Почетна » Орландо » iFly Орландо билети

iFly Orlando Indoor Skydiving – билети, цени, што да очекуваме

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Орландо

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(167)

Во iFLY Orlanda, искусете ја возбудата на скокање со падобран без грижи или трошоци за скок од авион.

Вашиот инструктор ве следи во вертикален тунел за ветер со брзина до 175 mph (282 km/h) по приватна настава.

Овој внатрешен симулатор за скокање со падобран е популарна забава за посетителите и локалното население во областа Орландо, со различни временски слотови и часови во текот на целата година.

По вашата сесија за падобранство во затворен простор, ќе добиете персонализиран сертификат за летање.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да ги резервирате вашите билети за падобран од iFly Orlando.

Што да очекувате во iFLY Орландо

Чекор 1: Пријавување

За да се овозможи пријавување, пристигнете 15 минути пред планираното време на летот. Ќе биде побарано да потпишете Откажување од лет кога ќе пристигнете. Член на екипажот на летот е достапен за да одговори на сите прашања што можеби ги имате. Ќе ви биде дадена нараквица откако ќе се пријавите.

Чекор 2: Ориентација

Инструкторот за летање ве води низ основите на падобранството во затворен простор за време на ориентацијата. Во оваа фаза, исто така, можете да ги расчистите сите ваши сомнежи. Можете да го прескокнете овој чекор ако сте повратен флаер кој ја завршил ориентацијата во изминатите три месеци.

Чекор 3: Подготвен за скокање со падобран

Ќе го добиете вашиот костим за летање и шлемот и подгответе се да земете ред во тунелот за ветер. Вашиот инструктор ќе биде таму за да ве води во текот на целото времетраење на летот. Бројот на сесии за скокање со падобран ќе зависи од избраниот пакет.


Вратете се на почетокот


Колку трае летот на iFly

Кога скокате од авион, фазата на слободен пад трае околу 45 секунди, но на iFly трае подолго - 60 секунди.

Ако изберете пакет кој вклучува два лета, ќе добиете две вртења од 60 секунди во тунелот за ветер со инструктор. 

Искуството со летање за прв пат на iFLY трае околу 1 час и 30 минути од почеток до крај.


Вратете се на почетокот


iFly Орландо билети за скокање со падобран

Овие билети за iFly Орландо ви го даваат најдоброто можно искуство со падобран во затворен простор. 

Секој гостин добива два лета, а искуството со лет за прв пат трае околу 75 минути.

Пред вашиот лет, добивате лично водство еден на еден од овластен инструктор за летање.

Не треба да носите ништо бидејќи овој билет ги вклучува сите потребни тренинзи и опрема. 

Бидејќи ова е билет за мобилен, можете да ги прескокнете линиите и да влезете во атракцијата веднаш на денот на вашата посета.

Цена на билет (3+ години): САД $ 90


Вратете се на почетокот


Што да носите за нуркање со небо во затворен простор

Ќе носите костум за летање над вашата облека, затоа носете удобна облека.

Покрај лежерна, удобна облека, носете чевли со врвки. Флип-апостолките или штиклите не создаваат пријатно летачко искуство. 

Ако имате долга коса, направете ја со плетенка и во ниска пунџа.

Во ред е да носите очила за време на сесијата за летање. 

Не се дозволени накит, часовници, додатоци, предмети во џебови, чевли со отворени прсти, сандали и сл.


Вратете се на почетокот


Суштински информации

Минималната возраст за да се обиде да лета во iFly Orlando е три години.

Родител или старател мора да го потпише откажувањето за деца под 18 години.

Турата со водич на падобран во затворен простор во IFly Орландо трае околу еден и пол час.

Нема да можете да летате ако сте имале повреди на вратот, грбот, срцето или рамото, бремена или носите тврд гипс.

iFLY Indoor Skydiving Orlando не прифаќа флаери со тежина поголема од 300 фунти (136 kg) за да се осигура безбедноста на своите клиенти и инструктори.

Се препорачува да носите удобна облека и добро прилагодени патики со врвки или чевли за трчање.

Добредојдени сте да јадете пред планираната сесија на летот. Нема да почувствувате болест на движење, гадење или чувство на тонење во стомакот.

Патниците треба да бидат во умерен степен на физичка подготвеност.


Вратете се на почетокот


iFLY Тајмингот на Орландо

Од недела до четврток, iFLY Orlando се отвора во 11 часот, а во петок и сабота, се отвора во 10 часот. 

Затворен центар за падобранство се затвора во 6 часот во понеделник, среда и сабота. 

Во вторник, четврток и недела се затвора во 7 часот, но останува отворен до 9 часот во петок. 

Како да одам таму

Адресата на iFLY Орландо е 8969 International Drive, Орландо, Флорида 32819. Најдете насоки

Популарни атракции во Орландо

# Вселенски центар Кенеди
# Леголенд Флорида
# Вода парк на Леголанд
# Тематски парк Пепа прасе
# Гаторланд Орландо
# Морски живот Орландо
# Забавна точка Америка
# iFly Орландо
# Островот H2O воден парк
# Авантуристички парк Tree Trek
# Титаник изложба
# Картинг во затворен простор Андрети
# Чоколадно Кралство

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Орландо