Почетна » Чикаго » 360 билети во Чикаго

360 Чикаго – билети, цени, попусти, искуство со навалување, поглед на зајдисонце

4.7
(163)

360 CHICAGO е опсерваторија во култната зграда Џон Хенкок, која нуди фантастичен поглед од 360 степени на градот.

Оваа набљудувачка палуба на 305 метри (1000 стапки) е позната и како опсерваторија Џон Хенкок.

Најдобриот дел од опсерваторијата е 360 CHICAGO Tilt, каде што посетителите добиваат адреналин од глетки свртени надолу над The ​​Magnificent Mile и познатиот хоризонт на Чикаго.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете пред да купите билети за 360 Чикаго во центарот Џон Хенкок.

Што да очекувате на 360 Чикаго

Погледнете ја прекрасната градежна кула Џон Хенкок над вас, една од архитектонски најпочитуваните згради во градот познат по својата архитектура.

Земете еден од најбрзите лифтови во САД и зумирајте до 94-тиот кат, седејќи на величествени 314 метри (1030 стапки) на небото.

Сведоците на незаменливите погледи од 360 степени на хоризонтот и крајбрежјето на Чикаго од палубата за набљудување што обезбедува најсеопфатна гледна точка за набљудување на целиот Ветровит град.

Прошетајте по небото со неверојатен 3D мурал „Cloud Walk“ на подот.

Почувствувајте го вашиот скок на адреналин со застој во TILT, затворена подвижна платформа од стакло и челик која собира до осум посетители по циклус.

TILT ве суспендира надвор од ѕидовите на палубата за набљудување и постепено почнува да се наведнува нанапред до навалување од 30 степени, давајќи ви возбудлив удар додека лебдите над улиците во Чикаго.

Повратете се и уживајте во неколку пијалоци и закуски во Cloud Bar (Бар 94) на палубата за набљудување.

Тур Цената на билетот
Чикаго: 360 Чикаго за набљудување палубата Прескокнување на линијата билет САД $ 30
Чикаго: 360 Чикаго за набљудување на палубата Спип и погледни билет САД $ 44

Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети

Билети за 360 Чикаго во Центарот Џон Хенкок се достапни онлајн и на местото на одржување.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите. 

Бидејќи палубата за набљудување е популарна атракција, билетите може да се распродадат за време на шпицот.

Резервирањето навреме помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Посетете го билетот страница за резервации за 360 Чикаго, изберете го претпочитаниот датум, временската локација и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

Откако ќе купите билети, тие се испорачуваат на вашата адреса за е-пошта.

Нема потреба да добивате отпечатоци од билетот. 

Покажете го е-билетот на вашиот паметен телефон на влезот и влезете.

Носете важечка лична карта со вас.

360 Чикаго билети

на 360 Чикаго набљудување палубата Skip-the-Line билет, општиот билет за возраст над 12 години чини 30 УСД.

За деца од три до 11 години се наплаќа 20 американски долари.

За време на викендите (петок до недела), општиот билет чини 35 американски долари, а детскиот билет чини 23 американски долари.

На доенчињата под три години не им се наплаќа ништо.

на 360 Чикаго за набљудување на палубата Спип и погледни билет, билет за возрасни за сите возрасти од 21 и повеќе години чини 44 американски долари, а за викенди 49 американски долари.

Лица под 21 година не смеат да учествуваат во овој пакет.


Вратете се на почетокот


360 билети во Чикаго

Еве неколку опции од кои можете да изберете:

360 палубата за набљудување Прескокнете го линискиот билет

Ова се најпопуларните билети 360 CHICAGO.

Овој билет Skip-the-Line ви овозможува прием во опсерваторијата 360 CHICAGO во најкус можен рок.

Овој билет не ви обезбедува пристап до искуството TILT.

Откако ќе дојдете на местото на одржување, можете да го надградите вашиот билет за да го вклучите TILT за дополнителен надомест од 9-10 УСД.

