Почетна » Празници со крстарење » Најдобрите крстарења од Њујорк - Менхетен, Бруклин и Кејп Либерти

Најдобрите крстарења од Њујорк - Менхетен, Бруклин и Кејп Либерти

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(136)

Можеби најпрометниот и најпроцутниот град во светот, Њујорк е појдовна точка за бројни бродови за крстарење.

Кога станува збор за најдобрите крстарења од Њујорк, ќе бидете разгалени за избор.

Од крстарења во последен момент до возбудливи пакети за крстарења, има многу што да понуди пристаништето Њујорк.

Постојат две главни придобивки за резервирање на одмор за крстарење од Њујорк. Прво, можете да го здружите вашето крстарење со еднонеделен одмор Њујорк.

Второ, имате избор од три пристаништа од кои треба да тргнете - терминалите Бруклин и Менхетен и Кејп Либерти лоциран во Бајон, Њу Џерси.

Најдобрите крстарења од Њујорк

Од Њујорк, можете да крстарите до буквално секој дел од светот.

Има многу крстарења за некои од блиските дестинации како што се Бахамите, Бермудите, Канада, Нова Англија, Карибите и други градови во САД.

Покрај овие блиски дестинации, има редовни крстарења до далечните европски градови, азиските градови, како и светските крстарења.

Затоа, ако изберете Њујорк пристаниште како домашен пристаниште, станува тешко да се избере дестинација за крстарење.

Пристаништа за крстарење за крстарења од Њујорк

Ако планирате да резервирате крстарење од Њујорк, можеби ќе треба да се качите на вашето крстарење од еден од трите терминали за крстарење во Њујорк.

1. Терминал за крстарење во Менхетен

Терминал за крстарење на Менхетен веќе долго време им помага на патниците на крстарењето да се качат и слегуваат.

Можеби подолг од кој било друг терминал во САД.

Пред една деценија, милиони беа инвестирани за надградба на објектот и оттогаш стана еден од најдобрите терминали за крстарење во светот.

Од денес, Pier 88 и Pier 90 опслужуваат некои од најголемите бродови во светот.

Ако сте стигнале рано, во близина има бројни хотели за удобен престој.

Тајмс Сквер, Централ Парк и Метрополитен музејот за ликовни уметности се некои од атракциите во близина на овој терминал.

2. Терминал за крстарење во Бруклин

на Терминал за крстарење во Бруклин е наградуван дом пристаниште. Отворен е во 2006 година и оттука е нов со најсовремени објекти.

Ако пристигнете рано, можете да ги искористите многуте хотели во близина на терминалот за крстарење во Бруклин. Тие се движат од мали бутик хотели до големи луксузни хотели.

Терминалот во Бруклин е во областа Црвена Кука, која е едно од местата за херпес во градот.

Атракции во близина ги вклучуваат островот Кони, шеталиштето Бруклин Хајтс и музејот Стара Камена куќа.

3. Круз пристаниште Кејп Либерти

Пристаништето за крстарење Кејп Либерти е познато и како Порт Либерти и Круз Порт Бајон.

Се наоѓа во Бајон, Њу Џерси на северната страна од 3 километри долгиот пристаниште на MOTBY.

Крузните линии Royal Caribbean и Celebrity Cruises имаат многу бродови кои пловат од ова пристаниште.

Ако имате опција, ви предлагаме да отпловите Круз пристаниште Кејп Либерти бидејќи нуди прекрасен поглед на Статуата на слободата, пристаништето во Њујорк и хоризонтот на Менхетен додека вашиот брод заминува или влегува во пристаништето.

Најдобрите крстарења од Њујорк

Проверете ги нашите најдобри десет крстарења кои пловат од Њујорк.

1. Кристална симфонија

Линија за крстарење: Кристални крстарења

Кристалната симфонија беше лансирана во 1995 година, но беше подложена на реновирање во 2014 година.

Поради ова дотерување, Кристална симфонија сега е број еден меѓу најдобрите крстарења што поаѓаат од Њујорк.

