Почетна » Атланта » Билети за Леголанд Дискавери Центар Атланта

Legoland Discovery Center Atlanta – билети, цени, попусти

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Атланта

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(192)

LEGOLAND® Discovery Center Atlanta нуди шарен, креативен и возбудлив LEGO® свет за деца и семејства.

Од величествено до забавно, сето тоа можете да го доживеете со вашето семејство опседнато со LEGO.

Ќе ви се допадне да го истражувате најфантастичното LEGO игралиште во затворено со 12 семејни атракции и активности.

Има по нешто за секого во Центарот за откривање LEGOLAND во Атланта.

Што да очекувате во Legoland Discovery Center

За време на авантуристички возење во Kingdom Quest, спасете ја принцезата на интерактивно патување и на кралска кочија. 

Во киното 4D LEGO, можете да видите популарни LEGO ликови на големиот екран, вклучувајќи ги и ликовите од The ​​LEGO MovieTM: A New Adventure.

На Мерлин's Apprentice Ride, каде што семејствата контролираат маѓепсана количка за да ја насетат магијата на волшебникот и да се издигнуваат во небото, одете побрзо и повисоко. 

Кога масите ќе почнат да треперат, преземете го предизвикот да ја тестирате цврстината на структурата од тули на масите за земјотреси.

Истражете го MINILAND, градски пејзаж од 1.5 милиони LEGO тули во Атланта. 

Создадете нови шарени додатоци во нивната растечка заедница во LEGO Friends Heartlake City и зајакнете ги пријателствата. 

Во оваа зона за игра преполна со акција, тренинг кампот LEGO Ninjago ги става на тест нинџа-вештините на семејствата додека тие се обидуваат да станат вистински LEGO нинџи и да се борат со лошите момци. 

Потоа, направете LEGO тркачки автомобил на LEGO Build & Test и тркајте го на тест патеката најбрзо.

Билети за Центарот за откривање на Леголанд

Овој билет Legoland Discovery Center Atlanta ви дава пропусница за целосен пристап за цел ден.

При резервирање на билетот, мора да изберете временско растојание за вашата посета.

Бидејќи ова е мобилен билет Skip The Line, можете да ги избегнете линиите на шалтерите за билети.

На денот на вашата посета, покажете го билетот на вашиот мобилен телефон и влезете.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Билетите на Legoland Discovery Center се поскапи на влезот на атракцијата, така што има смисла да ги набавите онлајн.

Цена на билети 

Билет за возрасни (13+ години): САД $ 28.27
Детски билет (од 3 до 12 години): САД $ 28.27

Најдобро време за посета на Legoland Discovery Center

Обично, на Центар за откривање LEGOLAND® во Атланта е најтивко после 2 часот.

Бидејќи атракцијата е популарна кај семејствата и децата, бројот на гости внатре е ограничен. 

Најдобар начин да се осигурате дека ќе ја добиете вашата шанса да влезете во посакуваното време е да го резервирате вашиот Билети за Центарот за откривање на Леголанд однапред. 

Повеќето посетители поминуваат два до три часа во Центарот за откривање Legoland во Атланта, но штом ќе влезете внатре, можете да одлучите да се дружите онолку долго колку што сакате. 

Суштински информации

  • Сите деца мора постојано да бидат придружувани од возрасен и под надзор.
  • Возрасните не можат сами да влезат. За пристап до Центарот за откривање LEGOLAND, возрасните мора да дојдат заедно со децата.
  • Надворешната храна или пијалок не се дозволени освен ако не се наменети за грижа на бебиња или деца со чувствителност на храна.
  • Повторен влез не е дозволен. Откако ќе влезете внатре, можете слободно да останете онолку долго колку што сакате, но нема да ви биде дозволено да излезете и повторно да влезете без да купите друг влезен билет. 
  • За деца под две години не е потребен билет.

Како да стигнете до Леголенд

Центарот за откривање LEGOLAND се наоѓа на Phipps Plaza во Бакхед.

Атракцијата е на третиот кат на Phipps Plaza, во близина на AMC Theatre и Belk.

Тие нудат бесплатен и камериер паркинг (кој се плаќа) и гостите можат да возат до 3500 Peachtree Rd. НЕ Атланта, ГА 30326. Најдете насоки

Или можете и МАРТА да стигнете до атракцијата.

Ако одите на линијата Север/Север Спрингс до станицата Бакхед, Центарот за откривање LEGOLAND ќе биде лево, неколку блока северно на патот Пичтри. 

Ако одите со возот Североисточен/Доравил до станицата Ленокс, Центарот за откривање LEGOLAND ќе биде десно, неколку блока западно на улицата Ленокс.

Тајмингот на Леголанд Дискавери Центар Атланта

Legoland Discovery Center Atlanta е отворен од 10 до 5 часот во работните денови, од 10 до 7 часот во сабота и од 10 до 6 часот во недела. 

Последното влегување е два часа пред затворањето.

Карта на Центарот за откривање на Леголанд

Извори

# Legodiscoverycenter.com
# Tripadvisor.com
# Discoveratlanta.com

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Популарни атракции во Атланта

# Аквариум на Georgiaорџија
# Зоолошката градина во Атланта
# Светот на Кока Кола
# Средновековни времиња Џорџија
# Илуминариум Атланта
# Куќата на славните на колеџ фудбал
# Забавна точка Америка
# SeaQuest Stonecrest
# iFly Атланта
# Маргарет Мичел Хаус

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Атланта