360 CHICAGO Tilt има минимално ограничување на висината од 3.5 стапки (42 инчи).

360 Чикаго е достапен за корисници на инвалидска количка.

Цена на билетот (од понеделник до четврток)

Билет за возрасни (12+ години):  $30
Детски билет (од 3 до 11 години):  $20

Цена на билетот (петок до недела)

Билет за возрасни (12+ години):  $35
Детски билет (од 3 до 11 години):  $23

360 Набљудување палубата Sp and View билет

Овој билет ви овозможува пристап до сите поволности на билет Skip the Line, со дополнителна поволност од еден бесплатен пијалок по ваш избор од менито на Cloud Bar.

Трошокот за TILT не е дел од пакетот и може да се купи за дополнителен надомест од 9-10 УСД.

360 Чикаго е достапен за корисници на инвалидска количка.

Цени на билетите

Работни денови (21+ години): 44 УСД
Викенд (21+ години): 49 УСД

Некои посетители не се сигурни која опсерваторија сакаат да ја посетат - 360 Чикаго или Skydeck Чикаго.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до 360 Чикаго

360 CHICAGO се наоѓа на врвот на зградата Џон Хенкок, лоцирана на аголот на авенијата Мичиген и Делавер Плајс, и гледа на величествените милји во Чикаго.

360 Локација на Чикаго
Учтивост на картата: 360chicago.com

Адреса: 875 N Мичиген авенија, 94-ти кат, Чикаго. Најдете насоки

Со воз

За да стигнете до 360 CHICAGO, одете со L's Red Line до Метро станица во Чикаго.

Црвената линија понекогаш се нарекува линија Хауард-Дан Рајан или линија Север-Југ.

Од станицата, зградата Џон Хенкок е на само 0.65 км (0.40 милји), а растојанието можете да го пешачите за помалку од 10 минути.

Со автобус

Скокни до автобуските броеви 125, 146, 151 или 66 и слезете на автобуската постојка спомената во табелата подолу.

Автобус бр Автобуска постојка за да се спуштите
125 Миес Ван Дер Рое и Пирсон
146 Мичиген и костен
151 Мичиген и Пирсон
66 Чикаго и Мичиген
Со автомобил

Автомобили за изнајмување и такси за изнајмување се лесно достапни во Чикаго.

Стави Гугл мапи и отидете до 360 Чикаго во зградата Џон Хенкок.

Паркинг за 360 CHICAGO е достапен на 875 N гаража на авенијата Мичиген

Паркинг гаражата е лесно достапна од улицата Chestnut или Делавер Плајс од страната на зградата.

Ако ги покажете вашите билети од 360 ЧИКАГО, ќе добиете попуст од 5 долари на таксите за паркирање.

За да добиете до 50% попуст на цените за возење, резервирајте го вашето место за паркирање Апликација Spot Hero.

Divvy велосипеди

Програма за велосипеди на Divvy е системот за споделување велосипеди во Чикаго со илјадници велосипеди и стотици велосипедски станици.

Во рамките на одење од 360 ЧИКАГО, ќе најдете многу станици за велосипеди.

Лесно е да земете велосипед Divvy од една од станиците и да стигнете до оваа атракција.

360 Чикаго тајмингот

Набљудувачката палуба 360 CHICAGO се отвора во 9 часот и се затвора во 11 часот секој ден од годината.

Последниот влез во 360 CHICAGO е еден час пред затворањето.

Колку време трае 360 Чикаго

Посетителите обично поминуваат 45 минути до еден час уживајќи во погледите од палубата за набљудување 360 Чикаго.

Познато е дека некои туристи остануваат будни повеќе од 90 минути.

Ако не сте ги купиле вашите билети од 360 CHICAGO преку Интернет - треба да внесете 45 до 60 минути повеќе во линијата за билети.

Најдобро време за посета на 360 Чикаго

Најдобро време за посета на 360 CHICAGO е еден час пред зајдисонце.

