Почетна » Њујорк » RiseNY билети

RiseNY – билети, цени, тајмингот, што да очекуваме, ЧПП

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(189)

RiseNY е уникатен и фасцинантен додаток на импресивната колекција на музеи во Њујорк.

Ова извонредно чудо им нуди на посетителите возбудливо патување низ културната еволуција на градот и инспиративните изложбени галерии, а сето тоа го прикажува неверојатниот хоризонт на Њујорк.

Лоцирана на Менхетен, атракцијата располага со најсовремена технологија која ја оживува историјата на Њујорк.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за RiseNY.

RiseNY

Што да очекувате

Подгответе се за возбудливо патување од три дела низ најпознатите локации и моменти во Њујорк.

Тргнете на патување назад во времето со извонреден филм на наградуваниот документарец Рик Барнс, раскажан од Џеф Голдблум.

Направете интерактивна самоводена прошетка низ седумте изложбени галерии кои ја прикажуваат еволуцијата на ТВ, Бродвеј, музиката, модата, поп културата и повеќе од Градот што никогаш не спие.

Бидете фасцинирани од сознанијата за појавата на повеќекратните култури и индустрии на „Големото јаболко“, како што се Волстрит, Њујоршката берза, Тесла и многу повеќе.

Прицврстете се за возбудата од височините триесет стапки во проекционата купола од 180 степени, 40 стапки со снимки од воздух од 8К за да добиете птичја перспектива на најважните знаменитости на Њујорк, како што се Статуата на слободата, Централ парк, стадионот Јенки и многу повеќе.

Зголеменото возење со повеќе сетила нуди симулациски лет, овозможувајќи ви да нуркате, да се скршнувате и да се издигнувате додека физичките елементи како ветер, магла и мириси го зголемуваат искуството.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети

Билети за RiseNY Њујорк се достапни за купување на атракција или онлајн однапред.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите за билети на атракцијата.

Кога резервирате рано, го добивате и посакуваното време.

Бидејќи некои атракции продаваат ограничен број билети, тие може да се распродадат за време на шпицот.

Резервирањето рано, исто така, помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Оди на RiseNY страницата за резервации, изберете го претпочитаниот датум и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

По купувањето, билетите ќе ги добиете преку е-пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Покажете го е-билетот на вашиот паметен телефон на портата на денот на вашата посета и влезете во атракцијата.

RiseNY цените на билетите во Њујорк

RiseNY билети се по цена од 36 УСД за сите возрасни 13 години или постари.

Билетите за деца на возраст меѓу три и 12 години и постари граѓани 65 години или постари чинат 31 УСД.

Атракцијата, исто така, обезбедува ВИП билети за приоритетен пристап и отстапки за позиции во униформирани служби, т.е. Активна војска, ветерани, ЕМТ, пожарникари и полиција.

Деца под три години не се дозволени.

You can receive a full refund if you cancel your reservation at least 24 hours in advance.

билети за RiseNY NYC

билети за RiseNY NYC
Слика: Getyourguide.com

Дознајте за еволуцијата на Њујорк од 1904 година со гледање филм и експонати.

Бидете дел од уникатното искуство на RiseNY со „делумно возење, дел музеј“ со неговите фото-операции и галерии со сувенири и возење со симулација на летот со 46 седишта.

Сведочете ги променливите сезони и пејзажи во Њујорк додека се кревате во воздухот за совршена симулација во реално време.

Добијте бесплатен Wi-Fi и многу повеќе во RiseNY, каде забавата и учењето немаат крај.

Уживајте во беспрекорниот влез во сите галерии и експонати и пристап до возбудливо возење кое ќе ве однесе до нови височини.

Цени на билетите
Билет за возрасни (13+ години): САД $ 36
Детски билет (од 3 до 12 години): САД $ 31

Комбинирани билети

Комбинираните билети се најдобриот начин за истражување на Њујорк бидејќи ви дозволуваат да истражите повеќе атракции, кои обично се наоѓаат една до друга.

Можете да купите билети за RiseNY со Мадам Тисо Њујорк или Емпајер Стејт Билдинг.

Добијте огромни попусти до 10%, што го прави договор за крадење!

Мадам Тисо Њујорк + RiseNY

Мадам Тисо Њујорк + RiseNY
Слика: Tiqets.com

Во музејот Мадам Тисо во Њујорк, дружете се со ѕвездите и правете селфи со Одри Хепберн, Лејди Гага, Бред Пит и Кардашијан.

Влезете во светот на познатите личности додека се забавувате со Кардашијан или присуствувајте на Glow Gala на ексклузивен покрив во Њујорк.

Телепортирајте се во нов свет каде што ќе ги запознаете Барак Обама и Џорџ Вашингтон, ќе компонирате со Ендрју Лојд Вебер и ќе го измешате со Авичи.

Патувајте во Marvel Universe 4D и искусете специјални ефекти со вашите омилени ликови на Марвел.

Искусете ја Модната недела од првиот ред или направете селфи со вашите омилени восочни славни статуи.

Добијте ексклузивен попуст од 10% при резервирање на овој комбиниран билет.


Цена на билет: САД $ 76

RiseNY + Empire State Building

RiseNY + Empire State Building
Слика: Tiqets.com

Уживајте во неверојатниот поглед на најмногу шест држави од Empire State Building во Менхетен.

Со билети за 86-ти кат, истражете возбудливи уметнички експонати на обновениот 80-ти кат.

Најдете време за да направите незаборавни слики од Централ парк, Тајмс Сквер, Бруклинскиот мост и Светскиот трговски центар Еден.

Подобрете го вашето искуство со официјалната апликација Empire State Building и искористете го максимумот од вашата посета на една од вистинските знаменитости на Америка.

Добијте ексклузивен попуст од 10% при резервирање на овој комбиниран билет.


Цена на билет: $76

Заштедете време и пари! Купете New York CityPass и посетете 5 иконски атракции на Њујорк како Емпајер Стејт Билдинг, Меморијал и музеј 9/11, музеј Гугенхајм и многу други. Резервирајте сега и добијте до 40% попуст!


Вратете се на почетокот


Како да се постигне

RiseNY е во близина на Тајмс Сквер, спроти театарот Лицеум.

адреса: 160 W 45th St, Њујорк, NY 10036, САД. Најдете насоки!

Можете да стигнете до RiseNY со јавен превоз или автомобил.

Со автобус

Спуштете се на 7 Av/W 44 St Автобуска постојка, може да се сервисира со M7 или M104, за да стигнете до атракцијата.

RiseNY е на две минути пешачење од автобуската станица.

Со метро

Најблиската станица на метрото до точката за состанување за RiseNY NYC е Тајмс Сквер - улица 42, кој е достапен со линиите A, C, E, N, Q, R, W, 7, 1, 2, 3 и S.

Станицата е на четири минути пешачење од атракцијата.

Со автомобил

Ако возите со автомобил, вклучете Гугл мапи и започнете!

Можете да паркирате во близина со претходна резервација место за паркирање

Времиња

RiseNY е отворен за посетители во сите денови во неделата освен вторник.

Во понеделник, музејот се отвора во 10 часот и се затвора во 6 часот.

Во среда и четврток, музејот се отвора во 10 часот и се затвора во 6 часот.

Петок и сабота се денови со продолжено работно време, при што музејот е отворен во 9 часот и останува отворен до 9 часот.

Конечно, во недела, музејот се отвора во 9 часот и се затвора во 6 часот.

Колку долго трае искуството

Во просек, искуството со RiseNY трае од 60 до 90 минути.

Времетраењето може да се разликува врз основа на многу фактори, како што се бројот на посетители, сезона вон шпиц или шпиц итн.

Your ticket is valid for a whole day, so feel frree to explore at leisure.

Најдобро време за посета

Предлагаме да ја резервирате вашата турнеја во работен ден кога атракцијата е помалку зафатена за попријатна посета.

Утрото и доцните навечер имаат помалку посетители, а можете да ги посетите мирно.

Викендите и државните празници се најмногу преполни на атракцијата.

Најчесто поставувани прашања за RiseNY Њујорк

Може ли да ја презакажам мојата резервација во RiseNY?

Ако не можете да пристигнете на оригиналниот датум и време, можете да ги замените вашите билети за различен и попогоден датум и време со помош на сметкопотврда испратена до вас по купувањето. 
Сепак, можете да го замените вашиот билет само до 24 часа пред да го резервирате датумот.

Кое е последното време за прием во RiseNY?

Последен пат за влез со билет е 60 минути пред затворање на датумот наведен на вашиот билет.

Во кое време треба да пристигнам на денот на мојата резервација во RiseNY?

Мора да пристигнете 30 минути пред времето за резервација на датумот на вашиот билет.

Дали возењето во RiseNY е достапно за гостите со посебни потреби?

Додека возењето е достапно за инвалидска количка, гостите со посебни потреби мора да го носат појасот на возењето, да одржуваат независна исправена положба насекаде и да се осигураат дека протетичките уреди што можат да им наштетат на другите се прицврстени или отстранети. Подвижноста на екстремитетите и зглобовите е исто така неопходна, при што се бара член на семејството или пријател да помогне при префрлањето на гостинот при и исклучување.

Дали е дозволено фотографирање во RiseNY?

Да, можете да фотографирате во изложбениот дел на RiseNY. 
Сепак, од безбедносни причини, не можете да ги носите вашите мобилни телефони или фотоапарати на возење и да ги чувате во бесплатните кубиња на објектот. 

Популарни атракции во Њујорк

Empire State BuildingСтатуата на слободата
МЕТСпомен и музеј на 9 септември
Една светска опсерваторијаВрв на карпата
Смел музејМузеј за модерна уметност
Гугенхајм музејЗоолошка градина во Бронкс
Зоолошка градина во Централ ПаркДворови на брод Хадсон
Еџ Хадсон ЈардсБотаничка градина во Newујорк
Американски музеј за природна историјаМузеј на сладолед
Зоолошката градина во КвинсЗоолошка градина во Парк Проспект
Група на сини луѓеКрстарење за вечера со духот на Њујорк
Тури со хеликоптери во ЊујоркХарлем Госпел турнеја
Музеј на американската уметност ВитниМузеј Бруклин
Обиколка со глисер со кружна линијаМузеј на градот Newујорк
Круз на линијатаВудбери обични премиум места
Музеј на БродвејRiseNY
Самит Еден ВандербилтАРТЕХУЗА
Поднесувач на големо јаболкоЛуна парк во Кони Ајленд
Пешачка турнеја на улична уметност БушвикТематски парк Никелодеон Универзум
Тематски парк Никелодеон УниверзумРазглед на сексот и градот
Фотографска Њујорк

извор

# Riseny.co
# Timessquarenyc.org
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Њујорк

Оваа статија е истражувана и напишана од