Најдобрите плодови на дотерувањето се јавните површини, спа центар, фитнес градина на отворено, ресторани, казино и пијано бар. Погрижете се да ги додадете овие ставки во вашата маршрута за крстарење.

Crystal Symphony располага со 922 крстосувачи и вработува тим од 545 членови на екипажот за да обезбеди непречена, персонализирана услуга.

Убавите активности како часови по танц и фитнес програми ќе ве држат зафатени. Или можете да уживате во музичка изведба, откако ќе се опуштите во бањата.

Има девет ресторани на бродот, од кои посебно се споменува готвачот Нобу.

Зделките за крстарење за овој брод за крстарење може да вклучуваат или буџетски кабини или апартмани со поглед на океанот - зависи од тоа колку раскошен сакате да биде вашиот одмор.

Пентхаусите имаат дополнителни поволности како бесплатна храна, услуга на батлер и бесплатен интернет.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.55
Здравствен рејтинг: 4.0
Најдобро крстарење од Њујорк за: Слободни, Парови

2. Викиншко море

Круз на Викинг во Њујорк
Крузерот Викинг Море заминува од Њујорк. Слика: Vikingcruises.com

Линија за крстарење: Крстарења со океански океан

Viking Ocean Cruises е новодојденец кој патува со луксузни крстарења. Викиншко Море, вториот член на нивната флота, беше лансиран во 2016 година.

На овој брод се сместени 930 крстосувачи и 550 членови на екипажот, обезбедувајќи непрекината услуга.

Малата големина е исто така дизајнирана за пристап до помали пристаништа како Берген, Монтреал и Норвешка.

Сместувањата одговараат на сите вкусови. Најдобриот дел е што сите соби имаат балкони.

Ако сакате да уживате додека го резервирате договорот за крстарење, можете да ги искористите поволностите како приоритетна резервација за екскурзии, ресторани и спа третмани.

Ако ги сакате бањите, нордискиот спа центар со снежна пештера може да биде врв на вашата маршрута за крстарење.

Проверете го бесконечниот базен на крајот на бродот. Потопувањето овде ќе направи да се чувствувате како да пливате во самиот океан.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.5
Здравствен рејтинг: 4.0
Најдобро крстарење од Њујорк за: Слободни, Парови

3. Сребрен дух

Линија за крстарење: Крстарења со Силвердеа

Ако барате врвни крстарења кои започнуваат од Њујорк, а сакате и приватен клуб како искуство, Silver Spirit е вашиот најдобар избор.

Сребрен дух може да прими 608 патници, одржувајќи ја суштината на ексклузивноста. Има 376 членови на екипажот кои работат заедно за да обезбедат пофално искуство при крстарење.

Бродот има пристаништа на Карибите, Африка, Европа и Канада.

Сите соби гледаат кон океанот, а речиси сите имаат и приватни чардаци. Премиум асортиман на апартмани имаат батлер услуга и мини фрижидери.

Ова крстарење ќе биде задоволство за вашите пупки за вкус, бидејќи има шест ресторани на бродот кои нудат егзотични француски и азиски кујни.

Бањата се протега на 8,300 квадратни метри. Ако можете да се одвлечете од сета храна и пијалоци, искористете ги другите пристапи што ги вклучува вашиот пакет за крстарење - фитнес часови, курсеви за збогатување, игри во казино и настапи во живо.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.4
Здравствен рејтинг: 5.0
Најдобро крстарење од Њујорк за: Слободни, Парови, Групи.

4. Дизни Меџик

Линија за крстарење: Дизни Круз линија

Верно на своето име, на Дизни магија обезбедува свет на магична забава за целото семејство. Несомнено е дека ова е едно од највисоко оценетите крстарења кои заминуваат од Њујорк.

Disney Magic е најстариот во флотата на Disney Cruise Line, а сепак ги нуди сите производи на Disney.

Вашиот договор за крстарење ќе вклучува изведби во живо, спортска арена на отворено и три области за базен наменети за доенчиња.

