Почетна » Чикаго » Билети за Центарот за откривање на Леголанд во Чикаго

Legoland Discovery Center Чикаго – билети, цени, што да очекуваме

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Чикаго

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(164)

Леголенд Дискавери Центарот Чикаго е врвното игралиште на Лего во затворено погодно за деца и возрасни. 

Различни станици и простори за игра ве чекаат да се восхитувате, да учествувате и да се обидете.

Атракцијата е наменета за деца на возраст од 3 до 10 години. За да влезат во местото, возрасните мора да донесат дете.

Иако Центарот за откривање на LEGOLAND во Чикаго е наменет за деца, неодоливите искуства со пиратите, нинџите, дивиот свет и витезите џедај никогаш не стареат.

Што да очекувате во Legoland Discovery Center

Веднаш повторно ќе го откриете вашето внатрешно дете благодарение на различните тематски возења и атракции кои комбинираат глупава забава, дива креативност и креативен тренинг на мозокот.

Како што денот се претвора во ноќ во Миниленд, гледајте воздушни бродови како се лизгаат низ небото додека кулите осветлуваат. 

Тоа е мала метропола изградена од 1.5 милиони LEGO коцки во кои би можеле да поминете цел ден истражувајќи.

Алтернативно, можете да се впуштите во авантура на отворено море со застрашувачки пирати на островот Pirate Adventure или да патувате назад во времето во земја на храбри витези во сјаен оклоп во Kingdom Quest.

Во LEGO Jungle Expedition, можете да сретнете тигри, нилски коњи, мајмуни и многу повеќе; 

Во LEGO® Friends Heartlake City, можете да го изградите градот од вашите соништа.

4D театар, возбудливи возења, забавни игри и средба и поздравување со омилените LEGO ликови на сите се меѓу атракциите.


Вратете се на почетокот


Влезни билети за LEGOLAND Чикаго

Запознајте се и поздравете во Леголанд Дискавери Центар Чикаго
Слика: Legolanddiscoverycentre.com

Овој билет Legoland Discovery Center Чикаго ви дава пропусница за целосен пристап за цел ден.

Додека резервирате билети, мора да го изберете времето на вашата посета.

Бидејќи ова е билет Skip the Line, можете да ги избегнете линиите на шалтерот за билети. 

На денот на вашата посета, можете да го покажете билетот за Центарот за откривање на вашиот мобилен телефон и да влезете. 

Онлајн билетите се поевтини од цената што ќе ја платите на влезот на атракцијата.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Младински билет (од 3 до 12 години): САД $ 26
Билет за возрасни (13+ години): САД $ 26
Само во комбинација со младински билет.

За деца под две години не е потребен билет.


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на Legoland Discovery Center

Обично, на Центар за откривање LEGOLAND® во Чикаго е најтивко после 2 часот.

Бидејќи атракцијата е популарна кај семејствата и децата, дозволен е само ограничен број гости внатре. 

Најдобар начин да се осигурате дека ќе ја добиете вашата шанса да влезете во посакуваното време е да го резервирате вашиот Билети за Центарот за откривање на Леголанд однапред. 

Повеќето посетители поминуваат два до три часа во Центарот за откривање Legoland во Чикаго, но откако ќе влезете внатре, можете да одлучите да се дружите онолку долго колку што сакате. 

За време на шпицот, може да има кратко време на чекање.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до Леголенд

Центарот за откривање LEGOLAND се наоѓа во улиците на Вудфилд, веднаш до трговскиот центар Вудфилд на раскрсницата на патот Хигинс и патот Мартингејл. 

Нејзината адреса е 601 N. Martingale Road, Suite 130, IL 60173, Schaumburg, Chicago. Најдете насоки

Добивањето јавен превоз е најдобриот начин да стигнете овде. 

  • Одете на CTA Blue Line до станицата Rosemont.
  • Трансфер до автобусот на Route 606 Pace.
  • Излезете во северозападниот транспортен центар. LEGOLAND Discovery Center се наоѓа директно преку улицата.

Ако планирате да возите до атракцијата, паркирајте во бесплатниот паркинг лоциран спроти киното AMC Loews.


Вратете се на почетокот


Тајмингот на Леголенд Чикаго

Legoland Discovery Center Чикаго е отворен од 10 до 5 часот во работните денови. 

За време на викендите работи од 10 до 7 часот.

Последниот влез е секогаш два часа пред затворањето. 

# Тури за архитектура во Чикаго
# Институт за уметност во Чикаго
# Музеј на терен
# SkyDeck Чикаго
# 360 Чикаго
# Турнеја на гангстери и духови
# Криминал и толпа автобус турнеја
# Архитектонски центар во Чикаго
# Морнарица Пјер панорамско тркало
# iFly Чикаго
# Историски музеј во Чикаго
# Средновековен музеј за мачење
# Музејот на современа уметност
# BlueMan Group Чикаго
# Музеј на хируршка наука

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Чикаго