот на Големото јаболко и многу други знаменитости што треба да се истражат и уживаат.

Оваа лента во Лас Вегас е долга скоро 7 километри (4.4 милји), па планирајте соодветно.


Вратете се на почетокот


Летајте над Големиот Кањон со хеликоптер

Големиот Кањон е едно од светските природни чуда и му биле потребни милиони години во создавањето.

Помеѓу 8 и 5 часот има бројни тури со хеликоптери над овој природен феномен.

Додека хеликоптерот нурнува во најширокиот и најдлабокиот дел на Големиот Кањон, вашиот партнер е обврзан да ви ја подаде раката и да ја притисне.

Некои од овие тури вклучуваат само летање над Големиот Кањон, некои вклучуваат слетување со убав романтичен пикник, а некои вклучуваат уште една активност.

Ова е искуство кое се случува еднаш во животот и една од најдобрите работи што може да ги направите со вашиот Валентин во Лас Вегас.

Паровите можат да се одлучат за различни тури со хеликоптери на Големиот Кањон, во зависност од нивните преференции. 

Обиколки преку Западен Рим

Обиколки преку јужниот раб


Вратете се на почетокот


Заедно обиколете го Големиот Кањон

Патување со тренер во Гранд Кањон на Денот на вљубените
Слика: Grayline.com

Ако сте на еднонеделен романтичен одмор во Лас Вегас, ви предлагаме да одите на 14-часовната обиколка на националниот парк Гранд Кањон.

Овој луксузен тренер ќе ве однесе низ браната Хувер, Југозападната пустина и Големиот Кањон и ќе застане на најдобрите места за фотографии.

Оваа романтична авантура во луксузен тренер е само одмор што ви треба од сјајот и гламурот на лентата во Лас Вегас.

Можете да ја комбинирате вашата посета на Големиот Кањон со посета на SkyWalk, попатна посета на браната Хувер или хеликоптерска обиколка на природното чудо.


Вратете се на почетокот


Партнерирајте со вашиот љубовник и спасете го светот

Патување на Денот на вљубените во станицата Avengers во Лас Вегас
Слика: Hypeandstuff.com

Marvel Avengers STATION е задолжителна посета за љубителите на стриповите.

Најдобриот дел од посетата на ова место беше борбата против Ултрон на крајот од оваа турнеја.

Да тоа е точно. Треба да ја преземете улогата на еден од членовите на тимот на Avengers и да се борите со Ultron.

За време на оваа борба на доброто над злото, вашиот партнер ќе биде со вас - правејќи го тоа исплатливо.

Сепак, пред борбата со Ултрон, можете да уживате во експонати како оригинални костими, приказни, архивски материјал итн.

Оваа активност е вклучена во Лас Вегас Explorer Pass.


Вратете се на почетокот


Падобран во Големиот Кањон

Работа за Денот на вљубените во Лас Вегас
Слика: Redrockskydiving.com

Велат препуштањето во авантура заедно со партнерот ја продлабочува врската.

Затоа, на 14 февруари 2024 година, ви предлагаме да го земете вашиот партнер на искуство со падобран во Големиот Кањон.

Времетраењето на летот и нуркање е само 30-45 минути, што значи дека се што ви треба е половина ден.

Заработете некои сериозни права за фалење со скокање со падобран како двојка.

Скокањето со падобран е највозбудливата и најадреналинската активност во светот...сега замислете да го правите тоа во Големиот Кањон.

Дали знаете некој пријател кој може да го победи тоа?


Вратете се на почетокот


Авантура со падобран во затворен простор

Искусете ја возбудата од слободното паѓање без да ја напуштите земјата со авантура со падобран во затворен простор во Лас Вегас.

Влезете во вертикален тунел за ветер и почувствувајте го напливот на ветрот додека ве крева од вашите нозе, повторувајќи ја сензацијата на вистински скок со падобран.

Стручни инструктори се при рака да ве водат низ процесот, обезбедувајќи безбедно и возбудливо возење.


Вратете се на почетокот


Патувајте низ градот со ноќен автобус

Уживајте во магичната 3-часовна голема автобуска тура во Лас Вегас, отворена врвна ноќна тура на Денот на вљубените.