Меџик е единствениот брод во флотата на Дизни со простор за дружење само за тинејџери наречен Чил.

Сепак, не е сè наменето за деца. Возрасните имаат посебни ресторани и други области наменети исклучиво за нив.

Повеќето од кабините имаат балкони или поглед на океанот. Апартманите доаѓаат со дополнителни привилегии како медиумски библиотеки и консиерж услуга.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.35
Здравствен рејтинг: 5.0
Најдобро крстарење од Њујорк за: Слободни, Парови, Семејства со деца

5. Сребрен ветер

Линија за крстарење: Крстарења со Силвердеа

Едно од најдобрите крстарења од Њујорк, Сребрен ветер е мал во споредба со повеќето бродови за крстарење.

Овој брод на Silversea Cruises може да прими само 296 патници, обезбедувајќи ја суштината на приватноста и луксузот. Соодносот на екипажот и гостите е 1:1.

Сите соби имаат поглед на океанот. Речиси 80 отсто имаат приватни балкони.

Вашиот пакет за крстарења во странство, овој брод ќе вклучува неограничено јадење во три ресторани на бродот.

Ако платите малку дополнително, можете да вечерате во специјализираниот ресторан Le Champagne.

Внатрешните активности вклучуваат фитнес часови и курсеви за збогатување.

Доколку претпочитате релаксиран план на крстарење, ви предлагаме да се обидете и да се опуштите во бањата. Навечер, посетете го казиното или баровите или гледајте настап во живо.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.3
Здравствен рејтинг: 4.0
Најдобро крстарење од Њујорк за: Слободни, Парови

6. марина

Линија за крстарење: Патувања за океанија

Крстарење со Марина во Њујорк
Океанија Марина која поаѓа од Њујорк е и интимна и луксузна во исто време. На крајот на краиштата, тој е дизајниран за познавачи на патувања. Слика: Cruisemapper.com

Со пристаништа во Европа, Јужна Америка и Карибите, Марина е оценета како едно од најдобрите крстарења што поаѓаат од Њујорк.

Марина Океанија сместува 1,250 патници и 800 членови на екипажот.

Се одликува со препознатливите атракции на Oceania Cruises, како што се Canyon Ranch SpaClub, голема библиотека и казино.

Има емисии во живо ноќе, часови по уметност и готвење во текот на денот.

Седумте ресторани на бродот нудат разновидна кујна, од француска до азиска.

Вашиот пакет за крстарење ќе вклучува удобно сместување. Премиум собите доаѓаат со повеќе поволности, како што се бесплатен шампањ и iPad-и во собата.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.25
Здравствен рејтинг: 5.0
Најдобро крстарење од Њујорк за: Слободни, Парови

Препорачано четиво
1. Најдобрите одмори за крстарење за семејства
2. Како да резервирате евтини одмори со крстарење

7. Seven Seas Navigator

Линија за крстарење: Регент седум морски крстарења

Првично лансиран во 1999 година, овој брод на Regent Seven Seas Cruises е меѓу најдобрите крстарења што започнуваат од Њујорк.

Навигатор на седум мориња беше реновиран во 2016 година, фејслифтинг што ги искористи јавните површини, кабинетите и рестораните.

Сместувајќи само 496 патници, Navigator нуди интимно крстарење и персонализирана услуга.

Апартманите имаат приватни чардаци, мермерни бањи и бесплатен Wi-Fi.

Има голема површина со базен, совршена за лежење на сонце. Барот на базенот е местото каде што гостите можат да се сретнат меѓу себе за опуштени игри и разговор.

Ако сакате, вашата маршрута за крстарење може да вклучува патувања во казината, настапи во живо и барови за одмор во вечерните часови.

На бродот има пет ресторани.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.25
Здравствен рејтинг: 4.0
Најдобро крстарење од Њујорк за: Слободни, Парови

8. Патување Азамара

Линија за крстарење: Крстареви со клуб Азамара

408 членови на екипажот опслужуваат 690 патници на мал, интимен брод за крстарење. Звучи како идеален одмор, нели? Токму тоа е Патување Азамара ви нуди.

