Почетна » Чикаго » Билети за турнеја „Гангстери и духови“.

Чикаго гангстери и духови турнеја – билети, цени, што да очекувате

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(179)

Оваа турнеја „Гангстери и духови“ во Чикаго е турнеја „два во едно“ каде што ја дознавате историјата на градот, а исто така и за неговиот долен дел.

Станува збор за турнеја со водич заснована на историја на чикашките гангстери и приказните за духови токму во познатиот округ Чикаго Loop Vice.

Историчар ве води низ важните знаменитости на градот и ви помага да отпатувате назад во времето до XNUMX-тите, кога Chicago Loop беше жариште за шверцери, говорници и гангстери како Ал Капоне.

Како дел од турнејата „Духови и гангстери“ во Чикаго, ќе ги посетите и Палмер Хаус, Конгресниот хотел и Алејата на смртта, кои некогаш биле гангстерски дружења.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете за резервирање билети за турнеите на Чикаго Гангстери и духови.

Што да очекувате на турнејата Гангстери и духови

Вратете се назад во злобната прохибициска ера на громогласните 20-ти Соединетите држави.

Водени од вооружен водич, влезете во временскиот портал за злобните времиња кога владееја мафијашките босови како Ал Капоне, а просперираа газдите, говорниците и гангстерите.

Сведочете го светот на легендарните филмови како „Недопирливите оживуваат додека ги доживувате прогонувањата и населбите на злогласните криминални босови.

Сведочете на централното градско подрачје на Чикаго познато како „The Loop“, каде што се појави и оперираше облеката на Ал Капоне од Чикаго.

Посетете ја куќата Палмер, за која се шпекулира дека е опседната, и прошетајте по патеката на реката Чикаго, предводена од историчар кој ви кажува страшни приказни.

Еден од најдобрите начини да дознаете за злогласниот град Чикаго е тоа да го направите од улиците, преку водена турнеја за гангстери во Чикаго или турнеја на духови, со детали за злосторствата, зделките и харизмата што го претворија градот во она што е денес.

Каде да резервирате билети

Билети за тури во Чикаго Гангстер и духови се достапни онлајн и во канцеларијата на туристичката агенција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите. 

Бидејќи Gangster Tours продава ограничени билети, тие може да се распродадат за време на шпицот.

Резервирањето навреме помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Посетете го билетот страница за резервации за Чикаго Гангстери и Ghost Tours, изберете го претпочитаниот датум, временскиот отвор и бројот на билети и веднаш купете ги билетите.

Откако ќе купите билети, тие се испорачуваат на вашата адреса за е-пошта.

Нема потреба да добивате отпечатоци од билетот. 

Покажете го е-билетот на вашиот паметен телефон на влезот и влезете.

Носете важечка лична карта со вас.

Цена на билетот на Чикаго Гангстери и духови

За Турнеја „Гангстери и духови“ во Чикаго, билет за возрасни за сите возрасти помеѓу 18 и 64 години чини 35 американски долари.

Децата меѓу седум и 17 години се наплаќаат 17 американски долари за влез, додека постарите над 64 години се наплаќаат 25 американски долари.

На доенчињата до седум години не им се наплатува ништо.

Билети за турнеја во Чикаго Гангстер и духови

Оваа турнеја е турнеја со водич во живо, а локалниот експерт останува со вас во текот на целото искуство.

Секојдневно има четири турнеи за гангстери и духови - во 11 часот, 1 часот, 4 часот и 8 часот.

Турата трае околу два часа и вклучува само десет патници, што гарантира интимно искуство. 

Во текот на овие два часа, ќе пешачите 2.5 километри (1.5 милји) во областа „The Loop“. 

Оваа област била позната како област на пороци во текот на 1920-тите и 30-тите, а сомнителните забави, склучувањето зделки, заканите, салоните за говорење, чувањето на подигање, итн., биле дел од секојдневниот живот овде. 

Посетата на овие опседнети локации и стари сцени на злосторства каде сето тоа падна пред 100 години е адреналин како ниеден друг. 

Турнејата „Гангстери и духови“ во Чикаго не е театарска турнеја, туку е предводена од историчари. 

Можете да го откажете овој билет за турнеја до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цени на билетите:

Билет за возрасни (од 18 до 64 години): 35 УСД

Детски билет (од 7 до 17 години): 17 УСД

Билет за постари лица (64+ години): 25 УСД

Доенчиња (до 6 години): Бесплатно

Турнеја со автобус во Чикаго и толпа

Пар на криминал и турнеја со автобус во Чикаго
Слика: Chicagocrimetours.com

Ако сакате да избегнете пешачење, но сакате длабоко да се нурнете во местото на злосторството во Чикаго од удобноста на автобусот, оваа турнеја е одлична опција за вас

Десетици илјади туристи секоја година одат на турнејата со автобуси во Чикаго.

Од сите криминални тури, најдоброто го нуди Chicago Crime Tours and Experiences LLC. 

На оваа мафијашка турнеја од 90 минути до два часа, која се случува на климатизиран тренер, ќе дознаете за гангстерската позадина на Чикаго.

Возете низ Чикаго за да видите каде се дружеле насилниците како Ал Капоне, Недопирливите, Хими Вајс и Џон Дилингер.

Информиран туристички водич ве води низ некои од најозлогласените криминални места во Чикаго, вклучувајќи ги катедралата Holy Name, театарот за биографија и местото на бруталниот масакр на Денот на вљубените.

Цени на билетите

Билет за возрасни (3+ години): САД $ 46
На доенчињата под 3 години не им се наплаќа ништо


Вратете се на почетокот


Од каде започнува турата

Чикаго гангстери и духови турнеја
Getty Images

Турнејата се среќава надвор под знакот „Хојт“ пред ресторанот Хојт во Центарот на Кралската Сонеста Чикаго

Точка на поаѓање: 71 E Wacker Dr, Чикаго, IL 60601, САД. Најдете насоки

Со автобус

Wacker & State (Запад) Автобуската станица е на само две минути пешачење од хотелот.

Стејт и Кинзи (Северна) Стејт и Е. Вакер (Северна) Автобуските постојки се на само три минути пешачење.

Држава и езеро (југ) Автобуската станица е четири минути пешачење далеку.

Со воз

Метро станица Кларк/Езеро е на само десет минути пешачење.

Со автомобил

Автомобили за изнајмување и такси за изнајмување се лесно достапни во Чикаго.

Стави Гугл мапи да се движите до почетната точка.

Неколку паркинг места може да се најде во близина.

Тајмингот на турнеи за гангстери и духови

Турнејата Gangsters and Ghost започнува четири пати на ден - во 11 часот, 1 часот, 4 часот и 8 часот.

Бидејќи ова е премиум искуство и е ограничено на само десет гости по турнеја, резервирајте многу однапред за да го добиете посакуваниот тајминг. 

Колку време трае турнејата

Прошетката со гангстери и духови во Чикаго ќе ве однесе два часа.

Ако се одлучите за турнејата Chicago Mob Boss, ќе ви одземе околу 90 минути.

Најдобро време за посета

Најдобро време за да стигнете до точката за преземање е најмалку 15-20 минути пред поаѓање.

Ако доцните, туристичкиот автобус најверојатно ќе ве остави зад себе, наместо да го губите времето на другите патници.


Вратете се на почетокот


Турнеја со автобус во Чикаго и толпа

Пар на криминал и турнеја со автобус во Чикаго
Слика: Chicagocrimetours.com

Десетици илјади туристи секоја година одат на турнејата со автобуси во Чикаго.

Или сите крими тури, најдоброто го нуди Chicago Crime Tours and Experiences LLC. 

На оваа мафијашка турнеја од 90 минути до два часа, која се случува на климатизиран тренер, ќе дознаете за гангстерската позадина на Чикаго.

Возете низ Чикаго за да видите каде се дружеле насилниците како Ал Капоне, Недопирливите, Хими Вајс и Џон Дилингер.

Информиран туристички водич ве води низ некои од најозлогласените криминални места во Чикаго, вклучувајќи ги катедралата Holy Name, театарот за биографија и местото на бруталниот масакр на Денот на вљубените.

Цени на билетите

Билет за возрасни (3+ години): САД $ 46

На доенчињата под 3 години не им се наплаќа ништо

извор
# Виатор.ком
# Tripadvisor.in
# Expedia.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Тури за архитектура во Чикаго Институт за уметност во Чикаго
Skydeck Чикаго 360 Чикаго
Музеј на терен Турнеја на гангстери и духови
Криминал и толпа автобус турнеја Леголанд центар за откривање
Архитектонски центар во Чикаго Морнарица Пјер панорамско тркало
iFly Чикаго Историски музеј во Чикаго
Средновековен музеј за мачење Музејот на современа уметност
Групното шоу на синиот човек Музеј на хируршка наука
Музеј на илузии Чикаго Глисер Seaadog
Музеј на сладолед Воло музеј
Зоолошката градина Пеорија

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Чикаго

Оваа статија е истражувана и напишана од

Оставете коментар