Влезете во двокатен автобус со отворен покрив додека сонцето заоѓа и градот свети.

Ќе крстарите по познатиот Лас Вегас Стрип, поминувајќи ги иконските знаменитости како MGM Grand, Белаџо и палатата Цезар и уживајќи во прекрасните погледи на хоризонтот на градот.

Експертските водичи споделуваат интересни приказни за Лас Вегас, а вие можете да скокате и исклучувате на постојки за да го истражите живиот ноќен живот, да вечерате во врвни ресторани или да ја пробате вашата среќа во казина.

Тоа е совршен начин да поминете романтична вечер и да создадете трајни спомени.


Вратете се на почетокот


Одете на турнеја во дините со ATV

Искусете ја возбудата на пустината со стил со турнејата во Дините во Лас Вегас од ATV.

Оставете го градот зад себе и истражете ги прекрасните пустински дини на солиден ATV.

Ќе се возите преку дини, ќе се справувате со карпести патеки и ќе видите уникатни пустински растенија и животни.

Водичите ќе ве чуваат безбедни и ќе се погрижат да си поминете одлично.

Тоа е уникатен и забавен начин да се прослави Денот на вљубените во Лас Вегас.


Вратете се на почетокот


Добијте го Лас Вегас Explorer Pass

Купете картичка Las Vegas Explorer на Денот на вљубените

Што може да биде поромантично од тоа да не се грижите за трошоците и слободно да се шетате низ Лас Вегас?

Познато е дека попаметните романтични парови одат на Las Vegas Explorers Pass, што ја прави вашата недела на Денот на вљубените многу поспецијална.

Со оваа пропусница, гарантиран ви е бесплатен влез во повеќе од 30 атракции во градот на гревот.

Некои врвни атракции се - турнејата со браната Хувер, искуството на Ајфеловата кула и Вегас! The Show, Marvel Avengers S.T.A.T.I.O.N, Rockstar Club Tour, LINQ High Roller, Pet Theatre, Zombie Burlesque итн.


Вратете се на почетокот


Романтични ресторани

Во Лас Вегас има многу елегантни и романтични ресторани.

Појадок, ручек или вечера во еден од овие ресторани кои нудат елегантна храна, неверојатен поглед и елегантен амбиент ќе му се допаднат на вашиот партнер.

Прославете го Денот на вљубените 2024 година во еден од овие романтични ресторани во Лас Вегас.

Бидејќи Лас Вегас има дополнителни посетители за време на неделата на Денот на вљубените, јавете се за резервации.

Париз Лас Вегас

Што ако не можете да си дозволите да бидете во Париз и Лас Вегас истовремено?

Можете да вечерате во репликата на Ајфеловата кула во Лас Вегас и да се забавувате исто како и патувањето во Париз. Па, скоро.

Неверојатните погледи на лентата Лас Вегас и фонтаните Белаџо преку улицата работат како бонус.

на Париз Лас Вегас ресторанот е многу погоден за предлог - затоа јавете се однапред и планирајте ако сакате.

Имаат бројни пакети за заљубени парови - прашајте.

Врвот на светот во Стратосфера

Овој ресторан се вика На врвот на светот со причина. Се наоѓа на 800 стапки над Стрип и нуди неверојатен поглед на долината Лас Вегас.

Уникатноста на овој ресторан е што се ротира за 360 степени додека јадете.

Овој Ден на вљубените 2024 година, испланирајте романтична вечера на зајдисонце - и ќе сакате да доаѓате повторно секоја година.

Достапно е професионално фотографирање доколку сакате вашата вечер да биде овековечена во вечноста.

Ализе кај палмите

ресторан Ализе се наоѓа на 56-ти кат на Палмс.

Неговите прозорци од подот до таванот нудат прекрасен поглед на лентата Лас Вегас подолу.

Готвачот Андре Рочат, првиот славен готвач од Лас Вегас, го создаде овој ресторан.

Во ресторанот се служи одлична француска кујна, токму вистинската кујна за романтична вечер со ваш љубовен интерес.

