Почетна » Берлин » Билети во Берлин Ајсбар

Berlin Icebar – билети, цени, пијалоци во барот, кодекс на облекување

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(127)

Сè на берлинската ледена лента е направено од мраз и тоа е нешто бр. 1 што може да се направи во берлинскиот ноќен живот на Tripadvisor. 

Атракцијата се одржува на -10°C (14°F), а посетителите доживуваат како е да се заглавиш на Северниот пол и да уживаш во три бесплатни пијалоци од чаша направена од мраз.

Сите посетители добиваат термално палто и ракавици за да ги издржат арктичките температури.

Вистинската ледена лента се одржува на -10°C, но во Lounge барот е удобно топло. 

Забелешка: Ако сте затруени, малолетни или не можете да ја покажете својата возраст, Icebar Berlin не дозволува влез.

Врвни билети за берлински мраз

# Билети за берлински ајсбар

Ајсбар Берлин

Што да очекувате на Берлинскиот мраз

Веднаш штом ќе влезете во атракцијата, добивате Seaman Book што ве документира како член на екипажот на Ханза. 

Првото поле во Книгата е за коктел или пиво во Lounge Bar (може да побарате и безалкохолни пијалоци).

Останатите две полиња се за две пијалоци на Ајсбар кои ќе се служат во чаша направена од мраз. 

Ќе можете да изберете меѓу два различни вкуса на вотка, обична вотка, самбука, рум, пиво Хајнекен и за најздравите, сок од портокал. 

Покрај овие три пијалоци, има и други достапни по цена. 

Целото искуство се игра како да сте член на екипажот на брод наречен Ханза кој е на пат кон поларна експедиција.

Уживајте во амбиенталното осветлување на Icebar и во скулптурите од мраз додека ја ставате вашата издржливост на тест.

Гостите обично поминуваат околу четириесет и пет минути во оваа берлинска атракција. 

Билети за берлински ајсбар

Гости во Ајсбар Берлин
Слика: Berlinicebar.com

Овој билет во Берлин ледениотбар ви овозможува пристап и до вистинската лента и до салонот. 

Бидејќи ова е билет за прескокнување на линијата, можете да ги избегнете линиите на шалтерот за билети и да влезете низ влезот.

Бидете достапни во ледениот бар десет минути пред резервираното време. 

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Деца под пет години можат да влезат бесплатно. 

Цена на билети

Билет за возрасни (од 16 до 99 години): €23.40
Детски билет (од 6 до 15 години): €11.95

Како да се постигне

Овој Берлински бар се наоѓа на Шпандауер Штрасе 2. Тој е на 5 минути пешачење од Александарплац. Најдете насоки

Тајмингот на Берлинскиот мраз

Од среда до петок Берлинскиот мраз е отворен од 5 часот до 12 часот.

За време на викендите е отворен од 4 до 12 часот.

Во понеделник и вторник атракцијата останува затворена.

Колку време трае Ice Bar Berlin?

Во вистинската лента, можете да останете до 20 минути. Повеќето гости не трошат толку време и излегуваат за околу 15 минути.

Сепак, можете да се дружите во салонот колку што сакате и да пробате вкусни коктели, пиво Heineken или Desperados.

Кодекс на облекување за Берлинскиот мраз

Не постои кодекс на облекување за посета на берлинската ледена лента - што и да носите обично за посета на барот треба да биде во ред.

Пред да влезете во вистинската ледена лента направена од мраз, сите гости добиваат дополнително палто (пончо што одговара на повеќе големини) што можете да го носите преку вашата облека. 

Сите посетители добиваат и ракавици.

Подобро е да избегнувате да носите шорцеви, здолништа, фустани или отворени чевли бидејќи ледената лента се одржува на -10°C и може да стане многу студено.

Извори

# Berlinicebar.com
# Tripadvisor.com
# Getyourguide.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Берлинската ТВ кулаЗградата на Рајхстагот
Бранденбуршката портаНој музеј
Бункер на Берлинската приказнаБерлинска зандана
Панорамапункт БерлинBody Worlds Berlin
Морски живот БерлинМадам Тисо
Кампот ЗаксенхаузенПриродонаучниот музеј
Ѕидот – ПанорамаЛеголанд центар за откривање
Светски балонИлузеум Берлин
Музеј АлтесМузеј на ДДР
Музеј БодеМузејот Берггруен
Нова Национална галеријаАлте Националгалерија
Хамбургер БанхофМузејот на Пергамон
Музеј на фотографијаGemäldegalerie
Музеј на компјутерски игриГермански шпионски музеј

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Берлин

Оваа статија е истражувана и напишана од