Бидејќи сите сакаат да го видат зајдисонцето од опсерваторијата 360 во Чикаго, тоа време станува преполно.

Но, тоа е најдоброто можно искуство во 360 CHICAGO бидејќи можете да го видите хоризонтот на Чикаго во три различни форми - за време на дневна светлина, самрак и ноќе.

Поглед на зајдисонце од 360 Чикаго
Додека заоѓа, сонцето создава прекрасни погледи на небото на Чикаго. Слика: 360chicagoevents.com

Ако не можете да стигнете до зајдисонце, следното најдобро време да го посетите 360 CHICAGO е пред 10 часот, за да можете да ја победите толпата и да отидете директно на врвот.

Сепак, ве молиме информирајте дека зајдисонцето е исто така често најпрометното време на кулата.

Ве молиме погледнете го тајмингот на зајдисонце за тој ден и пристигнете најмалку 45 минути порано во кулата.

Исто така, препорачливо е да го проверите времето пред да ја планирате вашата посета - најдобро време и ден за посета на која било опсерваторија е кога небото е ведро.


Вратете се на почетокот


Што да се види во 360 Чикаго?

Има многу работи за истражување и уживање во 360 CHICAGO.

Мултимедијална изложба

Чикаго мултимедијална изложба е искуство кое започнува на приземјето на кулата Џон Хенкок.

Тоа е изложба во музејски стил за да ја слави историјата на Чикаго и неговите девет културно богати населби.

Палуба за набудување

Сите посетители се качуваат на еден од најбрзите лифтови во САД за да се искачат на 94 ката за да стигнат до палубата за набљудување на една од највисоките згради во Северна Америка.

Возењето со лифт од приземје до 94 кат трае само 40 секунди.

Издигнувајќи се над хоризонтот на градот Ветровито, палубата за набљудување 360 CHICAGO нуди неверојатен поглед од 360 степени на градот.

Кога времето е ведро, можете да видите до 80 километри (50 милји) - до четири различни состојби.

Набљудувачката палуба има и панорамски екрани на допир со информации за историјата на градот, архитектурата, природните предели, културата итн.

360 Чикаго Навалување

TILT е подвижна платформа од стакло и челик која може да прими осум посетители истовремено.

Откако безбедно ќе влезете внатре, свртени кон стаклата на прозорите со целосна должина и држејќи ги решетките од двете страни за поддршка, платформата почнува да се навалува нанадвор.

Додека прозорските стакла се навалуваат напред и нанадвор од 94-тиот кат на кулата Џон Хенкок, добивате поглед на Чикаго свртен надолу - од илјада метри над Величествениот Миле.

Овие стакла постепено се навалуваат до 30 степени, што го прави една од највозбудливите атракции во Чикаго.

Колку долго трае TILT?

360 Chicago TILT трае околу 2-3 минути.

Во зависност од времето од денот и сезоната, можеби ќе треба да чекате 5 до 15 минути за да дојдете на ред кај Tilt.

Мичиген Пит

Мичиген Пит е интерактивна мултимедијална изложба која ја раскажува изградбата на зградата Џон Хенкок низ очите на еден од работниците.

Евалд Петерсон, познат и како „Мичиген Пит“, работел како главен инспектор додека ја градел зградата Џон Хенкок.

Тој го документира целиот процес со белешки и фотографии, што сега е фантастична историја на иконата зграда.

Облак лента (поранешна лента 94)

Бар 94 на 360 Чикаго
Слика: 360chicago.com

Бар 94 е на 94-тиот кат на кулата Џон Хенкок и нуди поглед од 360 степени на градот.

Ако сте над возраста за пиење, топло ви препорачуваме да го проверите.

Бар 94 служи локално изработени пива од Revolution Brewing и локално инспирирани жестоки пијалаци од дестилеријата KOVAL.

Ако сакате, можете книга Влез на палубата за набљудување со пијалок во бар 94 однапред. 


