Почетна » Берлин » Билети за Светски балон со совршен поглед

Светски балон со совршен поглед – билети, цени, попусти

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(159)

Светскиот балон со совршен поглед, кој полетува од центарот на Берлин, е фантастичен начин да се добие поинаква перспектива за градот. 

Светскиот балон на Берлин е еден од најголемите балони со хелиум во светот и нуди уникатно искуство. 

Илјадници локални жители и туристи секој ден го возат Светскиот балон со совршен поглед и се искачуваат на висина од околу 150 метри (500 стапки). 

Од оваа гледна точка, се има одличен поглед на Берлин во сите правци.

Врвен светски балон со билети за совршен поглед

# Светски балон со билети за совршен поглед

Светски балон со совршен поглед

Што да очекуваме од World Balloon

WELT-Baloon се надвиснува над секоја зграда во главниот град, давајќи ви единствена перспектива на главниот град на Германија.

Светскиот балон лебди над контролниот пункт Чарли, зградите околу зградата на Аксел Спрингер, Центарот на Сони и Бранденбуршката порта во срцето на Берлин.

Силното челично јаже прикачено на корпата гарантира дека сте безбедни цело време. 

Секое патување во воздухот трае 15 минути, по што балонот се спушта.

Светски балон со билети за совршен поглед

Велбалон во Берлин
Слика: Berlin.de

Овој билет за Светски балон со совршен поглед во Берлин важи за едно искачување (15 минути) во секое време за денот кога сте ја резервирале посетата.

Бидејќи ова е билет Skip the Line, можете да ги избегнете линиите на шалтерот за билети. 

На денот на вашата посета, можете да ги покажете билетите за World Balloon на вашиот мобилен телефон и да го чекате вашиот ред за да се качите на балонот.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Децата помлади од две години можат да влезат бесплатно.

Цена на билети

Билет за возрасни (18+ години): €36
Младински билет (од 11 до 17 години): €20
Студентски билет (од 11 до 28 години, со лична карта): €20
Детски билет (од 3 до 10 години): €10
Билет за доенчиња (до 2 години): Слободен влез

Суштински информации

Условите на ветрот го одредуваат максималниот број на гости по искачување.

Ако лошите временски услови го спречуваат вашето искачување да се одржи во моментот на ваш избор, можете да ги користите билетите подоцна и подоцна. Или можете да побарате враќање на парите.

Секој лет има времетраење од околу 15 минути, при што можете да шетате околу корпата на балонот и да уживате во глетките на градот Берлин. 

Речиси нема време за чекање бидејќи балонот се крева во воздух на секои 15 минути. 

За време на преполни времиња, максимум 25 гости можат да се качат на балонот истовремено. 

Како да се постигне

Светскиот балон на Берлин со совршен поглед се наоѓа во Ер Сервис Берлин, Zimmerstraße 95-100 / агол на Wilhelmstraße, 10117 Берлин. Најдете насоки

Работно време

Светскиот балон со совршен поглед е отворен од 10 до 4 часот во работните денови и викендите.

Берлинската ТВ кулаЗградата на Рајхстагот
Бранденбуршката портаНој музеј
Бункер на Берлинската приказнаБерлин леден бар
Панорамапункт БерлинBody Worlds Berlin
Морски живот БерлинМадам Тисо
Кампот ЗаксенхаузенПриродонаучниот музеј
Ѕидот – ПанорамаЛеголанд центар за откривање
Берлинска занданаИлузеум Берлин
Музеј АлтесМузеј на ДДР
Музеј БодеМузејот Берггруен
Нова Национална галеријаАлте Националгалерија
Хамбургер БанхофМузејот на Пергамон
Музеј на фотографијаGemäldegalerie
Музеј на компјутерски игриГермански шпионски музеј

Извори

# Thrillophilia.com
# Добредојдовте на-berlin.com
# Air-service-berlin.de

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Берлин

Оваа статија е истражувана и напишана од