Лаго во Белаџо

Ако сакате да го воодушевите Валентин оваа година, однесете ги Лаго во Белаџо.

Препорачуваме две места во ресторанот - маса покрај прозорецот или една на внатрешен двор.

Ова се најомилените места затоа што можете да погледнете надолу кон прекрасните погледи на Ајфеловата кула во Париз Лас Вегас и фонтаните Белаџо.

Готвачот Џулијан Серано служи италијанска храна и специјализирани морски плодови, кои вие и вашиот состанок ќе ви се допаднат.

Визбата на Хуго во четири кралици

Ако сте расположени за класично гурманско јадење во Лас Вегас, одлучете се Визбата на Хуго.

Овој ресторан во центарот на градот е создаден за романтичарите од стариот свет.

Зошто инаку ресторанот би им подарил рози на сите дами што влегле?

Што се однесува до храната, тоа е претежно морска храна, стекови, јагнешко и пилешко.

Салатата на Hugo на маса е вклучена во секое главно јадење.

Се состои од ромска зелена салата, домат, артишок, печурки, сечкани тврдо варени јајца, сино сирење и ловоров ракчиња.

Усната, нели?


Вратете се на почетокот


Романтични хотели

Сите хотели во Лас Вегас се романтични.

Само што некои се поромантични од другите.

Ова е нашиот избор на најромантичните хотели во Лас Вегас за млади парови.

Ако сакате да ја направите вашата прослава на Денот на вљубените во Лас Вегас голем успех, изберете еден од долунаведените хотели.

Мандарински ориентален

Овој хотел е најдоброто место за престој во Лас Вегас.

Тоа е најдобриот хотел што може да се купи со пари.

Корисниот персонал ќе ја направи секоја минута од вашиот престој незаборавна, а секој потрошен денар вреди.

Ако сакате Денот на вљубените во чист луксуз, нема подобро место од мандаринскиот ориентал.

адреса: 3752 Лас Вегас булевар Југ, Лас Вегас, NV 89109

ARIA Sky Suits

Секоја ваша желба ќе биде исполнета овде во Sky Suits.

Услугата е многу лична и ефикасна.

Не мора да стоите во редот за пријавување.

Собите, апартманите и рестораните се многу луксузни, а вие ќе го добиете најдобриот луксуз од вашите пари.

адреса: 3730 Las Vegas Blvd., во ARIA Resort & Casino, Лас Вегас, NV 89158

Четири годишни времиња Хотелот

Тоа е прекрасно место за да го поминете Денот на вљубените во луксуз и удобност.

Луѓето кои биле тука го паметат ова место како нивен втор дом.

адреса: 3960 Las Vegas Blvd S, Лас Вегас, NV 89119

Кромвел

Ова е убав бутик хотел во средината на Стрип каде собите се убави, а персоналот е пријателски.

Тоа е одлично место ако сакате да го направите вашиот Ден на вљубените во 2024 година посебен.

адреса: 3595 Лас Вегас булевар Југ, Лас Вегас, NV 89109

Вин Лас Вегас

Прекрасни соби, одличен персонал, фантастична услуга...сето тоа ве чека во Wynn Las Vegas.

Резервирајте го ова место во Лас Вегас за Денот на вљубените во 2024 година.

адреса: 3131 Лас Вегас булевар Југ, Лас Вегас, NV 89109

Најдобри градови во САД за прослава на Денот на вљубените

Бостон Мајами Њу Орлеанс
Чикаго Лас Вегас Сиетл
Филаделфија Сан Франциско Орландо
Сан Диего Њујорк Лос Анџелес
Сан Антонио Денвер Остин
Тампа Нешвил Хаваи
Хјустон Минеаполис Далас
Атланта Шарлот Кливленд
Питсбург Сент Луис Детроит

Дополнително читање

Денот на вљубените во Париз
Денот на вљубените во Венеција
Денот на вљубените во Барселона
Денот на вљубените во Амстердам
Најдобрите места за меден месец во светот
Романтични места за да ја земете вашата девојка или сопруга

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар