Почетна » Чикаго » Билети за автобуска турнеја за криминал и мафија во Чикаго

Чикаго Crime and Mob Bus Tour – билети, цени, што да очекувате, тајмингот

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(186)

Човек не може да го посети Чикаго и да не биде привлечен од неговата историја на криминал и толпи.

Градот се појави како жариште на организираниот криминал за време на ерата на забраната во земјата (1920-1933).

Приказните за годините на организираниот криминал во Чикаго заработија речиси митски стаж во поп културата поради филмовите како „Недопирливите“, „Патот до пропаст“, ​​„Јавен непријател“, „Лицето на лузната“ на Пол Муни и многу други.

Затоа десетици илјади туристи секоја година одат на турнејата со автобуси во Чикаго.

Од сите криминални тури, најдоброто го нуди Chicago Crime Tours and Experiences LLC. 

Информиран туристички водич ве води низ некои од најозлогласените криминални места во Чикаго, вклучувајќи ги катедралата Holy Name, театарот за биографија и местото на бруталниот масакр на Денот на вљубените.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да резервирате билети за турнејата со автобуси во Чикаго.

Топ билети за турнеја со автобуси за криминал и мафија во Чикаго

# Билети за автобуска турнеја за криминал и толпа

# Чикаго гангстери и духови турнеја

Што да очекувате

Скокни на удобен климатизиран тренер за мафијашка турнеја од 90 минути до два часа, каде што ќе научиш за гангстерското потекло на Чикаго.

Возете низ Чикаго за да видите каде се дружеле насилниците како Ал Капоне, Недопирливите, Хими Вајс и Џон Дилингер.

Сведочете на централното градско подрачје на Чикаго познато како „The Loop“, каде што се појави и оперираше облеката на Ал Капоне од Чикаго.

Откријте ги најозлогласените населби во Чикаго опфатени со криминал, вклучително и Величествениот Миле, Линколн Парк, Стариот град, Голд Коуст и Јамката, и видете ги местата што некогаш биле жаришта на толпата активност.

Поминете покрај катедралата Holy Name и видете го местото на ужасниот масакр на Денот на Свети Валентин, каде седум членови на бандата Bugs Marone беа наредени до ѕид и убиени од ривалски мафијаши.

Ќе можете да излезете и да фотографирате пред историскиот суд каде што беа судени некои од најпознатите криминалци од Чикаго, како и да се вклучите во многу други забавни фото-операции.

Погледнете ги различните звучници (нелегални барови) кои работат во текот на времето и доживејте ги времињата со помош на видео снимки во автобусот.

Експертскиот водич постојано ќе додава контекст на локациите и ќе ве пополни со приказни додека вашиот автобус поминува низ многу иконски локации на Чикаго.

Каде да резервирате билети

Билети за Чикаго Криминал и Моб Бос Турс се достапни онлајн и во канцеларијата на туристичката агенција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите. 

Бидејќи турнејата Mob Boss може да продава само ограничени билети поради ограничувањата на местата, тие може да се распродадат за време на шпицот.

Резервирањето навреме помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Посетете ја страницата за резервации на билети за турнејата на криминалниот и мафијашкиот шеф во Чикаго, изберете го претпочитаниот датум и број на билети и веднаш купете ги билетите.

Откако ќе купите билети, тие се испорачуваат на вашата адреса за е-пошта.

Нема потреба да добивате отпечатоци од билетот. 

Покажете го е-билетот на вашиот паметен телефон на влезот и влезете.

Носете важечка лична карта со вас.

Цена на билет за турнеја на криминал и мафија

на Чикаго криминал и толпа автобус турнеја, општиот билет за сите возрасти од три години и повеќе чини 46 УСД

На доенчињата под три години не им се наплаќа ништо.

Алтернативно, ако претпочитате бавно и стабилно одење, можете да се одлучите за a Пешачка турнеја на гангстери и духови во Чикаго

Билетот за возрасни за сите возрасти помеѓу 18 и 64 години за оваа турнеја чини 35 УСД.

Младите меѓу седум и 17 години можат да добијат пристап од 17 американски долари

Постарите лица над 64 години можат да учествуваат со 25 американски долари, додека на децата под седум години не им се наплаќа ништо.

Билети за автобуска турнеја за криминал и толпа

Водич за време на турнејата за мафија и криминал во Чикаго
Слика: Chicagocrimetours.com

Овој билет за крим-турнеја во Чикаго вклучува превоз во луксузен автобуски автобус со контролирана температура. 

Професионален туристички водич и возач нуди коментари во живо во автобусот. 

Автобусот застанува на клучните можности за фотографирање и злогласните места на злосторството.

Ќе поминете и покрај многу знаменитости во Чикаго, покрај атракциите за крими турнеја.

Овој билет за автобуска турнеја за мафија и криминал вклучува квиз за криминал и историска видео снимка.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цената на билетот

Билет за возрасни (3+ години): САД $ 46

На доенчињата под 3 години не им се наплаќа ништо


Вратете се на почетокот


Чикаго гангстери и духови турнеја

Чикаго гангстери и духови турнеја
Getty Images

Овој билет ви нуди алтернатива каде што можете да одите на двочасовна пешачка обиколка низ забележливиот долен дел на Чикаго, ако не сакате да одите на турнеја со автобус.