Вратете се на почетокот


Погледи од опсерваторијата

На ведар ден, опсерваторијата 360 CHICAGO во зградата Хенкок нуди одлични погледи во сите правци. 

Добивате фантастичен поглед на брегот на езерото Мичиген, кулата Вилис, Морнарскиот пристаниште, центарот на Чикаго итн.

Всушност, на ведар ден, можете да видите 88 километри (55 милји) во која било насока.

Иронично, можете дури и да ја видите кулата Вилис (која ја има Опсерваторијата Skydeck) меѓу хоризонтот на Чикаго.

Поглед од северна страна

Северен поглед од 360 Чикаго
Слика: 360Chicago.com

Поглед од југ

Јужен поглед од 360 Чикаго
Слика: 360Chicago.com

Поглед од источна страна

Источен поглед од 360 Чикаго
Слика: 360Chicago.com

Поглед на западната страна

Западен поглед од 360 Чикаго
Слика: 360Chicago.com

Посетителите ги сакаат големите стаклени стакла на оваа опсерваторија, што го олеснува погледот наоколу и фотографирањето.

Ноќниот поглед е исто така брилијантен - можете да го видите осветлениот хоризонт на Чикаго.


Вратете се на почетокот


360 Чикаго ноќе

Откако ќе се стемни, од 360-тиот кат во 94 CHICAGO, можете да ги видите градските облакодери како треперат во златна светлина.

Сепак, едната страна од зградата ќе биде темна ноќе бидејќи нема светла на езерото Мичиген.

За да знаете какви погледи да очекувате од опсерваторијата 360 Чикаго во текот на ноќта, погледнете го видеото подолу – 


Вратете се на почетокот


Активности во 360 Чикаго

360 CHICAGO спроведува возбудливи активности секоја недела.

За фотографите

За фотографите е тешко да најдат атракција достојна за фотографирање што овозможува фотографирање.

360 CHICAGO го решава овој проблем со тоа што им дозволува на фотографите да поставуваат снимки како што сакаат секој понеделник.

Тие исто така можат да ги користат своите стативи во текот на денот и навечер.

За уметници

Ако имате страст за уметност и креативност, мора да ја посетите 360 CHICAGO во среда.

Сликарите и илустраторите се поканети во среда да ги донесат своите триножје и платно на палубата на 360 CHICAGO за да го доловат неверојатниот хоризонт низ окото на уметникот.

За љубителите на пиво

Ако сакате пиво, планирајте патување до 360 CHICAGO во четврток навечер.

Од 5.30 до 8.30 часот во четврток, достапно е локалното занаетчиско пиво на Revolution Brewing, плус големи ТВ екрани, друштвени игри со музика итн.

Сè е забавно со море од градски светла насекаде околу вас.

За љубителите на јога

360 Sky Yoga се одржува секоја сабота наутро од 9 до 10 часот.

Овој едночасовен час по јога го води професионален инструктор кој ги води учесниците низ тек на јога и медитација на сите нивоа.


Вратете се на почетокот


Извори

# 360Chicago.com
# Themagnificentmile.com
# Tripadvisor.com
# Loopchicago.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Тури за архитектура во Чикаго Институт за уметност во Чикаго
Skydeck Чикаго 360 Чикаго
Музеј на терен Турнеја на гангстери и духови
Криминал и толпа автобус турнеја Леголанд центар за откривање
Архитектонски центар во Чикаго Морнарица Пјер панорамско тркало
iFly Чикаго Историски музеј во Чикаго
Средновековен музеј за мачење Музејот на современа уметност
Групното шоу на синиот човек Музеј на хируршка наука
Музеј на илузии Чикаго Глисер Seaadog
Музеј на сладолед Воло музеј
Зоолошката градина Пеорија

Опсерватории во САД

# Empire State Building
# Една светска опсерваторија
# Врв на карпата
# The Edge
# Чикаго Скајдек

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Чикаго

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар