Почетна » Орландо » Билети за тематски парк Пепа свиња, Флорида

Тематски парк Пепа свиња – билети, цени, возења, што да очекувате

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Орландо

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(193)

Тематскиот парк Пепа свиња е најновата атракција во Леголенд Флорида одморалиште.

Овој целосно нов тематски парк располага со повеќе возења, интерактивни атракции, тематски игралишта и области за играње на вода, вклучувајќи ги и познатите „калливи барички“ во кои Пепа и нејзиното семејство сакаат да скокаат.

Паркот „Пепа свиња“, целосно базиран на истоимената британска анимирана телевизиска серија за предучилишна возраст, беше отворен на почетокот на 2022 година. 

Децата, исто така, ќе се сретнат со Пепа и нејзините пријатели додека шмркаат, се кикотат и играат за да ги изградат првите спомени од забавниот парк на нивното семејство.

Peppa Pig World е најдобро одговара за деца меѓу една и шест години.

Оваа статија објаснува сè што мора да знаете пред да ги купите билетите за Тематскиот парк за прасе Peppa.

Што да очекувате во паркот Пепа свиња во Флорида


Вратете се на почетокот


Каде е Тематскиот парк Пепа свиња?

Тематскиот парк Пепа свиња е дел од одморалиштето Леголанд Флорида на One LEGOLAND Way, Winter Haven, FL 33884. Најдете насоки

Тоа е на непосредна близина од влезните порти на тематскиот парк Леголанд Флорида.

Сместено во Winter Haven во централна Флорида, тоа е само 45 минути возење од Орландо и Тампа.

Од Орландо

  • Одете на I-4 WEST за да излезете 55 (US Hwy 27 South)
  • Свртете десно од US Highway 27 на State Road 540/Cypress Gardens Boulevard. Паркот е четири милји лево.

Од Тампа

  • Одете I-4 EAST до излезот 27 (Polk County Parkway)
  • Потоа одете на излезот 14 до Winter Haven (втора патарина) со вртење на исток на SR 2 и следете осум милји до Hwy 540 North.
  • Свртете лево за да одите на Hwy 17 North две милји преку мостот до булеварот Cypress Gardens и свртете десно. Legoland Way ќе биде од ваша десна страна.

Цени за паркирање

Цената на стандардниот паркинг во Peppa Pig Park во Winter Haven's Legoland е 25 долари по автомобил. 

Камперите/RVs плаќаат 32 долари, додека мотоциклите плаќаат само 12 долари.

Ако сакате да паркирате поблиску до влезот на Леголанд, преферираниот паркинг ќе ве чини 40 долари по автомобил.

Гостите можат повторно да влезат доколку имаат валиден паркинг никулец истиот ден.


Вратете се на почетокот


Работно време во паркот Пепа свиња

Тематскиот парк Пепа свиња се отвора во 10 часот и се затвора во 5 часот во текот на целата недела. 

Кабините за билети се отвораат приближно 45 минути пред да се отвори паркот, но резервирајте ги вашите билети за Legoland Peppa Pig онлајн за да заштедите време и пари на чекање.


Вратете се на почетокот


Билети за тематски парк Пепа свиња

Леголанд Флорида нуди разновидни комбинации на билети за тематскиот парк Пепа свиња, а гостите можат да го изберат влезниот билет што најмногу одговара на нивните потреби.

Веднаш штом ќе ги купите овие билети за паркот Пепа свиња преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да продолжите директно до влезната редица со вашиот однапред испечатен билет или да скенирате директно од вашиот мобилен уред.

Во моментов, посетителите можат да купат билети за Тематскиот парк Пепа свиња само во комбинација со билетите за Тематскиот парк Леголанд Флорида.

Видови билети за Леголанд Орландо

Во зависност од нивниот буџет и време на располагање, гостите можат да изберат од четири различни комбинации на билети за да го истражат паркот Пепа свиња во Леголанд веднаш надвор од Орландо. 

*Темскиот парк Леголенд се нарекува и одморалиште Леголенд

Прием од 1 ден: Тематски парк Леголанд + Парк свиња Пепа

Ова е еднодневен прием во Тематскиот парк Леголанд Флорида и Тематскиот парк Пепа свиња. Гостите мора да ги посетат двата парка во ист ден. Водниот парк не е вклучен во овој билет.

Цена на билет: 137 УСД по лице

Прием од 2 дена: Парк Леголанд + Свиња Парк Пепа

Оваа опција ви овозможува 2-дневен неограничен прием во Тематскиот парк Леголанд Флорида и Тематскиот парк Пепа свиња врз основа на достапноста. Водниот парк Леголенд не е вклучен во овој билет. Гостите мора да го искористат вториот ден во рок од 14 дена од првото влегување.

Цена на билет: 165 УСД по лице

Прием од 2 дена: Парк Леголанд + Воден парк + Парк на свињи Пепа

Овој билет ви дава 2-дневен неограничен влез во Тематскиот парк, Водениот парк и Тематскиот парк Пепа свиња. Гостите мора да ги посетат по втор пат во рок од 14 дена од првото влегување.

Цена на билет: 185 УСД по лице

Прием од 3 дена: Парк Леголанд + Воден парк + Парк на свињи Пепа

Гостите кои не се на буџетски одмор и со многу време на располагање се одлучуваат за 3-дневниот неограничен влез во Леголенд Флорида. Ви овозможува да влезете во Тематскиот парк Леголанд, Водниот парк и Тематскиот парк Пепа свиња во текот на три дена. Гостите мора да ги искористат вториот и третиот ден во рок од 14 дена од првото влегување.

