Почетна » Берлин » Билети за зандана во Берлин

Берлин зандана – билети, цени, попусти, што да очекувате

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(196)

Во Berlin Dungeon професионалните актери ве водат на 800-годишно патување низ историјата на градот, од средниот век до дваесеттиот век.

Темната страна на минатото на Берлин ќе ја видите во 11 застрашувачки и забавни презентации.

Изненадувачки спектакуларни ефекти и реални пејзажи од 360 степени се подготвуваат за вас на популарната дестинација.

Ќе ја откриете легендата за застрашувачката Бела Дама, ќе патувате во лавиринтот Хоенцолерн и ќе го запознаете Карл Гросман, најозлогласениот сериски убиец.

Врв на турнејата е возењето по единствената берлинска кула со слободен пад, Егзитус. Дали сте спремни да го направите 12-метарското нурнување во непознатото во целосна темнина?

Врвни билети за зандана во Берлин

# Билети за Берлин зандана

# Мадам Тисо + Берлинска зандана

Берлинска зандана

Што да очекувате во Берлин зандана

Емисиите на Berlin Dungeon се достапни и на англиски и на германски јазик.

Оваа активност не е погодна за луѓе со епилепсија, лица со оштетен вид и лица со оштетен подвижност.

Билети за Берлин зандана

Гостите уживаат во Берлин зандана
Слика: Thedungeons.com

Додека резервирате билет за турнеја во Берлин зандана, мора да изберете време. 

Бидејќи се работи за мобилен билет, на денот на вашата посета, можете да избегнете линии на шалтерот за билети.

Само одете до влезот, покажете ги билетите на вашиот мобилен телефон и влезете.

Поради природата на атракцијата, не се дозволени деца помлади од седум години. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цена на билети

Билет за возрасни (од 15 до 99 години): €24.97
Детски билет (од 8 до 14 години): €19.76

Како да стигнете до занданата

Берлинската зандана се наоѓа во срцето на Берлин, помеѓу Hackeschen Markt и Alexander Platz.

Нејзината адреса е улицата Спандауер. 2, 10178 Берлин, Германија. Добијте насока

Тајмингот на Берлинската зандана

Берлин зандана е отворена од 11 до 7 часот, во текот на целата недела.

Последниот влез е 75 минути пред затворање. 

Мадам Тисо + Берлинска зандана

Мадам Тисо е на само 1.2 милји (2 км) од Берлинската зандана.

И бидејќи може да се истражува занданата за околу еден час, некои туристи резервираат билети и за блискиот музеј Мадам Тисо.

Кога ќе ги комбинирате двете локации, ќе добиете совршен ден во главниот град на Германија.

Додека Berlin Dungeon е единствено возбудливо возење во Мадам Тисо Берлин, ќе ги видите вашите идоли во целосно интерактивни сетови и прекрасни костими.

Цена на билети 

Билет за возрасни (од 15 до 99 година): € 39.52
Детски билет (од 8 до 14 години): €39.52

Забелешка: Не се дозволени возрасти помлади од 7 години

Извори

# Thedungeons.com
# Wikipedia.org
# Tripadvisor.com
# Visitberlin.de

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Берлинската ТВ кулаЗградата на Рајхстагот
Бранденбуршката портаНој музеј
Бункер на Берлинската приказнаБерлин леден бар
Панорамапункт БерлинBody Worlds Berlin
Морски живот БерлинМадам Тисо
Кампот ЗаксенхаузенПриродонаучниот музеј
Ѕидот – ПанорамаЛеголанд центар за откривање
Светски балонИлузеум Берлин
Музеј АлтесМузеј на ДДР
Музеј БодеМузејот Берггруен
Нова Национална галеријаАлте Националгалерија
Хамбургер БанхофМузејот на Пергамон
Музеј на фотографијаGemäldegalerie
Музеј на компјутерски игриГермански шпионски музеј

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Берлин

Оваа статија е истражувана и напишана од