Овој брод на Azamara Club Cruises ги има скоро сите капацитети достапни во големите бродови, но наместо бурната толпа, има пријатен, опуштен амбиент.

Сместувањето е раскошно. На бродот има шест ресторани, кои се движат од секојдневни до егзотични.

Ако вашиот пакет за крстарење е повеќе од седум ноќевања, можете да ја искористите бесплатната програма за културно потопување.

Музика во живо и живи игри во казиното ќе ги одржуваат вашите вечери забавни.

Има и спа и фитнес центар.

Големина на бродот: мали
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.2
Здравствен рејтинг: 3.5
Најдобро крстарење од Њујорк за: Слободни, Парови

9. Кралска принцеза

Линија за крстарење: Принцези крстарења

Крстарење на Royal Princess во Њујорк
Royal Princess е предводник на флотата на Princess, затоа бидете подготвени да бидете воодушевени од моментот кога ќе влезете во бродот за крстарење на пристаништето во Њујорк. Слика: dailymail.co.uk

на Кралска принцеза е меѓу поволните крстарења кои започнуваат од Њујорк.

Овој брод на Princess Cruises сместува 3,560 патници.

Беше лансиран во 2013 година и реновиран четири години подоцна, обезбедувајќи врвни удобности.

Врвот на оваа зделка за крстарење ќе биде SeaWalk и базенот на горниот дел.

The Walk е стаклена патека долга 28 метри што се протега надвор од бродот, нудејќи уникатен поглед на океанот.

Базенот прави да се чувствувате поблиску до небото.

Вашата маршрута за крстарење мора да вклучува посети на затворениот простор за возење, продавниците за бесцарина, казината и салоните.

Има едукативни програми за деца.

Има 13 ресторани, вклучувајќи обични трпезарии и специјалитет.

Кабините се помали во споредба со другите бродови, но добро наместени.

Принцезата има пристаништа на Карибите, Јужна Америка, Европа и Канада.

Големина на бродот: Големи
Цена на билети: Медиум
Вкупен пласман: 4.2
Здравствен рејтинг: 5.0
Најдобро крстарење од Њујорк за: Слободни, Парови, Групи, Семејства со деца

10. Ривиера

Линија за крстарење: Патувања за океанија

На овој брод се сместени 1,250 патници кои ги опслужуваат 800 членови на екипажот. Овој брод за крстарење Океанија е меѓу најдобрите крстарења што поаѓаат од Њујорк.

Сместување во Океанија ривиера се движи од пријатно до декадентно.

Опциите за јадење се разновидни, со седум ресторани на одборот. Има и неколку барови и салони.

Сите инклузивни пакети за крстарење може да се приспособат за да вклучуваат часови по сликање, СпаКлуб на ранчот Кањон и часови за готвење.

Повеќето активности на бродот се наменети за возрасни.

Ривиерата има кратки крстарења со пристаништа на Медитеранот и Карибите. Но, достапни се и крстарења подолги од 20 дена.

Големина на бродот: Медиум
Цена на билети: Високо
Вкупен пласман: 4.15
Здравствен рејтинг: 4.5
Најдобро крстарење од Њујорк за: Слободни, Парови

Има многу други крстарења кои заминуваат од Њујорк. Има прифатливи крстарења, како и поскапи.

Од кина до ресторани управувани од познати готвачи, овие крстарења нудат многу опции.

Без разлика дали барате 3-дневни крстарења или подолг одмор, пристаништето во Њујорк е вашата најдобра појдовна точка!

Извори

# Travel.usnews.com
# Cntraveler.com
# Thepointsguy.com
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Најдобрите крстарења од Бостон
2. Најдобрите крстарења од Балтимор
3. Најдобрите крстарења од Порт Канаверал
4. Најромантичните градови во САД за парови

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од