Цена на билет: 212 УСД по лице

*Деца до две години влегуваат бесплатно

Дали сте во Орландо на продолжен одмор? Проверете го Орландо All-Inclusive Pass, што ви дава прием во над 25 врвни атракции на Орландо и ви помага да заштедите до 50% од трошоците за билети.


Вратете се на почетокот


Најдобро време за посета на Паркот на свињите Пепа

Повеќето семејства имаат тенденција да стигнат до тематскиот парк Пепа свиња во Флорида веднаш штом паркот ќе се отвори тој ден во 10 часот. 

Како резултат на тоа, утрата се малку повеќе преполни од попладневните часови. 

Најдоброто време за влез во паркот „Пепа свиња“ е помеѓу 11.30 и 12 часот, така што вие и вашето дете ќе можете повторно да се активирате на половина пат со паузата за ручек.

Возењата и атракциите се отворени до 5 часот, а 10-минутните шоуа на Peppa Pig продолжуваат во текот на целиот ден.

Така нема да пропуштите многу ако стигнете наутро или доцна попладне. 


Вратете се на почетокот


Колку време трае тематскиот парк Пепа свиња?

Со редовни паузи помеѓу, пет до шестгодишни деца можат да го поминат целиот ден во тематскиот парк Пепа свиња во близина на Орландо.

Со помладите деца што се заморуваат порано, може да поминете два до три часа во паркот. 

Избегнувате да чекате во редици и да ги заморувате децата кога вие набавете ги вашите билети за тематски парк Пепа свиња онлајн

Онлајн билетите се за неколку долари поевтини од цената на портата.

Доколку планирате да го посетите Вода парк на Леголанд и Тематски парк, како и, одлучете се за 2-дневен или 3-дневен Legoland билет.


Вратете се на почетокот


Емисии во паркот Пепа свиња

Леголенд Флорида нуди две емисии дневно во својата атракција Пепа свиња. 

Авантура за лов на богатство

За време на шоуто за авантуристичко лов на Пепа прасе, децата ќе се здружат со Пепа и Џорџ и ќе го бараат своето богатство следејќи ја мапата и индициите. 

Родителите можат да ѝ се придружат на пиратската екипа на своето дете за време на ова 10-минутно шоу во арената „Мистер Потато“ во шоутајм.

Пепа прасе доаѓа да игра

Peppa Pig Comes to Play е 10-минутно шоу што децата можат да го доживеат во арената „Mr. Potato's Showtime“.

Станува збор за интерактивно шоу каде 10 минути сите пеат, танцуваат и играат со Пепа прасе.


Вратете се на почетокот


Ограничувања на висината во паркот Пепа свиња

Постојат два вида на вози во паркот Пепа свиња во Леголанд во близина на Орландо - оние без ограничувања во висина и оние со ограничувања. 

Овој услов за висина за некои возења само ја осигурува безбедноста на возачот.

Авантурата на диносаурусите на Гремпи зајак

Минималната висина на возачот за Grampy Rabbit's Dinosaur Adventure е 86 cm (34 инчи). 

Гостите помали од 109 см (43 инчи) мора да бидат придружувани од одговорен возач на возраст од 14 години или постар.

Пиратско возење со брод на дедо куче

Возењето со пиратски брод на Grandad Dog нема услов за минимална висина. 

Сепак, гостите помали од 109 см (43 инчи) или под четири години мора да бидат придружувани од одговорен возач на возраст од 14 години или постар.

Високиот напаѓач на г-дин Бул

Минималната висина на возачот за Високиот напаѓач на г-дин Бул е 86 см (34 инчи). Гостите помали од 109 см (43 инчи) мора да бидат придружувани од одговорен возач на возраст од 14 години или постар.

Ролеркостер на тато прасе

Минималната висина на возачот за тобоганот на Daddy Pig е 91 cm (36 инчи). 

Гостите помали од 107 см (42 инчи) мора да бидат придружувани од одговорен возач на возраст од 14 години или постар.

Возење со балон на Пепа прасе

Возењето со балон на Пепа прасе нема услов за минимална висина. 

Сепак, гостите помали од 130 см (51 инчи) мора да бидат придружувани од одговорен возач на возраст од 14 години или постар.

Возења и атракции како што се кино, забавен саем, тврдината Џорџ, стаклена градина на дедо прасе, патеката на природата на Мадам Газела, подлогата за прскање со калливи барички, арената шоутајм на Мистер компир, куќата на дрвото на Пепа прасе, играта со песокот на Пиратскиот остров, игралиштето на Ребека Педапкеаур на зајакот немаат никакви ограничувања за висината. 


Вратете се на почетокот


Карта на тематски парк Пепа свиња

Карта на тематски парк Пепа свиња во Флорида
Слика: Peppapigthemepark.com

Носењето на Распоред на тематскиот парк Пепа свиња многу се препорачува бидејќи ќе го посетите со деца.

Со мапата на тематскиот парк, нема да губите време барајќи го омиленото возење, шоу или ликот на прасето Пепа на вашето дете и во тој процес ќе се исцрпите.

Покрај искуствата, мапата исто така ви помага да ги идентификувате услугите за посетители како што се ресторани, тоалети, детски паркови, продавници за сувенири итн.

Популарни атракции во Орландо

# Вселенски центар Кенеди
# Леголенд Флорида
# Вода парк на Леголанд
# Тематски парк Пепа прасе
# Гаторланд Орландо
# Морски живот Орландо
# Забавна точка Америка
# iFly Орландо
# Островот H2O воден парк
# Авантуристички парк Tree Trek
# Титаник изложба
# Картинг во затворен простор Андрети
# Чоколадно Кралство

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Орландо