Турнејата „Гангстери и духови“ во Чикаго е турнеја „два во едно“ каде што ја дознавате темната историја на градот, а исто така и за неговите страшни моменти.

Станува збор за турнеја со водич заснована на историја на чикашките гангстери и приказните за духови токму во познатиот округ Чикаго Loop Vice.

Историчар ве води низ важните знаменитости на градот и ви помага да отпатувате назад во времето до XNUMX-тите, кога Chicago Loop беше жариште за шверцери, говорници и гангстери како Ал Капоне.

Како дел од турнејата „Духови и гангстери“ во Чикаго, ќе ги посетите и Палмер Хаус, Конгресниот хотел и Алејата на смртта, кои некогаш биле гангстерски дружења.

Цената на билетот

Билети за возрасни (од 18 до 64 години): 35 УСД

Младински билет (од 7 до 17 години): 17 УСД

Сениори (65+ години): 25 УСД

Деца (до 6 години): слободен

Каде започнува турнејата за криминал

Турнејата со тренери започнува од НАДВОР 163 Е. Пирсон (ЈИ-страна на ул. Пирсон и Мичиген Аве). Најдете насоки

Автобус користен за време на турнејата за криминал во Чикаго
Слика: Chicagocrimetours.com

Автобусот е црвено-жолт и мора да пристигнете на местото на пикап најмалку десет минути порано за пријавување. Автобусот тргнува на време.

Како да стигнете до почетната точка со автобус

Мичиген и Чикаго Автобуските постојки се на само две минути пешачење од местото за пикап.

на Супериорен / Мичиген Автобуската станица е само три минути пешачење далеку

на Пирсон и Девит Автобуската станица е само четири минути пешачење далеку.

CTA автобуските линии 22, 36, 146, 147 и 151 застануваат во близина на почетната точка на турата.

Со воз

на Стоп на црвената линија „Авенија Чикаго“. е најблиската железничка станица „ЕЛ“, на само шест минути пешачење од местото за пикап.

Со автомобил

Автомобили за изнајмување и такси за изнајмување се лесно достапни во Чикаго.

Стави Гугл мапи и одете до почетната точка.

Паркинг на лице место е недостапен, но можете да најдете неколку паркинг места во близина.

Тајмингот на турнејата со автобуси на криминал и мафија

Автобуската турнеја за криминал и мафија во Чикаго започнува четири пати секој ден - 10 часот, 12 часот, 2 часот и 4 часот. 

Има смисла да ја резервирате турнејата однапред за да го добиете претпочитаниот временски простор. 

Колку време трае турнејата

На турнејата Chicago Crime and Mob Boss обично се потребни 90 до 120 минути за да се заврши.

Ако се одлучите за прошетката со гангстери и духови во Чикаго, ќе ви требаат два часа.

Најдобро време за посета

Најдобро време за да стигнете до точката за преземање е најмалку 15-20 минути пред поаѓање.

Ако доцните, туристичкиот автобус најверојатно ќе ве остави зад себе, наместо да го губите времето на другите патници.

Најчесто поставувани прашања за турнејата на шефот на мафија во Чикаго

Еве неколку ЧПП за турнеите на шефовите на криминал и мафија во Чикаго:

Каде можам да резервирам автобуска обиколка на Чикаго за злосторства и мафијашки шефови?

Можете да ја резервирате вашата турнеја преку Интернет или во канцелариите на туристичката агенција во Чикаго ДОО. Сепак, најзгодниот начин е да купете ги вашите билети онлајн, бидејќи ве спасува од мака на редици.

Што ако не претпочитам да патувам во автобус?

Ако не сакате двочасовно возење со автобус и сепак сакате да навлезете длабоко во светот на гангстерите од Чикаго, можете да резервирате Гангстери и духови 2-часовна пешачка тура предводена од стручен водич.

Дали Chicago Crime and Mob Boss Tour е пријателска со инвалидска количка?

За жал, турата вклучува искачување и спуштање по автобуски скали и не може да тврди дека е погодна за инвалидска количка.

Дали ќе има паузи за тоалет за време на турнејата?

Турата со автобус нема да застане за никакви паузи во тоалет.

Може ли да јадам и да пијам во автобус за време на турнејата во Чикаго за криминал и мафија?

Храна и пијалоци не се дозволени во автобусот.


Вратете се на почетокот


Тури за архитектура во Чикаго Институт за уметност во Чикаго
Skydeck Чикаго 360 Чикаго
Музеј на терен Турнеја на гангстери и духови
Криминал и толпа автобус турнеја Леголанд центар за откривање
Архитектонски центар во Чикаго Морнарица Пјер панорамско тркало
iFly Чикаго Историски музеј во Чикаго
Средновековен музеј за мачење Музејот на современа уметност
Групното шоу на синиот човек Музеј на хируршка наука
Музеј на илузии Чикаго Глисер Seaadog
Музеј на сладолед Воло музеј
Зоолошката градина Пеорија

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Чикаго

Оваа статија е истражувана и напишана од

Оставете коментар