Почетна » Чикаго » iFly билети во Чикаго

iFly Чикаго во Линколн Парк и Розмонт – билети, цени, што да очекуваме

4.8
(187)

Ако сакате да се препуштите на падобранство во затворен простор во Чикаго, имате две опции – iFLY Чикаго (Линколн Парк) и iFLY Чикаго (Розмонт).

За време на оваа авантура во Чикаго, ќе го доживеете адреналинот на скокање со падобран без да морате да се приближите до авион.

Започнете со ригорозен тренинг за да се осигурате дека сте сигурни и свесни за очекувањата.

Потоа, во високо дизајнираниот вертикален тунел за ветер, искусете две авантури со „слободен пад“ од 60 секунди кои се чувствуваат како вистинско скокање со падобран.

Не е потребно претходно искуство, а вашиот инструктор ќе ви обезбеди практична помош во текот на целиот период.

По вашата сесија за падобранство во затворен простор, ќе добиете персонализиран сертификат за летање.

Оваа статија опфаќа сè што мора да знаете за да резервирате билети за iFly Chicago Experience.

Врвни билети за iFly Чикаго

# Билети за iFly Lincoln Park

# Билети за iFly Rosemont

Што да очекувате на iFLY Чикаго

Подгответе се за возбудливо искуство додека влегувате во најсовремениот свет на скокање со падобран во затворени простории.

Со најсовремени тунели за ветер, стручни инструктори и посветеност на безбедноста, нурнете длабоко во авантурата на iFly која ѝ пркоси на гравитацијата.

Искусете две 60 секунди  „слободен пад“ сесии во современ вертикален ветер тунел кој блиску  наликува на вистинско падобранство.


Вратете се на почетокот


Каде да резервирате билети

Билети за iFly Чикаго во Линколн Парк се достапни на интернет и на атракција.

Цените на онлајн билетите обично се поевтини од билетите во атракцијата.

Кога купувате онлајн, можете да ги избегнете долгите редици на шалтерите. 

Бидејќи некои атракции продаваат ограничен број билети, раното резервирање помага да се избегнат разочарувањата во последен момент.

Како функционираат билетите преку Интернет

Посетете ја страницата за резервации за iFly Чикаго во Линколн Парк, изберете го датумот на патување, бројот на билети и претпочитаниот временски простор и направете резервација.

Откако ќе го завршите процесот на резервација, билетите ќе ви бидат испратени по пошта.

Не треба да носите отпечатоци.

Покажете го е-билетот на вашиот паметен телефон на влезот и влезете.

Носете важечка лична карта.

iFly Чикаго во Линколн Парк и билети Роузмонт

на Падобран во затворен простор Чикаго-Линколн Парк со 2 лета и персонализиран сертификат, цената на билетот за сите возрасти од три и повеќе е 93 УСД.

Не се дозволени доенчиња под три години.

на Падобран во затворен простор Чикаго-Роузмонт со 2 лета и персонализиран сертификат, цената на билетот за сите возрасти од три и повеќе е 93 УСД.

Не се дозволени доенчиња под три години.

iFLY билети во Чикаго

Девојка ужива во скокање со падобран во iFly Чикаго
Слика: iflyworld.com

Додека резервирате билети за падобранство во затворен простор, можете или да се одлучите за центарот за падобранство iFly во Линколн Парк или оној во Розмонт.

Кој центар и да го изберете, билетите за iFly Чикаго ви го даваат најдоброто можно искуство со падобран во затворен простор во светот. 

Секој гостин добива два лета, а искуството со лет за прв пат трае околу 90 минути.

Пред вашиот лет, добивате лично водство еден на еден од овластен инструктор за летање.

Не треба да носите ништо бидејќи овој билет ги вклучува сите потребни тренинзи и опрема. 

Бидејќи ова е билет за мобилен, можете да ги прескокнете линиите и да влезете во атракцијата веднаш на денот на вашата посета. 

Овој билет за iFly Чикаго ви добива и персонализиран сертификат за скокање со падобран.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Може да учествуваат само гости постари од две години, а нема детски попусти.

Цена на билетот (Линколн Парк): САД $ 92

Цена на билетот (Роузмонт): САД $ 88


Вратете се на почетокот


Суштински информации

Минималната возраст за да се обиде да лета во iFly Чикаго е три години.

Родител или старател мора да го потпише откажувањето за деца под 18 години.

Нема да можете да летате ако сте имале повреди на вратот, грбот, срцето или рамото, бремена или носите тврд гипс.

iFLY нема да може да прифаќа флаери со тежина од повеќе од 300 фунти (136 кг) за да се осигура безбедноста на своите клиенти и инструктори.

Се препорачува да носите удобна облека и добро прилагодени патики со врвки или чевли за трчање.

Добредојдени сте да јадете пред планираната сесија на летот. Нема да почувствувате болест на движење, гадење или чувство на тонење во стомакот.

Патниците треба да бидат во умерен степен на физичка подготвеност.


Вратете се на почетокот


Како да стигнете до центрите за скокање со падобран

iFLY Chicago (Линколн Парк) е на улицата Вест Скот бр. 800, Чикаго, ИЛ, 60610, САД. Најдете насоки

iFLY Chicago (Rosemont) е на 5520 Park Place, Rosemont, IL 60018. Најдете насоки

Тајмингот на iFly Lincoln Park

iFly Lincoln Park е затворен во понеделник и вторник. 

Во среда е отворен од 10.30 до 5.30 часот.

Затворениот центар за падобранство е отворен од 11.30 до 6.30 часот во четврток и од 10 до 7 часот во петок.

Во сабота е отворен од 10 до 6.30 часот, а во недела е достапен од 10 до 7 часот.

Тајмингот на iFly Rosemont

iFly Chicago во Rosemont останува затворен во понеделник и четврток.

Во вторник и среда е отворен од 10 до 6.30:XNUMX часот.

Во петок се отвора доцна во 11 часот и се затвора во 7 часот.

Во сабота, центарот за небесно нуркање во Розмонт е отворен 12 часа - од 9 до 9 часот.

Во недела е достапен од 10 до 8 часот. 

Колку трае летот во iFly Чикаго?

Кога скокате од авион, фазата на слободен пад трае околу 45 секунди, но на iFly трае подолго - 60 секунди. 

Ако изберете пакет кој вклучува два лета, ќе добиете две вртења од 60 секунди во тунелот за ветер со инструктор. 

Искуството со летање за прв пат на iFLY трае околу 1 час и 30 минути од почеток до крај.


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на iFly Чикаго

Најдобро време за посета на iFly Чикаго е наутро кога се отвора или околу пладне.

На тој начин, можете да го надополните вашето патување со вкусен бранч или ручек.

Најчесто поставувани прашања за iFly Chicago

Еве неколку често поставувани прашања за iFly Chicago

Каде можам да резервирам билети за искуство со iFly Чикаго?

Можете да резервирате билети однапред на онлајн портал за билети на iFly.

Дали има ограничување на тежината во iFly во Розмонт и Линколн Парк, Чикаго?

iFLY има право да одбие летоци кои тежат повеќе од 300 фунти (136 кг) и можеби нема да може да прифаќа флаери кои тежат помеѓу 260 (117 кг) и 300 фунти за да се осигура безбедноста и на своите ученици и на инструкторите.

Може ли да јадам пред да летам?

Да, слободно јадете пред закажаната сесија на летот во iFly Чикаго. Нема да имате чувство на мачнина, гадење или чувство на паѓање во стомакот.

Дали ќе треба да ги соблечам часовникот и накитот пред летот со iFly во Линколн Парк или Розмонт?

Да. Секој накит што би можел да падне или да се превиткува наоколу треба да се извади, вклучувајќи часовници, ѓердани, нараквици, додатоци за коса и обетки. Исто така, треба да извадите сè од вашите џебови. Иако добредојдени сте да ги користите нашите шкафчиња, ние советуваме да ги оставите секакви вредни работи дома бидејќи не не сме   одговорни за погрешно сместени и украдени стоки.

Што да носам пред летот со iFly во Линколн Парк или Розмонт?

Ве молиме носете чевли за трчање или тренери кои одговараат удобно. Има и други чевли кои се несоодветни. Облечете опуштена облека, идеално панталони и кошула без јака. Можете да го носите вашиот костим за летање над вашата улична облека без да морате да ги менувате овие облеки.

Извори

# Adrenaline.com
# Yelp.com
# Tripadvisor.com
# Undercovertourist.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Тури за архитектура во Чикаго Институт за уметност во Чикаго
Skydeck Чикаго 360 Чикаго
Музеј на терен Турнеја на гангстери и духови
Криминал и толпа автобус турнеја Леголанд центар за откривање
Архитектонски центар во Чикаго Морнарица Пјер панорамско тркало
iFly Чикаго Историски музеј во Чикаго
Средновековен музеј за мачење Музејот на современа уметност
Групното шоу на синиот човек Музеј на хируршка наука
Музеј на илузии Чикаго Глисер Seaadog
Музеј на сладолед Воло музеј
Зоолошката градина Пеорија

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Чикаго

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар