Почетна » Берлин » Билети за Илузеум Берлин

Illuseum Berlin – билети, цени, попусти, што да очекуваме

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(187)

Влезете во Илузеум Берлин за да се одморите од реалниот свет.

Ништо не е како што изгледа во Illuseum, а посетителите од сите возрасти учествуваат, се забавуваат и се забавуваат.

На оваа фантастична семејна дестинација во срцето на Берлин, сите се потопуваат во светот на илузиите.

Ќе бидете маѓепсани од оптичките илузии во овој единствен музеј.

Тоа е уникатно место за нови искуства и забава со пријателите и семејството.

Не пропуштајте ги тунелот Vortex, собата Ејмс и неверојатните холограми за време на вашата посета.

Врвни билети за Илузеум во Берлин

# Билети за Илузеум Берлин

Деца уживаат во Illuseum во Берлин

Што да очекувате во Illuseum

Билети за Илузеум Берлин

Оваа Illuseum билет ви дава пристап до сите илузии изложени во музејот на трикови. 

Влезот во овој луксузен музеј е само преку онлајн билети. На местото на настанот нема шалтери за билети.

Додека резервирате билети, мора да изберете временско место за влез. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Децата помлади од пет години можат да влезат бесплатно.

Цена на билети

Билет за возрасни (од 18 до 99 години): €12
Детски билет (од 6 до 17 години): €8
Студентски билет (со лична карта): €10

Семеен билет (двајца возрасни и две деца): €30

Повеќето корисници поминуваат еден час во Illuseum. Сепак, билетите на Илузеум Берлин немаат временско ограничување. Откако ќе влезете внатре, можете да останете онолку долго колку што сакате.

Тајмингот на Илузеум Берлин

Illuseum Berlin е отворен од 10 до 6 часот во работните денови и од 10 до 8 часот за време на викендите.

Последниот влез е секогаш еден час пред затворање. 

Како да стигнете до Илусеум

Illuseum е директно спроти телевизиската кула во Берлин.

Влезот на музејот е на Илузеум Берлин, улица Карл-Либкнехт. 9, 10178 Берлин. Најдете насоки

Извори

# Berlin.de
# Visitberlin.de
# Tripadvisor.com
# Headout.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Берлинската ТВ кулаЗградата на Рајхстагот
Бранденбуршката портаНој музеј
Бункер на Берлинската приказнаБерлин леден бар
Панорамапункт БерлинBody Worlds Berlin
Морски живот БерлинМадам Тисо
Кампот ЗаксенхаузенПриродонаучниот музеј
Ѕидот – ПанорамаЛеголанд центар за откривање
Светски балонБерлинска зандана
Музеј АлтесМузеј на ДДР
Музеј БодеМузејот Берггруен
Нова Национална галеријаАлте Националгалерија
Хамбургер БанхофМузејот на Пергамон
Музеј на фотографијаGemäldegalerie
Музеј на компјутерски игриГермански шпионски музеј

Извори

# Illuseum-berlin.de
# Tripadvisor.com
# Thrillophilia.com
# Visitberlin.de

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Берлин

Оваа статија е истражувана и напишана од