Почетна » Чикаго » Билети за шоуто на Blue Man Group во Чикаго

Blue Man Group Chicago – билети, цени, што да очекуваме

4.7
(123)

Во Briar Street Theatre, уживајте во извонредната изведба на Blue Man Group, една од најдолгите претстави во Чикаго.

Групата Blue Man Chicago е популарно искуство со повеќе сетила што секој мора да го види барем еднаш во својот живот.

Тоа е динамична комбинација на уметност, музика, комедија и технологија, која привлекува широк спектар на возрасни групи и културни средини.

Во сите шоуа на Blue Man Group, тројца ќелави сини мажи настапуваат со помош на музика, експлицитни комични дејства и одлични техники на мимирање.

Ќе уживате во постојано променливите, семејни забавни лудории што предизвикуваат смеа, впечатливи визуелни слики и високотехнолошки сценско шоу додека го доживувате колосалниот таблет на групата, „GiPad“.

Ова музичко-комедиско шоу има привлечност како циркус и сигурно ќе ве остави во магија.

Топ Blue Man Group Chicago билети

# Билети за шоуто на Blue Man Group

Што да очекувате

Потопете се во спектакл каде жива музика, пулсирачки ритми и смели визуелни елементи се судираат во единствена изведба.

Тројцата енигматични Сини мажи, со нивните препознатливи тела обоени во сино, ве водат кон забава од светска класа, комбинирајќи комедии, уметност и врвна технологија.

Почувствувајте го ритамот додека станувате дел од интерактивното искуство, каде што публиката е ѕвезда колку и изведувачите.

Очекувајте ноќ на смеа, чудење и изненадувања кои ви предизвикуваат умот што им пркосат на конвенцијата.

Каде да резервирате билети

Билети за Blue Man Group во театарот Briar Street се достапни на интернет и на касата на театарот Briar.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите. 

Бидејќи на концертите на Blue Man може да има само ограничен број луѓе, раното резервирање помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Посетете ја страницата за резервации за Група Blue Man во театарот на улицата Бриар, изберете го датумот на патување и бројот на билети и направете резервација.

Откако ќе го завршите процесот на резервација, билетите ќе ви бидат испратени по пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Покажете го е-билетот на вашиот паметен телефон на влезот и влезете.

Носете важечка лична карта.

Blue Man Group Show цените на билетите

За Групното шоу Blue Man, општ билет за сите возрасти од три години и постари со седишта на балкон чини 57 УСД.

Ако сакате да седите на главниот кат, можете да го направите тоа со плаќање 79 американски долари.

Премиум седиштата обезбедуваат најдобар поглед и услуги и чини 101 УСД.

Доенчиња под три години не смеат во театарот.


Вратете се на почетокот


Билети за шоуто на Blue Man Group

Групата Blue Man настапува во театарот на улицата Бриар
Слика: Blueman.com

Со овој билет, можете да ги изберете вашите претпочитани места додека купувате билети за претставата на Blue Man Group во Briar Street Theatre. 

Премиум седиштата се најскапи, следни се седиштата на главниот под, а најевтините се седиштата на балконот.

Бидејќи ова е билет Skip the Line, можете да ги избегнете линиите на шалтерот за билети. 

Претставата ќе трае приближно 90-110 минути.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цената на билетот

Премиум седење (3+ години): САД $ 101
Седишта на главниот кат (3+ години): САД $ 79
Седење на балкон (3+ години): САД $ 57

Не се дозволени доенчиња до две.

Важно: Бојата и другите нетоксични материјали што се користат на сцената може да допрат до некои членови на публиката во првите неколку редови на театарот поради интерактивната природа на претставата. Затоа е подобро да носите секојдневна облека. За гостите од првиот ред ќе бидат обезбедени пончо.


Вратете се на почетокот


Тајмингот на Blue Man Group Чикаго

Blue Man Group Chicago е отворена од 2 до 8 часот во среда, четврток и петок.

Во сабота е отворен од 12 до 8 часот, а во недела од 12 до 5 часот.

Останува затворено во понеделник и вторник.

Како да стигнете до Briar Street Theatre

Групата Blue Man настапува во театарот Бриар во Чикаго.

Адреса на театарот Бриар: Улицата Briar Theatre, 3133 N. Halsted Street, Чикаго, IL 60657. Најдете насоки

Со автобус

Халстед и Кларк/Бери (Северна) автобуската станица е само една минута пешачење далеку.

Кларк и Бери/Халстед (Северна) Белмонт и Халстед (Запад) Автобуските постојки се на две минути пешачење.

Автобуските линии што застануваат во близина на театарот Бриар се 156, 22, 77 и 8.

Со воз

Разновидност (кафеава/виолетова) L-станицата е оддалечена 11 минути пешачење.

Со автомобил

Casr за изнајмување и такси за изнајмување се лесно достапни во Чикаго.

Стави Гугл мапи и одете до театарот Бриар.

Паркинг е достапен на плацот во непосредна близина на театарот. Подобро е да пристигнете најмалку 30 минути пред почетокот на прикажувањето за да избегнете одложувања. 

Неколку други паркинг места се достапни во близина.

Тајмингот на Blue Man Group Чикаго

Blue Man Group Чикаго дава емисии во среда, четврток и петок, но е затворен во понеделник и вторник.

Обично има две емисии кои се даваат во работни денови и четири за време на викендите, но најдобро е да го погледнете порталот за билети за закажаните термини за прикажување за денот кога планирате да ја резервирате

Вообичаено, емисиите се даваат во 4 часот, 7 часот или 8 часот во работните денови, додека емисиите започнуваат уште во 11 часот и 2 часот во среда, со дополнителни термини во 5 часот и 8 часот.

Колку долго трае групата Blue Man Show?

Шоуто на Blue Man Group, комбинација од комедија, мјузикл, театар, рок концерти и танцови забави, трае приближно 90 до 110 минути.

Бидејќи нема прекин, се препорачува да донесете деца доволно постари за да седат во текот на целото времетраење на шоуто на групата Blue Man.

Најдобро време за да стигнете до Briar Street Theatre

Ако не сакате да пропуштите ништо од забавата, оставете си доволно време да стигнете до театарот, безбедносните проекции и посетите во бањата пред да започне претставата.

Вратите на театарот се отвораат 20 минути пред почетокот на прикажувањето, а подобро е да пристигнете во театарот најдоцна 15 минути пред почетокот на прикажувањето. 

Ако сте поголема група, ве молиме пристигнете уште порано.


Вратете се на почетокот


Дали групата Blue Man е погодна за деца?

Иако изданието на „Blue Man Show“ во Чикаго е чудно и лудо, нема вулгарни или вулгарни гестови. 

Многу е погодна за секаква публика.

Сепак, родителите се охрабруваат да носат блага заштита за слухот за малите деца, поради често гласната природа на шоуто.

Познато е дека оваа бизарна уметност за изведба има хипнотички ефект врз децата. Родителите тврдат дека нивните деца нема да престанат да зборуваат за шоуто.

Децата можат да добијат и нови идеи како да ја изразат својата креативност.

Шоуто Blue Man, исто така, ги учи децата дека нема граници што се однесува до уметноста.

Сепак, децата под три години не се дозволени во шоуто на Blue Men Chicago.


Вратете се на почетокот


ЧПП за Blue Man Theatre Group

Еве неколку ЧПП за театарската група Blue Man во Чикаго:

Каде можам да купам билет за Chicago Blue Man Group Theatre?


Билетите за Blue Man Group Theatre може да се најдат на интернет или на билетарницата на театарот Briar. Сепак, ние препорачуваме купување билети преку Интернет за да се спасите од маката на редици шалтери за билети.

Дали изведбата на групата Blue Man во театарот Бриар е пријателска за лицата со попреченост?

Да, перформансите и распоредот на седиштата се лесно достапни за луѓето со инвалидски колички.
Ве молиме имајте предвид дека за шоуто се користи строб осветлување.

Дали има прекин за време на изведбата на Blue Man?

Нема прекин; Така, на патроните им се препорачува да патуваат само со деца кои можат трпеливо да седат 90-110 минути.

Дали има кодекс на облекување за изведба на Blue Man Theatre Group?

Нема кодекс на облекување; ве молиме носете секојдневна и удобна облека.
Бојата и другите нетоксични материјали што се користат на сцената може да допрат до некои членови на публиката во првите неколку редови на театарот поради интерактивната природа на претставата. Затоа, пончо се предвидени за луѓето во првите редови.

Дали има храна и пијалоци достапни во театарот?

Пијалоците се достапни за купување. Закуски не се достапни. Барот е само кредитна картичка, без готовина.

Извори

# Theatreinchicago.com
# Hottix.org
# Tripadvisor.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Тури за архитектура во Чикаго Институт за уметност во Чикаго
Skydeck Чикаго 360 Чикаго
Музеј на терен Турнеја на гангстери и духови
Криминал и толпа автобус турнеја Леголанд центар за откривање
Архитектонски центар во Чикаго Морнарица Пјер панорамско тркало
iFly Чикаго Историски музеј во Чикаго
Средновековен музеј за мачење Музејот на современа уметност
Групното шоу на синиот човек Музеј на хируршка наука
Музеј на илузии Чикаго Глисер Seaadog
Музеј на сладолед Воло музеј
Зоолошката градина Пеорија

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Чикаго

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар