Почетна » Леголанд центар за откривање » Билети за берлинскиот центар за откривање Legoland

Центар за откривање на Леголанд во Берлин

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(132)

Legoland Discovery Centre Berlin е врвното игралиште на Lego во затворено погодно за деца и возрасни. 

Различни станици и простори за игра ве чекаат да се восхитувате, да учествувате и да се обидете.

Атракцијата е наменета за деца на возраст од 3 до 10 години. За да влезат во местото, возрасните мора да донесат дете.

Татко и ќерка во Леголанд Дискавери Центар Берлин

Што да очекувате во Legoland Discovery Center

Вие и вашите деца ќе сакате да се нурнете во универзумот на Леголенд со 5 милиони LEGO® коцки кои нудат бескрајни можности. 

Некои од главните моменти се - 

LEGO® NINJAGO® ГРАДСКА АВАНТУРА
Станете вистински нинџа во нашата сосема нова функција за играње LEGO® NINJAGO® 

Дино Експлорер
Глобално уникатен простор за играње со диносауруси

Возење со змеј
Патување во маѓепсаниот замок

LEGO® MINILAND
Иконски знаменитости на Берлин изградени од LEGO®

DUPLO® село
Наменето за помали деца од 2-5 години

Билети за Центарот за откривање на Леголанд

Овој билет на Legoland Discovery Center во Берлин ви дава пропусница за целосен пристап за еден цел ден.

Додека ги резервирате вашите билети, мора да го изберете времето на вашата посета и јазикот на инструкторот што го претпочитате. 

Можете да изберете од англиски или германски инструктор. 

Бидејќи ова е билет Skip the Line, можете да ги избегнете линиите на шалтерот за билети. 

На денот на вашата посета, можете да го покажете билетот на Центарот за откривање на вашиот мобилен телефон и да влезете. 

Онлајн билетите се поевтини од цената што ќе ја платите на влезот на атракцијата.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цена на билети

Билет за возрасни (15+ години): €19
Детски билет (од 3 до 14 години): €19
Билет за доенчиња (до 2 години): Слободен влез

Најдобро време за посета на Legoland Discovery Center

Вообичаено, центарот за откривање LEGOLAND во Берлин е најтивок по 2 часот.

Бидејќи атракцијата е популарна кај семејствата и децата, бројот на гости внатре е ограничен. 

Најдобар начин да се осигурате дека ќе ја добиете вашата шанса да влезете во посакуваното време е да го резервирате вашиот Билети за Центарот за откривање на Леголанд однапред. 

Повеќето посетители поминуваат два до три часа во берлинскиот центар за откривање Legoland, но откако ќе влезете внатре, можете да одлучите да се дружите онолку долго колку што сакате. 

За време на шпицот, може да има кратко време на чекање.

Колку долго е потребно?

Повеќето посетители поминуваат два до три часа во берлинскиот центар за откривање Legoland.

Бидејќи билетите на Леголанд Берлин немаат временско ограничување, можете да одлучите да се дружите онолку долго колку што сакате. 

Суштински информации

  • Сите деца мора постојано да бидат придружувани од возрасен и под надзор.
  • Возрасните мора да бидат придружувани од деца за да пристапат до Центарот за откривање на LEGOLAND.
  • Надворешната храна или пијалок не се дозволени освен ако не се наменети за грижа на бебиња или деца со чувствителност на храна.
  • Повторен влез не е дозволен. Откако ќе влезете внатре, можете слободно да останете онолку долго колку што сакате, но нема да ви биде дозволено да излезете и повторно да влезете без да купите друг влезен билет. 
  • За деца под две години не е потребен билет.

Како да стигнете до Центарот за откривање

LEGOLAND® Discovery Center Berlin се наоѓа во центарот на Sony на Потсдамер Плац. 

Нејзината адреса е LEGOLAND® Discovery Center Berlin, Potsdamer Straße 4, 10785 Berlin, Germany. Најдете насоки

Можете да ги однесете U2, S1, S2, S25, RE3, RE4 или RE 5 до Потсдамер Плац, од каде атракцијата е пет минути пешачење.

Или може да се качите со автобусите M48, M85, M200 или M347 до Varian-Fry-Straße. 

Работно време

Legoland Discovery Center Берлин е отворен од 10 до 5 часот во работните денови и викендите.

Последниот влез е во 3 часот.

Извори

# Legolanddiscoverycentre.com
# Tripadvisor.com
# Getyourguide.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Берлинската ТВ кулаЗградата на Рајхстагот
Бранденбуршката портаНој музеј
Бункер на Берлинската приказнаБерлин леден бар
Панорамапункт БерлинBody Worlds Berlin
Морски живот БерлинМадам Тисо
Кампот ЗаксенхаузенПриродонаучниот музеј
Ѕидот – ПанорамаБерлинска зандана
Светски балонИлузеум Берлин
Музеј АлтесМузеј на ДДР
Музеј БодеМузејот Берггруен
Нова Национална галеријаАлте Националгалерија
Хамбургер БанхофМузејот на Пергамон
Музеј на фотографијаGemäldegalerie
Музеј на компјутерски игриГермански шпионски музеј

Повеќе центри за откривање на Леголенд

АризонаАтлантаЗаливска област
ПекингБерлинБирмингем
БостонЧикагоКолумбо
Далас / Форт ВортХонг КонгИстанбул
Канзас СитиМанчестерМелбурн
МичигенЊу ЏерсиОберхаузен
ОсакаФиладелфијаСан Антонио
ШевенингенШангајШенјанг
ТокиоТоронтоВестчестер

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Берлин

Оваа статија е истражувана и напишана од